Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Kaiketsu napisał:

Posiadacze B450/X470, jak wasze plany? :)

Ja czekam do 2021, żeby zobaczyć wydajność rocket lake oraz to, w jaki sposób Zen3 działa na B450. Żeby znów się nie okazało, że jest milion problemów (cold booty, szalejące temperatury, resety) a bios dali "beta" i nie zamierzają w tym więcej grzebać.

Wolałbym 5600 bez x, ale nadal nie widzę potwierdzenia jego (planowanego) istnienia poza tweetem jakiegoś randoma.

Jako były użytkownik X470 od MSI jestem mega wkrzony. Cała ta akcja z wersjami MAX to masakryczne bagno na moje szczęście kupiłem X470 w bardzo dobrej cenie więc dużo nie straciłem przy odsprzedaży. Na sprzedaż X470 i Zen pierwszej generacji to chyba był ostatni moment bo teraz B450 MAX chodzą po 300 na promo. Nie wiem jak to wyglądało u innych producentów, ale z ZEN 2 i Biosami od MSI to były takie jazdy, że masakra. BIOS-y znikały ze strony producenta, co chwilę je podmieniano jeden wielki burdel. Teraz przesiadłem się  na B550 Aours Elite kupioną na promo i siłą rzeczy kupiłem ryzena 3600X całość nie wyszła najdrożej. Myślałem  jeszcze o 3100 na przeczekanie, ale akurat koniec roku to dla mnie idealny czas by nadrobić zaległości w grach więc wybór padł na 3600X. Na chwilę obecną wydajności mi nie brakuję sprzęt wymieniam bardziej jako hobby, więc spokojnie sobie czekam na rozwój sytuacji. 

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Hero586 napisał:

Jako były użytkownik X470 od MSI jestem mega wkrzony. Cała ta akcja z wersjami MAX to masakryczne bagno na moje szczęście kupiłem X470 w bardzo dobrej cenie więc dużo nie straciłem przy odsprzedaży. Na sprzedaż X470 i Zen pierwszej generacji to chyba był ostatni moment. Współczuję osobom którę kupiły X470 w normalnych cenach teraz B450 MAX chodzą po 300 na promo. Nie wiem jak to wyglądało u innych producentów, ale z ZEN 2 i Biosami od MSI to były takie jazdy, że masakra. BIOS-y znikały ze strony producenta, co chwilę je podmieniano burdel niesamowity jednym słowem. Teraz przesiadłem się  na B550 Aours Elite kupioną na promo i siłą rzeczy kupiłem ryzena 3600X całość nie wyszła najdrożej. Myślałem  jeszcze o 3100 na przeczekanie, ale akurat koniec roku to dla mnie idealny czas by nadrobić zaległości w grach więc wybór padł na 3600X. Na chwilę obecną wydajności mi nie brakuję sprzęt wymieniam bardziej jako hobby, więc spokojnie sobie czekam. 

Tak to jest jak chce się być beta testerem za własne pieniadze. Mam Tomahawka bez MAX i śmiga wszystko pięknie :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, galakty napisał:

Tak to jest jak chce się być beta testerem za własne pieniadze. Mam Tomahawka bez MAX i śmiga wszystko pięknie :) 

No akurat ja sobie spokonie siedziałem na  ryzenie 1700 , ale miałem trochę cyrków z RAM-em, dlatego czekałem aż sytuacja się uspokoji. Nikt nie przewidział, że taka kicha wyjdzie z tymi BIOS-ami i wersjami MAX. Bardziej jestem wkurzony na utratę wartości samej płyty bo akurat myślę, że spora część osób woli dopłacić do lepszej płyt  z myślą o ew. wymianie na mocniejszy procek. Finalnie wychodzi na to że jak ktoś dopłacił do X470 zamiast kupić tańsze B450 to dostał płytę za wcale nie małe pieniądze z prawie zerowym wsparciem. W dodatku będzie beta testerem przyszłych Biosów, ja podziękowałem za taką atrakcje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już się nie martwcie na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyniki w benchmarkach wyglądają obiecująco. Szkoda, że nie zawsze przekłada się to na wydajność w grach. W programach z kolei będzie moc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, radier napisał:

Już się nie martwcie na zapas.

A ktoś się martwił? :E Przecież wiadomo ze 5xxx dostarczy to czego trzeba. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, galakty napisał:

+1. B450 Gaming PRO zero problemów. Jestem mega zadowolony z płyty. Procka planuję zmienić na wakacje i do tego czasu pewnie ukażą się działające biosy. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

196ca25191742.png

3700X i 3800X możecie już sprzedawać :D

Edytowane przez Tornado3
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Wydaje mi sie czy on nie ogarnia budowy Zen2?

A no dobra, podzielił ten cache

Edytowane przez darkonza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

17% lepsze multi, nawet 3.7 GHz wypada sporo lepiej od wykręconego 3600. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Multi na poziomie R7 3700X bez oc w cb r20.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Multi-Core 5600X całkiem całkiem,ale pamiętajmy,że to w syntetykach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja tam widzę wynik 2040 pkt. na 4700 Mhz, to że CB podaje 4.30 można sobie wsadzić bo on zawsze podaje bzdury, to jest po prostu standardowy zegar.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrzuci ktos wyniki z intela dla porownania ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, darkonza napisał:

Wydaje mi sie czy on nie ogarnia budowy Zen2?

A no dobra, podzielił ten cache

Gościu totalnie nie ogrania mikroarchitektury Zen2 ani Zen3 :D

Ja pierdziele, z jego rysunków nie wynika że chiplet Zen 2 ma dwa CCX po 4 rdzenie za to L3 tylko winnym miejscu narysował a wychodzi na to samo. Z drugiej strony w Zen 3 w ogóle L3 nie ma takiej budowy :E

Edit:

Tak, podzielił cache w Zen 2 :)

Edytowane przez AMDK11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Valeri napisał:

mój screen z 2017..chyba 5.0GH

image.png.b7f70e8c050685328e1448bb8db4af27.png

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Valeri napisał:

No ale jakiego? Przecież wiadomo że 10700K zrobi więcej, a od 10600K Ryzen jest droższy.
Ryzen 3600 na zegarze 4.7 Ghz robi około 1900 pkt., czyli mamy kilka procent poprawy w multi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
34 minuty temu, Valeri napisał:

Moje 9900K @ 4700MHz robi w C20:

multi: 4872

single: 490 (tu jakoś mało hehe)

Edytowane przez jack.alderr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mozna zalozyc ze Zen3 bedzie tak dobry w grach jak Intel bo w to ze bylby lepszy jakos nie bardzo uwierze a do tego Multicore to bedzie marmolada totalna z intela :D

Edytowane przez EvilKillaruna
Skończ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi