Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Spl97 napisał:

Jednak to daty premiery!

Na 100%? :D Gdzie się dowiedziałeś o tym?

Godzinę temu, TheMr. napisał:

?

Szkoda, że będzie trzeba zamawiać X570 zamiast X670 :/ 

A to X670 jednak nie powstanie? 

 

Co do daty jednak miałem rację - stawiałem na październik :D

 

I gdzie są teraz Ci którzy siali durną propagandę że papierowa premiera w grudniu a dostępność w styczniu? No gdzie są? xD

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Spl97 napisał:

Dzięki!

To gitarka, ja się zasugerowałem tym co napisali na Pjjuurze (tam napisali "termin prezentacji" :E )

https://www.purepc.pl/amd-zen-3-i-rdna-2-znamy-termin-prezentacji-procesorow-i-kart

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Spl97 napisał:

Wątpliwe,ale 4000-4200 MHz przy IF 1:1 całkiem realne

4000 jest calkiem mozliwe a to obsluzy kazda plyta, te 5100Mhz to tylko wygladac bedzie dobrze na papierze. Jak da sie wbic 4400 1:1 to juz bedzie extra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Khold napisał:

Jak nowe ZENY odpalą na mojej B450 to się zastanowię nad zmianą, jeżeli nie to olewka.

Odpalą, zakładałem o tym temat 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo czy b450 obsłużą nowe ryzeny? I czy cokolwiek juz wiadomo? Wstepne ceny / wzrost wydajności? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B450 dostana wsparcie dla Zen3, natomiast cena i wydajnosc pozostaje zagadka. Wedlug AMD wzrost ma byc wiekszy niz byl miedzy zen+ a zen2 i w sumie tyle wiadomo z oficjalnych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kacpi278 napisał:

Wiadomo czy b450 obsłużą nowe ryzeny? I czy cokolwiek juz wiadomo?

Tak,na beta biosach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Panowie sądzicie o msi meg x570 unify pod zen3. Chcę mieć cały komputer w czarnym kolorze bez żadnego RGB i jedynie taką płytę znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ppawel26 napisał:

A co Panowie sądzicie o msi meg x570 unify pod zen3. Chcę mieć cały komputer w czarnym kolorze bez żadnego RGB i jedynie taką płytę znalazłem.

Dobra płyta,wyposażenie praktycznie takie same co droższy Ace

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szybko ? Myślałem, że pogram sobie na spokojnie do listopada, a tu ZEN3 w październiku, no to do Świąt będzie zabawa w OC procesora i pamięci, a w Świętą granie. ? Chyba zakup Ampere przełożę sobie, zabawa w OC jest bardziej ekscytująca.  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie się porobiło, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, bo myślałem, że premiera będzie pod koniec listopada, niemniej... zrobiła mi się kupa wydatków :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno 8 jest premiera? Chyba nie dadzą ich tak o tego samego dnia do sklepów? Coś wiadomo o jakiejś prezentacji wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Makatak napisał:

Na pewno 8 jest premiera? Chyba nie dadzą ich tak o tego samego dnia do sklepów? Coś wiadomo o jakiejś prezentacji wcześniej?

Polskie portale piszą o prezentacji,a techpowerup o premierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle czy zamawiac juz b550 od Asusa z uwagi na cashback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ppawel26 napisał:

A co Panowie sądzicie o msi meg x570 unify pod zen3. Chcę mieć cały komputer w czarnym kolorze bez żadnego RGB i jedynie taką płytę znalazłem.

Górna półka, jedna z najlepszych płyt na rynku jeśli chodzi o x570

23 minuty temu, PACIK19 napisał:

No to ładnie się porobiło, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, bo myślałem, że premiera będzie pod koniec listopada, niemniej... zrobiła mi się kupa wydatków :o

Ja natomiast obstawiałem, byłem wręcz przekonany że premiera Zen3 będzie w październiku, natomiast nie sądziłem że już na jego początku, rdna2 za to obstawiałem listopad, no i prawie się udało :D

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem przez chwilę, ale ten cashback to jak dla mnie i tak są śmieszne pieniądze. Ja czekam, aż amd pokaże, co tam dokładnie oni wypuszczają i w jakiej cenie, jeśli będzie mi się to podobać, to będzie trzeba kupować, ale ja to jestem raczej pewny, że kupie msi x570 unify

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Spl97 napisał:

Polskie portale piszą o prezentacji,a techpowerup o premierze.

No właśnie, AMD wcześniej obiecało że gracze PC zasmakują rdna2 przed konsolami, a premiera Xboxa jest bodajże 10 listopada, więc skoro podali datę 28.10 dla big navi, a więc zakładając że to data prezentacji to by mieli mało czasu żeby się wyrobić z dostawami jeśli chcą dotrzymać słowa

Panowie a co z x670? Bo ktoś pisał że nie będzie, to też prawda?

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, parcu napisał:

Panowie a co z x670? Bo ktoś pisał że nie będzie, to też prawda?

Brak większych informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A amd dotrzymuję słowa :E ? 

Ja jestem na dylemacie życiowym, gonię 8 gen, i mam zaufać teraz zen3 ? Ja całkiem grubo będę płynął, 3070 mnie interesuję na razie do fullhd, i teraz tak.

Zaufać, żałować, nie zaufać żałować, co lepsze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się płyty zmieniać, ani dopłacać kilkaset zł do B550, no chyba, że MSI nie da nam biosów na premierę, albo da i będą tak skopane, że przesiadka na B550 będzie konieczna. :lol2:

Czekam cierpliwie na testy ZEN3.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, novi napisał:

A amd dotrzymuję słowa :E ? 

Ja jestem na dylemacie życiowym, gonię 8 gen, i mam zaufać teraz zen3 ? Ja całkiem grubo będę płynął, 3070 mnie interesuję na razie do fullhd, i teraz tak.

Zaufać, żałować, nie zaufać żałować, co lepsze :P

Nie musisz w ciemno kupować, zobaczysz testy to kupisz lub nie, raczej Ci się nie pali mając 8700k na 4.9 i 2080(no chyba, że coś z tego sprzedałeś). Ja nie mam zamiaru się bawić specjalnie w jakiś ultra oc, także jeśli podstawowe parametry będą git, to pewnie swoje 6700k w końcu zmienię, bo już chyba najwyższa pora. Jeśli nie, to będzie trzeba czekać pewnie na 12th gen intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to z tym cashbackiem u ASUSA, może ktoś wytłumaczyć ?

Edytowane przez Smogsmok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Makatak napisał:

Nie musisz w ciemno kupować, zobaczysz testy to kupisz lub nie, raczej Ci się nie pali mając 8700k na 4.9 i 2080(no chyba, że coś z tego sprzedałeś). Ja nie mam zamiaru się bawić specjalnie w jakiś ultra oc, także jeśli podstawowe parametry będą git, to pewnie swoje 6700k w końcu zmienię, bo już chyba najwyższa pora. Jeśli nie, to będzie trzeba czekać pewnie na 12th gen intela.

Chicałbym, ale gwarancję mi wychodzą :E . Więc muszę sprzedać i coś kupić, ale co ? Amd czy jednak 10gen... ? sygnaturka jest aktualna chyba z dziś nawet. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To akurat wiemy. Liniowy wzrost stężenia gazów cieplarnianych powoduje wykładniczy wzrost przeciętnych temperatur a także wariancji temperatur. Termodynamika i nic poza tym. A jak rośnie wariancja temperatur to i rośnie szybkość wiatrów itd.
    • To zobacz która karta jest najchętniej kupowana i nie patrz na forum gdzie masz jednak miłośników sprzętu z zasobnym portfelem  
    • nieprawda - także, i w późniejszym okresie nawet głównie, żeby mieć rynki zbytu - np GB w 19 wieku produkowała już tyle tkanin, głównie bawełnianych, że rynek europejski i amerykański był dla nich zbyt ciasny, i głównym rynkiem zbytu stały się Indie - i w zasadzie zniszczyły głównie chałupniczy przemysł tekstylny w Indiach, za pomocą ceł, ale i samych cen, bo ręczni tkacze w Indiach nie byli w stanie konkurować z  fabrycznym przemysłem w GB - jest o tym mnóstwo materiałów, a niejaki Marks napisał np że równiny Bengalu pokryły się kośćmi zmarłych z głodu tkaczy indyjskich (o ile pamiętam w artykule z 1857) - raczej przesada, ale w zasadzie zgodne z rozwojem historycznym; dodam, że bawełna na tkaniny z GB pochodziła z USA, choć Indie same były wielkim producentem bawełny, i że Indie już wtedy liczyły ponad  200 mln ludności, gdy np USA ok 50 - więc nie rabowanie z bogactw, których Indie zresztą dużo nie miały (głównym importem z Indii do GB była herbata), było decydującym bodźcem rozwoju krajów przemysłowych, tylko pozyskiwanie dużych rynków zbytu i wykorzystywanie przewagi produkcji maszynowej nad ręczną; czyli potęgi gospodarcze dorobiły się na postępie technicznym, tzn produkcji maszynowej, nie ręcznej, a rabowanie tzw bogactw, które wtedy z reguły były produktami rolniczymi, odgrywało drugorzędną rolę; jeśli już rabowanie, to przede wszystkim niewolników z Afryki do produkcji bawełny w USA i cukru w Brazylii i na Karaibach, bo oba te produkty stały się podstawą masowej konsumpcji w Europie, która napędzała wzrost i umaszynowienie produkcji, itd
    • Właśnie jestem w tym kotle Skończę go i zapoluję na alfę. Dz.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...