Skocz do zawartości
Eltik

Problemy z Gsync

Rekomendowane odpowiedzi

a da sie tak zeby oba dzialay jednoczesnie i na obu odpalic ta sama gre i patrzec?. W karcie sa 3 x DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz opcje klonowania obrazu. Ale nie jestem pewien czy będzie możliwość w klonie ustawienie synchronizacji. Kiedyś się chyba nie dało.

 

Miło że piszesz o drugim monitorze, który możesz od ręki przetestować.. czemu jeszcze tego nie zrobiłeś?

 

 

Sprawdź też tam w OSD czy Hz nie wchodzi na maks 144 przy blokadzie 140fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy to będzie działać poprawnie ja bym testował oddzielnie.

 

No i nie testuj na BF 1/V czy wildlands to są gry z którymi zawsze miałeś problemy z frametime i przycinkami.

 

Dla przykładu dzisiaj ściągnąłem testowo Far Cry New Dawn. Jak na premierę i później ta gra na moim setupie sprawiała okazjonalne problemy z dziwnymi skokami frametime i przycinkami to do dziś nic się nie zmieniło i g-sync na takie cuda nie pomaga.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie się oplułem :D

 

Rychło w czas, piszą o gwarantowanym wsparciu Twojego monitora. Ciekawe jakie są te warunki gwarancji..

 

 

Już nawet nie będę mówił, że Freesync na AMD działa 100x lepiej niż GsyncC na Nv. Wiem bo sam testowałem..

 

 

Mało tego, Freesync wyświetlany z karty AMD a renderowany na Nvidii działa lepiej, niż GsyncC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewazne jaki monitor. Nvidia przyznala certyfikat tzn ze go sparwdzila i dziala poprawnie tzn spelnia okreslone wymogi.

 

Te certyfikaty to pic na wodę, kółeczko wzajemnej adoracji i reklamy, większość monitorów bez certyfikatu też działa i to bez problemu.

 

A Asusy z serii VG są dość dupne sporo uproszczeń w tych modelach zrobili do takiego stopnia że niektóre modele nawet nie mają rzeczywistego flicker free choć na pudełku widnieje takowa informacja ;)

 

Jak chcesz to możesz mi podesłać kopię profilu EDID tego monitora z pomocą programu CRU, zerknę i zobaczymy, wiele tego typu problemów da się naprawić z poziomu tego narzędzia.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale nvidia twierdzi ze wszystko powinno dzialac ok monitor ma certyfikat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia od ponad 10 lat nie naprawiła problemów z brakiem oszczędzenia energii w przypadku stosowania dwóch monitorów w którym jeden z nich posiada zredukowaną polaryzację i co? Twierdzą że problemu nie ma :E

Nadal chcesz patrzec na to co deklaruje NV? :D

 

U mnie właśnie taki przypadek był, monitor 1440p IPS 165Hz z HDR i przepustowość DP zapchana do cna (650 MHz), przy 165Hz lekko obcięta polaryzacja, a w komplecie jeszcze drugi monitor 1440p IPS 60Hz, karta przy takim ustawieniu chodzi na 1500 MHz non stop, dodałem do EDID profile na 155Hz oraz 144Hz i na pulpicie używam 155Hz, karta sobie odpoczywa przy 139 MHz, a po wejściu do gry sam się przełączy na 165Hz.

 

Jak sam sobie nie zrobisz to nie będzie działać. ;)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam po netach to dla mnie też te certyfikaty to pic na wodę i fotomontaż :E

 

@Eltik

Ja na twoim miejscu jeszcze bym przeczesałbym zachodnie fora i poczytał jak ludziom działa g-sync etc. na tym monitorze, na pewno nie jesteś jedynym posiadaczem tego monitora na świecie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale jesli np asus pisze ze Adaptive sync dziala 48-144 hz przez DP to ja oczekuje plynnej gry np w sytuacji kiedy mam 100-130 fps a nie szarpania/tearingu tym bardziej ze spelniam wszystkie wymogi i mam prawo tego wymagac jesli producent o tym ZAPEWNIA i robi to tez NVidia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale jesli np asus pisze ze Adaptive sync dziala 48-144 hz przez DP to ja oczekuje plynnej gry np w sytuacji kiedy mam 100-130 fps a nie szarpania/tearingu tym bardziej ze spelniam wszystkie wymogi i mam prawo tego wymagac jesli producent o tym ZAPEWNIA i robi to tez NVidia

Chłopie droższe monitory mają z tym problem, często wystarczy zredukować zakres Freesync z 48-144 do 60-144 i dodać osobny blok danych z rozdzielczościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja nie chce ingerowac w ustawienia monitora od tego jest Asus :D

