Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nieco ponad rok temu kupiłem owe słuchawki i z racji że korzystam z nich praktycznie codziennie, zdążyły mi się już przetrzeć nauszniki. Czy są jakieś dobre zamienniki, które nie pogorszą mi jakości dźwięku? Znalazłem niby oryginalne, ale kosztują aż 180zł. Co prawda to jakaś 1/4 ceny za jaką kupiłem całe słuchawki, ale nadal stanowczo za dużo jak za kawał plastiku i tandetnej ekoskóry, która znów przetrze się w ciągu roku. Miał ktoś do czynienia z wymianą earpadów do tych słuchawek? Zależy mi na czymś naprawdę pewnym. W ostateczności jestem gotów kupić te oryginalne, ale wolałbym nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wracam z pytaniem co do tych Brainwavz. Na stronie producenta mają nausznice, przy których jest wprost napisane, że są z prawdziwej skóry (sheepskin, czyli owczej), podczas gdy wszystkie ofery na Alledrogo mówią o sztucznej skórze. Pytanie czy to raczej błąd w opisie polskich sprzedawców, czy sprzedają oni zupełnie inne modele tych padów? Nie chciałbym kupować znów sztucznej skóry, bo to syf który niezależnie od jakości znów zetrze się po roku, więc jeśli w Polsce nie mam szansy na zakup takich padów to po prostu bym je sprowadził. ;)

 

Pady które znalazłem pasują do K550 MKI, czyli do MKIII chyba też powinny? https://www.brainwavzaudio.com/collections/headphone-pads/products/headphone-memory-foam-earpads-xl-sheepskin

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam te:

https://pl.aliexpress.com/item/32824453505.html

 

Kupiłem je dokładnie 2 lata temu do Somic V2 i wciąż wyglądają jak nowe. Zero problemów ze "skórą". Nic się nie sypie i nie pęka ( tak jak w Oryginalnych Somica czy HD681 EVO). Wygoda wręcz epicka :) Do tego masz połączenie funkcjonalności skóry z komfortem welura.

 

Pianka Memory fajnie się sprawdza nawet z okularami. Zero problemów, bólu, ucisku.

 

 

Jakbyś chciał inny desajn:

https://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20200127084715&isPremium=y&SearchText=Brainwavz+HM5+memory+XRHYY+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też już myślałem nad tego typu padami. Zastanawia mnie jaki wpływ miałby welur na dźwięk. Cenę tamtych skórzanych uda mi się obniżyć do ~30$ razem z wysyłką i tyle maksymalnie mógłbym wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja to 34 ale złote a nie dolce ;)

 

Skóra poprawia bas. Welur poprawia przestrzenność.

 

Kupując pół skórę masz zachowany bas ale nie dotykasz skóry. No może minimalna utrata basu będzie, bo nie przykleisz się głową do weluru jak do skóry.

 

Przy welurze dodatkowo czuć słuchawki jakby były bardziej otwarte niż zamknięte. Na skórze masz większe tłumienie nawet jeżeli słuchawki są otwarte. Tak to wyglądało u mnie.

 

Ten zamiennik co z linkowałem mogę z czystym sumieniem polecić. Oryginały HM5 to niestety cena. Z aliexpress nie koniecznie oryginały będą oryginalne ;)

 

Warto dodać, że to dość wysoka przy samych słuchawkach.

https://www.eglobalcentral.pl/akg-k550-mkiii-zamkniete-odniesienie-nadczowiek-suchawki-czarny.html

 

 

Jeśli pytasz o coś pewnego co nie rozsypie się po roku, to ja Ci mówię, że u mnie drugi rok już zleciał z tymi zamiennikami. Wykonane są widocznie z dobrych materiałów. Miałem nie raz styczność z badziewną ekoskórką, kruszącymi się elementami itp. Tutaj nic takiego nie ma miejsca. Jak chcesz, to mogę jutro zrobić Ci zdjęcie po 2 latach używania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba, wierzę. :) Zastanowię się jeszcze, ale dzięki.

 

Swoją drogą nie wiedziałem, że jeszcze gdzieś zalegają w sklepach te słuchawki, bo już ich nie produkują. Ja je kupowałem za ok. 700zł i to wtedy też była specjalna okazja, bo kupowałem je w cenie MKII, których sklep nie miał na stanie. III były wtedy za 800. :E

Gdybym wiedział, że za rok ich cena tak mocno spadnie to bym poczekał. No ale nie mogę narzekać, bardzo dobre słuchawki, tylko skóra na tych padach jest tragicznej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zaszalałem i wziąłem te skórzane pady od Brainwavz. - Link - Zamówiłem je 27 stycznia i przyszły dzisiaj (5 luty). Pierwsze wrażenia? Słuchawki dostały drugie życie. Oczywiście dźwięk się mocno zmienił, ale nie jestem w stanie tego odnieść do oryginalnych padów kiedy były nowe, a do przetartych nie ma sensu porównywać.

Basy są mocno wzmocnione, lekko osłabły wysokie tony.

 

Jestem pod wrażeniem ile potrafią dać z siebie AKG K550. Najlepsze słuchawki jakie miałem. Mam nadzieję, że jeszcze długo mi posłużą. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zamów jeszcze te co ja linkowałem i porównaj? Jestem ciekawe co byś napisał. 39zl z wysyłką to nie majątek a może coś ciekawego się dowiemy, będziesz miał na zapas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem teraz biednym studentem, każdy grosz się liczy. :E A tak na serio to raczej nie będę już tylu padów zamawiać. Mam nadzieję, że te się tak szybko nie rozpadną.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałbym Ci moje na testy, ale są już znoszone jak skarpetki czy majtki, a głupio się tak bielizną wymieniać i do głowy przytulać ;)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...