Skocz do zawartości
xtn

Ryzen 1600 AF

Rekomendowane odpowiedzi

Xkom. Wczoraj przyszło. Rozumiem, że to nie porządana wersja?

6f929ccd4a4ebb4cmed.jpg

Edytowane przez Bachor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xkom. Wczoraj przyszło. Rozumiem, że to nie porządana wersja?

6f929ccd4a4ebb4cmed.jpg

Będzie wiadomo jak zaczniesz kręcić, ale pewnie zrobi 100 MHz mniej od tych z późnego 19.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na płycie MSI B450M PRO-VDH MAX AM4 trzeba aktualizować bios do tego procesora ?

wszystkie płyty MSi z dopiskiem MAX mają już biosy pod serię 3000, więc 2600/1600af na 100% ci odpali

https://www.msi.com/Motherboard/B450M-PRO-VDH-MAX/Overview

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że batch z 2018 nie wróży super OC ale były przecież R2600 właśnie z 2018r które były całkiem niezłe

na moją sztukę nie ma co patrzeć bo to ewenement ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xkom. Wczoraj przyszło. Rozumiem, że to nie porządana wersja?

6f929ccd4a4ebb4cmed.jpg

Nie musi być źle. Jak masz lepsze chłodzenie niż box to zaczynaj od 4.0ghz 1.325v i jak będzie stabilnie to albo zegar o 100mhz w górę, albo napięcie na 1,32v w dół itd. W zależności co preferujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preferuję najpierw zmienić boxa na jakąś fere np. Wolałem dopłacić do grafy tą 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pytalem jednego od cpu AF na allegro czy są z 2019, napisał że tak :) więc poprosiłem o batch z cpu i odpisał że zostaly same z 2018 i bedzie dopiero kolejna dostawa w której bedą też te z 2019

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pytalem jednego od cpu AF na allegro czy są z 2019, napisał że tak :) więc poprosiłem o batch z cpu i odpisał że zostaly same z 2018 i bedzie dopiero kolejna dostawa w której bedą też te z 2019

W x-kom mi odpisali, że magazyn jest automatyczny i nie da się wybrać ale, że to nowa dostawa więc powinny być z 2019 roku i mam sprawdzić jak przyjdzie do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ktoś pogonił RAMy ładnie, tak jakby kontroler pamięci na nich był lepszy

 

iN3p8rp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pierwsze wzmianki na poczatku grudnia kiedy proc sie pokazał ze jest gorzej z kontrolerem jak na R2600 a tu proszę calkiem ladny wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo pisali i piszą o Zen 1, że jest gorszy kontroler niż w Zen+, a tu zawsze chodzi o trio płyta(bios), konkretny egzemplarz CPU i konkretne kości RAM.

 

Inna kwestia stabilności zestawu na takim ustawieniu RAM. U mnie RAMy idą na 3733mhz ale stabilności w testmem5 brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, grafikę wbudowaną seria G, czyli 2200G 4/4, 2400G 4/8, 3200G, 3400G. Na razie AMD nie robi CPU 6/12 z integrą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto w takim razie brać go za te 399 + kw z Proline? Będzie to rewizja z 2019? Ta lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ryzyk fizyk.

 

Może po akcji ze mną zażądają nowych dostaw a nie sprzed roku :D

 

W sumie 2 lat...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto w takim razie brać go za te 399 + kw z Proline? Będzie to rewizja z 2019? Ta lepsza?

Waro, nawet jak będzie z 2018 roku, bo za 400zł masz Ryzen 2600. Na 4Ghz pownien bez problemu się podkręcić ale na lepszym chłodzeniu niż boxowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie miałby pasować pisze kompatybilność z am4 do tego spartan jest trochę mało wydajny ale lepszy niż box warto też pomyśleć o innej paście bo pactum pt 1 jest taka sobie ciut lepsza jest pt2 a tanio i wydajnie gelid extreme

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Spartan 3 pro HE1024. Będzie pasować do tej płyty głównej/podstawki?

Jeżeli jest odpowiednie mocowanie to tak. Na nim powinno Ci się udać podkręcić do 4Ghz na napięciu 1,275-1325v.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy niepodkrecony będzie miał taką samą wydajność jak niepodkręcony 2600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie o te 100MHz 200MHz wolniejszy. Minimalna różnica. Podkręcony będzie wydajniejszy. Zresztą nawet jak nie będziesz ostro podkręcał, tylko ustawisz odpowiednio niskie napięcie przy stałym np. 3,6 czy 3,7GHz, to będzie się mniej grzał. Automat przesadza z napięciem i ostro grzeje przez co nie trzyma pod obciążeniem maksymalnych taktowań cały czas. Przynajmniej u mnie tak było.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie o te 100MHz 200MHz wolniejszy. Minimalna różnica. Podkręcony będzie wydajniejszy. Zresztą nawet jak nie będziesz ostro podkręcał, tylko ustawisz odpowiednio niskie napięcie przy stałym np. 3,6 czy 3,7GHz, to będzie się mniej grzał. Automat przesadza z napięciem i ostro grzeje przez co nie trzyma pod obciążeniem maksymalnych taktowań cały czas. Przynajmniej u mnie tak było.

 

Jakie napięcie dawał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej ustawić na stałe taktowanie niż zostawić w automacie ? U mnie na stockowym chłodzeniu ustawienie na sztywno 3.6 GHz i napięcie 1.05 nie ma różnicy w temperaturze jak zostawienie na domyślnych ustawieniach tu i tu max 75 stopni

Ale zamówiłem Fortisa 3 mam nadzieję że nie będzie problemów z montażem w obudowie bo orginalne chłodzenie od AMD jest głośniejsze jak odkurzacz ?

Edytowane przez banan1507

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej ustawić na stałe taktowanie niż zostawić w automacie ? U mnie na stockowym chłodzeniu ustawienie na sztywno 3.6 GHz i napięcie 1.05 nie ma różnicy w temperaturze jak zostawienie na domyślnych ustawieniach tu i tu max 75 stopni

Ale zamówiłem Fortisa 3 mam nadzieję że nie będzie problemów z montażem w obudowie bo orginalne chłodzenie od AMD jest głośniejsze jak odkurzacz ?

W czym masz te 75 stopni bo przy takich parametrach jak 3.6ghz i 1.05v to chyba coś za gorąco chociąż ja nigdy boxa nie montowałem to nie wiem co ten wynalazek potrafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...