Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
14 minut temu, Art385 napisał:

Nie musisz 5900x jest lepiej binowany niż 5600x i 5800x tam łatwiej pojechać z zegarem w górę. Szczególnie z włączonym CPPC strugasz najlepsze jajka. Na reszcie stabilność może być na słowo honoru i w grach masz spokojnie co najmniej 6 jajek lecących na 5 GHz 

między 1v a 1.05v a jaki wynik to nie wiem 

Czyli podobnie jak w 11Gen, szkoda, że mało komu chce tu się dogłębnie testować procesory. 😕

Może się mylę i ktoś tu wrzuci wynik. 😉

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Macie w Podglądzie zdarzeń jakieś błędy związane np. z fastboot? Na poprzednim cpu też się pojawiały, ale w sumie bez konsekwencji, żadnych blue screenów. Może burdel w systemie, trzeba byłoby format zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 17.06.2021 o 07:44, kibolkks napisał:

Kilka osób już mówiło tutaj, że nowe batche są gorsze, dodatkowo nowsze biosy również ograniczają boost

Skoro AMD ma coraz więcej słabszych egzemplarzy, to wprowadzili by Ryzen 5600 (bez X, z nieco niższym taktowaniem, w niższej cenie niż 5600X) i byłoby git 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wprowadzą to jeszcze będzie tak że te bez x będą lepsze od tych z x :E jak z 3600 było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba już mogę uznać pierwsza iteracja z nowym procesorem za zakończoną do czasu, gdy znudzą się obecne ustawienia.

Z micronów na 1,41 V udało mi się tyle wicisnąć. Pewnie na b-die urwałbym 2-3 ns.

lAztaXW.png

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Saren7 napisał:

Macie w Podglądzie zdarzeń jakieś błędy związane np. z fastboot? Na poprzednim cpu też się pojawiały, ale w sumie bez konsekwencji, żadnych blue screenów. Może burdel w systemie, trzeba byłoby format zrobić.

Nie powinno być nic. Mam mega zasyfiony system, wielokrotnie uszkodzony obraz i wielokrotnie naprawiany sfc. Puść mu sfc /scannow może się obraz windy zdupcył i świruje albo timingi są lekko niestabilne. Najbardziej cię interesuje założenie whea loggera w podglądzie zdarzeń dla ostrzeżeń/błędów bo może być też, że wali ci IF błędami i przy okazji wypluwa gdzie indziej 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Saren7 napisał:

Chyba już mogę uznać pierwsza iteracja z nowym procesorem za zakończoną do czasu, gdy znudzą się obecne ustawienia.

Z micronów na 1,41 V udało mi się tyle wicisnąć. Pewnie na b-die urwałbym 2-3 ns.

lAztaXW.png

Ładnie, wszyscy ogarniają 3800mhz+ oprócz wyjadaczy 3733mhz cl14 na ciasno na kicie 4400mhz.

B450 tomahawk to złom

Edytowane przez oh,shut up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Saren7 napisał:

Zmien kosci na Viperki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamiast zmieniać kości, niech zmieni kartę graficzną na lepszą, skoro planuje się przesiąść na 1440p. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
30 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Po co? ładnie je pogonił. Wywali kasę dostanie lipa bin i się skończy na 14-15-15-30 3733. Lepiej niech skołuje drugi komplet E-die - boost od DR. 

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
8 minut temu, Art385 napisał:

Po co? ładnie je pogonił. Wywali kasę dostanie lipa bin i się skończy na 14-15-15-30 3733. Lepiej niech skołuje drugi komplet E-die - raz dużo lżej dla IMC dwa boost od DR. 

Bzdura, pod ryzena zrobi takty kazdy bin, mialem juz 3 wersje tych kosci ;) Ladnie to jest na bdie a nie na micronach, ktore kosztuja niewiele mniej. Co to za pytanie po co ?? Bdie pogonisz lepiej, cos tu trzeba wyjasniac?? Teraz ma biedo trc, wysokie trfc, scl i cala reszte. Zmieniac nie musi ale po co pisac takie glupoty "po co" ?? Rownie dobrze moge napisac po co zmienial zen2 na zen3?

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te obecne na A0 też? Ja wiem, że jest ładnie na b-die ale też drożej. Nie wciskajmy wszystkim b-die do gardła. Szczególnie, że E-die nawet 4x8GB nie jest jakiś ciężki dla IMC a boost masz już za same moduły 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Art385 napisał:

Te obecne na A0 też? Ja wiem, że jest ładnie na b-die ale też drożej. Nie wciskajmy wszystkim b-die do gardła. Szczególnie, że E-die nawet 4x8GB nie jest jakiś ciężki dla IMC a boost masz już za same moduły 

Nie ma patriotow innych niz na pcba2, typhon zle pokazuje. Ten program to jedna wielka sciema.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Phoenixsuple napisał:

Nie ma patriotow innych niz na pcba2, typhon zle pokazuje. Ten program to jedna wielka sciema.

Otóż są - robią końcówkę serii i ładują teraz jeszcze inne pcb. No ale walić to jak będzie chciał to sobie kupi. Mogę mu na zachętę wrzucić screen z viperków bo to dalej najlepsza wydajność w najniższej cenie.

6xuYZur.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
10 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

Analizuje koszty. Obecne kości to Ballistix Sport LT kupione w połowie 2019 za 300. Dałoby się pewnie jeszcze więcej wycisnąć podbijając napięcie, ale upały są więc 1,41 V i nie potrzeba mocnego przewiewu. Licząc sprzedaż kości i kupno minimum 200 trzeba będzie dołożyć. Kolejne wydatki też są. Monitor 1440p 144 Hz+, trzeba też odkładać coś na kolejną generację gpu ;) Będę obserwował sytuację, jak trafi się fajna okazja na b-die to czemu nie ;) Z tego co sprawdzałem to Vipery minimum 4000 cl19 trzeba brać pod uwagę.

10 godzin temu, oh,shut up napisał:

Ładnie, wszyscy ogarniają 3800mhz+ oprócz wyjadaczy 3733mhz cl14 na ciasno na kicie 4400mhz.

B450 tomahawk to złom

Jak lekko znudzi mi się granie z ciekawości zaatakuje IF>1900.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, addept napisał:

Zamiast zmieniać kości, niech zmieni kartę graficzną na lepszą, skoro planuje się przesiąść na 1440p. 

Zmianę planuje zrobić przy następnej generacji gpu. Na medium-high też da się żyć 🤣  

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, Art385 napisał:

Otóż są - robią końcówkę serii i ładują teraz jeszcze inne pcb. No ale walić to jak będzie chciał to sobie kupi. Mogę mu na zachętę wrzucić screen z viperków bo to dalej najlepsza wydajność w najniższej cenie.

6xuYZur.png

Nie nie ładują innych, jest na A2 i nie trzeba sprawdzać programem bo widać jak są kości ułożone i maja pcb A2 ;)  Ta końcówkę seri to ja słyszę od roku robią ale to pokój co mit na forach 😂Każdy rodzaj pcb jakie maja patrioty idzie sprawdzić organoleptycznie bez programu. Jak ktoś ma stare moduły kupione dawno to tak może trafić na inne pcb ale tak jak pisałem można to zweryfikować, w sieci jest sporo filmów z każdym pcb. Robiłem rozeznanie właśnie przed zakupem RKL żeby nie trafić starszych :D Ale każde nowe w sklepie to już A2. 

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak 4400, ale 4000mhz cl19 wychodziły na pcb a1 i a2, te nowsze są na a2 . Koleś miał 2 komplety i odruchowo wysłał mi 1 moduł a1 drugi a2 , na MSI z490 a1 nie startowały pcta nawet :/. Thaiphoon pokazuje a0 i tak na wszystkich patriotach, co nie jest prawdą, patrząc na ich budowę 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, oh,shut up napisał:

Widzę że nadal nie dotarło do ciebie że nawet 3800 18-18-18 trfc 400 jest u mnie niestabilne :E czego bym nie ustawił (procodt, cad busy, napięcia itp) to efekt jest ten sam ;) 

10 godzin temu, Art385 napisał:

Po co? ładnie je pogonił. Wywali kasę dostanie lipa bin i się skończy na 14-15-15-30 3733. 

U mnie to jest max co mogę zrobić, no jeszcze z trfc mogę zejść do 245 ale niech będzie te 6x trc :E jest to wydajniejszy nastaw niż 14-15-14 z gdm.

aaa9665fb0645.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Send1N napisał:

Widzę że nadal nie dotarło do ciebie że nawet 3800 18-18-18 trfc 400 jest u mnie niestabilne :E czego bym nie ustawił (procodt, cad busy, napięcia itp) to efekt jest ten sam ;)

Odpusc sobie gadke z trolem, ktory nie potrafi nic innego jak wrzucic linka do poradnika a sam tu nigdy nic nie pokazal wartosciowego ;)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Saren7 napisał:

Zmianę planuje zrobić przy następnej generacji gpu. Na medium-high też da się żyć 🤣  

Że niby 3060Ti jest za słaba do 1440p :> :E proszę was, siedzę w tej rozdzielczości na 2070S i jestem zadowolony to bylko w multi tnę detale żeby było te 120fps a w single walę locka z g-sync na 70-90fps (zależy od gry)

A nie pokazywałeś czasem stronę wcześniej screena już z takim ustawieniem ? :) wyglądało na stabilne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Analizuje koszty. Obecne kości to Ballistix Sport LT kupione w połowie 2019 za 300. Dałoby się pewnie jeszcze więcej wycisnąć podbijając napięcie, ale upały są więc 1,41 V i nie potrzeba mocnego przewiewu. Licząc sprzedaż kości i kupno minimum 200 trzeba będzie dołożyć. Kolejne wydatki też są. Monitor 1440p 144 Hz+, trzeba też odkładać coś na kolejną generację gpu ;) Będę obserwował sytuację, jak trafi się fajna okazja na b-die to czemu nie ;) Z tego co sprawdzałem to Vipery minimum 4000 cl19 trzeba brać pod uwagę.

Nie bierz mojej uwagi tak bardzo do siebie, nie toleruje nic innego jak kosci bdie bo po prostu plynace korzysci z szybkiego ramu oraz wyeliminowanie slabych ogniw jest zawsze dla mnie priorytetem ale to takie porownanie na zasadzie 4.8Ghz bedzie gorsze jak 5.0Ghz na zegarze :szczerbaty:

44 minuty temu, novi napisał:

Nie wiem jak 4400, ale 4000mhz cl19 wychodziły na pcb a1 i a2, te nowsze są na a2 . Koleś miał 2 komplety i odruchowo wysłał mi 1 moduł a1 drugi a2 , na MSI z490 a1 nie startowały pcta nawet :/. Thaiphoon pokazuje a0 i tak na wszystkich patriotach, co nie jest prawdą, patrząc na ich budowę 

Dokladnie tak, na rynku wtornym mozna trafic rozne kosci ale nowe ze sklepu sa A2 jesli chodzi o 4400cl19 model.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
45 minut temu, Send1N napisał:

U mnie to jest max co mogę zrobić, no jeszcze z trfc mogę zejść do 245 ale niech będzie te 6x trc :E jest to wydajniejszy nastaw niż 14-15-14 z gdm.

aaa9665fb0645.png

Czyżby Error 4 w Tm5 i crash PCB? Jak tak to luzuj na 3 a nawet 4 A2 PCB nie lubi się z ustawieniem SCL2 

37 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Nie bierz mojej uwagi tak bardzo do siebie, nie toleruje nic innego jak kosci bdie bo po prostu plynace korzysci z szybkiego ramu oraz wyeliminowanie slabych ogniw jest zawsze dla mnie priorytetem ale to takie porownanie na zasadzie 4.8Ghz bedzie gorsze jak 5.0Ghz na zegarze :szczerbaty:

Dokladnie tak, na rynku wtornym mozna trafic rozne kosci ale nowe ze sklepu sa A2 jesli chodzi o 4400cl19 model.

Aż się skończą... w innych krajach już się można natknąć na A0. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, Art385 napisał:

Czyżby Error 4 w Tm5 i crash PCB? Jak tak to luzuj na 3 a nawet 4 A2 PCB nie lubi się z ustawieniem SCL2 

Aż się skończą... w innych krajach już się można natknąć na A0. 

tak przy 1900/3800, scl na 3 luzowałem, na 4 nie sprawdzałem, standardowo moje według pytona to A0 :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Send1N napisał:

A nie pokazywałeś czasem stronę wcześniej screena już z takim ustawieniem ? :) wyglądało na stabilne

IF=1900 jest stabilne ale później spróbuje oczko wyżej jeszcze.

Na Twoim miejscu jak masz czas i lubisz grzebać kupilbym takiego np. B550 Mortar w promce za 350 i sprawdził jak będzię z 3800. Najwyżej oddasz do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi