Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

dodaj jeszcze anomalie z nadmiaru rdzeni ;)

qcWpqyw.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

200-300Mhz nie zrobi zadnej roznicy w grach, a 5600X objedzie ten cpu jak chce. Zmiany w Zen3 pod gry sa tak ogromne ze zadne taktowanie w Zen2 nie nadrobi do Zen3. Dobry swiniak ale pod prace a nie pod gry. Skalowanie zegara w grach w Zen2 pow 4300 jest zadne.

No ja się nie zgodzę wcale nie jest żadne. No i on nie ma objechać a zmniejszyć dystans a to się stanie. 

Swoją drogą dziś mam bekę jadę do media expert po odbiór 5800x po smsie a sklep zamknięty od 20 xD Dzwonię do drugiego punktu proca do nich nie dotarł. Dzwonię na infolinie no jest w sklepie. Mówię sklep zamknięty. Babka sprawdza no kurde rzeczywiście xD Mój 5800x ktokolwiek widział ktokolwiek wie :E Teraz czekam na info gdzie będę mógł go odebrać. Już myślałem, że zapkuję dziś świniaka na mobo i zobaczę czy coś wyciśnie więcej z 3080 bo nie powinien ale ja to widzę inaczej xD Na razie wycisnąłem cały 1% więcej z GPU na tweakowanym PBO w AC:Vallhala ale tylko przy małym obciążeniu i jak wrzucam 4.5 GHz i więcej na pierwszy ccx. 5800x powinien wypluć z kolejny 1% więcej utylizacji i to stabilnie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, MarcoSimone napisał:

Wypożyczyłem od kolegi @ernorator kostki Vipery 4400 cl19 2x8 GB.

T766r5m.png

A jak z WHEA? Nie wali błędami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Pablloo napisał:

A jak z WHEA? Nie wali błędami?

ehh...jednak są...pojawiają się tylko po benchmarku aida64 :P

Nie kumam czemu...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MarcoSimone napisał:

ehh...jednak są...pojawiają się tylko po benchmarku aida64 :P

Nie kumam czemu...:(

No właśnie u mnie też przechodziło, ale w Cinebench już sypało błędami. Już myślałem że w nowym biosie coś naprawili, bo siedzę na 3602.  U mnie max to 3933 bez błędów whea.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, MarcoSimone napisał:

Nie przeszłoby testu jakby waliło błędami.

 

Mi nie raz przechodził ram przy 3700x na 3800mhz z if1900 tm5 a whea waliły podczas gier i wylotka do pulpitu lub restart ;), tm testuje praktycznie sam ram

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Pablloo napisał:

No właśnie u mnie też przechodziło, ale w Cinebench już sypało błędami. Już myślałem że w nowym biosie coś naprawili, bo siedzę na 3602.  U mnie max to 3933 bez błędów whea.

Licytacja kto da niżej :E  u mnie 3800 max szkoda bo potencjał ramu się marnuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś 5800x z fabryki z Malezji? Bo zamówiłem jeszcze w xkomie licząc, że dziś odbiorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Art385 napisał:

Ma ktoś 5800x z fabryki z Malezji? Bo zamówiłem jeszcze w xkomie licząc, że dziś odbiorę.

Mam 2042sus ale nie wiem z jakiej fabryki. Musiałbym cooler ściągać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MarcoSimone napisał:

Mam 2042sus ale nie wiem z jakiej fabryki. Musiałbym cooler ściągać :P

Chiny. Chciałbym właśnie chiny nie żeby miało to jakieś większe znaczenie pod AIO 360 bo wiadomo, że ccd będzie co najmniej dobre bo wszystkie jajka muszą być sprawne ale mimo wszystko po malezyjskim R5 3600 mam traumę xD Kij jak będzie PGT to nie odbiorę xD albo wezmę i najwyżej zwrócę

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że ja mam z Malezji 2046PGS  wybitna sztuka to nie jest :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie xD jak już mam wysrać z siebie 2 klocki to chce chiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, MarcoSimone napisał:

ehh...jednak są...pojawiają się tylko po benchmarku aida64 :P

Nie kumam czemu...:(

pewnie nie tylko ;) żeby w TM5 leciały to musiałoby być bardzo źle, ale to nie znaczy, że nie ma i jakieś mocniejsze testy, niektóre gry, czy czasem zwykłe używanie kompa może wygenerować 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Art385 napisał:

Ma ktoś 5800x z fabryki z Malezji? Bo zamówiłem jeszcze w xkomie licząc, że dziś odbiorę.

