Skocz do zawartości
xtn

Ryzen 1600 AF

Rekomendowane odpowiedzi

R4600 na premierę będzie kosztował na pewno więcej jak R3600X w 2k19 i nie ma się co oszukiwać. Mam tylko nadzieje że ruszy na B450 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruszy tylko ile będziemy czekali na biosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serię 4000 ominę, przestałem być zapalonym graczem, budżet też mi nie bardzo pozwala. GPU zmienię, jak karty pokroju 2060 będą w okolicach 1000zł i na takim zestawie pojadę przez kolejne ~2 lata :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja musiałem zmienić Xeona z ram 8gb 1600mhz na s1155 bo nie dawał rady, na Ryzenie przy RX 570 było o niebo lepiej.

Teraz proc zostanie na kilka lat, dlatego dopłaciłem do 3600 względem 2600 czy 2700. Grafę zmienię, być może na coś pokroju max 3060 albo odpowiednik RDNA2 i na kolejne lata wystarczy.

 

Aktualnie gram w 60-70fps zależnie od gry, jak czasem mam zajawkę na Battlefielda to odpalam w 120fps, ale mam tylko BF1.

A tak to gry single w 95% mojego grania, ostatnio przeszedłem Pillars of Eternity, a teraz gram dwójkę, więc to żadne wymagania, wszystko droższe by się nudziło.

Kolejne rpgi czy coś podobnego czekają w kolejce.

 

Najwięcej Ryzen obrywa w AC Odyssey w którego gram na raty, a tak nie ma gry której by nie ogarnął, nawet Shadow of TR to pikuś. Tu grafa ogranicza.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam na Zen3 bo tak naprawdę Zen2 żeby było czuć sensowną różnicę musiałbym znaleźć znowu selekta ;)

Wczoraj specjalnie robiłem pomiar w Corona benchmark tak jak Lipton przy okazji testowania intela i u mnie rendering poszedł w czasie 2.23min a stockowy R3600 u niego 2.24min :E

Ciekawy ten wynik. U mnie 1600 AF na stocku wykręcał 2:59. Według pomiarów robionych na 3200 vs 3800 zmiana wyniku w Coronie jest minimalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja musiałem zmienić Xeona z ram 8gb 1600mhz na s1155 bo nie dawał rady, na Ryzenie przy RX 570 było o niebo lepiej.

Teraz proc zostanie na kilka lat, dlatego dopłaciłem do 3600 względem 2600 czy 2700. Grafę zmienię, być może na coś pokroju max 3060 albo odpowiednik RDNA2 i na kolejne lata wystarczy.

 

Aktualnie gram w 60-70fps zależnie od gry, jak czasem mam zajawkę na Battlefielda to odpalam w 120fps, ale mam tylko BF1.

A tak to gry single w 95% mojego grania, ostatnio przeszedłem Pillars of Eternity, a teraz gram dwójkę, więc to żadne wymagania, wszystko droższe by się nudziło.

Kolejne rpgi czy coś podobnego czekają w kolejce.

 

Najwięcej Ryzen obrywa w AC Odyssey w którego gram na raty, a tak nie ma gry której by nie ogarnął, nawet Shadow of TR to pikuś. Tu grafa ogranicza.

 

Ja już jestem na R5 2600 prawie 2 lata,

dla mnie Zen2 to za mały przeskok.

Też nie jestem zapolonym graczem ale poprostu

cieszy mnie wydajny pc.

Jak RDNA 2 będzie godnym konkurentem Ampere

może będzie Radeon.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony sporą ilością postów o dobrym OC kupiłem 1600AF zamiast dorzucać do 2600. Batch 1952SUT i co? I :kupa:. 3.8 na 1.35V i ani mu napięcia zdjąć ani taktowania podnieść bo się wysrywa w prime.

 

Zamówiłem kolejnego a tego oddam bo 14 dni jeszcze nie minęło. Mam nadzieję, że teraz przyjdzie coś co zrobi chociaż te 4.0 na sensownym napięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mozna poczytac o tej duzej ilosci egzemplarzy z dobrym OC? W tym temacie jedna taka sztuka, reszta lepsze lub gorsze przecietniaki. Ty los na loterii zdecydowanie przegrales. - zycie, bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prędzej kupiłbym używanego r5 2600 i nawet kasztan te 4,0 zrobi przy 1,3v (no tutaj selektem może być super kasztan, ale trafia się jak ten selekt Tornada, czyli bardzo rzadko)

99% 2600tek robi 3750 all cores w grach na auto przy 1,22-1,24v, można sobie YT odpalić i jest wiele filmów z takimi zegarami (oczywiście mowa o grach typy bf, gdzie wszystkie rdzenie pracują nieźle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi nawet o jakiegoś super selekta 4.5ghz na 1.2v ale właśnie o te 4.0 1.3V. Na reddicie też pisali ze generalnie 4.0 powinien zrobić każdy bo to ~2600 jest przecież. Jak drugi 1600AF okaze sie kupskiem to albo kupie normalnego 2600 albo spróbuję trafić 3600 tanio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, drugi AF który do mnie przyszedł okazał się być jeszcze większym :kupa: niż pierwszy - nie wstaje w ogóle. Płyta nawet do BIOSu nie wchodzi, świeci się tylko dioda, że jest problem z CPU.

