Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Arctica 240mm to trochę mało do 5800X :E 

Ja mam 360 i też szału ni ma :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale widziałem testy gdzie gość miał tempy o około 9-10* lepsze od moich, fakt że niestety na testbenchu no ale bez przesady  :) 

https://youtu.be/-zWXwutdhE4?t=467

Nie jest to może super tester no ale co można zrobić źle w teście AiO?  :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głowna robote to robi sama blokopompka a raczej jej sposób mocowania przez ta badziewna konstrukcje ryzena, kupiłeś wersje z offsetem? ja chwile temu zmieniłem chłodnice z 240 na 280 na swoim eisbaerze i nie zyskałem nic :E o taki przykład że nie tylko rozmiar ma znaczenie bo można wpakować 480 a wynik będzie ten sam jak transfer ciepła kuleje :/ 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to była v4, czyli najnowsza.
Ale skoro dostałem używkę to możliwe że ktoś ją zwrócił, jak zwrócił to mógł mieć powód ;) 

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do 5600X na 4,7 GHz 1,23 V nie potrzebuje nic więcej jak Fortis 3 i to jest super w tym procku/sztuce. Jedyne co chciałbym zmienić to kupić b-die pod warunkiem korzystnej ceny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Saren7 napisał:

 Jedyne co chciałbym zmienić to kupić b-die pod warunkiem korzystnej ceny ;)

A to na co czekasz?  Vipery 4k sa pozniej 500zl, a 4400 kapke wyzej niz 500zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

A to na co czekasz?  Vipery 4k sa pozniej 500zl, a 4400 kapke wyzej niz 500zl.

Jest różnica między 4000, a 4400 przy OC czy to loteria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Saren7 napisał:

Jest różnica między 4000, a 4400 przy OC czy to loteria?

Jest, 3800cl15 max zrobisz i to jak dobrze trafisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Mar_S napisał:

Niby tak, ale widziałem testy gdzie gość miał tempy o około 9-10* lepsze od moich, fakt że niestety na testbenchu no ale bez przesady  :) 

https://youtu.be/-zWXwutdhE4?t=467

Nie jest to może super tester no ale co można zrobić źle w teście AiO?  :P 

To  jaką masz temperatura  bo mi w AIDA dobija do 90°C  procesor mam ustawiony na auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Roberto78 napisał:

To  jaką masz temperatura  bo mi w AIDA dobija do 90°C  procesor mam ustawiony na auto

No ale to przecież normalka. Jak masz Auto+PBO to w wypalarkach procek praktycznie zawsze rozbije się na limicie temperaturowym czyli 90 stopni, niezależnie od tego jakiego chłodzenia użyjesz (nie licząc LN2). Różnica może być w zegarze, który przy tych 90 stopniach osiągnie.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, novi napisał:

Jest, 3800cl15 max zrobisz i to jak dobrze trafisz :)

Wiem, ale czy 4400 może zejść ciaśniej bo lepszy bin tam ładują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 4400 miały lepszy bin, nie wiem jak teraz nówki ze sklepu, ale coś tam pozmieniali podobno ;) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Saren7 napisał:

Wiem, ale czy 4400 może zejść ciaśniej bo lepszy bin tam ładują.

Nie ma sensu brania nizej jak 4400 bo roznica jest zbyt mala w cenie, zeby oszczedzac ;)

9 godzin temu, novi napisał:

Tak, 4400 miały lepszy bin, nie wiem jak teraz nówki ze sklepu, ale coś tam pozmieniali podobno ;)

Bylo duzo szumu o to, a finalnie nic nie zmienilo sie i jest jak bylo czyli dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Saren7 napisał:

Ja do 5600X na 4,7 GHz 1,23 V nie potrzebuje nic więcej jak Fortis 3 

Majac fortisa na r5 3600 i zmieniając na aio 240 nie zyskałem nic oprócz wyglądu i -3c na karcie graficznej z racji lepszego obiegu powietrza w budzie, to tak też informacyjnie pisze, problem tkwi w tych ryzenach po prostu :/ Chwile temu zmieniłem samą chłodnicę z 240 na 280 ( miałem dobrą ofertę za 150zl) i też zero spadku temp xD na dniach zmienie sobie samą blokopompkę bo kupiłem od pierwszej wersji silentloopa razem z tą chłodnicą 280 może inny styk zrobi i coś w ten sposób urwę ?

A najlepsza byla historia z jednym chłopem z forum, nie pamiętam kto to byl jak pisał że między dwoma sztukami 5600x które miał było 15c różnicy w temperaturze na tym samym chlodzeniu :E 

PS jak masz teraz cruciale 2x8 3800 cl16 to nie ma sensu zmieniać na patrioty w takiej konfiguracji jak już zmiana to albo 4x8 albo 2x16 dr inaczej szkoda zachodu moim zdaniem zbyt maly skok a raczej znikomy.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie pamięci 2x16 z jakimś przyzwoitym OC pod Ryśka 5800x?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, HiT92 napisał:

Jakie polecacie pamięci 2x16 z jakimś przyzwoitym OC pod Ryśka 5800x?

Jak cena nie gra roli to jakieś gskille tridentz w wersji 2x16 tylko nie wiem jakie wersje maja najlepszy bin  pod oc dokładnie ? są chłopy z forum co testowali różne z tego co pamiętam tylko zapomniałem w którym to było temacie xD 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa alternatywa gdyby ktoś chciał aktualnie pograć w starsze tytuły albo wystarczą mu ustawienia low/med na Vedze 7... i np: czeka/odkłada kasiorkę na nowe karty Nvidia/AMD/Intel.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomijając test igpu to zaskoczyła mnie mała różnica w drugiej połowie testu względem tych cpu w dodatku 5600g jest słabszy od 5600x a różnica wyszła tak minimalna że bez osd nikt by nie zauważył jaki cpu ma :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Send1N napisał:

pomijając test igpu to zaskoczyła mnie mała różnica w drugiej połowie testu względem tych cpu w dodatku 5600g jest słabszy od 5600x a różnica wyszła tak minimalna że bez osd nikt by nie zauważył jaki cpu ma :E ?

W cyberku 12600k deklasuje 5600X a tu slabsyz 5600G prawie na rowni, taki nie za udany ten test :E

https://www.purepc.pl/test-procesora-intel-core-i5-12600k-vs-amd-ryzen-5-5600x-wiecej-rdzeni-wiecej-wydajnosci-porownanie-pamieci-ddr4-i-ddr5?page=0,29

 

https://ithardware.pl/testyirecenzje/intel_core_i5_12600k_test_procesora_alder_lake_mocny_zawodnik_w_sredniej_polce-18516-14.html

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5600G jest wyraźnie słabszy od 5600X, mniej cache robi swoje. Generalnie moim zdaniem to jest procesor dla nikogo, bo jak ktoś chce mieć kompa z iGPU to były niewiele słabsze graficznie modele jak 3400G, które zdaje się AMD ubiło, a na przeczekanie kryzysu GPU nie ma sensu, bo się docelowo traci sporo i już lepiej jakiegoś starego pachruścia kupić za grosze. Wiadomo, skoro nie ma tanich CPU z dobrą iGPU, to trzeba doinwestować jak ktoś koniecznie chce np. mały komputer salonowy, ale dla konsumenta nie jest to w żaden sposób korzystne...

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te APU o których mówicie,według mnie są skierowane głównie dla tych,co nie planują w przyszłości wkładać GPU np.do małych komputerów na ITX,gdyż jeśli chodzi o wydajność w porównaniu do odpowiedników bez iGPU to do nich APU nie mają podjazdu,jak wyżej,głównie przez mniejszą pamięć cache L3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cyber to intelolubny jest nawet w tym teście ryszarda to widać :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Stjepan666 napisał:

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/amd-ryzen-threadripper-pro-5000-bez-tajemnic-wyciekla.html?

 

Przy grzałce 12900K ten procek bierze miało TR 5995WX 64/128 pewnie z 400W peak ma.

355W to mial ostatnio znajomy po dobrym OC na 3970X. 12900k ma swietna wydajnoc przy 125W, a TR 64/128 jest mocno dlawiony przy 280W. Taki TR wciaga jak smok prundu gdy odkrecisz limity adekwatnie do odkreconego 12900k.

650W ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...