Skocz do zawartości
Eltik

Problemy z Gsync

Rekomendowane odpowiedzi

wrzucilem na intela m.2 i dalej tak samo tyle ze ssie szybciej zdecydowanie gra wczytuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To system zostaje. Albo szukaj w aktualnym co w tle zamula jak grasz. Bo coś jest przyczyną ścinek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko dlaczego jedne gry moga normalnie funkcjonowac inne nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj.

 

Albo instaluj nowy system w pół godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam zadnej gwarancji ze po reinstalacji systemu bedzie ok. przeciez jak klatki spadna ze 130 na 110 to powinno byc caly czas plynnie a nie szarpanie i tearing

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz też gwarancji że znajdziesz przyczynę szybciej bez reinstalki.ja obstawiam że stracisz na to 50x więcej czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a moze jakies gry nie dzialaja po prostu z gsync compatible

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz tłum ludzi w temacie i wszyscy potwierdzają, że u nich BF i Gsync też nie działa. Do tego FPSy latają jak głupie i wszyscy maja ścinki w tej gierce.

 

Albo masz problem ze sprzętem ( ram, dyski, płyta, cpu, gpu ) albo z softem ( system, sterowniki lub coś firm trzecich zamula ). Nie mam pojęcia co masz tam namieszane.

 

Ja raz zamieszałem tak u siebie, że miałem jakiś dziwny bufor na dysku NVME. Po tygodniu kombinowania przeinstalowałem system i się naprawiło. Podmieniałem sterowniki, kombinowałem ze wszystkim jak koń pod górkę i nie doszedłem to tego co się stało.

 

 

Jeszcze raz: OSD MONITORA POKAZUJE, ŻE ZMIENIA SIĘ ODŚWIEŻANIE Z KLATKAMI = GSYNC DZIAŁA.

 

Zainstaluj sobie RivaTunerStatisticServer ( w pakiecie z MSI AfterBurner ), odpal graph ( wykres ) pokazujący FrameTime i ustaw próbkowanie na minimalne, 100ms może mniej nie pamiętam. Nagraj filmik.

 

Do statystyk możesz dodać temperatury sprzętu, zegary sprzętu, obciążenie CPU i GPU, zapełnienie pamięci ram, transfery/użycie dysków twardych/ssd.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zresetowalem ustawienia w panelu nvidii i np w watch dogs 2 mam tak w ze klatek jest tam 55-65 a monitor herce monitora lataj powyzej 100 wtedy uczucie plynnosci jest jakby bylo malo klatek

 

odswiezanie monitora nie idzie w parze z iloscia fps w grze

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 klatek i 110Hz

65 klatek i 130Hz

 

LFC działa. Low Frame Compensation. Jak zejdziesz z klatkami poniżej zakresu synchronizacji to powinno zacząć działać LFC. 2x więcej Hz niż FPS.

Jakie Ty chcesz wrażenie mieć przy 60FPSach kiedy grasz na co dzień powyżej 100FPS.

 

 

Nie wiem nie sprawdzałem jaki masz zakres. Chcesz możesz sprawdzić. LFC powinno działać poniżej zakresu standardowego.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak w jednym miesjscu w grze mam w innym jak klatek jest np 80 to hz tez jest ok 80

 

W BF 1 herce sie zmieniaja klatki w grze sie zmieniaja to dlaczego jak jest np 120-140 fps w danym momencie w grze to jest tearing. Przeciez tego nie powinno byc bo dziala gsync. Czyli gsync teoretycznie dziala ale nie eliminuje tearingu/stuteringu a powinien

 

Zakres jest 48-144 hz dla gsync wiec przy 55-65 fps powinno byc tyle hz

 

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/products/g-sync-monitors/specs/

 

Wsparcie dla gsync compatible stery 441.20 i nowsze...aktualnie mam 441.87

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc poniżej 48FPS powinno zacząć dublowac z LFC.

 

Nie używaj licznika który miałeś odpalony a ten z OSD monitora bo reaguje szybciej i pokazuje aktualny stan a nie średni z sekundy.

 

MSI afterburner i wykresy plus filmik albo plik z logami. Jak nie chcesz windowsa reinstalować.

 

W programie CRU możesz sprawdzić jaki masz w sterownikach wybrany zakres synchronizacji. Może masz okrojony. Nie wiem co namieszales.

 

Sprawdź i wklej.

 

Zakres pracy sprawdź w specyfikacji monitora też, a nie ten ze strony Nv. Na stronie Nv może podają już z LFC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko podlaczylem monitor DP do karty zainstalowalem stery i sprawdzilem gsync. okazalo sie ze nie bangla. powinien dzialac w zakresie 48-144

 

po prostu w przedziale klatek 48-144 nie powinno byc tearingu a ja np w bf 1 mam w danym momencie 100 fps i jest tearing z gsync bez vsync a z vsync jest stutering. niby gsync dziala ale nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CRU, Riva Statistic. Na początek testow i do sprawdzenia nastawy.

 

Gsync działa bo na OSD monitora widzisz zmiany odświeżania.

 

Może jakimś cudem masz zakres synchronizacji nastawiony na 80-120 Hz czy coś takiego.

 

Niechces sprawdzać, szukać, testować to reinstalka.

 

I tak z tego co piszesz to BF gubi ci klatki co nie powinno mieć miejsca.

 

Mozesz też przywrócić bios o załadować jedynie XMP do proca.

 

Ja za Ciebie tego nie zrobię. Ani NVIDIA. Ani Asus.

 

Wklej też wykres z mapą prędkości odczytu z HDDtuner. Powinna być powoli opadająca linia. Jak będą piki w dół to dysk się sypie. Może zerowanie go wyleczy.

 

Sprawdź też co dziala w tle, czy może antywirus lub gorzej wirus nie buszuje po kompie w trakcie grania.

 

No i zegary CPU, GPU obciążenie i temperatury podczas gry.

 

Powtarzam się. Wiem. Ale nic jeszcze nie sprawdziłeś a zobacz ile czasu poszło na pisanie i psedu testowanie. Dawno miałbyś już system nowy i zmapowane pliki z grami do klientów i nowe stery.

 

Google chrome po zalogowaniu przywrócił by też co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cru zakres jest 48-144, w tle sa tylko uslugi systemu no i RTSS i afterburner, system jest swiezy zadnych wirusow itp nie ma. Mam kasperskiego i probowalem z wyl tez bez poprawy. Na SSD intela na M.2 jest tak samo wiec to nie dysk. Temperatury i zegary podczas gry sie trzymaja. Nic nie zrzuca nie throtluje

 

Kolejna rzecz to nie ma nigdzie opcji zmiany zakresu i nic takiego nie ustawialem bo sie nie da tego zmienic

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTSS maxymalne odświeżanie i wykresy. Filmik nagraj albo wklej logi jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagralem film ale przez you tube i ta jakosc nie bedzie tego widac w sensie tearingu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Format sam powinien wystarczyc czy gry trzeba na nowo zainstalowac? Zawsze np klikalem w origin znajdz gre wskazywalem folder byla weryfikacja plikow i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie masz opcje wyszukiwania to wyszuka. Ja kiedyś w originie instalowałem od zera bo nie znalazłem tej opcji, ale ona jest - ja nie wiedziałem.

 

Jeżeli masz dylemat odnośnie poprawności plików zainstalowenej gierki, to każda ma w opcji Sprawdzenie spójności i naprawę.

 

 

Najważniejsze aby był świeży system. Możesz nawet to zrobić na innym dyski tymczasowo, jak będzie poprawa to przynajmniej będziesz miał sensowne rozwiązanie. Jak nie będzie poprawy to coś masz dziwnego ze sprzętem. No i te wykresy wciąż nie wkleiłeś ;D Logi z FrameTime. Jeśli Frametime maś średnio 10ms i nagle są co chwila piki na 30-40ms to nie ma bata, będzie gra szarpać i gsync tego nie naprawi.

 

Jakbyś miał i3 to powiedziałbym że wypadałoby zmienić CPU na i5/i7.

Jeżeli miałbyś 8GB ramu w jednej kości to wypadałoby dokupić drugą do duala ( na jednej kości też grać się nie da, sprawdzałem).

No i HDD vs SSD. To w co chcesz grać przyjemnie obowiązkowo wrzucaj na SSD. Każde dogrywanie z HDD jakichkolwiek najmniejszych elementów gry będzie powodowało Ci ścinki. Na HDD to możesz sobie instalować jakieś małe i/lub starsze gierki. Nowe lepiej trzymać na SSD aby nie było ścinek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

frametime mam w miare rowny i nawet wtedy jest tearing. W takim dirt rally 2.0 np gdzie mam niemal stale klatki zablokowane na 140 bez vsync widac drzenie obrazu spowodowane tearingiem( na dole ekranu widac ta linie)

 

Wlasnie tez pomyslalem o jakims dysku 120 gb za drobne nowym zeby tam system zainstalowac tzn wyjac ten podpiac nowy i nowy system

Gdybym mial swiatlowod nie bylo by zabawy. Z poziomu instalatora systemu czyszcze wszytsko do zera a potem pobieram. A tak pobranie takiej forzy horzion 4 trwa jakies 17 godzin, potem 15 h na gears 5 na szczescie reszta typu RDR 2 dziala na zasadzie weryfikacji po pobierac przez 35 godzin sie nie usmiecha

 

Bo nawet bez vsync tylko z samym gsync jak zablokuje klatki na kilka ponizej odswiezania monitora to obraz powinien byc plynny bez tearingu i stuteringu. Tyle przejrzalem testow monitorow na you tube m.in xkom i tam jak sprawdzaja to zawsze im dobrze dziala hmmm

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://forum.pclab.pl/topic/1300268-Ryzen-5-3600-vs-i59400F/page__pid__15755024__st__140entry15755024

 

Zobacz co pisze kochan4

 

już gołe 6 rdzeni w niektórych grach się zapycha, piszę tu o niekręconym egzemplarzu sparowanym z na taniej płycie z ramami 2400/2666 - są testy na yt, ludzie piszą na forach, że w bf5 przez takie coś mają czkawki i rwanie, a przecież gra nie jest taka nowa - nawet starszy bf1 też potrafi ostro po 12 wątkach polecieć.

Zaraz wpadnie tutaj VSS i napisze, "ale przecież to są sytuacje rzadkie, można i z tym grać" , może i rzadkie, ale wkurzające ostro, mi jak się coś takiego działo na i7 2600 (dobijał do 100%) to się odechciewało grać, ale znam ludzi co grają na haswellu i5 4460 z lok na 30 fps w batla i dla takich ten 6-jajowiec byłby pewnie spełnieniem marzeń :E

 

 

w bf5 na podziemiu 64os na takim i5 9400f masz spadki do 60-70 często o 144 to sobie można pomarzyć :E

 

 

zależy w co grasz - jak w bf5 to byś sobie strzelił i to bardzo w kolano - jak pisałem , na mapie podziemie spadki ze 100 do 60 na tym procu to norma, nawet słabszy r5 2600 tutaj radzi sobie o wiele lepiej ze względu na 12w

 

I pamiętaj, że NV dała certyfikat na Twój monitor nie bez powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Eltik masz po prostu za duże wymagania odnośnie tego procesora i co do frametime przy wysokim fps, jaki z niego da się wycisnąć, szczególnie w BF V.

 

Próbowałeś zablokować fps na np. 100 w RTSS? Być może da to trochę odsapnąć prockowi i ustabilizuje frametime. Bo pewnie to jest u ciebie problemem i powoduje stutter.

 

Zobacz ten filmik, posłuchaj gościa jakie ma opinie, popatrz na obciążenie CPU i wykres frametime, przy maksymalnym obciążeniu.

https://www.youtube.com/watch?v=ViG0ST1vPDo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to wystepuje rowniez w grach gdzie procek jest sporo ponad to co potrzebuje gra. W takim dirt rally mam tearing mimo ze klatki sa zablokowane na 140. W BF 1 klatki sa np na malych trybach prawie caly czas w okolicy 140 a i tak jest tearing ktorego nie powinno byc przy dzialajacym gsync

 

W wildlans np tez tak jest. Z vsync ta animacja nie jest plynna tylko zamiast tearingu jest drzenie obrazu tzn podejrzewam ze to tering ale nie widac lini no bo ilosc klatek to tak kolo 75 srednio. Tam procek nie jest ograniczeniem wiec...

 

W wiesku 3 w lesie mam np 120 fps i widac linie teariongu co jakas chwile

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nagraj filmik telefonem z włączonym OSD monitora jak występuje te rozrywanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem po formacie. musze ogarnac caly soft i te gry no i sie okaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...