Skocz do zawartości
xtn

Ryzen 1600 AF

Rekomendowane odpowiedzi

I to nie wszystkie bo sporo robiło 3,8ghz do 1,4v.

Jakby ktoś chciał brać AF w x-kom to na 2019 nie ma za bardzo co liczyć. Suport napisał mi że mają nowa dostawę i powinny być 2019. Pojechałem do sklepu a tam 1823, więc dziś czasu.

 

Sporo robilo 3800mhz bo były testowane w occt po 24h i 100% obciążeniu. Te same sztuki pójdą 4ghz w nowym standardzie "game stable" hahaha gdzie procesor pobiera z 56W zamiast 140...

 

W tej cenie 1600af jest mega wyborem. Do tego jakiś gtx 1070 i za 1000zl mamy petarde do gier

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo robilo 3800mhz bo były testowane w occt po 24h i 100% obciążeniu. Te same sztuki pójdą 4ghz w nowym standardzie "game stable" hahaha gdzie procesor pobiera z 56W zamiast 140...

 

W tej cenie 1600af jest mega wyborem. Do tego jakiś gtx 1070 i za 1000zl mamy petarde do gier

Nie 24h tylko powyżej 3,8Ghz i 1,4v wywalały w 10 minutach OCCT. Takie co szły na 4Ghz z chociaż 1,33v to były prawdziwe rodzynki.

Na jakim V i zegarze Ryzen 1600 pobiera w pełnym obciążeniu 56W?

 

Powiadasz GTX1070 za 600zł :) W grudniu sprzedałem swoja za 900zł, a inny user z forum powyżej 900zł.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle pobiera podczas grania i jeżeli sie bie wysypuje to wg użytkownika tornado3 takiemu procesorowi mmożna nadać certyfikat game stable i nie ma znaczenia to że odpalajac occt mamy black screena od razu bądź po 3 minutach i 1 sekundzie :-)

 

No to bardzo dobrze, że za tyle poszło.

Pokoparkowe jakich pełno weźmiesz za 600 od typa co ich ma w dziesiątkach i potrzebuje kasy.

 

Koniec off topu bo bez sensu niszczymy temat o super procesorze.

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się w grach nie wysypuje to jest game stable. Wszystko zależy co ktoś oczekuje od OC i jaki stopień stabilności akceptuje. Temat nie jest o super procesorze tylko jak kupić Ryzen 2600 za 400zł.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest stopień stabilności? Albo coś jest stabilne albo nie. Ustawiając np. krzesło czy drabinę też stopniujecie stabilność? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo robilo 3800mhz bo były testowane w occt po 24h i 100% obciążeniu. Te same sztuki pójdą 4ghz w nowym standardzie "game stable" hahaha gdzie procesor pobiera z 56W zamiast 140...

 

W tej cenie 1600af jest mega wyborem. Do tego jakiś gtx 1070 i za 1000zl mamy petarde do gier

 

Szkoda to nawet komentować

Stary 1600 był w 14nm wiec na starcie jego pobór i wydajnosc sa calkowicie na innym poziomie

56w to może brał w pasjansie

Moj AF w intel burn test potrafil zabrac 180w ale ten test zrobilem tylko z czystej ciekawosci bo dla mnie nie jest on żadnym wyznacznikiem stabilnosci

Mozesz sobie odpalic occt, intel burn test i prime jednoczescie i wtedy JA uznam ze masz stabilny procesor tylko nie zapomnij gasnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal gre, zobacz ile W pobiera procesor. Wyjdzie 50-65w i dlatego Ci się nie wysypuje i jest game stable. Pod obciążeniem w renderingu itp wskoczy na 140w i uj szczeli game stable.

 

Już nawet nie komentuje drugiego certyfikatu "przechodzi cb20 stable". Udalo mu się go przejść raz czy zapetlony 30 razy tez sie nie wysypie?

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal gre, zobacz ile W pobiera procesor. Wyjdzie 50-65w i dlatego Ci się nie wysypuje i jest game stable. Pod obciążeniem w renderingu itp wskoczy na 140w i uj szczeli game stable.

 

Już nawet nie komentuje drugiego certyfikatu "przechodzi cb20 stable". Udalo mu się go przejść raz czy zapetlony 30 razy tez sie nie wysypie?

 

Pisałem o tym juz kilka stron wstecz

Napisze jeszcze raz 4300mhz 1.35v w grze AC Odyssey mam max 98W

 

Dalej nie czytasz ignorancie

Skoro wytrzymal 4250mhz 1.376v w occt nawet 3 min to logiczne jest ze cb20 go nie zagnie bo tam jest mniejsze obciazenie

Wszystko pokazalem w tym temacie wystarczy włączyc myslenie

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest stopień stabilności? Albo coś jest stabilne albo nie. Ustawiając np. krzesło czy drabinę też stopniujecie stabilność? :D

Jeżeli ktoś gra w OCCT i CB to musi mieć tam w pełni stabilnie. Jak ktoś montuje wideo to musi mieć stabilność w tym procesie, a jak ktoś tylko korzysta multimedialnie, filmy, www, gry i mu nic się nie wysypuje to dla niego to jest stabilny zestaw.

 

Najlepiej zapuścić na tydzień OCCT i memtest, jak się nie wysypie to masz stabilny zestaw na tydzień pełnego obciążenia ale już w drugim tygodniu może Ci się wysypać i po stabilności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tornado3 mógłbyś wrzucić benchmark AC Odyssey 1280x720 ->jakość grafiki Niska ?

 

Ewentualnie ktoś z innym procesorem też,żeby było porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tornado3 mógłbyś wrzucić benchmark AC Odyssey 1280x720 ->jakość grafiki Niska ?

 

Ewentualnie ktoś z innym procesorem też,żeby było porównanie.

W tej konkretnej rozdziałce zrobie jak wrócę z pracy

Na teraz mam tylko 1280x1024 i tak wyszlo:

112 sredni

52 min

170 max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś gra w OCCT i CB to musi mieć tam w pełni stabilnie. Jak ktoś montuje wideo to musi mieć stabilność w tym procesie, a jak ktoś tylko korzysta multimedialnie, filmy, www, gry i mu nic się nie wysypuje to dla niego to jest stabilny zestaw.

 

Najlepiej zapuścić na tydzień OCCT i memtest, jak się nie wysypie to masz stabilny zestaw na tydzień pełnego obciążenia ale już w drugim tygodniu może Ci się wysypać i po stabilności...

 

Rozumiem Twój tok rozumowania, ale nie popadajmy w skrajności. Wiadomo, że nikt nie gra np. w OCCT. Obciąża on sprzęt w 100%, co pozwala założyć, że dowolny inny program, w tym gry które mogą obciążać go w podobnym lub mniejszym stopniu, ma zapewnioną stabilność w określonym (rozsądnym) czasie. Daje to pewien rozsądny margines bezpieczeństwa. A w przypadku gier o czymś takim raczej mowy być nie może. W dziesięciu grach będzie OK, a w jedenastej się wywali.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby ciekawie jakby w Ryzenach 2600 za jakiś czas podmienili rdzenie na 3600 :)

 

hahahha to się nazywa budowa modułowa :rotfl: :rotfl: :rotfl: , to moze jeszcze zamiast IF to RING od intela zaadoptować i jeszcze zegar intela tam upchać :rotfl: :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tornado3 mógłbyś wrzucić benchmark AC Odyssey 1280x720 ->jakość grafiki Niska ?

 

Ewentualnie ktoś z innym procesorem też,żeby było porównanie.

 

Ja mam jedynie Origins, mogę w nim zrobić na 3600X :)

 

Ale jak ktoś inny z 1600 nie ma Origins to nie ma sensu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedynie Origins, mogę w nim zrobić na 3600X :)

 

Ale jak ktoś inny z 1600 nie ma Origins to nie ma sensu.

Test w Origins mogę zrobić na 1700@4Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tornado3 mógłbyś wrzucić benchmark AC Odyssey 1280x720 ->jakość grafiki Niska ?

 

Ewentualnie ktoś z innym procesorem też,żeby było porównanie.

r5 2600 4075mhz ramki 3333 cl15

1366x768

421d9c6d4628.png

 

w tej grze ryśki Zen+ bardzo dobrze się sprawują, na r5 3600 mam tylko 6 kl/s więcej w tym teście

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tornado3 mógłbyś wrzucić benchmark AC Odyssey 1280x720 ->jakość grafiki Niska ?

 

Ewentualnie ktoś z innym procesorem też,żeby było porównanie.

Jak już schodzicie do 720p to jednak polecam ultra, ewentualnie high, jeśli ktoś ma jakieś bardzo słabe GPU, opcje graficzne też mają wpływ na to jak dany CPU sobie poradzi w tej grze.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Test w Origins mogę zrobić na 1700@4Ghz.

 

To zrób, bylebyśmy mieli takie same ustawienia. Na pewno 1280x780 rozdziałka, a ustawienia? Low, medium? Ultra? Stawiam na medium, niech się proc stara.

 

Tym to lepsze że mamy podobne karty graficzne.

 

Potem dodam wynik z 3600X

 

a na końcu 1600 AF, jak do mnie doleci. Czyli pon/wt.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahha to się nazywa budowa modułowa :rotfl: :rotfl: :rotfl: , to moze jeszcze zamiast IF to RING od intela zaadoptować i jeszcze zegar intela tam upchać :rotfl: :rotfl:

Gluta i dziury w zabezpieczeniach też jako gratis? No i SMT pasowałoby wyłączyć bo w tej cenie to nie można :) Tak mniej więcej by wyglądał 2600 by Intel. No i tak z +300 zł do ceny.

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

w tej grze ryśki Zen+ bardzo dobrze się sprawują, na r5 3600 mam tylko 6 kl/s więcej w tym teście

Dodaj że pamięci sporo poprawiły z tych 6fps

Na zmianie samego proca plus te ramy co miales roznica byla by pewnie ze 2-3fps

U mnie dodanie 300mhz praktycznie nie daje w tej grze nic moze troche lepszy minimalny fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj że pamięci sporo poprawiły z tych 6fps

Na zmianie samego proca plus te ramy co miales roznica byla by pewnie ze 2-3fps

U mnie dodanie 300mhz praktycznie nie daje w tej grze nic moze troche lepszy minimalny fps

akurat przy r5 3600 w tym benchu dużo nie dają, aczkolwiek r5 2600 też z dobrze wyżyłowanymi sub-timingami miałem, dlatego wynik taki a nie inny przy zaledwie 4075mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramy coś kręciłeś? sekcja się nie gotuje? różne mogą być przyczyny, mozesz nawet nie równe napięcia mieć z zasilacza podczas takiego obciążenia, ja ci napisałem o procesorze

 

3 min test w OCCT jest za krótki do sprawdzenia stabilności procesora, błędy pojawiają się przy np 5,8,15 min, dopiero ustawienia odpowiedniego napięcia na procesorze, pozwala zaliczyć 30min test.

 

Są na poprzednich stronach

Dzisiaj dodalem 4150mhz

 

 

Zrób przynajmniej 30 min test dla każdego wyniku OC jaki podałeś.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie jak wcześniej pisaliście do porównania. To macie na dziadku 4790k w 720p i low w Odyssey

 

26CMk30.png

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum jako pierwszy chciał Odyssey

 

Origins też mogę wrzucić wam do porównania, ale to muszę ściągnąć i zrobić bencha w low i 720p, więc, albo później albo jutro.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...