Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj system stawialem na nowo zeby dyski uporządkować, zrobiłem test w aidzie na ustawieniu jak z 3700x, proc przez CRT i tak zostanie. Jest ok chyba, Może jak BF wyjdzie będę sie bawil bo do tego co obecnie robie, jest nawet az za duzo ;)

aidanormalnowa.thumb.jpg.58bbc8d492c14e30cd9ed0ebe92fb808.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Dominix1910 napisał:

Dzisiaj system stawialem na nowo zeby dyski uporządkować, zrobiłem test w aidzie na ustawieniu jak z 3700x, proc przez CRT i tak zostanie. Jest ok chyba, Może jak BF wyjdzie będę sie bawil bo do tego co obecnie robie, jest nawet az za duzo ;)

Jest git ;)  jakie ci trzyma wbfie zegary teraz??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Muszę zainstalować i zobaczyć, w CRT w drugim profilu mam ustawione 4.6 i 4.575, może to podciągnę wyżej trochę i się zobaczy. I tak dawało mi to wcześniej średni fps na poziomie 240+ a wtedy miałem niższy zegar bo teraz na świeżym systemie CTR i ciut wyżej ustawił zegary a to i tak przy napięciu 1.275. Jak podbije może na 1.3 i zrobię 4.7 może 4.8 to będzie git malina, więcej mi nie trzeba. Teraz tylko czekać jak będe mógl opłacić monitor i czekać na paczkę, bo dopiero wersje 4k wysyłają a 2k jeszcze trzeba czekać ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Dominix1910 napisał:

Muszę zainstalować i zobaczyć, w CRT w drugim profilu mam ustawione 4.6 i 4.575, może to podciągnę wyżej trochę i się zobaczy. I tak dawało mi to wcześniej średni fps na poziomie 240+ a wtedy miałem niższy zegar bo teraz na świeżym systemie, CTR ciut wyżej ustawił zegary a to i tak przy napięciu 1.275. Jak podbije może na 1.3 i zrobię 4.7 może 4.8 to będzie git malina, więcej mi nie trzeba. Teraz tylko czekać jak będe mógl opłacić monitor i czekać na paczkę, bo dopiero wersje 4k wysyłają a 2k jeszcze trzeba czekać ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, Send1N napisał:

A co z temperaturą GPU w takim razie teraz? :P 

nie powinno być źle. w trakcie tych upałów w idle miałem 28-29 stopni, teraz na topie gpu pokazuje 30 stopni, a w 3d marku wykręciłem 51 stopnia. więc w grach realnie dobije do 53-54 stopni w trakcie upału. Mam taki plan żeby na radiatorze gpu zrobić naleśnika push pull, bo póki co mam jedynie pusha z wentylatorów arctic p12. nie mam śrub montażowych żeby zamontować kolejne dwa... swoją drogą muszę poguglować gdzie takie śruby kupić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Czyli różnica cpu po zmianie spora a z gpu żadna :> to dosyć ciekawe a za razem wydaje się zmianą idealną :P 

wydaje mi się że push-pull przy chłodnicy na topie nic nie da

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W BFV zostanę na dx11, fps i frametime rowniejszy a fps rownie wysoki, ale nie powiem, cisnie proca ostro

t4zMbzb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy było, ale na stronie MSI pojawiły się biosy do B550 z Agesa 1.2.0.3b. 

Do B550 Gaming Plus przynajmniej, do Tomahawka też. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ryśki 5900x na Xcum w promocji po dwa dwieście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Aio przerzucone na front i w tym ukropie temperaturki zacne. Wiec sprobowalem obnizyc napiecie i siadlo 4.6 GHz ustabilizowane na 1.25v -  nizej juz nie zschodze, zegara nie podnosze, bo taki wynik jest dla mnie w punkt. Swietny kompromis pomiedzy cisza, a niskimi temperaturami. Jesli teraz jest stabilnie, to w chlodniejsze dni rowniez bedzie :D 
wykonany real bench 60 minut, blender classroom, cb23 oraz GeekBench. 

jestem baaardzo zadowolony :) dziekuje wszystkim ktorzy doradzili w OC, w szczegolnosci @Saren7 ktory bezinteresownie podzielil sie na priv swoimi ustawieniami i przemysleniami. 

