Skocz do zawartości
raven92

i5 6600k super sztuka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie zakupilem od znajomego 2 letnia uzywke 6600k poniewaz moja postanowiła walnac focha :E a juz po okresie gwarancyjnym :E moje zdziwnie i szczeka opadly gdy podkrecilem procka na 4.5 przy napieciu 1,336 a temperatury w stresie jakie osiaga to uwaga 50-52 stopnie po mocnym wygrzaniu uzywam coolera Thermalright Macho X2 do tego obudowa silentium pc aquarius x95w 6 wentylatorow enermax na obrotach 1200 wiec przewiew w budzie jest naprawde spory co napewno obniza znacznie temp.

Ku mojemu zdziwieniu moja stara i5 6600k przy oc rowniez na 4.5ghz i napieciu 1.31 osiagala po wygrzaniu kolo 68-70 stopni.

Moje pytanie brzmi czy czujnik temperatury jest spartolony czy to jakas selekcjonerska sztuka mi sie trafila :E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nałożony glut pod czapka .

Ja miałem i5 6600k co robił 4.5 ghz na 1.17v temperatury miał również śmieszne. 40* occt , szedł do 4.9ghz poniżej 1.4v :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawilem sie troszke i idzie stabilnie na 4.5 przy napieciu 1.26 ale na 4.6 nawet powyzej 1.4 wywala bledy w occt itp jakies rady :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ścianę na 4.5ghz , zdarza się , każda sztuka ma w innym miejscu sciane :) Mój miał na 4.9ghz sciane , co na tego procka była wysoko ustawiona , przeważnie dla tych prockow sciana jest w przedziale 4.4-4.7ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 6700 który miał 20-22*C w IDLE na Noctua D15S :)

 

Stare 6700 były spoko. Po premierze 7700 te dalej produkowane 6700 otrzymały chyba nową pastę pod IHSa i już było jak z 7700, czyli beznadziejnie.

 

Pobawilem sie troszke i idzie stabilnie na 4.5 przy napieciu 1.26 ale na 4.6 nawet powyzej 1.4 wywala bledy w occt itp jakies rady :E ?

 

Ram bez OC i kręć samo CPU.

 

4.5GHz to robiły zablokowane 6700. A nawet 4.6 przy około 1.4V. 6700K spokojnie 200MHz więcej. Ale zdażały się padliny, że nawet do zablokowanych nie miały startu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...