Skocz do zawartości
xtn

Ryzen 1600 AF

Rekomendowane odpowiedzi

W cpu-z na stress teście w grach to zabardzo nie mam jak sprawdzać bo mam tylko Lola a w nim max to 54 stopnie

Na trybie boost i automatycznym napięciu w temperatury są prawie identyczne

Te 75 stopni to nie jest w sumie jakaś tragedia ale wentylator jak dla mnie to jest masakra tym bardziej że komputer mam na biurku i nawet w słuchawkach baaardzo go słychać ?

Edytowane przez banan1507

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety stealth to zabawka a nie prawdziwe chłodzenie. Do gier z ustawień stock może być ale do niczego więcej się nie nadaje. Spire sobie dużo lepiej radzi, nie mówiąc o Prism, którego można trafić na allegro za 50zl, a temperatury trzyma praktycznie jak fera3, która kosztuje 99zl.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety stealth to zabawka a nie prawdziwe chłodzenie. Do gier z ustawień stock może być ale do niczego więcej się nie nadaje. Spire sobie dużo lepiej radzi, nie mówiąc o Prism, którego można trafić na allegro za 50zl, a temperatury trzyma praktycznie jak fera3, która kosztuje 99zl.

albo snowman z ali za 60zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie napięcie dawał ?

 

Na automacie, po 30 min w OCCT, dobijał do 90st i kończył z taktowaniem 3,3GHz. Po ręcznym ustawieniu napięć trzymał 3,9GHz i dobijał do 80st. Nie pamiętam już dokładnie wartości Vcore, ale zdaje się że przy 3,6GHz dawał prawie 1,3V i ustawiał Vsoc na 1,1V. Gdzie mi stabilnie leciał na odpowiednio 1,2v i 0,8V przy 3,9GHz. Różnica całkiem znaczna przy pudełkowym chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Loteria, albo dostaniesz z 2018 albo 2019 roku, a docelowo ten z 2019 jest równy 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam jeszcze gdyby ktoś chciał sobie porównać przy 4150mhz i napięciu 1.224v

 

429623db84d74.jpg

 

podsumowując u mnie jest tak

 

3900mhz napięcie 1.100v

4000mhz napięcie 1.130v

4150mhz napięcie 1.224v

4250mhz napięcie 1.376v

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tornado3 pokazywałeś 4450Mhz, czyli rozumiem to tylko dla uruchomienia pulpitu a nie stabilności, że teraz 4250 podajesz stabilne przy w miarę znośnym napięciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tornado3 pokazywałeś 4450Mhz, czyli rozumiem to tylko dla uruchomienia pulpitu a nie stabilności, że teraz 4250 podajesz stabilne przy w miarę znośnym napięciu?

Dokładnie tak

4250mhz robi cb20 a game stable jest 4300-4325mhz i najpięcie 1.36v

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile Mhz robi na napięciu 1.375 i wytzrymuje godzine OCCT?

Narazie podkręcanie tego 1600af to jakieś bzdury. "Game stable" nosz qrwa, że też tego nikt wcześniej nie wymyślił, żeby podkolorować rzeczywistość.

Zwykły ryzen 1600 też zrobi 4150-4200 mhz @ 1.415v game stable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na automacie, po 30 min w OCCT, dobijał do 90st i kończył z taktowaniem 3,3GHz. Po ręcznym ustawieniu napięć trzymał 3,9GHz i dobijał do 80st. Nie pamiętam już dokładnie wartości Vcore, ale zdaje się że przy 3,6GHz dawał prawie 1,3V i ustawiał Vsoc na 1,1V. Gdzie mi stabilnie leciał na odpowiednio 1,2v i 0,8V przy 3,9GHz. Różnica całkiem znaczna przy pudełkowym chłodzeniu.

