Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba liczyć na to, że ktoś się wyłamie i wrzuci testy z gier

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamiętam niedawną sytuację z forum gdzie R5 3600X na Auto w codzie miał słabe wyniki. Okazało się, że stany oszczędzania energii, limity w biosie były włączone. Po wyłączeniu wydajność normalna, poszło 20% w górę.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, eagle napisał:

Brałeś pod uwagę kaganiec z PL w multi ?

Biorę wszystko pod uwagę, i wiem ze oni nie testują na pałę tylko tak żeby wyniki nie były jednoznaczne, dezinformacji uczyli się pewnie od KGB.  :E

Ale pamiętam poprzednie prezentacje i głowę daję ze pokazali to co mają najlepszego, a ukryli to gorsze. ;)

Tak jak już wielokrotnie wspominałem fanbojem nigdy nie byłem, zawsze kupuje co chce a firma mnie nie obchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, Art385 napisał:

Dziwne na B550 jest a na X570 nie? No za MSI to nie trafisz. Na B550 to w biosie nie brakuje niczego  

No w starej wersji było wyłączenie Spread Spectrum, teraz wydzielili BCLK w menu OC, dodali jakieś nowe opcje (BCLK amplitude, cośtam jeszcze), a usunęli Spread Spectrum. Żeby ustawić "na sztywno" muszę z palca wpisać wartość różną od 100, bo wpisanie 100 i przyklepnięcie Enterem ustawia na Auto, każda inna wartość z tego co widzę wyłącza Spread Spectrum.

SC808 jednak nie działa w PCI_E5. Trzeba będzie żyć z ZxR i Focusritem, albo kupić jakiegoś STXII (chyba że z nim też są jazdy).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Jenot napisał:

No w starej wersji było wyłączenie Spread Spectrum, teraz wydzielili BCLK w menu OC, dodali jakieś nowe opcje (BCLK amplitude, cośtam jeszcze), a usunęli Spread Spectrum. Żeby ustawić "na sztywno" muszę z palca wpisać wartość różną od 100, bo wpisanie 100 i przyklepnięcie Enterem ustawia na Auto, każda inna wartość z tego co widzę wyłącza Spread Spectrum.

SC808 jednak nie działa w PCI_E5. Trzeba będzie żyć z ZxR i Focusritem, albo kupić jakiegoś STXII (chyba że z nim też są jazdy).

Są jak cholera jazdy - nie kupuj. Mogę potwierdzić działanie tylko na B550 Tomahawk bo mam i skatowałem. Na maxedtech jest lista i wyniki na MSI X570 są nie jednoznaczne. Nikomu nie życzę używać STXII jak się gryzie z płytą oprócz tego karta super.  

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi