Skocz do zawartości
xtn

Ryzen 1600 AF

Rekomendowane odpowiedzi

Takie w pełni stabilne wyniki udało mi się osiągnąć ostatecznie na 1600 af z 14 tygodnia 2019.

Testowane w OCCT przez 2h.

Płyta gł. msi b450m bazooka

Pamięć ram Crucial ballistix sport lt 3200 cl16

 

Jest spoko zważywszy, że ryzena 1400 sprzedałem za 335 a tego kupiłem za 396 z wysyłką.

500 pkt więcej w CB15 :)

 

B7y3hhE.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.9ghz to widzę szału ni ma ;) stare AE więcej robiły :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, miałem stare które robiły ponad 4000 ale z pamięciami gorzej i większe opóźnienia.

 

Ps. wciąż czekam na OCCT 4275mhz @ 1.34 v, chociaż 7 minut :E

 

W grach max stabilne 4100 mhz przy 1.4v więc też z dupy :D

 

5axaK8z.jpg

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, miałem stare które robiły ponad 4000 ale z pamięciami gorzej i większe opóźnienia.

 

Ps. wciąż czekam na OCCT 4275mhz @ 1.34 v, chociaż 7 minut :E

Moje wyniki W Cb15 i Cb20 pokazują potencjał a w OCCT nie gram więc wybacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, miałem stare które robiły ponad 4000 ale z pamięciami gorzej i większe opóźnienia.

 

Ps. wciąż czekam na OCCT 4275mhz @ 1.34 v, chociaż 7 minut :E

 

W grach max stabilne 4100 mhz przy 1.4v więc też z dupy :D

 

5axaK8z.jpg

co ty stabilność w grach przy zblokowanych klatkach sprawdzasz? polataj bez vsync z ustawieniami low po tym Novigradzie to będziesz wiedział czy jest stabilny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tv ma 60fps , nie gram na odblokowanych klatkach więc wybacz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tv ma 60fps , nie gram na odblokowanych klatkach więc wybacz :E

no to juz sobie odpowiedziałes czy jest stabilny :D na screenie obciążenie procka 20% mówi wszystko

dla przykładu w tescie AC origins u mnie dochodzi do 74%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty naprawdę nie widzisz, że ja caly czas pije do Twojej wymówki że Ty w OCCT nie grasz?

 

Jeszcze kilka postów wstecz ktoś tu pisał, że jak coś jest stabilne do moich zastosowań to jest stabilne więc jeżeli nie wykrzacza się przy 60fps w grach to znaczy, że jest stabilne do moich zastosowań :E

 

Fuck logic.

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty naprawdę nie widzisz, że ja caly czas pije do Twojej wymówki że Ty w OCCT nie grasz?

 

Jeszcze kilka postów wstecz ktoś tu pisał, że jak coś jest stabilne do moich zastosowań to jest stabilne więc jeżeli nie wykrzacza się przy 60fps w grach to znaczy, że jest stabilne do moich zastosowań :E

 

Fuck logic.

Nie jak ograniczasz CPU przez kaganiec na fpsach. Ogranicz go do 30fps może wyżej będzie stabilny w grach :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

40 min w OCCT to jest stabilne misiaczki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 min w OCCT to jest stabilne misiaczki :D

nie prawda gdzieś czytałem że 41 :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzena 1600 można śmiało cisnąć w occt , nic mu nie będzie i w dodatku jest chłodniejszy od zen2 :) . W starszym zenie occt not stable = ucinanie fps w grach :) . Mowie tu o stabilności, gdzie w 16 minucie pojawiały się błędy :) . Jak chcesz to mi nie wierz i kombinuj skąd masz mikroscinki w gierkach. Zen2 jest trochę inny pod tym względem. Mozna mu tak papu ustawić, ze wydajnosc bedzie taka sama jak na porządnie dovoltowanym procku, i w żadnym codziennym zastosowaniu sie nie wysypie . Oczywiście nie ucina fpsow nigdzie. Nieświadomie nie puszczalem occt po ustawieniu bardzo ciasno ramu , kiedys dla sportu włączam occt a tam błędy xd. Nie miałem nawet najmniejszej mikroscinki , zawiechy , niestabilności, a komp juz miesiąc był tak używany. Popuscilem ram na cl16 i już occt przeszedł, jak przed ustawieniem konkretnym ramu. Na zen1 takie coś nie przejdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dodatku jest chłodniejszy od zen2 :)

Novi to ile taki zen2 ma stopni 95-100 ? bo u siebie widziałem nawet 83 stopnie a na forum były R2600 co grzały sie do 90 i więcej stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na noctue d14 mialem 60* max w occt i Rysiu 1600 + ostro ram , prime 95 chyba z 70* 1.35v , a ryzen 3600 1.35v z podciagnietym ramem w prime pod 90* potrafi pokazać, occt 70-80* zależnie jak mocno ram podciagniety:) . W grach miewalem po 38-48* ryzen 1600, na 3600 to mam po tyle ba pulpicie :x.

 

Ps zależy czym go chłodzisz ja mialem noctue d14 , wiec jedno z najlepszych chlodzeń powietrznych , teraz ciecz 360 chłodnica

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo zależy od napięcia, ja przy r5 3600 @4225mhz i 1,32v mam w occt 68st, w bf5 52-58 st (te 58 czasami w menu albo podczas kill cama, coś w tej grze jest spie..one pod tym względem)

nie zapominajmy też, że to 7nm, więc mniejsza powierzchnia do schłodzenia, stąd przy niższym TDP wyższe temperatury

no ale jak widać i fera daję radę jak sie n ie przesadzi z napięciem - na auto mam dużo wyższe temperatury niż po OC i ustawieniu napięcia na sztywno, całkiem odwrotnie jak było na r5 2600, ten na auto miał 1,23v a nie 1,42v, jak w 3600 ;)

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tym magikom co nie testują w occt puścić rendering dluzszego filmu. Wtedy wam sie ta stabilnosc zesra jak proc pociagnie 150w z gniazdka.

Proc ma byc stabilnyw najgorszym możliwym scenariuszu a nie.

 

Tornado daj petle cinebench20 na godzine jak boisz sie occt haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tornado daj petle cinebench20 na godzine jak boisz sie occt haha

oj reset gwarantowany, cb r20 wystarczy 0,001v za mało i też wywali przy którymś cyklu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i tak prawda jest takA że do budżetowych gpu do których skierowane sa r5 1600 to oc da nam w realnych zastosowaniach może z 3% wiecej fps bo prędzej rx580/gtx1660/5500xt się skończą niż ten proc w 1080p ultra a do competituve gier wiecej daje oc ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tym magikom co nie testują w occt puścić rendering dluzszego filmu. Wtedy wam sie ta stabilnosc zesra jak proc pociagnie 150w z gniazdka.

Proc ma byc stabilnyw najgorszym możliwym scenariuszu a nie.

 

Tornado daj petle cinebench20 na godzine jak boisz sie occt haha

 

W Occt miałem prawie 190w i 7min dał rade Ty w swoim tescie 40 minutowym nawet się nie zbliżyłeś do 150w więc co chcesz mi udowodnić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj 1600af ma 8 rdzeni i 16 wątków czy napięcie 1.6v?

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj 1600af ma 8 rdzeni i 16 wątków czy napięcie 1.6v?

Jak kiedyś zrobisz na swoim 4250mhz to zrozumiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś zrobisz na swoim 4250mhz to zrozumiesz

sama częstotliwość nie podniesie ci tak poboru mocy, więc albo płyta ci zawyża napięcie, albo coś czarujesz, ze takie niskie ten twój procesor potrzebuje, u mnie 4150 przy r5 2600 i 1,41v w occt dawało 120-125w, nawet sobie nie wyobrażam ile musiałbym dać vcore, żeby mieć pobór 160-170 (a ramy też miałem na 1,45v kręcone)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sama częstotliwość nie podniesie ci tak poboru mocy, więc albo płyta ci zawyża napięcie, albo coś czarujesz, ze takie niskie ten twój procesor potrzebuje, u mnie 4150 przy r5 2600 i 1,41v w occt dawało 120-125w, nawet sobie nie wyobrażam ile musiałbym dać vcore, żeby mieć pobór 160-170 (a ramy też miałem na 1,45v kręcone)

 

pozwolę sobie zacytować kolegę KamileN7

 

Stabilne tylko w benchu. BF5 z jakieś 10-15 minut daje radę pochodzić ;D, może przy 4.25 GHz był by już stabilny w grach przy tym napięciu. W OCCT wywala się niemal natychmiast i przy tym napięciu procek ciągnie 185W, i temperatura w kilka sekund przekracza 90 stopni, więc jednym słowem Ryzen'ik płonie :E Szkoda mi go katować bo całkiem niezła sztuka mi się trafiła ;), jeszcze z rok musi ze mną wytrzymać do 4 generacji.

 

moje zdanie jest takie że każde 10mhz podnosi pobór mocy i to niestety nie liniowo

pod obciążeniem u mnie dochodzi do 1.40v bo mam LLC ustawione na 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, @KamileN to ma tak wykręcone ramy, że twoje są w porównaniu z jego w głębokim lesie, druga sprawa, sam przyznałeś, ze ci napięcie do 1,4v dochodzi, o czym wcześniej nie wspominałeś i nas karmiłeś jakimis bujdami o 1,325v przy 4250mhz - to że se tyle wpisałeś to jest mało istotne, ważny jest pobór i napięcie w danej chwili

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...