Skocz do zawartości
xtn

Ryzen 1600 AF

Rekomendowane odpowiedzi

Ale skopane sterowniki gpu od AMD już mogą :E

W przypadku AC Origins nie tyle mogą, co po prostu obniżają wydajność ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A na Trcdrd 20? U mnie 66ns. CL14 nie pykają?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem jeszcze czasu (i tym bardziej chęci) na rzeźbę pamięci z Ryzen AF. To są ustawienia, których używałem na 3200G + dziś wrzuciłem 3533 @ 3600.

Dla RXa 560D nie będę żyłował cepa i memek :E Obliczeń bardziej ambitnych niż gierki i benchmarki również nie prowadzę.

 

Ogólnie to ten cep mi potrzebny jak drzwi w lesie. Ale za te 375zł nie szło się oprzeć

 

fZDiSdo.jpg

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czaję. Co nie zmienia faktu, że fajnie wygląda porównanie 3600X za 1050zł z tym za 400-450 (aktualnie).

 

Różnica wydajności około 10%, różnica w cenie ciut więcej niż te 10% ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu i wielbiony Ryzen 3600 bladziutko wypada jeśli chodzi o stosunek cena/wydajność. Ale jednak gdy potrzebujesz solidnej wydajności w grach, to warto dorzucić do Zen2.

 

1600 do 60hz max, a i tak się znajdą pozycje gdzie pewnie dropnie klatki.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy 1600AF będzie wystarczający do streamingu 1080p/60fps(ewentualnie 900p) na twitch'u? Chciałem kupić 3600, ale zastanawiam się czy opłaca się dopłacać do niego czy kupić 1600AF i ewentualnie upgrade w przyszłości do r7 3700 czy co tam będzie wtedy opłacalne.

Edytowane przez pahuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem jeszcze czasu (i tym bardziej chęci) na rzeźbę pamięci z Ryzen AF. To są ustawienia, których używałem na 3200G + dziś wrzuciłem 3533 @ 3600.

Dla RXa 560D nie będę żyłował cepa i memek :E Obliczeń bardziej ambitnych niż gierki i benchmarki również nie prowadzę.

 

Ogólnie to ten cep mi potrzebny jak drzwi w lesie. Ale za te 375zł nie szło się oprzeć

 

Gdzie tak tanio? Myślalem, że 396zł to już dobry deal... przepłaciłem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wigilią w zadowolenie z kodem na -30zł powyżej 300zł. Wrzucałem info na forumek, ale jeszcze wówczas fama nie poszła, że to zen+ 12nm i każdy w tyłku miał ryzena 1600 ;)

 

GE5KCnt.png

 

Z kodem wyżej 409zł w xkomie wychodzi.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tornado pisałeś, że nie widziałeś jak 2600 robi ponad 4,3 to proszę bardzo :D 4.35 z offsetem + 0.3V co dało około 1.38-1.39 pod obciążeniem. Generalnie ustawienie typowo pod benche bo w grach przyrost między 4.2 a tym jest mały a zwyżka napięcia i poboru mocy znaczna.

 

Po teście zrzucił zegary i voltage co widać na cpu z

 

https://imgur.com/S2Qt80f

Edytowane przez QuBBa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3400 cl 14 zrobiło swoje

Ładnie :thumbup:

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3400 cl 14 zrobiło swoje

Ładnie :thumbup:

ile razy trzeba ci powtarzać, że pamięci w cinebenchach nie mają znaczenia - jakby miały to ze swoimi biednie wykręconymi miałbyś cieniutkie wyniki, a masz wysokie dzięki dobremu OC procka

podejrzewam , że u Qubby procek jest bardziej stabilniejszy stąd wyższy wynik, a ty Tornado jak chcesz powalczyć o wynik, daj napiecie ponad 1,4v do testów nic mu sie nie stanie, a wynik w cinenechach pójdzie w górę, jak proc będzie miał papu pod dostatkiem ;)

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3200mhz cl16 a 3400mhz cl 14 to jakieś 15-20pkt w cb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy 1600AF będzie wystarczający do streamingu 1080p/60fps(ewentualnie 900p) na twitch'u? Chciałem kupić 3600, ale zastanawiam się czy opłaca się dopłacać do niego czy kupić 1600AF i ewentualnie upgrade w przyszłości do r7 3700 czy co tam będzie wtedy opłacalne.

 

2700/2700x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3200mhz cl16 a 3400mhz cl 14 to jakieś 15-20pkt w cb

a co to jest 15 pkt? porób kilkanaście razy test to i ci te 15 nadskoczy za którymś razem, prędzej wyższy wynik uzyskasz jak zbędne procesy powyłaczasz i wszelkie programy z traya

bawiłem sie na 2600, obecnie na 3600 z ramami na 3266/3466 i 3733 (r5 3600) i czasami najsłabszych nastawach przy tym samym OC procka w cb wyniki były najwyższe

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ryzen 1600 AF zadziała na płycie MSI B450 Gaming Plus Max bez aktualizacji biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie płyty msi z dopiskiem max są już gotowe pod zen2, więc starsze generacje na 100% na nich działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złoty sampel Ryzena AF pokonany, można temat zamykać.

Jutro zawalcze o te kilka mhz

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu dokopałem się do ex 2600 z ramem dość ciasno ustawionym :

 

efe6f1f252df9bfa.jpg

 

d001c4f72bb82e7b.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile razy trzeba ci powtarzać, że pamięci w cinebenchach nie mają znaczenia - jakby miały to ze swoimi biednie wykręconymi miałbyś cieniutkie wyniki, a masz wysokie dzięki dobremu OC procka

podejrzewam , że u Qubby procek jest bardziej stabilniejszy stąd wyższy wynik, a ty Tornado jak chcesz powalczyć o wynik, daj napiecie ponad 1,4v do testów nic mu sie nie stanie, a wynik w cinenechach pójdzie w górę, jak proc będzie miał papu pod dostatkiem ;)

 

Dzięki pamięcią można ugrać kilkadziesiąt pkt, największe różnice zanotowałem w CB20, 90pkt, na b-die byłoby to znacznie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię testy na low i 1280x720, także tego się nie porówna.

 

Do posiadaczy 1600 AF, jakie macie opóźnienie pamięci w AIDA?

 

 

 

Aktualnie mam RXa 5700 zamontowanego, ale on w tej rozdziałce chodzi na 40%, więc fps jest jaki jest.

67,7ns 3,8ghz na ramach 3333mhz cl 16 18 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie jakie programy do testowania najlepiej sprawdzić?

 

Chciałbym przetestować stary pc (i5 2320) w porównaniu z nowym jaki będzie przeskok.

 

Cinebench20

OCCT i czym sprawdzać temperatury??? Speed Fanem?

AIDA64 wersja trial wystarczy?

 

(Edit: czy do FPS w grze wystarczy poczciwy Fraps czy coś nowszego i lepszego jest?)

 

 

FurMark i Catzilla? Czy wystarczą powyższe?

 

Gdzie poszukać jakichś informacji jak robić bezpieczenie OC? Macie jakieś sprawdzone tutoriale aktualne?

Edytowane przez Niedzielny89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej odpal sobie jakieś wbudowane benchmarki z gier, AC Origins, Odyssey, Rise of the Tomb Raider , Shadow of the Tomb Raider,Far Cry 5, Primal, New Down, ustaw w nich graficzne ustawy na low i jakąś niższą rozdzielczość np 720p , wtedy karta nie wpłynie ci na wynik, i testuj proce - przeskok będzie kosmiczny, bo wszystkie te gry co podałem korzystają już z co najmniej 8 wątków, a ty będziesz porównywał starego 4 wątkowca vs nowego 12 wątkowca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...