Gdybym ja wiedział jaka fabryka go zrobiła (Tajwan, USA, czy Chiny?) to byłoby fajnie.:E

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
37 minut temu, Roberto78 napisał:

Liczy się ostatni napis Made in China

Thx. A teraz pytanie - to, że procek z Chin a nie Malezji to dobrze, czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, NieSmutaj napisał:

Thx. A teraz pytanie - to, że procek z Chin a nie Malezji to dobrze, czy nie?

Nie ma to znaczenia, nie zawracaj sobie glowy takimi glupotami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taka sztuka 

8d7762cf2a1e.jpg

Ten z Chin chyba lepsze.

 

 

 

Edytowane przez Pablloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, NieSmutaj napisał:

Thx. A teraz pytanie - to, że procek z Chin a nie Malezji to dobrze, czy nie?

Generalnie tam już szukali relacji do gotujących się CPU i tych lecących na rma do fabryki w Malezji ale to było miesiące temu. Nie mniej jak mam wybór to zawsze wezmę Sus/sut niż PGS/pgt. Nie mniej w przypadku 5800x nie jest to aż tak ważne bo te ccd już są binowane i totalnego kibla mieć nie będziesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2021 o 23:01, Send1N napisał:

Przyszłościowo ?

Threadripper 3990WX nie ma na razie rzeczy która zniszczy ten procesor, możesz jednocześnie kodować, renderować i grać gry w 4K, tylko musisz mieć nowe mobo na sTRX8, ośmiokanałowy RAM, najlepiej dużo nie 16 czy 32GB ale 128GB i więcej procek ogarnie do 2TB RAM spokojnie i masz na 5 lat spokój do czasu nowego Threadippera. ?  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
42 minuty temu, Art385 napisał:

Generalnie tam już szukali relacji do gotujących się CPU i tych lecących na rma do fabryki w Malezji ale to było miesiące temu. Nie mniej jak mam wybór to zawsze wezmę Sus/sut niż PGS/pgt. Nie mniej w przypadku 5800x nie jest to aż tak ważne bo te ccd już są binowane i totalnego kibla mieć nie będziesz. 

Dzięki. Tylko, że ja mam 5900X, ale to chyba żadna różnica (nie mówię o różnicy w rdzeniach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli chodzi o różnice pomiędzy sztukami wyprodukowanymi w Malezji czy w Chinach,to z reguły nie są duże.

PS.10000 postów w wątku :thumbup:

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stuknąłem w x-komie 5 tydzień 2021 susa z ładnym numerkiem 11 na końcu tego długiego stringa pod datą produkcji i jeszcze kod na jakieś world of warships. Znalazł się też mój z media experta w innym sklepie xD ale walić nie odbieram ten z susami z niskim numerkiem na końcu stringa mam dobre doświadczenia po 3800x. No nic oby się trafił chociaż w miarę sampel i będzie git bo na farta zamawiany.

No wsadziłem 5800x boostuje do 4850, W AC:V potrafi wbijać allcore 4800. FCLK puściłem na 3800 cl16 śmiga. Ciepły to on jest pod Tm5@ollie gdzies mi zdążył złapać 80 stopni :E ale trzyma przeważnie 4.75 GHz ale paste też na sztukę położyłem bo nie chciało mi się wyciągać płyty a mocowanie navisa to czyste zło. Zyskałem całe 3 fps na minimalnym i kapkę lepszy frame time za to pętle na ollie robi 2 minuty szybciej :)  

aha cb20 na całkowitym stock 6026 i 79 stopni. Skurczybyk pod Cb20 wciąga ponad 140W O_o Czas to potweakować

Po lekkim przycięciu curve optimizerem cb20 6100 pękło. Przycięte napięcia od IF i na razie leci katowanie memem na 3800 bo na 3866 już wali grubo whea ;) ale napięcia vddg są ścięte na 0.95v. 

 

Edytowane przez Art385
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...