Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Pobrałem ręcznie i podczas instalacji wyskakuję, że już ją posiadam. W opcjonalnych mam pusto, w zainstalowanych nie widać jej ;) . Idę pograć, zobaczę czy nie ma jakichś problemów 😛 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, novi napisał:

Pobrałem ręcznie i podczas instalacji wyskakuję, że już ją posiadam. W opcjonalnych mam pusto, w zainstalowanych nie widać jej ;) . Idę pograć, zobaczę czy nie ma jakichś problemów 😛 

Bo masz ją już pewnie zainstalowaną w normalnych. Ja miałem w normalnych aktualizacjach po update sterów do chipsetu.

btw jak teraz ryzeny 5800x tak polecą z ceną to mam nadzieję, że bez problemów za 1200zł dostanę :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, organiser napisał:

To jakaś potwierdzona obniżka się szykuje?

Tak. Już są ale czy w Polsce będą odczuwalne to nie wiem. 5800x mocno obniżyli cenę. Widocznie amd jest pewne swoich nowych procków które mają wyjść w styczniu.

AMD-Ryzen-5000-Microcenter.png

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, organiser napisał:

To by wychodziło 1200zł za 5800x. jak u nas 5600x jest po 1400

Nie bo to ceny z USA. Tam mają niższe ceny elektroniki i są podawane bez podatku więc u nas zapewne 1500-1600zł o ile w ogóle takie będą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie czy jest sens to kupować, ja raczej poczekam do wyjścia tej nowej generacji i zobaczę jak to bangla zanim podejmę decyzję, kupowanie teraz serii 5000 która już na starcie ma parę procent w plecy tylko dlatego że dadzą obniżkę 200 zł...

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Mar_S napisał:

Pytanie czy jest sens to kupować, ja raczej poczekam do wyjścia tej nowej generacji i zobaczę jak to bangla zanim podejmę decyzję, kupowanie teraz serii 5000 która już na starcie ma parę procent w plecy tylko dlatego że dadzą obniżkę 200 zł...

A czy 5% zmieni cos w odczuciach. Pzyrosty mocy to może po dekadzie widzisz.  Jeśli myślisz że nowa generację da wiecej niż 5-8% to się zdziwisz 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Mar_S napisał:

Nie no, jeśli jakimś cudem będzie RX 5800x po 1200 złotych, to może i się złamię. Jeśli nie, to czekam na nowe procki od AMD i zobaczę w jakich cenach je rzucą. W każdym razie nie spieszy mi się z wymianą. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, addept napisał:

Nie no, jeśli jakimś cudem będzie RX 5800x po 1200 złotych, to może i się złamię. Jeśli nie, to czekam na nowe procki od AMD i zobaczę w jakich cenach je rzucą. W każdym razie nie spieszy mi się z wymianą. 

Po tyle nie bedzie ale moze do 1600zl spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W najlepszym razie cena 5800X spadnie do poziomu 12600K,czyli ~1500 zł,choć cena 1600-1700 zł bardziej realna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawiam się jak wypada Alder Lake w emulacji. Jeśli ma ktoś porównania to bardzo proszę podesłać. Mi zależy na fpsach w emulatorach, także RPCS3, którego wyniki w RDR1 widzicie poniżej. Dlatego Zen 3 powinien stanieć, bo nie prezentuje się wybitnie przy Alder Lake. Rozważam Zen 3D i Alder Lake ale świetnie byłoby mieć jakimś sposobem 60 fps w emulacjach, a to trudno czasem osiągnąć, jak widać poniżej.

unknown.png

W dniu 7.11.2021 o 16:04, sultan_kosmitow napisał:

A czy 5% zmieni cos w odczuciach. Pzyrosty mocy to może po dekadzie widzisz.  Jeśli myślisz że nowa generację da wiecej niż 5-8% to się zdziwisz 

Jeśli tak dalej pójdzie, to w 2023 będzie 8 większych rdzeni i 32 mniejsze rdzenie (w i9), a gry i tak wykorzystają może 6 z 40 jak w miarę "dobrze" pójdzie. Albo gry muszą wykorzystywać wszystkie wątki albo wydajność 1C musi wreszcie zacząć z powrotem skakać do góry, a nie ślimaczyć się jak po Sandy Bridge.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grubo. Jeszcze się okaże, że ryzeny 9 wystrzelą z cenami ... A ja się ostrze na r9 z 3d vcache ... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak na premierę nie kupi się 3d kesza, to już nie kupi się wcale XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://mineraptoreum.com/

Kalulator mówi że 5900x i 5950x robi pogrom z 5800x

Intele to ledwo na prund moze ugrają. 6 sztuk 10900K kręci tyle co mój rysio. Lub tyle co 3 moje rysie powinny kręcić. 

Czyli jak ktoś czeka na promocję z 5900x albo 5950x to polecam brać już teraz XD

Soft jest jakiś dziwny, coś tam testuje wpierw.

image.png.4c0f03a0f42ea97340d308e76acad17f.png

Kalulator mówi że stock rysio robi tak: 

1 x Ryzen 9 5900X's which have a hashrate of 3557 h/s each.
Total for all Ryzen 9 5900X's is 3557 h/s

U mnie na razie najlepsze nasatawy ciągną 7850h/s.. Czyli tyle co dwie sztukiz kalkulatora i jeszcze trochę ;) 

Z drugiej strony ryśki 3000 też ostro kopią, więc może 5000 kryzys ominie XD Przynajmniej w najbliższych tygodniach?

Cytat

CPU's Selected:
Calculations now based on using latest v1.2.x of the CPU Mining software

Your total hashrate is based on the following CPU's:

2 x Ryzen 9 5900X's which have a hashrate of 3557 h/s each.
Total for all Ryzen 9 5900X's is 7114 h/s

2 x Ryzen 9 5950X's which have a hashrate of 4247 h/s each.
Total for all Ryzen 9 5950X's is 8494 h/s

6 x Intel i9 10900k's which have a hashrate of 1339 h/s each.
Total for all Intel i9 10900k's is 8034 h/s !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4 x Ryzen 7 5800X's which have a hashrate of 2111 h/s each.
Total for all Ryzen 7 5800X's is 8444 h/s

5 x Ryzen 5 5600X's which have a hashrate of 1699 h/s each.
Total for all Ryzen 5 5600X's is 8495 h/s

2 x Ryzen 9 3950X's which have a hashrate of 4236 h/s each.
Total for all Ryzen 9 3950X's is 8472 h/s

2 x Ryzen 9 3900XT's which have a hashrate of 3781 h/s each.
Total for all Ryzen 9 3900XT's is 7562 h/s

ps zanim skonczylem to pisać, to program znalazł już nastawy na 8100h/s a pokazuje jeszcze, że zostało dwie godziny wyszukiwania i ustawiania najlepszej opcji.  Szuka już pół godziny. Rano sprawdzimy co z tego wyjdzie ale to wynik niczego sobie chyba. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Patrząc na te rewelacje dot. Raptoreum to radzę teraz nie panikować i poczekać co się wyklaruje z tego fantu do stycznia/lutego przyszłego roku. Całkiem możliwe jest to,że nowy twór pozwalający kopać na CPU skończy tak jak Chia,czyli chwilowy szum i potem idzie na zapomnienie 🤪. Uwierzcie mi,że na rynku były i są przed tym Raptoreum krypto kopiące na CPU jak Monero (XMR) i on za wielkiej popularności wśród minerów nie ma :E

8 godzin temu, Minciu napisał:

Jak na premierę nie kupi się 3d kesza, to już nie kupi się wcale XD

To się jeszcze okaże :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Minciu skąd masz aż taki wynik kopania :E

Skoro dobrze ustawiony 5900x kopie tyle, a kopanie wspomaga kasza, to na prawdę 3d vcache może być białym krukiem . Pod warunkiem, że ta waluta nie padnie na cyce .

W cenie jednego rtx3080 nonlhr, złoży praktycznie 3 platformy z ryżem 5900x, gdzie według Twojej prędkości kopania, jeden powinien zarobić około 8dolcow dziennie . Jeśli tak będzie to widzę że będzie większa pompa niż na rtx3080 ...

Prawdopodobnie tak mocno nadrabia solidnie ustawiony ram w 4 modułach + OC z 4400mhz allcore na stock na 4600mhz . 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem, pisałęm tylko co testowało :P

Miałem właśnie sprawdzić co się wykluło no i oczywiście Router się zawiesił XD Raz na kilka miesięcy się zdaża no i padło akurat na dzisiaj. 

Ogólnie to nie znamsię. Odpaliłem niech się turla z RTXem do pary :)

2 godziny temu, Spl97 napisał:

Patrząc na te rewelacje dot. Raptoreum to radzę teraz nie panikować i poczekać co się wyklaruje z tego fantu do stycznia/lutego przyszłego roku. Całkiem możliwe jest to,że nowy twór pozwalający kopać na CPU skończy tak jak Chia,czyli chwilowy szum i potem idzie na zapomnienie 🤪. Uwierzcie mi,że na rynku były i są przed tym Raptoreum krypto kopiące na CPU jak Monero (XMR) i on za wielkiej popularności wśród minerów nie ma :E

To się jeszcze okaże :>

Zanim chia sie wyklarowała to ponad pół roku minęło. Do dzisiaj ciężko znaleźć normalną cenę na HDD, ale watk jest kilka modeli w kilku sklepach już w normalności. Czyli co, z ryzenem zaraz będziemy czekać i nie panikować do premiery Zen4 ? 

Świetna rada! :notworthy: Na pewno ci co czekali z zakupem rok temu na rtx3070 bo 3200 polskich złotych BRUTTO!  to za drogo są niezmiernie wdzięczni za takie porady :phaser1:

Za drogo było też za 3100, 3000, 2900 i 2800 :P rekord koło 2600 się zakręcił ale i tak było za drogo :D 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czuję że idą obniżki cen ryzenow 5000.. ktoś na nie czeka?

11_kryptowaluta_raptoreum_bardzo_lubi_po

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

R5 i r7 niezagrożone, gorzej z r9 . 

Chociaż mało kto kupuje R9 do gier więc tragedii nie będzie 😛 . Gorzej z płytami głównymi może być przez taką bańkę 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Minciu napisał:

Świetna rada! :notworthy: Na pewno ci co czekali z zakupem rok temu na rtx3070 bo 3200 polskich złotych BRUTTO!  to za drogo są niezmiernie wdzięczni za takie porady :phaser1:

Moja porada czy twoja ma taką samą wartość co rady ludzi,którzy obojętnie czym się zajmują w sferze krypto. Czas pokaże co będzie,więc na razie sugeruję te wypociny pisane brać z dystansem,tym bardziej na Chię też było kręcenie hype miesiącami jak teraz zaczyna się robić z Raptoreum. A jeśli coś będzie na rzeczy,to ten kto ma w planach kupno CPU w najbliższych miesiącach,ten będzie kupował,proste.
A co do GPU,że czekali albo być może nadal czekają na GPU,bo powiedzieli,że za drogo... Kto się spodziewał w zeszłym roku,że aż tak aktualna bańka się tak bardzo rozpędziła i nadal nie pęka i możliwe,że ten cały cyrk potrwa nie do grudnia przykładowo,a nawet do połowy 2022r. na przykład? Zapewne Ty nie wiedziałeś i ja także.
Nie neguję,że Raptoreum przegoni Monero,ale widzę,że póki co patrząc na hashrate obu krypto,to ich dzieli aktualnie przepaść (~80 MH/s vs ~2,6 GH/s),aczkolwiek jedyna różnica jest taka że,że opłacalność jest na chwilę obecną ponad 10 razy większa na korzyść RTM,ale za to trudność sieci RTM jest na sporo niższym poziomie od XMR. Może się okazać,że jak efekty hype będą widoczne na ogólnym wykresie hashrate i zarazem zwiększy się trudność sieci,a kurs RTM odpowiednio nie zareaguje do góry,to tak różowo z opłacalnością już nie będzie.

@novi To nie tak,jak ssanie na CPU sprawi,że R9,Threadrippery,Epyc-i nie zaspokoją potencjalnego zwiększonego popytu jako że ci ludzie rzucą się masowo kupować CPU wraz z mobo oraz ram i kopać RTM jak usłyszą,że to mega opłacalne i ten tego... ,to w ruch pójdą też R5 oraz R7 i to wszystko trzeba mieć z tyłu głowy. W najbardziej pesymistycznym scenariuszu także Intele oberwą,mimo że ponoć kopią dużo gorzej od Ryzenów z powodu mniejszej ilości cache L3 w sobie. Przecież z GPU stało się tak,gorsze kopanie ETH takich Radeonów jak 6700 XT,6800,6800 XT itd. od RTX-ów nie wystraszyło górników w braniu Radeona do kopania. Czy z płytami głównymi będzie gorzej? I tak i nie. Płyt głównych do wyboru masz znacznie więcej od CPU,to jest raz. Dwa,te lepsze płyty za obecne ponad 1k zł mają sekcje zasilania CPU,które wystarczą z dużym zapasem i z kilka lat ciągłej pracy prawdopodobnie wytrzymają nie wspominając o tym,że CPU bardzo rzadko ot tak z siebie się zepsuje. To nie karta graficzna,która po 2-3 letnim kopaniu krypto na okrągło bądź krócej w zasadzie jest szrotem czy bombą z opóźnionym zapłonem.

Na to wszystko mogę podsumować jednym zdaniem: Przeżyjemy,zobaczymy :>

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dysków twardych po Chia do dzisiaj nie ma, a ile czasu już minęło?

Było nakręcanie Hype na Chia i efekt był. Do dzisiaj jest.

Teraz jest Hype taki sam na Raptor to zgadnij co będzie po premierze 3D. Ja się domyślam. 

Monro kopiesz cały dzień masz z tego niecałego baksa. Na Raptorku na ten moment masz z tego kilka dolców za dzień. 

Jak ktoś ma 5 koparek na celeronach, to zamiast bić się o kolejne GPU do koparki może kupić 5 Ryszardowi od ręki. 

Ok ok.. mogę się mylić. Poczekamy zobaczymy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na allegro biją się o resztki 3900x 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi