Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ryżen 5600x po dodaniu kesza i tak raczej się nie wybije już. Niestety ale ominęły go podwyżki ilości jajek od czasow r5 1600.

Teraz jedyne z czym będzie mógł zawalczyć to i5 11400. Tylko jak wyjdą nowe płyty na tańszych chipsetach to nie wiem czy nie przegra cena i wydajnością. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Doamdor napisał:

Rdzeni brakuje w 5600X, który na chwilę obecną przegrywa z samymi P-core w i5.

Różnica między rdzeniami ZEN3, a 12Gen, jest większa niż 15 %.

Do gier wykorzystuje się P-core, a nie E-core, które można wyłączyć.

 

 

Mówimy o grach....   Przecież nie napisałem,  że 5600X jest wydajniejszy  i do gier od bidy 6/12 styka

W pudrowanych testach jest większa :E

Super ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Roberto78 napisał:

Mówimy o grach....   Przecież nie napisałem,  że 5600X jest wydajniejszy  i do gier od bidy 6/12 styka

W pudrowanych testach jest większa :E

Super ?

 

Procesor nie służy tylko do grania.

 

test.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Roberto78 napisał:

...a można znaleźć  gry w których AMD jest wydajniejsze

 

Nie w tym temacie XD

5600x na 3d po dobiciu jeszcze cena do góry nie będzie miał sensu. 

Ale z kolejnymi generacjami Intela AMD może się odkuje, bo widziałem że chcą dodawać małe rdzenie które jak ktoś wspominał "można" wyłączyć, a najlepiej to to zrobić od razu XD.

A duże jaja mają zostać bez zmian czyli raczej taka se przyszłość i rozwój. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Roberto78 napisał:

W pudrowanych testach jest większa :E

No tak, bo jak wyniki nie pasują do tezy, to na pewno są "pudrowane" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Roberto78 napisał:

W topie AMD rdzeni  na chwile obecną  nie musi dokładać .

3D cache wystarczy by zrównać a może wyprzedzić Intela w grach.

Bida rdzenie w 12 gen mają wady i zalety    jak np obniżanie wydajności w grach  :]

 

2 godziny temu, bleidd napisał:

Pobożne życzenia. Spójrz jaką przewagę osiąga Intel w grach obecnie, nawet licząc ultra optymistyczne 15% to nie wystarczy aby intela wyprzedzić.

Ważniejsze od kwestii wydajności nowych CPU z 3D V-Cache (która może będzie miała +15% względem poprzedników,ale raczej do 10% nie dojedzie :P) jest to,na jaką wycenę pójdzie AMD,bo nie ukrywam,że Intel ze swoimi Alder Lake pokrzyżował nieco plany. O ile segmencie top (Ryzen 9) nie wygląda jeszcze aż tak źle,to przy Ryzen 7 i w dół już jest nieciekawie,skoro w grach 12600K to ~5800X,a jeszcze do tego CPU 12 gen. bez K zbliżają się wielkimi krokami wraz z tańszymi płytami na B660.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD nawet przy obecnych cenach sprzedaje się bardzo dobrze, więc nie ma takiej opcji, żeby Ryzeny z dodatkowym cache nie były droższe niż te bez ;) Czerwoni/zieloni (kolorek jak komu pasuje) mają takie samo zadanie jak Intel/NV - zarabiać, zarabiać i jeszcze raz zarabiać. Jak sprzedaż siądzie (a raczej nie siądzie), to wtedy ew. pójdzie korekta.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL nagle 6c12t do gier to ledwo ledwo i od biedy, a 5600x to taki właściwie low end ??? Ale niektórzy odlecieli. 

11 minut temu, tomcug napisał:

No tak, bo jak wyniki nie pasują do tezy, to na pewno są "pudrowane" :lol2:

Jeśli pijesz do testów na ppc, to problemem jest wg mnie postawa samego Sebastiana, wyniki ma inne niż wszyscy, nie raczy wyjaśnić co i jak tam robi, jakie ma dokładnie procedury, jakie różnice względem wszystkich innych, tylko z uporem maniaka ma narrację że ja jeden mam rację a wszyscy inni są po....ni. Nie tędy droga do wiarygodności. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pioy napisał:

LOL nagle 6c12t do gier to ledwo ledwo i od biedy, a 5600x to taki właściwie low end ??? Ale niektórzy odlecieli. 

 

A co ja mam powiedzieć ze swoim Ryzenem 3600? I to jeszcze premierówka, która ma lipne osiągi, to już chyba  low end z low end... czy co tam jeszcze gorszego :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Pioy napisał:

Jeśli pijesz do testów na ppc

Pośrednio tak, ale nie do końca. Co do testów PPC, istotnie bardziej korzystnych dla Aldera raczej się w sieci nie znajdzie, a przynajmniej mi się nie udało, a żeby było "pikantniej", oni przykładowo przy premierze pierwszych Ryzenów mieli bardzo niskie wyniki w Wieśku 3 i też była gadka "wszyscy sie mylo, my mamy racje". A dlaczego takie te rezultaty były? Ano dlatego, że testowali z włączonym HPET, co Ryzenom w Wieśku 3 ucinało wydajność mniej więcej o połowę i do czego się nigdy nie przyznali, jeśli dobrze kojarzę, choć korekta wyników po czasie poszła ;) Niemniej wracając do tematu, chodzi mi o to, że napisanie "wyniki są pudrowane" to kiepski argument na to, żeby zakwestionować ich prawidłowość - tutaj potrzeba sensowniejszych argumentów. A że zmiennych w testach CPU, które mają wpływ na rezultaty, jest od groma, tak naprawdę bardzo trudno jest coś w 100% udowodnić.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Doamdor napisał:

Procesor nie służy tylko do grania.

 

test.jpg

 

No co Ty powiesz

Na ustawieniach fabrycznych to tylko 12%  więc 3D cacha powinno zrobić swoje  o ile wyjdzie 6600X   ( czy jak tam będzie się nazywał :E  )

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, tomcug napisał:

AMD nawet przy obecnych cenach sprzedaje się bardzo dobrze, więc nie ma takiej opcji, żeby Ryzeny z dodatkowym cache nie były droższe niż te bez ;) Czerwoni/zieloni (kolorek jak komu pasuje) mają takie samo zadanie jak Intel/NV - zarabiać, zarabiać i jeszcze raz zarabiać. Jak sprzedaż siądzie (a raczej nie siądzie), to wtedy ew. pójdzie korekta.

Tańsze bądź na tym samym poziomie jak obecnie w sklepach aktualne Ryzeny nie będą,to się z tym zgodzę. Pytanie jest o ile pójdą do góry i tak współgrać,żeby nie odjechali z cenami mając konkurencję w postaci Alder Lake. Jakoś nie widzę następcę 5600X wyraźnie droższego od 12600K czy następcę 5800X droższego od 12700K.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, tomcug napisał:

No tak, bo jak wyniki nie pasują do tezy, to na pewno są "pudrowane" :lol2:

 

Twoje na pewno są rzetelne :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj co napisałem wyżej w uzupełnieniu tej kwestii, a nie atakuj personalnie ;)

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Spl97 napisał:

Tańsze bądź na tym samym poziomie jak obecnie w sklepach aktualne Ryzeny nie będą,to się z tym zgodzę. Pytanie jest o ile pójdą do góry i tak współgrać,żeby nie odjechali z cenami mając konkurencję w postaci Alder Lake. Jakoś nie widzę następcę 5600X wyraźnie droższego od 12600K czy następcę 5800X droższego od 12700K.

 

Logika podpowiada, że AMD przesunie R5 / R7  do niższego przedziału cenowego po premierze  procesorów z 3Dcache  właściwie  już to powinno zrobić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pioy napisał:

LOL nagle 6c12t do gier to ledwo ledwo i od biedy, a 5600x to taki właściwie low end ??? Ale niektórzy odlecieli.

A kto tak napisał? To że wychodzi CPU znacznie wydajniejsze nie znaczy, że poprzednie generację się magicznie stają do niczego. Nie widziałem aby ktoś tu coś takiego sugerował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pioy napisał:

LOL nagle 6c12t do gier to ledwo ledwo i od biedy, a 5600x to taki właściwie low end ??? Ale niektórzy odlecieli. 

 

Zawsze tak bylo i jest że wystarczy seria wyżej czy tam cyferka w danym sprzęcie i ten poprzedni już nie nadaje się do odpalania pulpitu :E od wczoraj nie jesteś przecież na forum :):P 

3 godziny temu, tomcug napisał:

 A dlaczego takie te rezultaty były? Ano dlatego, że testowali z włączonym HPET, co Ryzenom w Wieśku 3 ucinało wydajność mniej więcej o połowę 

wcześniejsze procki amd np FX też taki objaw w w3 miał, z hpet po 40fps a z hpet OFF po 60-65 w miastach, pamiętam ze po zmianie karty jakimś dziwnym cudem mi się sam włączył i cały dzień grzebałem co to może być bo nigdy bym nie wpadł na to że po zmianie karty z amd na zielonych sam z siebie się hpet włączył :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie takie rzeczy się w Windowsie działy :lol2:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zen 3+ będzie działał na płytach B450, czy tylko od B550 w górę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ale nie musi :E zależy łaskawie dodadzą biosy do b450 oczywista oczywistość ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Raczej powinni dać taką możliwość, bo w końcu to ta sama generacja, tylko nieco usprawniona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej te nowe Ryzeny pójdą tylko na B550,X570 i A520. Ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MarioDee napisał:

Zen 3+ będzie działał na płytach B450, czy tylko od B550 w górę?

Chyba nie było jeszcze info o tym. Premiera niedaleko, więc informacje powinny się pojawić.

Mam nadzieję, że będę mógł wykorzystać jeszcze B450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2021 o 11:36, tomcug napisał:

Przy tych poziomach wydajności, jeżeli rzeczywiście by było +15% (a może nie być, bo są doniesienia że spadną zegary), to te różnice nie miałyby żadnego znaczenia. Zresztą nawet obecnie nie do końca mają, bo mało kto potrzebuje więcej jak 10700K/11600K/5600X do grania :E

Tomek jakie to ma znaczenie? Każdy sklepowy rysiek chodzi praktycznie pod różnym obciążeniem z różnymi zegarami. To raczej chęć zachowania ograniczeń poborów mocy ze względu na znaczne powiększenie cache a nie słabość procesu nowych Ryzenów. Po zdjęciu ograniczeń będzie to samo albo lepiej tak mi powiedział jasnowidz Maciej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...