Skocz do zawartości
xtn

Ryzen 1600 AF

Rekomendowane odpowiedzi

Byłoby ciekawie jakby w Ryzenach 2600 za jakiś czas podmienili rdzenie na 3600 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawe czy na x570 by działał taki cep. Bym zamówił sobie dla testow , ale oficjalnie 1600 nie dziala na x570, skoro to jest 2600 pod przykrywką , to powinien ruszyć:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby ciekawie jakby w Ryzenach 2600 za jakiś czas podmienili rdzenie na 3600 :)

Potrafisz odroznic proces 14nm od 12nm bo niczym wiecej te procesory sie nie roznia. Jakies teorie ze to R2600 tez niezle bajki ludzi wymyslaja. Ale Ty juz przebiles wszystko, podmienic rdzenie z R3600 :lol2:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrafisz odroznic proces 14nm od 12nm bo niczym wiecej te procesory sie nie roznia. Jakies teorie ze to R2600 tez niezle bajki ludzi wymyslaja. Ale Ty juz przebiles wszystko, podmienic rdzenie z R3600 :lol2:

Weź już nie troluj, bo tego nie da się czytać. Szkoda czasu na ciebie. Idz nabijaj posty w innym temacie.

 

12nm ale co to w koncu za rdzen, Zen? Zen+? 

W Holandii ani widu ani slychu no i ceny slabe, 105-110 za 1600 i 125 za 2600.

Ustawie Ryzen 1600x, który jest na Zen na stałe na 3,8 i Ryzen 1600 AF, zobaczymy czy będzie jakaś różnica w wydajności.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też wziąłem jedną sztukę. jak 4,2GHz robi na 1,4v to może uda się ustawić 4,0GHz na jakimś fajnym napięciu poniżej 1,3v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem go, będzie konfrontacja z moim 1600X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po aidzie i teście pamięci powinno się widzieć czy to ryzen 2600 sprzedawany jako 1600 , czy jednak 1600. L3 cache inne osiągają oba procki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to takie same procki jedyna roznica byla w litografii

Teraz oba są w 12nm z ta roznica ze 1600 są swieższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, najprościej wrzucić takiego ryzena na płytę x570, jak będzie działać , to jest 1000% pewności, że to te same procki :P. A jak ktoś nie ma x570 to najprościej aida pokaże w l3 cache, na ryzenach 2600 był niższy z tego co kojarzę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy już sie podniecają, ze 4,2 porobią, a to też zależy od sztuki - r5 2600 też nie każdy 4,2ghz robi przy rozsądnym napięciu (mój w ogóle, chyba zebym mu dawał z 1,5v :E) i kupiony w połowie listopada, więc nie jest jakiś stary

moja rada, lepiej dobre pamięci kupić niż męczyć te OC o marne 50-75mhz - obecnie mam balistiki @3466 cl14 z zacieśnionymi sub-timami i nawet przy 4,0 na procu widać w uj różnice w bf5, fc nd czy assasinach

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to takie same procki jedyna roznica byla w litografii

Teraz oba są w 12nm z ta roznica ze 1600 są swieższe

 

To taki Ryzen 5 2600 w cenie 1600, otrzymujemy proces 12nm, wyższą wydajność, większy potencjał OC. :thumbup:

 

Nowego Ryzena 5 2600, na próżno szukać w cenie poniżej 400 zł.

 

 

wszyscy już sie podniecają, ze 4,2 porobią, a to też zależy od sztuki - r5 2600 też nie każdy 4,2ghz robi przy rozsądnym napięciu (mój w ogóle, chyba zebym mu dawał z 1,5v :E) i kupiony w połowie listopada, więc nie jest jakiś stary

moja rada, lepiej dobre pamięci kupić niż męczyć te OC o marne 50-75mhz - obecnie mam balistiki @3466 cl14 z zacieśnionymi sub-timami i nawet przy 4,0 na procu widać w uj różnice w bf5, fc nd czy assasinach

 

 

Nie zapeszaj, testy wyłonią zwycięzcę.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To taki Ryzen 5 2600 w cenie 1600, otrzymujemy proces 12nm, wyższą wydajność, większy potencjał OC. :thumbup:

 

Nowego Ryzena 5 2600, na próżno szukać w cenie poniżej 400 zł.

 

 

 

 

 

Nie zapeszaj, testy wyłonią zwycięzcę.

 

A gdzie masz 1600 AF poniżej 400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej 414zł z wys https://www.neonet.pl/amd-ryzen-5-1600-3-6-ghz-am4-yd1600bbafbox.html?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=spo&utm_campaign=Ceneo

 

Ale do wczoraj był jakiś poniżej 400.

 

Chyba sklepy zwęszyły że dobrze się sprzedają te procki i cena hop do góry, w ceneo została jeszcze stara cena ale jak się wejdzie to już wyższa https://www.ceneo.pl/86478283 :)

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej 414zł z wys https://www.neonet.pl/amd-ryzen-5-1600-3-6-ghz-am4-yd1600bbafbox.html?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=spo&utm_campaign=Ceneo

 

Ale do wczoraj był jakiś poniżej 400.

 

Chyba sklepy zwęszyły że dobrze się sprzedają te procki i cena hop do góry, w ceneo została jeszcze stara cena ale jak się wejdzie to już wyższa https://www.ceneo.pl/86478283 :)

 

ja wczoraj za 385 cebularów przytuliłem bo zapisałem się na newslatter :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale mnie się to nie podoba, W jakiej cenie ja sprzedam swojego 2600?!#@? :lol2:

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale mnie się to nie podoba, W jakiej cenie ja sprzedam swojego 2600?!#@?������ :lol2:

dokładnie, olx i lokalnie only, komuś zależy na "już" to łyknie, tak i7 2600 z płytą puściłem nie spiesząc się i wziąłem jakieś 100 więcej niż bym na alegro chciał szybko sprzedać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle dobrze że w sumie to śpieszyć się nie będę musiał. Kupi się coś na jesień, czy pod koniec roku a ten se będzie wisiał na OLXsie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po aidzie i teście pamięci powinno się widzieć czy to ryzen 2600 sprzedawany jako 1600 , czy jednak 1600. L3 cache inne osiągają oba procki .

 

ab434048dead15b4gen.png

 

najciekawsze jest to że przy 4300mhz i napięciu 1.35v przechodzi 3dmarki i w grach nic się nie krzaczy a cb20 i occt wywala niemal odrazu

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lookne ss z ryzena 1600, ale l3 mialem podobne jak u Ciebie , z tym ze przy 3.9ghz ... przy takim takcie by mi sporo wystrzeliło do góry, obstawiam ze to rys 2600 z czapka od 1600 :E . Jeszcze jak ktos by spróbował go odpalic na x570, to juz całkiem byłaby pewność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pinnacle Ridge" - i mamy pierwsze potwierdzenie Zen+ w Ryzen 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł xd? Czyli powinien śmigać na x570 :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 4,0ghz na r5 2600 jest tak

 

6f05170de799.png

 

a przy 4,2 tak

 

cb217e4dbf78.png

 

jak @Tornado zrobi dla 4,2ghz to pewnie będzie to samo

btw, tornado coś kiepsko te ramy skręciłeś, ja na cienkich patriotach które wyjąłem miałem lepszy read/write o prawie 2mb ;)

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zadowolenie już po 429zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak @Tornado zrobi dla 4,2ghz to pewnie będzie to samo

btw, tornado coś kiepsko te ramy skręciłeś, ja na cienkich patriotach które wyjąłem miałem lepszy read/write o prawie 2mb ;)

 

to jest max dla tych pamięci niestety :/ subtimingi już ogarnięte dawno i więcej nie wycisne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł xd? Czyli powinien śmigać na x570 :)?

Mam nadanie do paczkomatu, więc jutro lub w piątek będzie. Komp do testu już gotowy. Ryzen 1600x, Hyperx Fury 2400@3333 cl16 18 18, MSI b350m pro-vdh. Potem wrzucę do siebie na Tomahawka z Crucialami 3600 cl14...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...