Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
6 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Ten program dziala samodzielnie i tylko apply klikasz czy potrzeba ryzen master?? Ciekawe jestem ile u mnie by dal curve -30 o patrzac na wynik CB23 bez niczego to wykrecam tyle 14143ptk.

Ja miałem kombo w biosie ustawione na 3.  Ten program to odczytuje jako curwe -30

Ale sam program działa samodzielnie tylko musisz wklepać   ręcznie np -30 max na każdym rdzeniu  ...

edit

RM nie jest potrzebny

 

Edytowane przez Roberto78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, Roberto78 napisał:

Ja miałem kombo w biosie ustawione na 3.  Ten program to odczytuje jako curwe -30

Ale sam program działa samodzielnie tylko musisz wklepać   ręcznie np -30 max na każdym rdzeniu  ...

 

Probowales wiekszy ofset czy -30 to taki optymalny bez wysypywania sie?? Wieczorem bym sie tym pobawil. Skoro u mnie jest chlodno na auto i bez niczego robi dosc dobry wynik w CB23 to na -30 powinien zaszalec proc. Czy po kazdym uruchomieniu kompa trzeba go odpalac??

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Probowales wiekszy ofset czy -30 to taki optymalny bez wysypywania sie?? Wieczorem bym sie tym pobawil.

Nie

Oficjalnie curwe to -30 max. Jeden  curwe to 0,03V ( chyba)     jak do tej pory problemów nie miałem

 

edit

 Ja to pobrałem z linku pod   filmem. W środkuj archiwum  jest program

 

https://drive.google.com/file/d/1te4IdSR5negNR5H_vqYt_izJHVa6zb36/view

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Roberto78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

To co wrzuciles o niczym nie swiadczy i nie jest to zaden golden sampel. Skoro u ciebie przy 85W proc sie gotuje to moze czas zrewidowac chlodzenie??

Tam już jest NH-D15. Pasta też nałożona dwa razy, bo po przesiadce z 5900X który przy 150W nie dochodził w CB do 80 stopni, temperatura wydawała mi się dziwnie wysoka. Ale wystarczy poczytać kilka ostatnich stron tego i innych wątków w internecie, żeby zobaczyć, że to typowe z 5800X3D. Bywają wyjątki, ale 85-90 stopni w CB nie jest niczym nadzwyczajnym. 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne promki na procesory przewinęły się dzisiaj przez Allegro.
Skutkiem czego po dziewięciu latach będę miał okazję ponownie pobawić się sprzętem "czerwonych".
Ryzen 5 5600G + Asus Strix B450i Gaming w drodze. :D

Wiem że płyty B550/X570 w połączeniu z CPU Cezanne i Samsungami B-die miewają ciekawe osiągi przy podkręcaniu pamięci.
Ale ciężko znaleźć wyniki dla B450.
Miał ktoś doświadczenie z podobnym setem?
Dużo się traci na taktowaniach RAM w stosunku do nowszych chipsetów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Te fajne promki to te od Carl Prattzcs na Amazonie? Faktycznie było tego sporo. Typowy scam. Dość powiedzieć, że większość tych fajnych promek została szybko usunięta przez moderację. Nie wiem kto to plusuje i kto na takich promkach kupuje (w sumie już wiem). Amazon może i zwróci kasę, ale kto zwróci kasę Amazonowi? Na pewno nie oszust. Napychanie kasy przestępcom to tak średnio wygląda moim zdaniem.  

EDIT: Fakt, napisał o Allegro. Tak to jest jak czyta się w biegu. Przepraszam. Niemniej na Amazonie był wysyp dzisiaj procków ze scamu, między innymi 5600G. 

 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisał o Allegro,a nie o Amazon. Z drugiej strony jak zobaczyłem dzisiaj takie oferty na Amazon typu 5800X3D za 1683 zł,to stwierdziłem,że to za piękna cena,żeby było legit. 100% scam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, addept napisał:

Te fajne promki to te od Carl Prattzcs na Amazonie? Faktycznie było tego sporo. Typowy scam. Dość powiedzieć, że większość tych fajnych promek została szybko usunięta przez moderację. Nie wiem kto to plusuje i kto na takich promkach kupuje (w sumie już wiem). Amazon może i zwróci kasę, ale kto zwróci kasę Amazonowi? Na pewno nie oszust. Napychanie kasy przestępcom to tak średnio wygląda moim zdaniem.  

 

Oficjalny sklep Allegro.
Możliwe że dostosowali swoje ceny właśnie do tego scamu z Amazona. :D
5600G kosztował 607zł.
Był też i3-10100F za 239zł oraz i5-10400F za 442zł.
Niektóre zresztą nadal są dostępne od czasu do czasu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, przepraszam. Na Pepperze był wysyp procków ze scamu od Amazona i mi się przez upały wszystko pokićkało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, Roberto78 napisał:

Nie

Oficjalnie curwe to -30 max. Jeden  curwe to 0,03V ( chyba)     jak do tej pory problemów nie miałem

 

edit

 Ja to pobrałem z linku pod   filmem. W środkuj archiwum  jest program

 

https://drive.google.com/file/d/1te4IdSR5negNR5H_vqYt_izJHVa6zb36/view

Przy -30 mialem 4800ptk :D

Uzylem tego pbo2 do offestu i tak na -30 wynik cb23 4800ptk, na -20 troche wiekszy, a na -10 i tak ponizej auto :D A na auto 14200ptk wiec nie wiem jak u was to wgl dziala.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie tykam wiecej tego cpu :D

Najlepsze total auto :D

Brak opisu.

