Skocz do zawartości
novi

Sens zmiany asus x570-p na asus rog x570-f gaming

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż pomyślałem nad zmianą płyty głównej, powodem tego jest popiskująca sekcja zasilania na płycie , i audio bez wzmacniacza słuchawkowego. Doszedłem do etapu , gdzie chcąc nie chcąc muszę dokupić wzmacniacz słuchawkowy , bo integra bez niego słabo sobie radzi, o ile głośność nie jest zła, to bas góruje, podłączyłem słuchawki przez neutralny amplituner i słuchawki grają mniej basowo i zdecydowanie lepiej.

Pytanie do posiadaczy takiej płyty, lub znawców tematu , czy ta płyta , bez problemu napędzi słuchawki Akg k240 55ohm ?

Na chwilę obecną, nie korzystam z plusów chipsetu x570 , mogę mieć za około 220-240zł dopłaty asusa x570-f , więc wydaję się to fajnym posunięciem. Z drugiej strony X570 aorus elite , jest podobno jedna z lepszych płyt w swoim budżecie , dopłata jeszcze mniejsza, ale pewnie przy tym rog strixie wypada gorzej ?

Gigabyte nie biorę tak mocno pod uwagę, ze względu na "zamotany" bios, do biosu asusa się już przyzwyczaiłem, czemu nie wezmę msi x570 ? Mam uraz po tomahawku, na którym bios strasznie kulał .

Sam już nie wiem co zrobić, dopłata nie duża, płyta fajna , ale musi dać radę napędzić te słuchawki, tak żeby zagrały jak przez amplituner bez strojenia, bo w innym wypadku to będzie zmiana dla zmiany ...

 

Na am4 spędzę pare najbliższych lat , wiec dlatego głównie pod uwagę biorę x570 . W następnym roku bede zmieniał Cpu na ryzena 4xxx jeśli faktycznie będzie dobry tak jak zapowiadają , oczywiście z większą iloscią rdzeni niz obecnie posiadam , raczej 12/24 w najgorszym wypadku 8/16

 

X570-f strixa mogę mieć w cenie x570 aorus elite

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ASUS ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy także napędzi te sluchawki bez problemu. "Na papierze" ma też bardzo dobre parametry toru audio więc zmiana wydaje się sensowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, z tego co wyczytałem to ma 2x dac , jeden na tylne wyjście , drugi na przednie . Nie jestem audiofilem , i nie mogę się dokopać co tam za układ jest . Mam jeszcze możliwość zakupu asusa crosshair hero VII wifi, za 70zl więcej, wiem, że tam siedzi sabre , ale niestety nie wiem czy jest sens tyle wykładać na płytę x470 , wiem że płyta top, ale na moje oko będzie mniej przyszłościowa . Już posiadam kartę , która ma pcie 4.0 , z czasem wpadnie minimum jeden dysk m2 , a patrząc w przyszłość możliwe , że dojdzie kolejny dysk m2 . Teoretycznie ten x570-f to przerost treści nad formą dla ryzena 3600 , ale jak mam dokupić dac za 200zl , to dokładająć parę zł mogę zmienić płytę o tier wyzsża pod każdym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest rog strix x-570 e, czyli płyta w sumie bardzo podobna do tej którą chcesz kupić.

 

Zanim ją kupiłem siedziałem 10 lat na starej platformie z phenomem, na której miałem dwie różne dodatkowe karty dźwiękowe, najpierw creativa potem AIM 808.

 

Przy przesiadce na tego Asusa x-570 e pojawił się problem, tzn. karta dźwiękowa z jakichś powodów nie działa w gnieździe pcie x1, więc na jakiś czas z niej zrezygnowałem myśląc, że może integra da radę.

