Skocz do zawartości
xtn

Ryzen 1600 AF

Rekomendowane odpowiedzi

68 fps fhd, ultra?

76 fhd wysokie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie no drugi obraz to 1440p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Nv wykorzystanie gpu też nie jest pod korek

Ten RX 5700 faktycznie słabo sobie radzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w assasinach, w innych grach rtx-a 2070-tkę potrafi pogonić

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

68 fps fhd, ultra?

76 fhd wysokie?

Oba Ultra, roznia sie tylko rozdzielczoscia.

 

Na Nv wykorzystanie gpu też nie jest pod korek

Ten RX 5700 faktycznie słabo sobie radzi

Od dawna wiadomo ze polaczenie proca amd i gpu amd jest najgorszym polaczeniem w Asasynach. W tej grze do Ryzena dobra jest nvidia.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeka na mnie w Media Expert do odbioru Ryzen 1600 (prawdopodobnie AF) - nie sprawdzałem jeszcze.

 

A ja cały czas się łamie...

 

Czy wziąć 1600AF + Fortis + nowa obudowa (bo fortis się nie zmieści - wentylator już tak bardzie przyszłościowo pod 3700x lub 4700x).

 

Czy wziąć 2700x i zostać ze starą obudową i stockowym wentylem i nic nie kręcić. Myślę, że bazowo takty 3600 będą wystarczające.

 

Sparowany na tą chwilę będzie z RX570.

 

Rzadko gram, częściej Photoshop, czasami obróbka wideo.

 

Wydajność przemawia chyba za 2700x z kolei kultura pracy przemawia za 1600...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do gier to co nie weźmiesz, to i tak karta będzie hamulcem, więc bierz tak , aby ci sie lepiej pracowało, 2700x tu jest zdecydowanie górą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 2700 lub 2700x tam jest chłodzenie prism które da sobie rade. W trakcie pracy nie będziesz go słyszał, w trakcie przetwarzania materiału wideo będzie głośniej, jak CPU będzie szedł na 100% na wszystkich rdzeniach.

Ma 2700 jest chyba spire, wiec trochę gorzej w trakcie przetwarzania.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zadowolony moje poprzednie dwie sztuki R1600AE były słabe. A teraz R1600AF 4 GHz napięcie 1.2 (jechałem co 0.5) ramy 3200 14... . W sklepie X mieli 2 sztuki z 18 roku ale w media x mieli 19 pierwszy tydzień. Nie mam czasu bawić się w niuanse bo mam 8 kompow ale to jeden z najlepszych z moich CPU biorąc pod uwagę cenę zaraz po 2600K.

 

 

AF z 2018 czy 2019?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił już ktoś szt co kręci się na 4,2GHz lub wyżej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A ja cały czas się łamie...

 

Czy wziąć 1600AF + Fortis + nowa obudowa (bo fortis się nie zmieści - wentylator już tak bardzie przyszłościowo pod 3700x lub 4700x).

 

Czy wziąć 2700x i zostać ze starą obudową i stockowym wentylem i nic nie kręcić. Myślę, że bazowo takty 3600 będą wystarczające.

 

 

 

ten box na 2700x to głośny jest, trzeba undervoltować cpu aby zachować jakąś tam kulturę pracy. do gier jeden pies co weźmiesz, do pracy podkręcony 1600af będzie niewiele gorszy niż undervoltowany 2700x

 

ja brałbym 1600AF (miałem 2700x i zmieniłem na 1600AF :E) i bq pure rock, pasuje do małych obudów a obecnie jest w bdb cenie:

https://www.ceneo.pl/47382164

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

chyba ci sie ze zwkykłym 2700 pomyliło, 2700x na stock all cores dobija do 4ghz, gdzie 1600af po OC tyle może osiągnie i nie wiem skąd te obawy o głośność , chyba prisma nie słyszałeś w użyciu (tak , do 2700x dają prism-a , nie spire)

 

2700x to już śmiało można do 3600 a nie 2600/1600 przyrównywać

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

chyba ci sie ze zwkykłym 2700 pomyliło, 2700x na stock all cores dobija do 4ghz, gdzie 1600af po OC tyle może osiągnie i nie wiem skąd te obawy o głośność , chyba prisma nie słyszałeś w użyciu (tak , do 2700x dają prism-a , nie spire)

 

2700x to już śmiało można do 3600 a nie 2600/1600 przyrównywać

 

uwielbiam te Twoje opinie na pdst innych opinii :) prawda jednak jest taka że 2700x musiałem skręcić na 3,8GHx i 1,2v aby dało się pracować na boxie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam te Twoje opinie na pdst innych opinii :) prawda jednak jest taka że 2700x musiałem skręcić na 3,8GHx i 1,2v aby dało się pracować na boxie

nie wnikam w twoje fobie na hałas, ale ja i na zwykłym aluminiowym stealth pracuje na drugim kompie, zapewniam cię że jest ze 2x conajmniej głośniejszy i mi to nie przeszkadza, więc nie zakładaj od razu , ze komuś taki prism będzie przeszkadzał, bo akurat TOBIE nie pasowało

a może ty w ogóle nie miałeś prisma tylko posadziłeś jakieś gówno od 1600/2600 na tego r7, to się nie zdziwie, ze ci wył cały czas :lol2:

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wnikam w twoje fobie na hałas, ale ja i na zwykłym aluminiowym stealth pracuje na drugim kompie, zapewniam cię że jest ze 2x conajmniej głośniejszy i mi to nie przeszkadza, więc nie zakładaj od razu , ze komuś taki prism będzie przeszkadzał, bo akurat TOBIE nie pasowało

 

TOBIE jednak nie sprawia problemów założenie że hałas na prism będzie kojący dla większości. typowy Kali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOBIE jednak nie sprawia problemów założenie że hałas na prism będzie kojący dla większości. typowy Kali

ty w takim razie nie masz pojęcia co to jest hałasujący wentyl/chłodzenie , skoro uważasz, ze prism jest głośny :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gość ma info od AMD to pozostaje mu zawierzyć ;). Ryzen 2600 z czapką 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty w takim razie nie masz pojęcia co to jest hałasujący wentyl/chłodzenie , skoro uważasz, ze prism jest głośny :lol2:

 

Używałem Prism i jest tragicznie głośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie na 100% go trzyma to pewnie, ze jest głośny, wtedy to i moja fera jest głośniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak sobie pomyślałem, bo u kumpla nawet do 80% nie dochodzi (ustawione w biosie maks 78) to tylko sie załącza podczas wygrzewania w occt - w grach typu bf/fortnite/wot bardziej kartę słychac niż prisma

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje subiektywne odczucie jest takie, że Prism potrzebuje rpm aby trzymać temperaturę satysfakcjonującą. Także, chcąc, nie chcąc jest głośny.

Oczywiście kładzie na łopatki badziew co dali do R3600.

Dźwięki z gier zagłuszą wentyl, więc jak ktoś ma budżetowy PC i lubi ledy to niech sobie używa.

Ja bym na stałe nie chciał tego w budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

coraz więcej info o tych prockach, porównań itd

zastanawiające że produkują je niby od 2018, dostawy są z początków 2019 roku, a dopiero teraz o nich głośno..

 

W dobie internetu że nikt nic wcześniej nie mówił..

 

 

Faktem jest że 380zł za AF a 850 za 3600 to kolosalna różnica

po środku jeszcze 2700, ale jakoś nie jest zbyt popularny chyba..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...