Skocz do zawartości
xtn

Ryzen 1600 AF

Rekomendowane odpowiedzi

TestMem5 10 cykli.

 

Jeżeli masz 85C, to na AIO realnie będziesz miał 75-77C, wydzielane ciepło przy 160W CPU, nie jest łatwo schłodzić, a sekcja przy takim obciążeniu też łatwo nie ma.

 

 

 

Pamięci na 3533MHz nie idą ?

no okej no ale jak gość podkręcił na 4300ghz 1.3v to jakie moze mieć temp?

 

PS: sekcja okej 50-60 stopni. Rozumiem ze wieksze napiecie wieksza temp. a wiec jak ktos ma 1.25v tak jak ja to przechodzi test 1h prime95 max 75 stopni ale 1.38v 4,1ghz juz mam ponad 100 stopni tak?

 

i wtedy schodzic nizej bo temp za wysokie tak?

Edytowane przez wirtualnejaslo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około +/- 72C, kwestia jakie ma chłodzenie.

 

Nie ma sensu testować procesora przez godz w prime95, włącz OCCT AVX2 małe dane na 10min i to wystarczy.

 

Pobór prądu przez procesor 4GHz 1,2V + pamięci 3533MHz 1,44V = 116,5W, dla 4,1GHz 3,125V + pamięci 3533MHz 1,44V = 149,5W,

dodatkowe 33W nie mało ciepła wydzielają, na procesorze miałem 71C.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około +/- 72C, kwestia jakie ma chłodzenie.

 

Nie ma sensu testować procesora przez godz w prime95, włącz OCCT AVX2 małe dane na 10min i to wystarczy.

 

Pobór prądu przez procesor 4GHz 1,2V + pamięci 3533MHz 1,44V = 116,5W, dla 4,1GHz 3,125V + pamięci 3533MHz 1,44V = 149,5W,

dodatkowe 33W nie mało ciepła wydzielają, na procesorze miałem 71C.

kumam. Jeżeli podkręce ramy to temp. procka pójdzie do góry w zależności jakie napięcie dram i ile mhz.. tak?

 

wiec najpierw ramy potem procek jep ?

Edytowane przez wirtualnejaslo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pamięci mają wpływ na temperaturę procesora. Jak ustawisz pamięci, to zrób screen timingnów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pamięci mają wpływ na temperaturę procesora. Jak ustawisz pamięci, to zrób screen timingnów.

poprzez ten program kręcić tzn co daje info co gdzie i jak wpisac..? i ustawiac na luzne czy spięte timingi.. bo np. moje balltixy 3000Mhz poszły na 3600mhz ale na luźnych timingach czyli - 16/19/16/36/58 T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast 3600MHz lepiej byłoby ustawić 3533MHz i zejść z timingami, CL14 powinny ogarniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TestMem5 10 cykli.

 

Jeżeli masz 85C, to na AIO realnie będziesz miał 75-77C, wydzielane ciepło przy 160W CPU, nie jest łatwo schłodzić, a sekcja przy takim obciążeniu też łatwo nie ma.

 

 

 

Pamięci na 3533MHz nie idą ?

 

Nie idą, próbowałem w różnych ustawieniach od 3600 do 3400 i za cholerę nie da rady (HyperX 3200 RGB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast 3600MHz lepiej byłoby ustawić 3533MHz i zejść z timingami, CL14 powinny ogarniać.

dobra 4100ghz 1.38v / 3600mhz 1.4v - occt po 2min - 97 stopni i reset...

 

teraz

 

4000ghz 1.25v / 3600mhz 1.4v - occt po 25min - 75-79 max stopni i dalej testuje..

 

Panowie wnioski ?

 

PS: Zmienie na 3533 i sproboje zejsc na cl14.