 

I niestety nie da rady. Brzmi to beznadziejnie po prostu, przynajmniej w porównaniu z AIMem 808. Więc wróciłem do AIMa i z musu obsadziłem go w gnieździe pcie_3 x4. I powiem tak, rozważam oddanie płyty głównej, wymianę na inną(choć niechętnie bo poza tym jest ok), oddanie ją na gwarancję(wiadomo, że też niechętnie bo to pewnie potrwa i będę bez kompa), ale zdecydowanie NIE rozważam przesiadki się na integrę i rezygnacji z AIMa. Tak więc jeśli Ty chcesz zmieniać płytę dla lepszego napędzenia słuchawek, to moim zdaniem nie ma to sensu. Zdecydowanie lepiej kupić jakąś sensowną kartę dźwiękową czy DACa, bo integry po prostu wciąż brzmią słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie napawa to optymizmem .

Ze tak zapytam czego brakuje w grze na integrze ? Na aktualnej karcie i słuchawkach basu jest zdecydowanie za dużo, przez co w grach kroki są tłumione, po podłączeniu słuchawek przez ampli kroki są świetnie słyszalne, wczoraj grałem i grało się świetnie, słyszałem wszystko . Muzyka na moje ucho gra dobrze juz na integrze, słuchawki jeszcze nie wygrzane , przez ampli muzyka gra lepiej bo bas jest mniejszy a reszta tonow jest lepiej słyszalna. Głównie mnie interesuje napędzenie słuchawek w grach, strzelanki , glownie apex legends.

 

Chociaż z drugiej strony , masz kartę która na rynku wtórnym kosztuje 500zl i wiecej, ja max bym na dac/kartę przeznaczył z 200zl i to gorna granica ceny , wiec bym musiał porównywać audio na tej plycie do odpowiedników cenowych na jaki mogę sobie pozwolić:)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od zabawy z mitami.

1. Nie ma czegoś takiego, jak "wygrzewanie słuchawek". Jest za to proces przyzwyczajania się do dźwięku z danych słuchawek, który sprawia, że dźwięk jest znajomy, więc "lepszy". Coś jak siedzenie w brzydko (lub ładnie) pachnącym pomieszczeniu. Osoba w nim siedząca tego nie czuje, dopóki nie wyjdzie i nie wróci po jakimś czasie. Ot, takie "wygrzewanie" pokoju.

2. Słuchawki z wysoką impedancją nie są automatycznie lepsze od tych z niższą. Jest to różnica konstrukcyjna, która polega przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa membranom słuchawek kosztem wymogu podania większego napięcia z lepszego źródła mocy. Słuchawki z wyższą impedancją są droższe, przez co zazwyczaj lepsze, bo nikt nie kupi słuchawek 50% droższych, jeśli grają tak samo, a ich jedyną zaletą jest jakieś bliżej nieokreślone zabezpieczenie. Mówiąc językiem jeszcze prostszym, cięższy samochód nie jest lepszy od lekkiego, ale pewnie będzie bezpieczniejszy.

3. 55 omów napędzi spokojnie telefon. Takie słuchawki nie wymagają wzmacniacza. Zresztą sam nie narzekasz na głośność, a to właśnie po tym elemencie w pierwszej kolejności daje się odczuć problemy z napędzeniem słuchawek.

4. PCI 3.0 nie jest obecnie wykorzystywany w pełni. Ba, przełączenia się na PCI 2.0 znakomita większość osób by nie zauważyła. Realne zastosowania będzie to miało w przypadku dysków nvme oraz różnych dziwnych akceleratorów nie wiadomo czego. W komputerze domowym PCI 4.0 będzie w zasadzie zbędne jeszcze przez długie lata. Jeśli nie dojdzie do jakiejś nie dającej się obecnie przewidzieć rewolucji. Jak ktoś nie wierzy i woli łykać slajdy od AMD, na labie na głównej były testy, które z kolei były powtórzeniem testów robionych na innych portalach już lata temu.

 

Integry są różne. Mają różną charakterystykę dźwięku. W przypadku tych słuchawek w ogóle temat jest trochę na wyrost, bo nie jest to nic specjalnego. Jeśli zmiana płyty to nieduży wydatek, można się pobawić i poszukać takiej, która będzie dawała charakterystykę dźwięku bliższą pożądanej przez użytkownika. Podobne efekty pewnie można uzyskać equalizerem.

