Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

To całe Raptoreum na razie nie ma akceptacji wielkich giełd krypto , mam nadzieję że  się  Hype  skończy szybciej niż  zaczął .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Minciu napisał:

Na allegro biją się o resztki 3900x 

Przekonałeś mnie, dzisiaj wystawiam.  :E 

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda to ciekawie, ciekawe do ilu dojdzie i na czym stanie ostatecznie  :D

raptor.jpg

Szkoda tylko że mam tego Phantoma jako chłodzenie, teraz żałuję, no ale muszę zmienić obudowę bo ten szrot od SPC już się sypie, poza tym chciałbym 420mm żeby wchodziło na górę, a to już niestety ogranicza wybór i podnosi koszt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Bemx2k napisał:

To całe Raptoreum na razie nie ma akceptacji wielkich giełd krypto , mam nadzieję że  się  Hype  skończy szybciej niż  zaczął .

kod tego cryptocrapu ewidentnie pisany na zamówienie. można jedynie spekulować kto był zleceniodawcą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kogo to obchodzi? Mogę opylić starego 3900X za którego mi ostatnio dawano 1450 zł za 2 koła przy odrobinie szczęścia i kupić 12900K albo ostatecznie 12700K i mieć ładny wzrost wydajności kosztem 500 zł dopłaty do płyty.  :E 

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najpierw GPU, potem dyski, teraz CPU... Co za czasy 🤦‍♂️

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak macie w biosie ustawiony cpu? A jak ram i ile modułów?

Jaki soft do miningu?

Odpaliłem teraz cpuminer gr 1.2.4.1 win10 ,na 5900x wypluło rotation 01.1 2700 h/s :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Mar_S napisał:

Kogo to obchodzi? Mogę opylić starego 3900X za którego mi ostatnio dawano 1450 zł za 2 koła przy odrobinie szczęścia i kupić 12900K albo ostatecznie 12700K i mieć ładny wzrost wydajności kosztem 500 zł dopłaty do płyty.  :E 

Brać w promocji 5900x i pomoc rtxowi XD Kopie jak 3900x dla tego te drożeją do ceny niemal 5900x.

Godzinę temu, Mar_S napisał:

Szkoda tylko że mam tego Phantoma jako chłodzenie, 

Ponoć najlepiej na 1.0v UV zrobić. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jest jakaś promocja aktualnie czy trzeba czekać na Blek Frajdej i 3 sztuki które X-kom wystawi 200 zł taniej?  :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, Rocket1337 napisał:

Jak macie w biosie ustawiony cpu? A jak ram i ile modułów?

Jaki soft do miningu?

Odpaliłem teraz cpuminer gr 1.2.4.1 win10 ,na 5900x wypluło rotation 01.1 2700 h/s :/

Minciu ma 4.6ghz allcore, ram 4x8gb 3800mhz cl16 jeśli się nie mylę . 

@Mar_S gonisz 3900x ? Widzę że używki żadnej nie ma na zuolx i alledrogo :E

Edytowane przez novi
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mediaexpert 2500zl około. Chyba gdzieś 2300 też widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, novi napisał:

Minciu ma 4.6ghz allcore, ram 4x8gb 3800mhz cl16 jeśli się nie mylę . 

@Mar_S gonisz 3900x ? Widzę że używki żadnej nie ma na zuolx i alledrogo :E

A jak? Wystawię dzisiaj na 3 dni i niech zabierają, zanim ta dęta waluta jebnie o podłoże i hype się skończy.  :E 
Zrób to samo ze swoim, weźmiesz se 12700K, do gierek idealny  ;) 

4 minuty temu, Minciu napisał:

Mediaexpert 2500zl około. Chyba gdzieś 2300 też widziałem.