 

chlodzenie pure rock slim bequiet / pasta jest z oryginalnego chlodzenie bequiet ale mam paste Arctic MX-2 zmieniać? da to coś? czy bedzie gorzej??

a i to chlodzenie jest takie że wywiew powietrza nie jest z boku tylko do góry.. a o góry nie mam wiatraka... a poniżej mam karte RX 580 8GB które sie grzeje tak że jakbym mógł to bym tam jajko usmażył na luzie.

Edytowane przez wirtualnejaslo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana pasty może dac kilka stopni, zalezy kiedy ostatnio zmieniałeś. Dużo też zależy w jakiej skrzynce masz wszystko zamknięte. U mnie jest SilentumPC SG1TG która jest mocno przewiewna kosztem częstszego odkurzania, a dodatkowo z przodu mam 3 wiatraki i jeden na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana pasty może dac kilka stopni, zalezy kiedy ostatnio zmieniałeś. Dużo też zależy w jakiej skrzynce masz wszystko zamknięte. U mnie jest SilentumPC SG1TG która jest mocno przewiewna kosztem częstszego odkurzania, a dodatkowo z przodu mam 3 wiatraki i jeden na tyle.

No miesiac temu w chlodzeniu byla pasta w bequiet pure rock slim... oryginalna na chlodzeniu.. miesiac temu zalozona.. ale mam Arctic MX-2 może da to jakies 5/6 stopni mniej..??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra sztuka ? No to ja według ciebie miałem bardzo dobrą szt, która robiła 4GHz na 1,2V, ale 4,2GHz nie była wstanie uzyskać stabilnych nawet przy 1,4375V. :lol2:

 

Proszę Państwa czyżbym wygrał loterie? :D4.3@1.3V !

na pamięciach CL16 3600mhz nie wstaje to samo 3533mhz. Procesor stabilny jak skała na 3200 cl14. Pare postów wcześniej macie testy z 4.2 1.3V

575f560eaa079.jpg

be6966327c5f4.jpg

 

 

Wrzuć test OCCT AVX2 małe dane na 10min.

 

Brak błędów i post wyżej też dałem z R20

a9a9ad8bd053a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co mu ucina wydajność

ja tyle punktów mam przy zegarze 4200mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesy, może cos na pasku w trayu ma niepotrzebnie chodzącego w tle?

ja jak się nauczyłem "grać" w te smarki typu cb, to na cepie ustawionym na 4075 zrobiłem lepsze wyniki niż miałem wcześniej na 4200 :E

tylko co z tego, smarki smarkami, a przy grach i tak inaczej wychodzi ;)

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co mu ucina wydajność

ja tyle punktów mam przy zegarze 4200mhz

 

 

procesy, może cos na pasku w trayu ma niepotrzebnie chodzącego w tle?

ja jak się nauczyłem "grać" w te smarki typu cb, to na cepie ustawionym na 4075 zrobiłem lepsze wyniki niż miałem wcześniej na 4200 :E

tylko co z tego, smarki smarkami, a przy grach i tak inaczej wychodzi ;)

 

 

 

w tle mam pare rzeczy i NOD-a ale obstawiam , że testowałeś na ramie 3533mhz a ja mam 3200 teraz ustawione. Póki co testuje na 3400mhz Cl14 ale napięcie wysokie musiałem dać bo aż 1,46V i bardziej poluzować więc musze zjechac na cl16 i próbować iść wyżej. Na 3533mhz przy 4.3@1.3V sie komp wykrzaczał ale nie poluzowałem , aż tak więc zobaczymy. Ogólnie pamięci bez oc procka na 3600 cl16 śmigają bez problemów więc muszę znalezc złoty środek. Tak szczerze to jestem bardzo zadowolony z 4.3 na 1.3V i 3200 cl14. Dam wam znać co z tego wyjdzie. Szkoda że niemam pamięci na b-die samsunga no ale cóż :)

Edytowane przez Muchomorek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cinebenchu między 3200 a 3533 nie miałem ani jednego punkta różnicy

tam liczy się czysty zegar CPU

 

podobnie zauważyłem w 3dmarkach

2011 po podkręceniu pamięci wynik fizyki idzie w góre

w FireStrike nie ma żadnej różnicy w teście fizyki tam liczy się tylko zegar CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tRFC - 560

tRFC(alt) - 565

 

a ja mam w MSI - trfc 1/2/3/4 to w kazdym wpisać to samo??565?

Edytowane przez wirtualnejaslo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najniższe stabilne vcore przy zegarze 4000mhz

 

8373821d643fb.jpg

Tornado ty masz ramy takie? - Ballistix Sport LT / szare bądź czerwone ?? ja mam takie - XMP Certified 1502 MHz / 15-16-16-35-69 / 1,35 V

 

widzę że masz podkręcone na 3533mhz możesz podać dane do wpisania :P te co są w DRAM calculator for Ryzen ??

 

 

PS:

 

tRFC - 560

tRFC(alt) - 565

 

a ja mam w MSI - trfc 1/2/3/4 to w kazdym wpisać to samo??565?

Edytowane przez wirtualnejaslo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisz tylko trfc i old - reszta auto

Edytowane przez Tomasz Terka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam białe 3000 cl15

Na poprzednich stronach podałem

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak błędów i post wyżej też dałem z R20

https://zapodaj.net/images/a9a9ad8bd053a.jpg

 

CBR20 nie jest wyznacznikiem stabilności, wrzuć wynik 10 min testu 4,3GHz 1,3V OCCT AVX2 małe dane.

 

dobra 4100ghz 1.38v / 3600mhz 1.4v - occt po 2min - 97 stopni i reset...

 

teraz

 

4000ghz 1.25v / 3600mhz 1.4v - occt po 25min - 75-79 max stopni i dalej testuje..

 

Panowie wnioski ?

 

PS: Zmienie na 3533 i sproboje zejsc na cl14.

 

chlodzenie pure rock slim bequiet / pasta jest z oryginalnego chlodzenie bequiet ale mam paste Arctic MX-2 zmieniać? da to coś? czy bedzie gorzej??

a i to chlodzenie jest takie że wywiew powietrza nie jest z boku tylko do góry.. a o góry nie mam wiatraka... a poniżej mam karte RX 580 8GB które sie grzeje tak że jakbym mógł to bym tam jajko usmażył na luzie.

 

 

Zostaw na 4GHz i ogarnij pamięci na 3533MHz im niższe timingi tym wyższa wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CBR20 nie jest wyznacznikiem stabilności, wrzuć wynik 10 min testu 4,3GHz 1,3V OCCT AVX2 małe dane.

 

 

 

 

Zostaw na 4GHz i ogarnij pamięci na 3533MHz im niższe timingi tym wyższa wydajność.

Tornado ma te same ramki czekam na timingi i inne ktore musze wpisać w bios :) nrazie mam 3600mhz 16/16/19 a tornado ma 3533 14/14/17. Czekam !:)

Edytowane przez wirtualnejaslo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tornado ma te same ramki czekam na timingi i inne ktore musze wpisać w bios :) nrazie mam 3600mhz 16/16/19 a tornado ma 3533 14/14/17. Czekam !:)

 

w tej chwili SoC 1.000v i ram 1.43v

tRCDRD zmienione na 17 i Tras na 26

42eb69f155b07.png

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili SoC 1.000v i ram 1.43v

tRCDRD zmienione na 17 i Tras na 26

42eb69f155b07.png

a powiedz mi jak podkrece ramki memtest bedzie ok oraz realbench procka podkręcać na occt - małe dane -avx2 ile 15min ? czy podkręcać prime95 przez 30-1h ? jakim programem i jakie parametry... / a i max temp jaka powinna być żeby zostawić procka na danym napięciu to ? 90 ? 85 ?

Edytowane przez wirtualnejaslo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdz stabilność ram np TestMem5

10min małe dane avx2 wystarczy

temperatura w OCCT ja bym nie przekraczał 85 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...