 

z freesync tez sa jazdy bo na tym MSI jak mialem RX 570 to np w origins jak mialem 50 fps to plynnosc byla jak przy 30 i obraz byl zamulony, szarpalo itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nic nie ingerujesz, robisz to programowo, sam mam mój monitor ocnięty do zakresu 35-62hz i działa pięknie. Gdzie oficjalnie jest to zakres 48-62Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja nie chce ingerowac w ustawienia monitora od tego jest Asus :D

 

z freesync tez sa jazdy bo na tym MSI jak mialem RX 570 to np w origins jak mialem 50 fps to plynnosc byla jak przy 30 i obraz byl zamulony, szarpalo itp

 

No to zamiast tracić czas forumowiczów zamknij temat i idź suszyć głowę Asusowi, dla mnie to jest kino bambino co Ty z tym zrobisz. :D

 

Modyfikacje EDID są na poziomie rejestru Windowsa, także jak podłączysz monitor do innego komputera albo przez CRU zresetujesz zmiany to wszystko wraca do pierwotnego stanu.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mam 60FPS zamiast 100FPS na ekranie 100Hz to czuję się, jakby było kiedyś poniżej 45Hz..

 

 

Nie wiem czy nie powinieneś wrócić do 60Hz jak Ci tak źle na 144 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mam 60FPS zamiast 100FPS na ekranie 100Hz to czuję się, jakby było kiedyś poniżej 45Hz..

 

 

Nie wiem czy nie powinieneś wrócić do 60Hz jak Ci tak źle na 144 :D

 

Już bym wolał w cholerę wyłączyć G-Synca/Freesynca i grać na stałym odświeżaniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisalem tam do asusa co chcieli powysylalem te screeny zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Bf1 i Bf5 nie działają dobrze na DirectX 12. Mi pomogło przełączenie na dx 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jak się zepsuła deska w sedesie z cichym domkiem i zaczęła trzaskać, to przysłali dwóch majstrów z nową deska z nowym poprawionym dezajnem. Stabilniejsza i nie trzaskając po pół roku używania.

 

No ale deska klozetowa to inny standard niż Asus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobowalem na tym MSI i jakis roznic nie ma . No na MSI mi np w BF migocze obraz tak mialem wczesniej bo on nie jest kompatybilny. Czekam na info od Asusa bo im wyjasnilem wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moim zdaniem ty coś źle robisz, albo twój komputer robi jakieś z kosmosu wahania frametime na które żadna synchronizacja nie pomoże.

 

 

Z tego co piszą na forach/testach to na tym MSI g-sync działa poprawnie.

 

Migotania na statycznym obrazie czy w momencie gdy fps wychodzi poza zakres synchronizacji są spotykane również na monitorach z certyfikatem. Może się to też przytrafiać jeśli w grze mamy jakiś kosmicznie nierówny frametime i stutter, ale to z winy kompa/gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie robic wahan frametime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jakim cudem ci nie działa, jak ludzie piszą na necie, że im działa ten MSI.

 

Na migotania w określonych zakresach fps, szczególnie przy granicznych hz monitora pomaga ręczne dostosowanie zakresu działania freesync gsync w CRU i na monitorach z certyfikatem i bez, zależy od konkretnego modelu.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fura Gwizda ino Szofer ...

 

jak te i7 co kupiłeś, coś się poprawiło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego Eltik nie ogarniam.

 

Twój temat o MSI i g-sync

 

https://forum.pclab.pl/topic/1278905-Tym-razem-problem-z-Gsync-compatible/

 

U mnie jest tak jak na tym filmie

 

 

To przyklad akurat wieslaw dobrze mi dziala

 

W Battlefield 1 gsync nie dziala. Macie jakies pomysly o co chodzi. To samo COD WW2. W pozostalych grach dziala (wylaczony vsync i brak tearingu). W bf 1 jak wlacze vsyn to jest stutering jak wylacze tearing a gsync w sterowniku wlaczony i skonfigurowany tak jak ma byc i oczywiscie w monitorze freesync wlaczony. BF V dobrze dziala z gsync

 

no tak mam i bf 1 szarpie niemilosiernie, np gta v czy sottr czy the division dzialaja ladnie

 

 

Imho masz coś nawalone w kompie, albo oczekujesz od synchronizacji cudów, która naprawi nie poprawne działanie u ciebie gier. Tak to nie działa.

 

g-sync czasami w niektórych grach po alt+tab potrafi się rozłączać. Mi np. w RDR2 na vulkanie po alt+tab się wyłącza, aby go przywrócić czasami pomaga zmiana na okno bez ramek i powrót do full screen, lub kilkokrotne przełączenie pulpit/gra za pomocą win key

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...