 

Mi samemu zabawa w audio z komputera już trochę przeszła. Gdyby jednak ktoś naprawdę chciał dobrego połączenia, polecam wspomniany wyżej AIM808, wiaderko opampów do wybrania sobie optymalnego brzmienia oraz trochę lepsze słuchawki, na przykład moje AKG k550, które impedancję mają mniejszą, ale za to szczegółowość dźwięku chyba najlepsza na tej półce cenowej.

 

 

PS.

"Także" jest spójnikiem łącznym, nie wynikowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda, to prawda - mogę być rozpuszczony tym, że z integr nie korzystałem no ponad 10 lat. Aczkolwiek akg k240 naprawdę nie łączyłbym z integrą.

 

Co do brzmienia z integry, to zbyt dużo nie powiem, bo jak tylko usłyszałem jak to brzmi to odskoczyłem od słuchawek jak diabeł od wody święconej :E .

Ale dźwięk był o pół mniej obszerny, chropowaty i jakby z trzaskami, nie chciało mi się nawet tego słuchać. Przez amplituner nawet chyba nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak najbardziej możesz mieć rację, słyszałem też na forum audiofilskim , że to jest mit i tylko przyzwyczajenie do danego dźwięku.

 

3. Na telefonie grają trochę ciszej niż na pc (galaxy s10) , ale jakościowo dobrze. Są głośniejsze od superluxów hd681. Mam wrażenie , że na tej integrze "zasięg słyszalności" jest mniejszy, niż na ampli ustawionym na zbliżoną głośność , niestety nie wiem co za wzmocnienie na słuchawki idzie z tego ampli, jest to andersson r1 , -30db ustawione na pokrętle, i w windows 80% głośności i dźwięk jest dla mnie idealnie głośny, i wyraźny . Ale jak wspomniałem, charakterystyka dźwięku się zmieniła diametralnie i słuchawki na moje ucho grają już bardzo dobrze.

4. Jest to bardzo możliwe , ale platforma ma mi posłużyć na minimum 3-5 lat , albo i dłużej , pewnie do póki nie będzie awarii głównych podzespołów to jedynie karta graficzna będzie wymieniana, jeśli zajdzie taka potrzeba, stąd też zaopatrzyłem się w ram na dobrych b-die, póki były w dobrej cenie, i lepsza płyta też może się przydać. Przez tyle lat na pewno sloty m2 będą zapełnione , więc przewaga x570 z większą ilością linii na dyski wydaję się sensowniejszym zakupem, niż zmiana na np x470. Wiem, zaraz ktoś mi powie, że dziś dam za płytę 900zł a za rok/dwa będzie warta 600zł albo i mniej , a za rok bym za tyle kupił może lepsza x670, albo i inną płytę :). No cóż ale raczej chciałbym wybrać przyszłościowo, jestem coraz starszy, coraz mniej mi się chcę grzebać przy pc. Crosshair hero VII to topowa płyta i pewnie nie straci tak na cenie jak ten x570-f , ale z drugiej strony, nie wiadomo czy płyty x/b4xx nie dostaną "beta biosów" do obsługi najnowszych ryzenów. Chyba, że faktycznie olać chip 570 i wziąć tego hero VII. Dopłata nie duża, płyta kolejne oczko wyżej w tierach.

Dopłata w granicach 250zł do x570-f , 320zł do Hero VII

 

Co prawda, to prawda - mogę być rozpuszczony tym, że z integr nie korzystałem no ponad 10 lat. Aczkolwiek akg k240 naprawdę nie łączyłbym z integrą.

 

Co do brzmienia z integry, to zbyt dużo nie powiem, bo jak tylko usłyszałem jak to brzmi to odskoczyłem od słuchawek jak diabeł od wody święconej :E .

Ale dźwięk był o pół mniej obszerny, chropowaty i jakby z trzaskami, nie chciało mi się nawet tego słuchać. Przez amplituner nawet chyba nie próbowałem.

 

Faktycznie, skoro masz tyle lat tą kartę, to możesz być przyzwyczajony, i to co dla Ciebie jest słabe, dla mnie będzie sporo na wyrost :P.

Ostatnią kartę wewnętrzną jaką miałem to był xonar DS z zmnienionym opampem , ale porównałem dźwięk na z170 extreme4 i nie widziałem zbytniej różnicy dźwięku w tych kartach i się go pozbyłem, słuchawki to albo hd681 albo hd201 od sennheiserów , więc bez szału jakiegoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym MEIZU HIFI PRO z DAC CirriusLogic CS43131 i wzmacniaczem OP-Amp OPA1622:)

https://www.meizu.com/en/accessory/hifipro.html

 

Chociaż ze specyfikacji Ibasso są mocniejsze, szczególnie zbalansowane DC01

 

100-200zl :)

 

 

Ibasso DC02 (Asahi kasei ak4490eq)

Specyfikacja techniczna:

przetwornik cyfrowo-analogowy: AKM AK4490

THD+N: poniżej 0,001 proc (32 Ω, 0,9 Vrms)

napięcie wyjściowe: 0,9 V (32 Ω)

pasmo przenoszenia: 20 Hz - 40 kHz

PCM: do 32-bit/384 kHz

DSD: Native DSD do 256

waga: 11 g

długość kabla: 12 cm

zestaw: DC02, adapter USB-C do USB-A

 

Ibasso DC01

DAC: AKM AK4493Q

THD + N <0,001% (obciążenie 32 omów, 1,2 V)

Moc wyjściowa: 113 mW przy 32 omach

Napięcie wyjściowe: 1,9 V (obciążenie 32 omów)

Zakres częstotliwości: 20 Hz – 40 kHz +/- 0,5 dB

PCM: do 32 bitów / 384 kHz

DSD: natywny DSD do 256x

Długość: 120 mm

Waga: 11 g

 

 

Meizu HiFi DAC Pro

Krótka specyfikacja:

Chip: Cirrus Logic CS43131

SNR:> 120dB

Zakres dynamiczny/DNR:> 120dB

Zniekształcenie/THD + N: <0.0003%

Pasmo przenoszenia/FR: 20Hz ~ 40 kHz

Obciążenie wyjściowe: adaptacyjne 16Ω ~ 600Ω

Moc wyjściowa: 30 mW podwójny kanał przy 32 Ω; 6.7 mW podwójny kanał przy 600Ω

Możliwość dekodowania PCM: 32bit/384 kHz

Możliwość dekodowania DSD: DSD64/DSD128

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up@

Pisaliśmy już kiedyś właśnie nt tego meizu :P.

Tylko zmieniły się docelowe słuchawki, więc i pewnie mniejsze wymogi powstały względem napędzenia ich :P.

Jak mam podłączyć dac , to musi on zmieniać charakterystykę gry "małej ilości basu" , na aktualnej płycie poprzez EQ nie jestem w stanie ustawić tak go, żeby basu było mało , cały czas grają basowo , jak schodzę z suwakami jeszcze niżej , jest minimalna poprawa, ale dźwięk zaczyna się robić mocno sztuczny, a bas nadal jest . Dopiero po podłączeniu słuchawek przez ten ampli charakterystyka gry słuchawek jest taka jak wymagam :P.

 

Ps. Słuchawki u mnie grają głośno , bo mam podbite suwaki w sterowniku karty od tonów, z 5 na 7 , inaczej grają cicho ;) . Co jest pewnie bardzo ważną informacją.

Niestety nie mogę znaleźć żadnej dobrej recenzji płyty x570-f , są tylko wersji -E , ale nie wiem czy układ audio na obu płytach jest bliźniaczy...

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki mogą się zmianiać, tanie opcje wzmacniaczy są niezmienne :D

 

Podgłaśnianie słuchawek a equalizerze suwakami w górę to chyba tragiczne rozwiązanie problemu :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zmieniac mobasa to poczekaj na X670 lub obnizki X570 w momencie wejscia nastepcy.

 

Odpusc sobie jakiekolwiek kodeki na plycie, mialem SABRE DAC, najlepszy ALC1220 i wzmacniacz sluchawkowy, japonskie kondensatory i cuda wianki na poprzednim mobasie. Po podlaczeniu sluchawek ze stopki pod G6 dzwiek bajka, wrocilem na chwile na integre to dramat. Ja juz nigdy nie spojrze na integre, co z tego ze moga dodawac DAC i wzmacniacze jak sam procesor dzwieku jest slaby. Wszystko co zintegrowane to na dzien dzisiejszy uwazam za szrot.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet dzis mam opcje zakupu tego x570-f za 900zl , wiec nie wiem czy za pół roku dużo taniej to dostane ^^.

Czyli mówisz, że to będzie raczej "zmiana dla zmiany" a efektu jakiego oczekuję nie uzyskam ?

 

Tylko, że znowu Creative Sound Blaster G6 , to karta co na rynku wtórnym kosztuję połowę tego , co zakup tego strixa, więc takie porównanie nie ma sensu, tu bardziej trzeba by było porównać audio z płyty, do tego co zaproponował Minciu, ale tylko i wyłącznie w przedziale do 220zł bo więcej na daca nie wyłożę ;).

 

@ Minciu, teoretycznie tak, ale można zmieniać słuchawki do usranej śmierci, i stracić setki na odsyłanie na zwroty, lepiej zostawić co jest, a dopasować brzmienie źródłem , gdyby ten andersonn gdzieś się zmieścił , i nie pobierał z 200W podczas używania z słuchawkami , to bym nic nie zmieniał, tylko go dobrze schował lub zastosował przedłużacz do słuchawek. A tak to ni w te ni we wte . Nie mam możliwości porównać brzmienia tych słuchawek z innej płyty z dacem, bo po prostu żaden znajomy takowej nie posiada, nawet na starszym chipsecie niż x570 :E .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana płyty tylko dla poprawy dźwięku ehh jakoś tego nie widzę.

 

Najlepiej odwiedź forum gdzie znają się na sprzęcie muzycznym i tam zadaj pytanie. Podaj budżet jaki możesz przeznaczyć na zakup DAC/dźwiękówki a na pewno coś dobrego polecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dla zniwelowania piszczenia cewek sekcji , dwie pieczenie na jednym ogniu chciałbym upiec . Jeśli jednak nie ma sensu dac na płycie, to max do 220zl mogę wyłożyć na coś dodatkowego , w tym budżecie raczej szału nie będzie, ale jak podkreśliłem dac musi zniwelować bas , którego jest za dużo, nie jestem w stanie urwać tego basu w sterowniku karty dzwiekowej . Bynajmniej na tej plycie :) . Więc nie wiem , czy znajdzie się odpowiedni dac dla mnie w tym budżecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc od strony sekcji zasilania, to twój Asus prime x570-p nie ma takiej złej: 4+2, z podwójnymi segmentami zasilania na sekcję (SIC 639 Vishay), bardzo dobrze chłodzoną (świetnie rozmieszczenie faz pod radiatorami), lecz na budżetowym kontrolerze (ASP 1106 - do 4+2 faz).

Asus rog strix x570-f gaming ma sekcję zasilania identyczną jak TUF x570-plus: 4+2, z potrójnymi segmentami zasilania (SIC 639 Vishay), dobrze chłodzoną, na takim samym, budżetowym kontrolerze jak powyżej (ASP 1106).

 

Dopiero Asus rog strix x570-e prezentuje się lepiej: 6+2, z podwójnymi segmentami zasilania na sekcję (IR3555), dobrze chłodzoną, na solidnym kontrolerze (ASP 1405 - do 8 faz).

oraz Asus ROG Crosshair VIII Hero: 7+1, z podwójnymi segmentami zasilania na sekcję (IR3555), bardzo dobrze chłodzoną (lepsze rozmieszczenie faz z SOC), na solidnym kontrolerze (ASP 1405 - do 8 faz), + tu mamy większa liczbę funkcji do OC, niż w płytce wyżej.

 

Tu filmik prezentujący jakie temp ma sporo popularnych płyt x570:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o VRM to się nie martwię, bo i obecny asus z minimalnym nadmuchem już sobie poradzi z 3950x po oc :X.

 

Czyli tak, strix x570-f = Tuf x570 gaming , z dodanym wzmakiem słuchawkowym , radiatorami dysków m2 , lanem intela, daisy chainem (tuf i -p nie mają daisy chain z tego co się dowiedziałem) i z jakimiś mniej ważnymi dodatkami ?

Głownie zależy mi na jakości audio w tej płycie , radiatory m2 fajny i na pewno przydatny dodatek.

Nie ukrywam, że strix x570-E nie biorę pod uwagę, ponieważ wersję F mogę mieć za około 250zł dopłaty do obecnej płyty, a do płyty "e" musiałbym dopłacić około 700zł , co jest dla mnie totalnie nieopłacalne.

Niestety, nie jestem w stanie znaleźć informacji , jaki układ audio siedzi w tytułowej płycie, bo samo alc1220 nic nie mówi ;). Może kolega w jakiś sposób się orientuję :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi Kup DAC/interfejs audio na USB, on zostanie z Tobą na długo, przeżyje wiele generacji procesorów, a przy wyborze płyty przestaniesz zwracać uwagę na taką pierdołę jak integra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o VRM to się nie martwię, bo i obecny asus z minimalnym nadmuchem już sobie poradzi z 3950x po oc :X.

 

Czyli tak, strix x570-f = Tuf x570 gaming , z dodanym wzmakiem słuchawkowym , radiatorami dysków m2 , lanem intela, daisy chainem (tuf i -p nie mają daisy chain z tego co się dowiedziałem) i z jakimiś mniej ważnymi dodatkami ?

Głownie zależy mi na jakości audio w tej płycie , radiatory m2 fajny i na pewno przydatny dodatek.

Nie ukrywam, że strix x570-E nie biorę pod uwagę, ponieważ wersję F mogę mieć za około 250zł dopłaty do obecnej płyty, a do płyty "e" musiałbym dopłacić około 700zł , co jest dla mnie totalnie nieopłacalne.

Niestety, nie jestem w stanie znaleźć informacji , jaki układ audio siedzi w tytułowej płycie, bo samo alc1220 nic nie mówi ;). Może kolega w jakiś sposób się orientuję :P ?

Na płycie siedzi zwykły alc1220. Jednak za wuja nie mogę się doszukać jakich opampów użyli a jak to gra to nie wiem. Jednak powiem tak na przemiennie korzystam z Xonara STXII i alc1220 na swoim taichi i mogę ci powiedzieć, że jeśli chodzi o całokształt to jak na integrę to jest zajebista. Kuleje rozdzielczość ale jeśli chodzi o brzmienie to w sumie nie mam się do czego przyczepić. Co prawda oszukuje trochę i mam ampa podpiętego przez front panel, bo asrock nie kombinował i użył NE5532 od Ti i dokonał jakiejś magii przy izolacji tego szrotu od reszty płyty, bo gra to podejrzanie dobrze jak na integre. Jeśli ci się nie śpieszy to czekam aż moje AKG 702 wrócą z gwarki powinny być za tydzień może troszkę dłużej to ci będą mógł powiedzieć jak to w rzeczywistości napędza przetworniki od akg bo tam też chyba masz jakieś varimotion a te krowy lubią dobrego kopa. Powiem tak na tym asusie widzę pasek na opku więc może to być jakiś sygnetic 5532 a jeśli wersja dual jest tak samo dobra jak ich ne5534 (a nie jest bo to single xD) to bardzo prawdopodobne, że ta integra gra jak g*wno. Wiem bo obsadziłem x4 ne5534 na I/V z różnymi kostkami na buforze, ba nawet w konfigu x6 i zdołały spowodować, że STXII grał jak w wspomniane wcześniej g*wno a to już wyczyn xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalnie sie na tym nie znam, miałem asrocka x370 gaming k4 i dla mnie audio na tej plycie grało bardzo dobrze , fakt że mialem hd681 wtedy , ale niczego mi na tych słuchawkach nie brakowało, na aktualnym asusie czegoś mi brakowało w tych słuchawkach, w akg jest minimalnie lepiej , większa szczegółowość ale i też sporo basu się pojawiło. Zapewne nie jestem jakoś ultra wymagający co do audio, dlatego mi audio na tamtym asrocku wystarczało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczało bo asrock na wszystkich mobasach ma chyba bardzo podobne rozwiązanie różnice się softem. Tak więc się nie dziw, bo to gra bardziej jak zewnętrzna karta dźwiękowa niż integra. Jest całkiem niezła scena, dobre pozycjonowanie, brzmienie dość neutralne z dość czytelną średnicą z basem równym szybkim odrobinę w twardszą stronę ale daleko temu do klasycznego walenia deską w metalową miednicę albo łupania z dość nieprzyjemnym podbiciem na midbasie. Ty masz do czynienia zapewne z tym drugim problemem. Na asrocku gra to w miarę równo a klocki są na swoim miejscu oczywiście mogę się przywalić do całego pasma ale nie zmienia to faktu, że i tak nie wiem jak im się udało dokonać tego na alc1220. Jeśli jakaś nazwa marketingowa ma przełożenie na to co słychać to asrock ze swoim purity trafił w dziesięć. To naprawdę brzmi czysto a przede wszystkim spójnie. Jak zaczął mi się xonar krzaczyć i uruchomiłem integre podpiąłem wszystko to powiedziałem tylko aha. Jest na tyle dobrze, że człowiek po przesiadce z dobrej karty natychmiastowo nie chce się zabawić w Van Gogha.

No ale Taichi na x570 to duży koszt, więc imo na twoim miejscy zaopatrzyłbym bym się w jakiegoś kreta G6 i nie dokładał do płyty. Na rogu powinno być lepiej ale generalnie jeśli tam posadzili sygneticsy to może to grać dziwnie na poniekąd studyjnych słuchawkach.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2020 o 11:53, Wraith666 napisał:

U mnie jest rog strix x-570 e, czyli płyta w sumie bardzo podobna do tej którą chcesz kupić.

 

Zanim ją kupiłem siedziałem 10 lat na starej platformie z phenomem, na której miałem dwie różne dodatkowe karty dźwiękowe, najpierw creativa potem AIM 808.

 

Przy przesiadce na tego Asusa x-570 e pojawił się problem, tzn. karta dźwiękowa z jakichś powodów nie działa w gnieździe pcie x1, więc na jakiś czas z niej zrezygnowałem myśląc, że może integra da radę.

 

I niestety nie da rady. Brzmi to beznadziejnie po prostu, przynajmniej w porównaniu z AIMem 808. Więc wróciłem do AIMa i z musu obsadziłem go w gnieździe pcie_3 x4. I powiem tak, rozważam oddanie płyty głównej, wymianę na inną(choć niechętnie bo poza tym jest ok), oddanie ją na gwarancję(wiadomo, że też niechętnie bo to pewnie potrwa i będę bez kompa), ale zdecydowanie NIE rozważam przesiadki się na integrę i rezygnacji z AIMa. Tak więc jeśli Ty chcesz zmieniać płytę dla lepszego napędzenia słuchawek, to moim zdaniem nie ma to sensu. Zdecydowanie lepiej kupić jakąś sensowną kartę dźwiękową czy DACa, bo integry po prostu wciąż brzmią słabo.

cześźć , zamierzam jutro zamówić Asus ROG STRIX X570-F GAMING myślisz że SB ZxR też może mieć problem z działaniem na pierwszym slocie  PCie ? i czy we wszystkich tych płytach piszczą cewki ? . Masz może jakąś płytę godną polecenia w podobnym budżecie i z  dobrą sekcją zasilania min 12 ? 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Donci napisał:

cześźć , zamierzam jutro zamówić Asus ROG STRIX X570-F GAMING myślisz że SB ZxR też może mieć problem z działaniem na pierwszym slocie  PCie ? i czy we wszystkich tych płytach piszczą cewki ? . Masz może jakąś płytę godną polecenia w podobnym budżecie i z  dobrą sekcją zasilania min 12 ? 

 

pozdrawiam

Z ZxR nie ma problemów na żadnej płycie (mam ZxR i SC808). Z kolei AIM działa na X570 Taichi bez problemu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...