Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

A więc to ma dobrze kręcącego się Ryzena 3600 to jazda na OLX za 1000 zł - podatek od selekta - i na jakimś tanim Athlonie przebiedować do premiery nowych procków. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, DjXbeat napisał:

Czyli tak jak ostatnio opisałem - część lini produkcyjnych została przekierowana na produkcję Zen3 gdzie popyt na Zen2 jest jeszcze bardzo duży. Procesorów R5 3600 zaczyna brakować więc ceny idą do góry ;)

Raczej na produkcje Renoir bo podobno popyt znacznie przekroczył oczekiwania AMD. Zen 3 to inny proces a więc i inne linie produkcyjne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, kalderon napisał:

Raczej na produkcje Renoir bo podobno popyt znacznie przekroczył oczekiwania AMD. Zen 3 to inny proces a więc i inne linie produkcyjne.

Nic dziwnego,skoro szczególnie mobilne APU im się udały.
A Zen 3,co mówią ma mieć bardziej dopracowane 7 nm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są trzy różne procesy 7nm (N7, N7P i N7+ EUV) i w jakimkolwiek z dwóch lepszych jest produkowany Zen 3 (mam nadzieję, że EUV) to nie zabiera on mocy produkcyjnych od Zen 2. Może małe czepianie się, ale bliższe prawdzie.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, darkonza napisał:

Producenci płyt z biosami do b450 nie musza się śpieszyć, mają być wydane i pewnie będą ale jakby tak sobie to wydanie opóźnili o 3 miechy to większość nie "wytrzymie" i weźmie nowa płyte zamiast nowego biosu :P

Bez przesady biosy powinny być na premierę.

Potrzebę zmiany CPU będą mieć ludzie co kupią RTX 3070/3080 do FHD/WQHD, w 4k nie widzę potrzeby zmiany CPU.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niby chcieli utrzymać liczbę rdzeni dla poszczególnych segmentów,a tu piszą o 10 rdzeni.Jeśli CCX będzie mógł liczyć 5/10 rdzeni to jest możliwe,w przeciwnym wypadku fake.

Choć mogą być różne kombinacje,co zrobi AMD,zobaczymy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale to wtedy Ryzen 4100/4300X dostałby 5 rdzeni/10 wątków, Ryzen 4600 8/16 itd. Chyba, dolny segment się nie zmienia 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
59 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Ale to wtedy Ryzen 4100/4300X dostałby 5 rdzeni/10 wątków, Ryzen 4600 8/16 itd. Chyba, dolny segment się nie zmienia 

Byłoby super, bo 4/8 za ponad 600 zł to jak dla mnie słaby deal.

4600 będzie bez zmian 6/12, bo AMD już na ten temat się wypowiadało, a Intel i tak nie ma czym odp na Ryzena 3950X.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A zamierza odpowiadać?  :E
Intel ma to w pompie bo i tak 10900K się świetnie sprzedaje, maniacy poszukiwania ostatniego fps'a i tak pójdą w Intela dopóki ma on przewagę w grach.  ;)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, PACIK19 napisał:

https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-4000-vermeer-processors-based-on-zen3-might-feature-10-core-skus

Panowie, dzieje się! Jak to będzie prawda to Intel niech szykuje się na wakacje...  OBY!

A co w tym takiego rewolucyjnego?? 10rdzeniowy cpu? :D

13 godzin temu, Radio_Tirana napisał:

Nic nie musialby, skoro ccx ma miec 8rdzeni to potencjalnych konifguracji dwoch ccx jest mnostwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Phoenixsuple napisał:

A co w tym takiego rewolucyjnego?? 10rdzeniowy cpu? :D

Nie, ale dla mnie będzie idealny. 8 mam teraz, 12 za dużo. To można zrobić upgrade na 10 :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie w sumie bez znaczenia bo jakiekolwiek zrobia kombinacje to beda 2ccx czy to 10 czy 16rdzeni a nie jak wczesniej 3-4cxx co zwiekszalo opoznienia i ladowali wiekszy cache. Zapowiada sie napewno ciekawie.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Dla mnie w sumie bez znaczenia bo jakiekolwiek zrobia kombinacje to beda 2ccx czy to 10 czy 16rdzeni a nie jak wczesniej 3-4cxx co zwiekszalo opoznienia i ladowali wiekszy cache. Zapowiada sie napewno ciekawie.

Dokładnie, dla mnie też. Ważne żeby rozwaliły Intela w grach, a jak już to zrobią to Intel może w końcu wywali te swoje podziały na procesory z zablokowanym mnożnikiem i nie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zapomnij ze intel tez wypusci nowe cpu na nowej archi, co prawda stary proces ale IPC wzrosnie oraz beda poprawki w podsystemie pamieci. Tutaj na rozwalanie bym nie liczyl, jak amd sie zblizy chociaz do 10th grach to bedzie dobrze bo w oprogramowowaniu wiadomo zrobi majonez z intela.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No w końcu coś się ruszyło, bo ile można czekać.

Oby to były dobre nowiny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, Doamdor napisał:

No w końcu coś się ruszyło, bo ile można czekać.

Oby to były dobre nowiny.

+10% do IPC (w grach moze byc ciutke wiecej), do taktowania +100-200 MHz. Pewnie magiczna bariera 5GHz nie zostanie przebita ale inne wzrosty beda ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcę więcej, czekam na więcej, jak nie będzie więcej, nie zapłacę więcej.

Edytowane przez Doamdor
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nawet 15% ipc nie da przewagi w niektórych grach a biorąc pod uwagę ile dzisiaj kosztuje R3600XT który przecież ma być wolniejszy od R4600 nie nastawiałbym się na cuda ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cicho z Zen3 w porównaniu do Zen2. Czy to cisza przed burzą?

Może być drogo, gdy Zen2 wychodził Zen+ mocno potaniał.

Edytowane przez Saren7(jg77xfx)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zdziwię się jak taki Ryzen 4600 będzie się ceną kręcił w okolicach i5 10600k(czyli 1200 zł). Sam XT kosztuje 1100 zł, więc na pewno nie będzie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Saren7(jg77xfx) napisał:

Może być drogo, gdy Zen2 wychodził Zen+ mocno potaniał.

potaniał bo jego wydajność do intela jest lekko mówiąc kiepska

ja obstawiam cenę R4600 na poziomie 1200-1300zł na premierę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, baron6b napisał:

Nie zdziwię się jak taki Ryzen 4600 będzie się ceną kręcił w okolicach i5 10600k(czyli 1200 zł). Sam XT kosztuje 1100 zł, więc na pewno nie będzie taniej.

Co ma XT do wersji non-X to nie wiem. Beda tez wersje z X, drozsze. A podstawowa wersja na pewno nie bedzie kosztowac 1200zl. Stawiam ze ponizej 1000zl.

Trzeba pamietac ze Intel tez ma 12-watkowe CPU ponizej 1k, jak 10400 czy znacznie szybszy 10600 za 1050zl. Nie ma szans na ceny 1200-1300zl za podstawowy model 6c/12w Zen3.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mówiąc krótko,jestem ciekaw czy info o jutrzejszym dniu będzie fake.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi