Skocz do zawartości
xtn

Ryzen 1600 AF

Rekomendowane odpowiedzi

Nie to że wszystkie z 2019 są lepsze. Po prostu jest większa szansa że zrobi 4,2 ale pewności nie ma. Między 4, a 4,1ghz różnica jest pomijalna 1-2%. Lepiej jak 4ghz robi poniżej 1,3v niż 4,1-4,2 powyżej 1,4v.

 

Czyli musiałbym teraz zamówić jeszcze z 2019 i przetestować oba i gorszy oddać. Obecnie mam zapakowany cpu i ramy i czekam az przyjdzie mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli musiałbym teraz zamówić jeszcze z 2019 i przetestować oba i gorszy oddać. Obecnie mam zapakowany cpu i ramy i czekam az przyjdzie mobo.

 

Oj bęcki byś dostał tu od ludzi za takie testowanie sobie i oddawanie :D Ale mówię, wiem, że wielu ludzi tak robi a tu gra świętych.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój z xkoma 1916SUT.

 

ps: ustawienie tylko UEFI nic nie pomogło, ten sam czas bootowania

To miałeś szczęście, mi już 2 razy od nich przyszedł 2018, chociaż miał przyjść 2019 ale rezygnowałem od razu przy odbiorze w sklepie i na razie dałem sobie spokój.

 

Czyli musiałbym teraz zamówić jeszcze z 2019 i przetestować oba i gorszy oddać. Obecnie mam zapakowany cpu i ramy i czekam az przyjdzie mobo.

Dla sportu OC może to mieć znaczenie, dla rzeczywistej różnicy w wydajności w grach nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na koncu filmu szare wykresy sa z RX5700 , zielone z gtx1070.

Obydwie karty na stock.Wykres 2 i 3 im mniej tym lepiej.

 

Gtx1070 mozna znalezc w dziale sprzedam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na NV ewidentnie cpu szybciej reaguje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby ktoś porównał fps-y 1600AF ustawionego na 4.0GHz, 4.1GHz i 4.2GHz w 1080p. Bo wiele ludzi odsyła stare rewizje (i często pcha się w koszty), a nie wiadomo czy w ogóle warto.

 

Doamdor, na jaki hosting wrzuciłeś screeny, że już są usunięte? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zróbcie testy tego Ryzen 1600 AF w ustawieniach - 4.00Ghz , 4.10Ghz oraz 4.20Ghz :)

 

Tutaj nie będzie dużej różnicy ja mogę nawet zrobić test na 4300mhz ale między 4000 a 4300mhz to obstawiam max 2-3 fps po prostu ta gra sie słabo skaluje z tym Ryzenem

lepiej gdyby ktoś zrobił test 4000mhz i ram 3200mhz vs 4200mhz i ram 3600mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kręcenie ramów przy zen+ daje więcej niż przy zen2, dużo wiecej zyskałem pracując na 4,0ghz i ramy kręcone na 3466 cl14 niż było na 4150mhz i ramy na 3200cl16 bez ruszania timingów - w asasinach czy fc new down było to ponad 15 kl/s

więc panowie zamiast bić się o 100mhz ze sklepem lepiej odłożyć na porządne ramki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli kręcić na 4.00Ghz i kupić lepsze ramy :P

 

MSi B450M PRO-VDH MAX - czestotliwosc max pracy RAM - 3866Mhz

 

Czy kupując ramy DDR4 16GB 2x8GB 2400Mhz podkręce na tej płycie do np. 3200Mhz ? Chce kupić 2400Mhz bo są duzo tańsze niż 3000MHz czy 3200Mhz...

Wszystko zależy jakie kości są w środku. Moje hyperx fury 2400 kręcą się na 3333 cl 16 18 18 ale to raczej wyjątek niż reguła. Dlatego najlepiej kupić crucial balistix 3000 cl 15, które można kupić nawet za 279zl i wiadomo na ile da się je podkręcić.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 1600af/2600 jak zrobisz 3600 to super, o 3866 zapomnij , kontroler w zen+ na więcej niż 3466 rzadko pozwala

a ramki 2400 na 3200 powinny pójść, chyba ze na prawdę jakieś najtańsze wybrakowane 2400cl17 kupisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CAS latency, CL (ang. column address strobe latency, opóźnienie bramkowania adresu kolumny) – czas utajenia (opóźnienie, czas dostępu), mierzony liczbą cykli zegara, jaki upływa między wysłaniem przez kontroler pamięci RAM żądania dostępu do określonej kolumny pamięci a otrzymaniem danych z tej kolumny przez kontroler.

 

im mniejsza wartość tym lepiej i tym lepiej się kręcą (bo zawsze można przy wyższej częstotliwości ją zwiększyć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doamdor, na jaki hosting wrzuciłeś screeny, że już są usunięte? :E

 

Fotosik, na własne konto wrzucałem, zdjęcia dalej tam są i normalnie można wejść do nich po linku, a na forum coś się zepsuło. :E

Może ktoś wie w czym jest problem ? :hmm:

 

Nie zaprzątałbym sobie głowy z 4,2GHz i ponad, bo gdyby takie procesory się trafiały często, to nie mielibyśmy tutaj jednego forumowicza z takim procesorem, a tak wychodzi, że najsłabsze szt kręcą się do 4GHz, średnie do 4,1 , dobre 4,1-4,2, a najlepsze ponad 4,2GHz. Ja siedzę na 4GHz, przy napięciu 1,225V, jest ciszej, chłodniej, mniej żre prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Okej kumam a te CL15-16-17-18-19 co to ? szybkości? brać mniejsze czy czym więcej to lepiej

 

Widać jesteś całkowicie początkującym, więc do podkręcania masz bardzo daleko. Na Twoim miejscu wybrałbym Patrioty Steel 3773 MHZ Cl17 i tyle.

 

W morelach za 405zł teraz są albo tu

 

https://abarta.pl/Pamiec-DDR4-Viper-4-2x8GB-3733MHz-p5318581/?ref=ceneo.pl

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to , ze jak kupisz takie 3733 cl17, to jak robisz downgrade częstotliwości to masz pewność, ze pamięci na 100% są dobre, a kontroler moze ci w procu powodować niestabilności - przy takich tanich 2400mhz będziesz miał dużo więcej niewiadomych i zabawy, zeby to ustawić stabilnie na wysokim OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jeszcze da się kupić 2400 na jakichś aktualnie produkowanych kostkach? 2x8 AES są regularnie poniżej 300, ile takie 2400 kosztują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja bym nie był taki pewien, że 2400 robią sobie 3000 jak chcą. Zresztą 3000 to i tak mało na Ryzenach, bo ładnie się skalują do 3600Mhz.

 

Cruciale Ballistic Sport 3000/3200 praktycznie zawsze zrobią te 3533/3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są chyba takie same jak moje to na 3333 cl 16 18 18 przy napięciu 1,36v masz duże prawdopodobieństwo. Jak je już będziesz miał to pisz na PW, podam ci moje dokładne ustawienia. One chodzą u mnie na MSI b350m pro-vdh plus z 1600af @4ghz 1,325v.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AF przyjdzie gdy kupisz model oznaczony jako YD1600BBAFBOX

A czy przyjdzie egzemplarz z 2018 (niby gorszy), czy 2019, to już loteria/proszenie sklepu o okazanie łaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AF są z 2018 i z 2019, tak samo seria AE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne porównanie

 

1600AF a 1600AE a 2600

 

film po niemiecku co prawda, ale nie przeszkadza :)

 

 

 

 

6ded93ced48c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z kolei nadal brak porównania AF 2018 a AF 2019, ale możliwe, że to się niczym nie różni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu chyba ważny jest sam proces 12mm , a końcowe wyniki ( te 100MHz <> ) jak widać zależą od poszczególnej sztuki, a i pewnie płyty, biosu itd

Wydaje mi się że nie ma się co " trzepać " na modele z 2019, byle był AF 12mm

 

w komentarzach pod filmem można przeczytać że ostatnie 1600AE 14mm z końcówki 2019 też kręcą się zdecydowanie lepiej niż stare AE.

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...