 

To spore napięcie ci podawał u mnie wygląda to tak

 

77d5bf9f26cfe252.png

 

 

 

Wrzucam jeszcze gdyby ktoś chciał sobie porównać przy 4150mhz i napięciu 1.224v

 

podsumowując u mnie jest tak

 

3900mhz napięcie 1.100v

4000mhz napięcie 1.130v

4150mhz napięcie 1.224v

4250mhz napięcie 1.376v

 

W pełni stabilne ? Wrzuć testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety stealth to zabawka a nie prawdziwe chłodzenie. Do gier z ustawień stock może być ale do niczego więcej się nie nadaje. Spire sobie dużo lepiej radzi, nie mówiąc o Prism, którego można trafić na allegro za 50zl, a temperatury trzyma praktycznie jak fera3, która kosztuje 99zl.

 

Mam nadzieję że nie będę żałował zakupu Fortisa 3 i będzie w końcu cisza i temperatura przyzwoita ?

Edytowane przez banan1507

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zmianie z BOXa na Ferę 3 i zamontowaniu w obudowie dwóch 140mm wentylatorów zamiast jednego 120mm, temperatury spadły o 20-25st i jest znacznie ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam fere ale na intelu swoją drogą jak amd daje zabaweczkę to polecam zobaczyć tego potwora od intela :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nie będę żałował zakupu Fortisa 3 i będzie w końcu cisza i temperatura przyzwoita ?

Nie będziesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spore napięcie ci podawał u mnie wygląda to tak

 

77d5bf9f26cfe252.png

 

 

 

 

 

W pełni stabilne ? Wrzuć testy.

Są na poprzednich stronach

Dzisiaj dodalem 4150mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A te full stable to 6 minut OCCT, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nie będę żałował zakupu Fortisa 3 i będzie w końcu cisza i temperatura przyzwoita

na stocku na Ferze 3 przy 1,23v r5 2600 robił mi w OCCT max 57st, przy fortisie jak z 52 zrobi to będzie max ;)

 

@up

w nowym OCCT 3 min wystarczy, jak ci w tym czasie nie wywali błedu/resetu to masz stabilnie, testowane na r5 2600/3600 ;)

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile Mhz robi na napięciu 1.375 i wytzrymuje godzine OCCT?

Narazie podkręcanie tego 1600af to jakieś bzdury. "Game stable" nosz qrwa, że też tego nikt wcześniej nie wymyślił, żeby podkolorować rzeczywistość.

Zwykły ryzen 1600 też zrobi 4150-4200 mhz @ 1.415v game stable

Wrzuc testy chętnie obejze bo narazie to nic ciekawego nie nwynika z twoich postow

 

Stary 1600 to sie wysrywał jiz przy 4000mhz i sporym napięciu i temperaturze więc nie pisz bzdur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stocku na Ferze 3 przy 1,23v r5 2600 robił mi w OCCT max 57st, przy fortisie jak z 52 zrobi to będzie max ;)

 

@up

w nowym OCCT 3 min wystarczy, jak ci w tym czasie nie wywali błedu/resetu to masz stabilnie, testowane na r5 2600/3600 ;)

 

To wytłumacz mi, dlaczego wywala po 10-20 min ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://xtreem.pl/procesory/1438-amd-ryzen-5-1600-yd1600bbafbox-730143309752.html

 

AMD RYZEN 5 1600 AF

 

Kod producenta: YD1600BBAFBOX

 

Cene mozna zbic do 396zł

z wysylka do paczkomatu

Kod: RABAT2

RABAT 2% - WYŁĄCZNIE PRZY PRZELEWIE NA KONTO BANKOWE (BEZ PAYU, GOTÓWKI I POBRANIA)

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc testy chętnie obejze bo narazie to nic ciekawego nie nwynika z twoich postow

 

Stary 1600 to sie wysrywał jiz przy 4000mhz i sporym napięciu i temperaturze więc nie pisz bzdur

I to nie wszystkie bo sporo robiło 3,8ghz do 1,4v.

Jakby ktoś chciał brać AF w x-kom to na 2019 nie ma za bardzo co liczyć. Suport napisał mi że mają nowa dostawę i powinny być 2019. Pojechałem do sklepu a tam 1823, więc dziś czasu.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wytłumacz mi, dlaczego wywala po 10-20 min ?

ramy coś kręciłeś? sekcja się nie gotuje? różne mogą być przyczyny, mozesz nawet nie równe napięcia mieć z zasilacza podczas takiego obciążenia, ja ci napisałem o procesorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...