 

Nie mam farta w tej loterii :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, drugi AF który do mnie przyszedł okazał się być jeszcze większym :kupa: niż pierwszy - nie wstaje w ogóle. Płyta nawet do BIOSu nie wchodzi, świeci się tylko dioda, że jest problem z CPU.

 

Nie mam farta w tej loterii :E

A bios masz zaktualizowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, najnowszy jaki jest. Z resztą, drugi 1600AF na tej płycie działa bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, drugi AF który do mnie przyszedł okazał się być jeszcze większym :kupa: niż pierwszy - nie wstaje w ogóle. Płyta nawet do BIOSu nie wchodzi, świeci się tylko dioda, że jest problem z CPU.

 

Nie mam farta w tej loterii :E

 

Masz za to że narażasz sprzedawców na koszty za swoje zwroty bo ci się overclock nie spodobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile dajesz za te 1600 AF? Mi się kiedyś wydawało że ich już zaczyna brakować. A nie lepiej 3100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile dajesz za te 1600 AF? Mi się kiedyś wydawało że ich już zaczyna brakować. A nie lepiej 3100?

3100 jest gorszym cepem nawet w grach od 1600af

jeżeli nie ma R1600 to szukałbym używek R2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1600 af to jest ... odpad 2600 prawdopodobnie, więc trzeba mieć fart żeby dobra sztukę trafić. Ja ostatnio miałem 2600x 1918 data 4250mhz@1.3v w obciążeniu w pełni stabilne, ram 3533mhz cl14 na crucialach w pełni stabilnie latał. Ma 1.35v przechodził 4.3ghz geekbencha, cinebencha itp, nie testowałem w occt tego. Wiec może weź młodego 2600 i ciesz się wyższym zegarem. Tym bardziej, że teraz różnica w cenie af a 2600 to parę złotych. Chyba ze coś się zmieniło w ciągu paru dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AF był fajny jak można go było kupić za 400PLN. Teraz to bierz 2600 - rożnica z 50 PLN, a większe szanse na lepsze osiągi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No finalnie tak zrobiłem, wzialem 2600 ale roznica ~100zl wzgledem AFów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to licze ze będzie gorszy id tej piereszej sztuki 1600af ktora miales :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3100 jest gorszym cepem nawet w grach od 1600af

Według zbioru wszelakich testów premierowych, to 3100 jest delikatnie szybszy w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wierzę xD forum entuzjastów sprzetu PC i bul dópy, że przebieram w prockach szukając selekta. Można zwrócić, to zwracam, jeden nie spełnił oczekiwań, drugi jest wprost zepsuty.

 

Według zbioru wszelakich testów premierowych, to 3100 jest delikatnie szybszy w grach.

 

Gry to nie wszystko, 12 wątków kontra 8 robi różnicę w kodowaniu video

Edytowane przez assire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według zbioru wszelakich testów premierowych, to 3100 jest delikatnie szybszy w grach.

bez OC nawet nie biorę pod uwagę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jest promka na lords of the fallen, pytanie mam, ile zajmuje przejscie tej gry, moze nie na 100 procent, no ale raczej tak zaglądając wszędzie i nie będąc zbyt dobrym w soulslikei
    • Odnoszę się do testu AORUS'a https://tftcentral.co.uk/reviews/gigabyte-aorus-fo32u2p Będzie dostępne dla wszystkich do przeczytania za kilka dni ponieważ na obecną chwilę recenzje mogą przeczytać patronaci z early access. I sam się może w końcu przekonasz.   Oni ze sprzętem potwierdzają to co powtarzam już kilka razy - dałem ci nawet kilka wykresów oraz cytat odnośnie HDR z tej recenzji, @MSky7 potwierdza nawet z jego "lux sprzętem" gdy sam zaczął badać temat ale nie wiem czemu cały czas idziesz w zaparte i chowasz głowę w piasek.
    • Mogą być wydane na rozwój firm, które na tym eksporcie zarabiają, tym samym na tworzenie nowych stanowisk pracy. Opłaca się importować technologię, bo to też rozwój. Import towarów i siedzenie we własnym grajdołku z daną pulą pieniędzy, którą poszerza się wyłącznie przez dodruk prowadzi do wewnętrznej dyktatury ekonomicznej i do zubożenia społeczeństwa. W sumie coraz częściej potwierdza się to co pisałem, że moim zdaniem ekonomiczne poglądy oparte na poglądach Konfederacji to kapitalizm w najgorszej formie skupiający się tylko na dwóch klasach: bogatych i biednych, gdzie biedni będą ekonomicznymi niewolnikami bogatych.  
    • Teoretycznie pozwala Ci to na przenoszenie windowsa na kolejny komputer. Ogólnie przy reinstalacji systemu powinno złapać klucz z płyty głównej, ale dodałbym jego numery przy sprzedaży. Windows 11 na dysk HDD to musi być męczarnia  
    • Jak nie masz spadków poniżej 200 to nie ma tematu ale 75hz w csie to jest dramat + ta gra działa zle na wszelkiej synchronizacji i po prostu bez gra się najlepiej przynajmniej tak było w cs go  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...