Muszę w takim razie lepiej poszukać, znalazłem najniżej za 2599.  ;) 

W Media niestety cena 2699  :( 

Edytowane przez Mar_S
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś , Ty . Nie kalkuluje się . Niech nawet bym dostał z 2300 z racji świetnej sztuki, płyta 800zl , mam 3100zl, 2k wychodzi i7 , zapinka lga1700 do heatkillera 35 euro z wysyłką , i nie wrzucę tego na podstawowa z690, więc jakieś 1500 muszę liczyć na płytę.  Daje to w przybliżeniu 3600zl, 500zl dopłaty niby , ale nie wiadomo czy taka płyta za 1.5k mi podpasuje. Więc może to się skończyć na płycie za 2k albo więcej . A co zyskam ? 5 FPS w Forza 5 na wysokich poza miastem, gdzie i tak mam ich ponad 200 :E ? Bo w sumie tylko w tamtej lokacji karta zrzuca taktowanie , wypluwając ponad 200fps . 

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja pier...temu od razu płyta w cenie procesora potrzebna...
Dobra, nie było tematu.  :E 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz że ja na byle guanie nie będę siedział i nie będę przymykał oka na rażące wady 😛 . Aktualny Asus jest płyta w 95% idealna . Można się przyczepić do vdropa o 0.03v, ale jednak to nie jest jakieś niewiadomo co.  Po tym jak miałem teoretycznie lepsze b550 unify , trzeba jednak przymknąć oko na takie drobne niuanse , bo tamta płyta to była klops do OC względem tego Asusa . Jakby mi te z690 Ace przyszło za 1100zl to już bym miał i7 w domu leżeć do kompletu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, Mar_S napisał:

A jak? Wystawię dzisiaj na 3 dni i niech zabierają, zanim ta dęta waluta jebnie o podłoże i hype się skończy.  :E 
Zrób to samo ze swoim, weźmiesz se 12700K, do gierek idealny  ;) 

Muszę w takim razie lepiej poszukać, znalazłem najniżej za 2599.  ;) 

W Media niestety cena 2699  :( 

Nocna wyprzedaż jeszcze jest w media? Bo tam na nocnej spoko kosztował chyba :) 

8 minut temu, Mar_S napisał:

Ja pier...temu od razu płyta w cenie procesora potrzebna...
Dobra, nie było tematu.  :E 

Kasztana za kafla też da sie kupić :D Ale idąc w tą stronę to na AM4 kasztana kupisz znacznie taniej niż na z690 ;) 

Widzę że promocja z nocy sie skonczyla :D Przy krypto trzeba działać szybko i zdecydowanie, a jak na giełdzie wyczekać lepszy moment :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A i nie wiedomo czy jebnie, w sumie warto tam jak na razie kołoniej się zakręcić bo rokuje dobrze :P

image.png.57b224a5d3d2c1bb726e848b2c2bd883.png

1 godzinę temu, galakty napisał:

Najpierw GPU, potem dyski, teraz CPU... Co za czasy 🤦‍♂️

Można płakać jak dziecko albo skorzystać. Mój RTX3080 nie kosztował mnie NIC. Moja była 1080TI też nic mnie nie kosztowała. 

Wiec co szkodzi spróbować? :P Ja wole gratis graty niż płacić za nie krocie i mieć już ból dupy nawet jak trzeba wydać 1000zl na GPU do zabawy. A Ty?

i1vrb9bm42i41.jpg

• Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki hash ostatecznie wyliczyło? Ja nie miałem cierpliwości i wyłączyłem przed końcem.  :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam pojęcia jak to działa, ale to jakiś random jest i raz cisnie raz ssie. Średnio i tak za nisko względem kalkulatora. Ale trzeba tam coś w systemie przestawić i poprawić aby nie były na wjazd informacje o błędach.

Chyba w tym filmiku albo drugim na tym kanale gościu tlumaczy co poprawić:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może ktoś szuka fery 5 pod rysia po taniości? Przez przypadek natrafiłem na alledrogo, dual 100zł , zwykła 80zł . Patrząc że jeden wentylator kosztuję około 40-45zł, to radiator zostaję za 20zł, jak darmo :E . Ciekawe czy po 50zł by poszły same radiatory, to bym sobie przytulił z 6 wentylatorów :D 

OUTLET SilentiumPC FERA 5 DUAL FAN (SPC304) - Części komputerowe, Chłodzenie procesorów - Allegro.pl

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Arctic P12 na wierze i resel XD Fluctus do budy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam i tak tego kopał nie będę, interesuje mnie tylko sprzedaż cepa, więc niech kopie ile chce   :E 

48 minut temu, novi napisał:

Wiesz że ja na byle guanie nie będę siedział i nie będę przymykał oka na rażące wady 😛

A tego że nie będziesz oka na wady przymykał to akurat wiem, zarówno te istniejące jak i te nie istniejące.  :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Bemx2k napisał:

Nie ma akceptacji większych giełd jak binance czy coinbase,bo to jest stosunkowo nowy twór,który wszedł kilka miesięcy temu i dopiero teraz zaczęło się zainteresowanie przez wyciekające informacje,że ktoś tam z górników to przetestował i doszedł do wniosku,że "świetnie" to będzie kopać na Ryzenach z racji takiej,że algorytm GhostRider lubi dużo cache L3. Jak popularność nie zmaleje,a wręcz przeciwnie jeszcze wzrośnie,to wejście na większe giełdy to kwestia czasu. Przykładowo przez JEDEN dzień kapitalizacja rynkowa tego crypto wzrosła tak,że RTM przesunął się z ponad 1000 na ~900 miejsce :E

7 godzin temu, ghs napisał:

kod tego cryptocrapu ewidentnie pisany na zamówienie. można jedynie spekulować kto był zleceniodawcą.

Poszukałem co nieco informacji i z tego co można się dowiedzieć,to RTM to tak naprawdę fork RVN z algorytmem mającym pewne powiązania z RVN oraz XMR :E Niestety muszę zmartwić tym,że na ASIC nie da się tego kopać :(

5 godzin temu, Minciu napisał:

A i nie wiedomo czy jebnie, w sumie warto tam jak na razie kołoniej się zakręcić bo rokuje dobrze :P

Jak wcześniej napisałem zobaczy się co z tego wyrośnie,a całkiem pokaźny wzrost kursu można szukać w efekcie początku kręcenia wczoraj hype na ten twór. Pewnie zaczęło się skupowanie Ryzenów 9 :E W sumie wczoraj trafiłem na niezły komentarz na pure (rzadko ogólnie zaglądam na ten serwis),ale można z tego coś wyciągnąć.
e9b776ff8f9b63a8.jpg

Albo na ITH
07e83f706576c8df.jpg

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, Spl97 napisał:

Nie ma akceptacji większych giełd jak binance czy coinbase ,bo to jest stosunkowo nowy twór, który wszedł kilka miesięcy temu ...

,że "świetnie" to będzie kopać na Ryzenach z racji takiej,że lubi dużo cache L3. ..

https://medium.com/@kawwwoin/raptoreums-ghostrider-algorithm-explained-93f1f8070158

Raptoreums GhostRider Algorithm Explained
Jan 5, 2019 

Ta waluta nie ma nic wspólnego z ostanią premierą intela i jakimś tam oddechem na plecach AMD. Tak samo jak altorytm GhostRider, można czytać sobie jakis art o tym temacie z 2019roku. Ale jak zwykle foliarze już węszą spisek XD 

A ja bym powiedział, że RTXy bardzo dobrze kopią ETH, przypadek? NIE WIERZĘ! :D Na pewno ETH zrobili właśnie po to, aby sprzedać każdą jedą 3080 w cenie z dupy !! Wszystko było ustawione ;) 

image.thumb.png.4875e7a4a22aea863cbd6493b4cf04e8.png

Wiem jedno, ryzenów 3900X nie ma juz nigdzie w sklepach w żadnym kraju ;) Jeśli ktoś spodziewa się że kupi ryśka 5000 za bezcen po tym jak wyjdą 3D, to chyba upadł na głowę XD Tak samo jak ma ktoś w planie kupić miesiąc po premierze Zen 3D w promocyjnej cenie, Będzie taka promocja jak teraz i9 mają promocje, już + kilkaset pln do ceny względem premiery a to wcale nie kopie i nie skupują ludzie tego garściami na chate ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podana jest data powstania 2018 czy tam podajesz datę 5 stycznia 2019r. ,ale oczywiście były zrobione testy,a wejście na giełdę! to 17 marzec 2021r. Mnie chodziło o wejście na giełdę,a nie kiedy dany twór powstał od zera. Przecież możesz sam to zobaczyć na wykresie tego krypto na coingecko ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi