Skocz do zawartości
Robert 123

Jaki smartfon kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam smartfonu do około 800 zł. Korzystam głównie z facebooka, messengera, youtuba(muzyka, filmiki), no i aparatu. Inne pierdoły typu nfc mnie nie interesują.

Ważne by miał:

- dobry aparat

- wejście słuchawkowe jack 3,5

- dobry wyświetlacz, full hd lub lepszy musi być

- procesor też żeby był w miarę spoko.

Znalazłem w promocji takie smartfony:

- xiaomi redmi 7 lub 8t

- honor 8x

- lg g7 fit

Polecacie któryś z tych czy może jeszcze coś innego ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę po 2 miesiacach korzystania z czystym sumieniem polecić Xiaomi Redmi 8T

 

-bateria 4000mAh, trzyma długo.

-NFC

-Szybkie ładowanie 18W

-Szybki czytnik linii papilarnych

-Dual sim + SD

-Wyraźny obraz 2340x1080 px,

-korzystanie/przeglądanie netu itd szybko sprawnie bez kłopotów.

 

To tak w skrócie, bo to mnie w sumie najbardziej interesowało :E

 

No i wyrwałem go za 723 zł w polskim sklepie. :E

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Redmi note 8t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g7 plus za 799 to świetny deal :thumbup:

 

alternatywnie znajdziesz oppo rx 17 neo z amoledemi mocniejszym prockiem również za 799zł.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

W każdym poście chwalisz i doradzasz te OPPO.. Czy to na pewno mądre posunięcie? Zastanawiam się co będzie ze wsparciem takiego fonu za rok :). Bo mam pewne obawy.. No ale sie moge mylic.. OPPO sie rozwija w naszym kraju i chyba nie tylko w naszym ale jednak trzeba do nich podchodzić z dystansem.

 

Ja już żygam Xiaomi.. Mam nadzieje ze pojawia sie nowi konkurenci.. Na razie jest OPPO czy coś sie jeszcze szykuje ciekawego? Też dobre rzeczy słyszałem o Realme. Ale je znam tylko z YT i recenzji..

 

Ja to bym doradził Samsuna A40 ale raczej moto i xiaomi mają lepsze aparaty.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma być z oppo, że się obawiasz? Przecież to potentat, nie zniknie szybko z rynku, też naszego. Pojawiają się u nas nie poniósł wielkich kosztów marketingowych, także nie ma parcia na szybki zwrot nakładów jak choćby huawei z Lewandowskim i całą pompą. A xiaomi w porównaniu do oppo to... No co tu porównywać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Chciałem kupić Oppo w tamtym roku ale jednak zdecydowałem się na Ajfona. na tę chwilę wydaje mi się to najlepszy zakup. No chyba, że byłbym bogaczem to brałbym najdroższego samsunga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym poście chwalisz i doradzasz te OPPO.. Czy to na pewno mądre posunięcie?

 

mądrzejsze od wyboru A40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić Oppo w tamtym roku ale jednak zdecydowałem się na Ajfona. na tę chwilę wydaje mi się to najlepszy zakup. No chyba, że byłbym bogaczem to brałbym najdroższego samsunga :)

 

Kupiłeś iPhone model min 2018 za 1000zl? Czy za 2000zl.

 

Aha, mam a40 jako firmowy. Nie rozumiem, jak można go polecać. Za co? W imię czego? Poza amoled uprzedzajac. Przeciez to najdroższe gówno jakie znam, nie warte nawet rozdawania za darmo, a ceni się ponad tysiąc zł :hmm:

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma być z oppo, że się obawiasz? Przecież to potentat, nie zniknie szybko z rynku, też naszego. Pojawiają się u nas nie poniósł wielkich kosztów marketingowych, także nie ma parcia na szybki zwrot nakładów jak choćby huawei z Lewandowskim i całą pompą. A xiaomi w porównaniu do oppo to... No co tu porównywać ;)

 

OPPO to marka założona w 2004 roku przez BBK Electronics - chiński koncern, który wyrósł na produkcji tanich podróbek konsol do gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno wg ostatniego materiału mobzilli za niedługo VIVO ma się pojawić w Polsce. Kolejny rasowy chińczyk do kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

OPPO to marka założona w 2004 roku przez BBK Electronics - chiński koncern, który wyrósł na produkcji tanich podróbek konsol do gier

 

No to lipa podejrzana sprawa...

 

Co do Oppo fajnie wygląda ekran np. w Reno 2 ale tył i ergonomia obudowy pozostaje daleko do ideału... np Majster Pirzu albo paru innych testerów nie polecają tego telefonu.. cóż sam go potestowałem tylko przez chwile i jednak moge tylko powiedzieć że ekran ma nawet spoko ale jednak nie czuje że ten telefon jest premium...

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lipa podejrzana sprawa...

 

Co do Oppo fajnie wygląda ekran np. w Reno 2 ale tył i ergonomia obudowy pozostaje daleko do ideału... np Majster Pirzu albo paru innych testerów nie polecają tego telefonu.. cóż sam go potestowałem tylko przez chwile i jednak moge tylko powiedzieć że ekran ma nawet spoko ale jednak nie czuje że ten telefon jest premium...

 

Przejmujesz się firmą, która zaczęła od podróbek konsol, potem robiła jedne z najlepszych premium audio a teraz apelują do segmentu premium smartfonów - która notabene im dobrze idzie.

 

Mają najwięcej unikatowych patentów, które wprowadzają w życie. Oppo zapoczątkowało wysuwane kamery, upiększanie twarzy, optyczne przybliżenie w smartfonach. Oppo jako pierwsza marka na rynku zastosowała 5mpx aparat w smartfonie, zrobili najcieńszy smartfon świata, pierwszego smartfona z obrotową kamerą i dziesiątki innych rzeczy - które były kilka lat przed konkurencją. Teraz Oppo jako pierwsze będzie miało smartfon na snapie 865 i aspirują do bycia najbardziej rozwiniętą firmą pod względem 5G.

 

Dodatkowo Oppo ma bardzo wysoki Quality Control dzięki własnościowym fabrykom

 

https://infowire.pl/generic/release/461800/oppo-demonstruje-mozliwosci-nowego-pakietu-camerax-podczas-google-deve

https://itreseller.com.pl/oppo-jako-jeden-z-pierwszych-producentow-smartfonow-podejmie-wspolprace-z-google-w-ramach-programu-android-q-beta-i-prezentuje-mozliwosci-technologii-5g-podczas-konferencji-google-i-o-2019/

 

i setki innych posunięć, nie wspominając o setkach współprac.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g7 plus za 799 to świetny deal :thumbup:

 

alternatywnie znajdziesz oppo rx 17 neo z amoledemi mocniejszym prockiem również za 799zł.

 

cena fajna zaa tego oppo https://www.play.pl/telefony/oppo/oppo-rx17-neo/?oid=4001297899&sku=TE-OP-RX17N-PL1-BU&utm_source=301_aff_ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=ceneo , porównując do moto dostajemy lepszy proc , ekran , więcej pamięci wbudowanej 128GB , zdecydowanie lepszą baterię . Na minus brak NFC , micro usb zamiast USB C , brak OIS w aparacie i zdecydowanie gorsze zdjęcia nocne , brak głośników stereo , znacznie wolniejsze ładowanie baterii, wolniejszy czytnik linii papilarnych w ekranie ( z drugiej strony plus ze frontowy). Cięzki wybór ale raczej brałbym i tak motorole , microusb i brak nfc to spore wady na dzisiejsze czasy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lipa podejrzana sprawa...

 

Co do Oppo fajnie wygląda ekran np. w Reno 2 ale tył i ergonomia obudowy pozostaje daleko do ideału... np Majster Pirzu albo paru innych testerów nie polecają tego telefonu.. cóż sam go potestowałem tylko przez chwile i jednak moge tylko powiedzieć że ekran ma nawet spoko ale jednak nie czuje że ten telefon jest premium...

wiesz ze oppo, realme, oneplus i vivo to BBK?

mozna w ciemno polecac, kwestia softu oppo i realme siedzi na coloros, oneplus na oxygen/hydrogen w chinach, nie wiem jak z vivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Oppo wydają się bardzo ok. Jedynie producenci musza popracować nad wyglądem tyłu oraz nad samą designem obudowy. Są one brzydkie ;/ Jedynie co mi sie podoba to ten Reno 2 - jego plecki są w miarę ok. No ale te tańsze modele to wygladają prawie jak biedronkowe produkcje :(..

 

Ale fajnie ze w końcu jest cos nowego na rynku. Mam tu na mysli próby wyrzucenia notcha itp. Żygam już Xiaomi i Huawei. Ciągle robią to samo. I szczerze? Jak sa newsy na ich temat to nawet nie wchodzę dalej i nie zagłębiam sie.. Bo już mam dość.

 

Huawei wybił sie tylko dzięki 30 pro a tak tańsze modele sa po prostu nudne.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huawei z p30 /p30 pro to raczej u szczytu juz byl, poprzednie modele byly bardziej przelomowe dla firmy

poza tym xiaomi ma wszystko co na rynku telefon moze zaoferowac

wysuwana kamerka, kropla, kiedys notch, slider do wyboru do koloru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...