Edytowane przez kowallosu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak procek nie chce iść na IF 2000 to wina procka czy płyty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Send1N wykonałem testu temperatur GPU i aktualnie wygląda to następująco: 

AiO TOP 4k 15 minut rozgrzania, Arctic Cooling P12 rozkręcony na 100%: 

Bez górnej siatki filtrującej 55 stopni i 90 pamięci

Z filtrem 57 stopni i 92 pamięci 

Niestety nie zrobiłem testów w ten upał przy AiO zamontowanym na froncie, ale spodziewałbym się temperatur sięgających maksymalnie 52 stopnie. 

Docelowo chcę zrobić konfigurację PUSH/PULL, może uda się zbić temperaturę o kilka stopni w dół. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
36 minut temu, mazi91 napisał:

Procka :E 

Tutaj nadal widzę ludzie zawzięcie się trzymają atakowania 4000mhz na ryzenie i nawet z toną WHEA wmawiają sobie stabilność :P 

4 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

obraz.png.7d6cf005319064255b26b51e08730044.png

Teraz w końcu można oficjalnie powiedzieć że 5900x jest opłacalny względem 5800x ;) 

Edytowane przez Send1N
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, mazi91 napisał:

Użytkownika i wygórowanych wymagań ;) 

Trochę jakbys pytał, czy chybił trafił w kolekturze i wygrana tylko 500tys a nie 3 bańki to wina kulek, maszyny losującej czy automatu który drukował Ci los ;) 

• Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Send1N napisał:

Procka :E 

Tutaj nadal widzę ludzie zawzięcie się trzymają atakowania 4000mhz na ryzenie i nawet z toną WHEA wmawiają sobie stabilność :P

Dzięki. Jak dobrze, że do nich nie należę ;)

5 godzin temu, Minciu napisał:

Użytkownika i wygórowanych wymagań ;) 

Trochę jakbys pytał, czy chybił trafił w kolekturze i wygrana tylko 500tys a nie 3 bańki to wina kulek, maszyny losującej czy automatu który drukował Ci los ;) 

Jak tam uważasz... Swego czasu mówili że poprawią to w AGESA, więc też problem mógł leżeć w płycie, a nie tylko w CPU, stad moje pytanie. No ale trzeba było wrzucić nic nie wnoszący post ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj bawiłem się trochę CTRem i jego profilami PX. Ustawiłem profile PX z vcore na 1.375V i włączyłem LinXa żeby sprawdzić stabilność :E

Przy teście 4-6 wątków po 3 sekundach miałem 107C na CPU :E throttling nie nadążał, ale emergency shutoff nie zadziałał jeszcze. Z tego co znalazłem przy 115C dopiero jest automatyczne wyłączenie. 

Także, uważajcie co robicie :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

:D ja starszemu odapliłem Zombie Apocalypse mod dla Minecrafta, plus Optifine, dajesz render distance na maksa i żałujesz, że nie wziąłeś 5950 🤣

Edytowane przez Alyjen
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Saren7 napisał:

Na E3 nie zapowiadali 😂

Wrzucaj wynik, jestem ciekawe jak Zen3 kreci w tym tescie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Wrzucaj wynik, jestem ciekawe jak Zen3 kreci w tym tescie.

Pewnie w sb dopiero będę miał czas jak kac odpuści 😂

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, mazi91 napisał:

Jak tam uważasz... Swego czasu mówili że poprawią to w AGESA, więc też problem mógł leżeć w płycie, a nie tylko w CPU, stad moje pytanie. No ale trzeba było wrzucić nic nie wnoszący post ;)

Mój post wnosi więcej niż Ci się wydaje. A nowa AGESA to takie VOODO trochę i raczej nie pokładałbym w tym wiary.

Jeśli siedzi Ci 3800cl14-14-14 to już się możesz cieszyć. Jak chcesz lepiej i szybciej to 2x16GB albo 4x8GB  lepiej się zainteresuj a nie wymianą CPU albo Płyty. Bo zaraz będziesz miał siekierkę na kijek ;) 

Od zenów 3000 problemem IF to zawsze CPU. Spójrz na APU gdzie latają synchronicznie powyżej 4000 każdy jeden, jak tylko ma sensowną pamięć. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi