Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

@Send1N

W tym roku to nawet i ja się nieco wykruszyłem, chociaż w międzyczasie dorwałem R9 5950X, a nieco później R9 5900X do drugiej platformy, które nadal są u mnie. Tego pierwszego obsadziłem nawet na Dark Hero, poczęstowałem chłodnicą 420, dowaliłem mu 64GB ramu i... nawet nigdy go nie podkręcałem. Może jeszcze do tego wrócę, bo ni cholery nie wiem jaki potencjał mają te dwa procki, nie mam na nich żadnych rekordów (a to też się prosi) i po prostu nigdy się nimi nie bawiłem. Puściłem tylko jeden test na Stock'u, gdzie okazało się, że mój procek bez PBO przebija wynik w multi wrzucony tutaj w temacie o Cinebench'u R23 na 5950X z PBO. To jakoś mi wystarczyło żeby się ucieszyć :)

Zabrałem się w tej chwili za Aldery, które bardzo mi się spodobały, bo znów zasmakowałem dawnych czasów. Jak tak dalej pójdzie to może i do Zen 3 też wrócę.

Po raz kolejny dopowiem tylko, że praktycznie każda platforma którą miałem, nadal znajduje się w moich rękach i zawsze mogę do niej wrócić. Większość jest już nawet w formie kompletnych komputerów.

Mój stary Kaby Lake 7700K nadal stabilnie działa na 5.2GHz, R5 3600 nadal robi 4.7GHz, nadal piszę z mojego Haswell'a 4770K @ 4.5GHz itd.

Po prostu człowiek stara się rozwijać i robi inne, równie ciekawe rzeczy :)

• Like 3
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym ryzenem 3600 na 4.7ghz to jakiś pogrom, myślałem że nikt nie miał lepszej sztuki niż @ernorator :E jakie tam napięcie? bo to jest więcej o 100mhz niż moj 5600x potrafi wycisnąć przy 1.31v na allcore :E 🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1.44v lub coś około tego wystarczało:

r23657jw7.png

Obecnie do 24/7 leci sobie 4.4GHz @ 1.18v

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Send1N napisał:

kurcze to forum jeszcze chwile temu tetniło życiem o OC i wynikach w aida + wynikach w benchmarkach i grach, losowaniu sztuki przez noviego xD a teraz nawet tu się robi jakaś kaszana o krypto :/ wszystko idzie ku gorszemu niedługo wymyślą kopanie na wentylatorach pc, im większe obroty tym wincyj zysku coś jak im szybciej chomik zapier w kółku tym więcej prądu generuje 🤣

A tam, cicho być!
We wrześniu byłem o krok od puszczenia 3900X za 1450 zł, a teraz mam już ponad 2000 na aukcji!  :E 
Kupuję średnią klasę na przeczekanie do Blek Frajer, a jak nic nie będzie to dokulam się na nim do premiery refreshy Ryzena lub mocniejszego osadzenia Alder Lake na rynku.  ;) 
Bo na razie to nie ma prawie płyt, nie ma pamięci, a co najgorsze nie ma chłodzeń.  ;) 

Edytowane przez Mar_S
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, RemiKo napisał:

A myślałem już że na "ludzkim" napięciu to szło :E czym schładzałeś 1.44v poza grami aby nie zagotować ? :P 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Mar_S napisał:

A tam, cicho być!
We wrześniu byłem o krok od puszczenia 3900X za 1450 zł, a teraz mam już ponad 2000 na aukcji!  :E 
Kupuję średnią klasę na przeczekanie do Blek Frajer, a jak nic nie będzie to dokulam się na nim do premiery refreshy Ryzena lub mocniejszego osadzenia Alder Lake na rynku.  ;) 
Bo na razie to nie ma prawie płyt, nie ma pamięci, a co najgorsze nie ma chłodzeń.  ;) 

Jak się zlicytuje to daj znać za ile poszedł.Powoli chyba zaczyna się czas w którym opłaca się wrzucac na sell ryzeny,ja akurat muszę zrzucić 5900x

Edytowane przez forum
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O cholera, jakie ceny... Jak banieczka nie pęknie to niedługo migracja na Alder Lake/DDR5 wyjdzie za darmo, a może i na flaszkę zostanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie zapomnę, więc sam sobie obserwuj  ;)
https://allegro.pl/oferta/amd-ryzen-9-3900x-11427603724

Pamiętajcie tylko że 3900X i 5900X kopią w zasadzie tak samo, a nawet chyba 3900X ciut lepiej (według tej tabelki którą ktoś wrzucał, aczkolwiek to kopanie dziwne jest) więc nie ma co liczyć na ekstra dopłatę raczej.  :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

836b348484081867.png

Wygląda,że to ostatnia szansa żeby kupic w sklepie nowy 5900x.....2750zl komputronik :E 

------------

Wrzucę wam dla rozluznienia atmosfery i przez aukcje Mar_s`a , niech pewne jednostki pamietaja ze to nie temat red vs blue i w dyskusje sie nie bede wdawał ;)

Po prostu dwa moje domowe komputery i gra w której mam 3 cyfrowy gameplay,obecnie "moja jedyna na dysku"

W dniu 13.11.2021 o 06:50, forum napisał:

=== Amazon New World 1440p max detale, i9 DDR4 4100c15 gear1+ RTX3080 @1700Mhz ,cpu nie bottlenekuje grafy :E 98% load gpu =================

6c9d1f4c0464542d.jpg

========================================================================================================

=== Amazon New World 1440p max detale, Ryzen 5900x + RTX3080 @1700Mhz ==========================================

a41b28abef2b72e5.jpg

========================================================================================================

Edytowane przez forum
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
41 minut temu, forum napisał:

Po prostu dwa moje domowe komputery i gra w której mam 3 cyfrowy gameplay,obecnie "moja jedyna na dysku"

Jak usłyszysz głośny trzask to będzie to pękające serce @novi  :E 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Send1N napisał:

kurcze to forum jeszcze chwile temu tetniło życiem o OC i wynikach w aida + wynikach w benchmarkach i grach, losowaniu sztuki przez noviego xD a teraz nawet tu się robi jakaś kaszana o krypto :/

Mnie krypto najwidoczniej drugi raz chce mi zrobić na złość :E Za pierwszym razem nierówna walka trwała miesiącami (w sumie każdy się domyśli co było ;)). Jak przyszłe 6800X na premierę będzie mniej więcej w cenie i7-12700K,to będę szczęśliwy. Możliwe,że do stycznia/lutego dozbieram do tych 2000-2100 zł.

Płyta główna,to już najmniejsze zmartwienie.

• Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Send1N napisał:

kurcze to forum jeszcze chwile temu tetniło życiem o OC i wynikach w aida + wynikach w benchmarkach i grach, losowaniu sztuki przez noviego xD a teraz nawet tu się robi jakaś kaszana o krypto :/ wszystko idzie ku gorszemu niedługo wymyślą kopanie na wentylatorach pc, im większe obroty tym wincyj zysku coś jak im szybciej chomik zapier w kółku tym więcej prądu generuje 🤣

Ja teraz poszedłem w kulturę pracy, procesor na niskim napięciu, karta też, jedynie ram wymaksowany. Nie będę się bił o "100pkt" więcej w benchmarkach kosztem kultury pracy.  Swego czasu faktycznie ciekawie było w temacie, kto mniej ns w AIDA, kto więcej w CB20. Do tego w Ryzen 100MHz w tą czy w tą dużo nie zmienia :E

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trudno już coś pobijać po takim czasie na rynku a większość zapaleńców już na stabilnych ustawieniach siedzi i nie dotyka ;)

Ale przyjdzie premiera i wszystko wróci :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Spl97 napisał:

Mnie krypto najwidoczniej drugi raz chce mi zrobić na złość :E

Po prostu to trzymanie tak długo i szukanie na siłę dobrych stron tego rupiecia się musiało kiedyś zemścić :group_h: :( 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

E tam,rola "prawdziwego" entuzjasty zobowiązuje :cool: Najważniejsze,że miałem z tego radochę oraz jest to udokumentowane :E

• Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, RemiKo napisał:

Obecnie do 24/7 leci sobie 4.4GHz @ 1.18v

Też muszę u siebie sprawdzić, czy na tyle pójdzie na 1.2V, bo podejrzewam że problemy z wieszaniem się miałem przez niedowoltowane ramy, a nie procka 🧐

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak się nie napalaj bo ja miałem ryzena 3600 który nie był stabilny na 4.2 przy 1.35v :E a remiko po prostu trafił  platynę + schłodził 1.44v azotem do testu jednorazowo xD 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój jest stabilny przy 4.3 na 1.25V, więc mogę się pobawić :glodny:

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź od razu 4.5 na 1.3v 😜 fortis 3 ogarnie na tym cepie takie vcore

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja robiła 4,4@1,25V AVX2 małe dane pod Navis 280, 4,5 bez stabilności małych danych potrzebowało już 1.325V, max co się udało to 4.58 na 1.45V.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

5900x już wymiotło i ceny w górę idą ;) 

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niezla pompa jest, ciekawe ile ktoś za mojego by położył . Nie chce sprzedawać, ale ciekawe :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i9 12900k na premiere w morele stał za 2700 z kodem -10%? Miałem brać z ciekawości ale odpuściłem, teraz po sprzedaży 5900x pewnie bym pewnie z 200-300zł musiał dopłacić za wymianę na 12900k+płyta ddr4... A 5900x z morele za 2150 wpadł.

Edytowane przez MSF Koi
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi