Skocz do zawartości
xtn

Ryzen 1600 AF

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież to nie jest żadna wiedza tajemna i tutaj nie trzeba mieć tajnych informacji od AMD ;) Zen oraz Zen+ to dokładnie ten sam projekt rdzenia, tylko produkowany w 12 nm, bez poprawek na poziomie sprzętowym. Jedyna różnica to inny mikrokod, z czego wynika lekki wzrost osiągów na takt (mniejsze opóźnienia cache/RAM), a lepsze OC to zasługa procesu. Także R5 1600 AF to dokładnie to samo co 2600, tylko z nieco niższymi parametrami fabrycznymi. A teorie o jakichś hybrydach z kontrolerem od starego R5 1600 to szkoda nawet komentać, już widzę, jak AMD leci wyrzucić w błoto kasę na nowy projekt, gdy do tej pory wszystko robili po najniższych możliwych kosztach 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co do prisma do 2700x to nie jest źle. Wystarczy włączyć mu opóźnienie reakcji na temperaturę do 1s zamiast 0.1 i jest okej. Warto jednak zainwestować w jakąś normalniejszą pastę termo typu gelid extreme.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do prisma do 2700x to nie jest źle. Wystarczy włączyć mu opóźnienie reakcji na temperaturę do 1s zamiast 0.1 i jest okej. Warto jednak zainwestować w jakąś normalniejszą pastę termo typu gelid extreme.

 

kupowanie past za 50-60PLN do chłodzenia o klasie cenowej 50-60PLN to już nie przerost formy nad treścią a raczej głupota. za 80pln można kupić sensowne chłodzenia na którym "na paście do zębów" będzie chłodniej i ciszej niż na prism i gelid extreme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 15$ można na ali kupić Snowmana T4, a od 18$ zaczynają się Snowman T6(za zestaw z 2 wentylami 20$). Do tego kupon za nowego użytkownika(2$) i za ~62zł mamy dobry cooler.

 

W Komputroniku AF jest za 399zł(odbiór w punkcie) i -10zł za kod z aplikacji. Wraith Stealth pójdzie na allegro pewnie za 25zł, więc końcowa cena to jakieś 369zł. Dobry upgrade dla posiadaczy starych platform Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Także R5 1600 AF to dokładnie to samo co 2600, tylko z nieco niższymi parametrami fabrycznymi. A teorie o jakichś hybrydach z kontrolerem od starego R5 1600 to szkoda nawet komentać (...)

 

Zerknij tu: https://www.amd.com/pl/partner/processor-specifications Oficjalne specyfikacje od AMD. Znajdź 1600 (af) i zobacz co jest obok "System Memory Specification:". Ale nieee, przecież AMD się myli, to nie może być 2667MHz, mają błąd, to ty musisz mieć rację. Takie wywody jak twój, że 1600af, to spowolniony 2600 szkoda nawet komentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wbite tyle samo w oficjalnej specyfikacji co dla 1600 starej, co by nie robić dodatkowego zamieszania. Jeżeli masz jakiś dowód na to, że 1600 AF jest fizycznie czymś innym niż 2600, to proszę bardzo, przedstaw je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ryzen 5 1600 AF będzie działał z pamięciami ram 3600MHz, CL19 na płycie msi b450 tomahawk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jest szansa. Mój lata z 3600 CL 16.

 

Chociaż CL19 to bieda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od wczoraj z ;) Komputrona mam AF i takie małe porównanie w CPU-Z :thumbup:

 

184f60a450910.png

post-111603-15803180179407_thumb.jpg

Edytowane przez _Robo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem Prism i jest tragicznie głośny.

Mam 2 Prismy na Ryzen 1600AF@4-4,1Ghz i 1600x@4Ghz i w grach jest cichy. Jak weżmiesz OCCT to jest głośny ale też bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 Prismy na Ryzen 1600AF@4-4,1Ghz i 1600x@4Ghz i w grach jest cichy. Jak weżmiesz OCCT to jest głośny ale też bez przesady.

 

nie ma sensu porównywać kultury pracy prisma na 1700/1600 a na 2700X

 

Wycinanie Kontrolera z rdzenia Ryzena 2600 + doklejanie IMC z 1600, brzmi legitnie :E

kontrolery to jeden kawałek krzemu z cpu. klepią ten sam projekt w niższym wymiarze. aby stwierdzić czy kontrolery w 1600 a 2600 mają różnice w architekturze potrzebny byłby dostęp do szczegółowej dokumentacji technicznej. ale nawet bez dokumentacji można spekulować że nie jest to jednak niemożliwe aby 1600 i 2600 miały jakieś inne różnice architektoniczne poza wymiarem

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu porównywać kultury pracy prisma na 1700/1600 a na 2700X

Dlaczego twoim zdaniem nie można porównać kultury pracy Prisma na Ryzen 1700@4Ghz z Ryzen 2700X? Przecież Ryzen 2700x ma na wszystkich rdzeniach też 4Ghz bez OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci w 1600X i 1600AF, jest dosłownie tak samo, maks stabilne taktowanie to 3333MHz, sprawdzane na 3 różnych zestawach pamięci, dzisiaj na b-die, płyta MSI Tomahawk.

 

Jedynie jaką różnicę zauważyłem, że na AF mogę wejść do Windowsa przy ustawieniach pamięci na 3600MHz i to tyle. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doamdor chcesz mi powiedziec ze AF nie ogarnia tych Tridentów ?

Nie chce mi sie wierzyc

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doamdor chcesz mi powiedziec ze AF nie ogarnia tych Tridentów ?

Nie chce mi sie wierzyc

 

No nie, co mam poradzić ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 1600af bez problemu leci 3600 mhz cl 16, u mniebustawiony 3466 cl14 bo wydajniej.

 

Kwestia konfiguracji timingow napięć i oporów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 1600af bez problemu leci 3600 mhz cl 16, u mniebustawiony 3466 cl14 bo wydajniej.

 

Kwestia konfiguracji timingow napięć i oporów

bzdura, akurat ci się taki trafił, ktoś inny będzie miał sztukę z bardziej gównianym kontrolerem i nawet 3466 cl19 nie ustawi (jak mój były r5 2600)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

bzdura, akurat ci się taki trafił, ktoś inny będzie miał sztukę z bardziej gównianym kontrolerem i nawet 3466 cl19 nie ustawi (jak mój były r5 2600)

 

Że niby na crucialach nie dało rady wyżej niż 3466?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

yep, walił błędami w memtestach, gry niby można było odpalać, ale co to za granie jak nie znasz dnia ni godziny jak ci jakiś bsod wyskoczy

a te same ramy i r5 3600 i na 3733 cl16 banglają full stabilne

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

yep, walił błędami w memtestach, gry niby można było odpalać, ale co to za granie jak nie znasz dnia ni godziny jak ci jakiś bsod wyskoczy

a te same ramy i r5 3600 i na 3733 cl16 banglają full stabilne

 

Moim zdaniem nie warto celować w tak wysokie takty pamięci. 3400-3600MHz 16-18-18-18-38 absolutnie wystarczy. Uzysk wyżej daje bardzo mało. Z resztą pokazuje to różnica między Ryzen 1xxx/2xxx a 3xxx gdzie na 3xxx przepustowość pamięci jest znacznie niższa a wydajność większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie robiłem kupę testów 3466 cl14 vs 3733 cl16 i zawsze lepiej wypada to drugie, częstotliwośc ma wpływ dodatkowo na przesył pamięci, poza tym Infinity Fabric masz 1866 zamiast 1733 mhz, już to daje ci małego kopa ;) oczywiście mus być zsynchronizowana z kontrolerem 1:1

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jakie dokładnie dawałeś timingi dla powyżej 3466mhz?

 

U mnie każdy Ryzen który miałem robił minimum 3600mhz, a miałem ich kilka. AF to samo, robi też 3600, może 3666 by robił gdyby coś poluzować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...