Brak opisu.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

Przy -30 mialem 4800ptk :D

Uzylem tego pbo2 do offestu i tak na -30 wynik cb23 4800ptk, na -20 troche wiekszy, a na -10 i tak ponizej auto :D A na auto 14200ptk wiec nie wiem jak u was to wgl dziala.

To działa na zasadzie obniżenia napięcia 

Tylko warunek jest taki, że procesor musi mieć  między 80-90 stopni a najlepiej 90 :E  dzięki temu uzyskuje się wyższy boost/ niższą temperaturę  i temperatura nie dławi  tak procesora

Jak podejrzewałem , że u Ciebie to nie zadziała bo masz niską temperaturę i niskie napięcie  u mnie ma z czego schodzić 1.3V  i 90 stopni

Tobie przydało by się dowoltowac procesor  spróbuj   10 /20 /30   Curwe tak działało  zakres od 30 do -30 nie wiem czy ten program tak działa ale chyba tak .

Na tym filmie co wrzuciłem napięcie  jest poniżej 1.2V  z tym curwe na -30

 

edit

Sprawdziłem u mnie nie działa  dałem 20  i taktowanie spadło do 3.8GHz  a napięcie do 1.13V :E

 

Edytowane przez Roberto78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nic nie grzebie, jak dziala dobrze to nie ruszam, teraz czekac na Zen4 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby 5600X3D miał serio się ukazać? Ponoć cała linia Zen3D miała zamykać się na jednym modelu 5800X3D z powodu niewystarczających zdolności produkcyjnych jako,że większość chipów z 3D Cache miało iść do serwerowych CPU (chyba,że te przestały się dobrze sprzedawać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzet sie przestal sprzedawac ...

 Ponoc tna juz ponoc zamowienia w TSMC ...

Ta idiotyczna banka w koncu peka ... Wracamy pewnie do poziomow sprzed 2019 czyli stagnacja ....

Ryzen 5600 z 3D cache w tej chwili to czysty idiotyzm ... No chyba ze chca to sprzedawac ponizej 220-230$ ...

Niech mnie zaskocza cena .... Pisze z perspektywy nowych prockow Intela czy AM5.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oni tego potencjalnego 5600X3D nie sprzedadzą po 220-230$,gdyż mogą na tym nie zarobić. Ustalą cenę na tym samym poziomie co 5600X w momencie premiery,czyli $299. Będzie to samo co z 5800X oraz 5800X3D które mają MSRP na tym samym poziomie z taką różnica że cena na Polskę była w przypadku pierwszego zupełnie inna,a drugiego jeszcze inna. Wiemy na jakim poziomie jest złotówka.

Tylko niech najpierw przecieki Greymona nabiorą sobie rzeczywistości.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zdali sobie pewnie sprawe, ze brak altrernatywy dla Aldera gdzie slupki sa obecnie na korzysc intela to byl blad, a im wiecej modeli na rynku tym lepiej dla nas. W takim 5600X3D mogliby dac wyzej zegary gdyby bylo to  samo TDP co 5800X3D.

I nie maja tez odpowiedzi na Raptora pod DDR4 wiec niech kombinuja.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe biosy beta od MSI, dla posiadaczy X3D, bo w changelogu tylko:

"Improved CPU performance of Ryzen 7 5800X3D."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Jenot napisał:

Nowe biosy beta od MSI, dla posiadaczy X3D, bo w changelogu tylko:

"Improved CPU performance of Ryzen 7 5800X3D."

Do jakich plyt  bo nie widze np na tomaholku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to są biosy z dodaną funkcją tzw. Kombo Strike. Lista płyt MSI jest następująca:

Cytat

MEG X570 GODLIKE

MEG X570 ACE

MEG X570 Unify

MEG X570S ACE MAX

MEG X570S Unify-X MAX

MEG B550 Unify

MEG B550 Unify-X

MEG B550 Mortar WiFi

MEG B550M Mortar

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zacznie sie kombinowanie, zeby 1-2% wycisnac w syntetyku wiecej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spl97 napisał:

Pewnie to są biosy z dodaną funkcją tzw. Kombo Strike.

Było już wcześniej wrzucane, że to Kombo Strike to po prostu curva ujemna jest i tyle ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Teraz zacznie sie kombinowanie, zeby 1-2% wycisnac w syntetyku wiecej ?

I tak 5800X3D w syntetykach jest i będzie słabszy od 5700X/5800X :E CB R23 to doskonale pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...