Skocz do zawartości
xtn

Ryzen 1600 AF

Rekomendowane odpowiedzi

Jak możesz to odpal jeszcze geekbench'a na tym najmocniejszym setupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to odpal jeszcze geekbench'a na tym najmocniejszym setupie

 

 

Ok, sprawdziłem jeszcze raz BF3 metro 9 graczy i fps taki jak na mapie operacja pustynna burza minimalny 143 jak kamień, a na mapie kaspijska granica 63 graczy minimalny do 30 spadał, tragedia, teraz wszedłem na mapę operacja pustynna burza 53 graczy minimalny 55 fps. Nie rozumiem tego. :E

 

Może pewna liczba graczy na serwerze ma taki wpływ na to ? :hmm:

 

 

4,15GHz 3200MHz CL16-18-18-38

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/1210243

 

4,15GHz 3533MHz CL14-13-13-26

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/1210331

 

Edit:

 

Jednak liczba graczy ma tutaj wpływ metro 60 graczy 0.1% 56fps, 1% 125fps, średni 180 fps 4,15GHz + 3533MHz CL14

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po testach @Doamdora ac originis i fc5 widać, że nawet na 4,15ghz i ramami 3200 cl16 (nie kręconymi) gtx1080 nie jest w pełni wykorzystany w połączeniu z tym 1600af, tym bardziej na stock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po testach @Doamdora ac originis i fc5 widać, że nawet na 4,15ghz i ramami 3200 cl16 (nie kręconymi) gtx1080 nie jest w pełni wykorzystany w połączeniu z tym 1600af, tym bardziej na stock

Widzisz, a legenda jest taka ze nvidie zawsze idą na 99% obojętnie od procesora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, a legenda jest taka ze nvidie zawsze idą na 99% obojętnie od procesora :)

tylko głoszona przez niektórych forumowych bajkopisarzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze 2060 super by poszła ten 1080 to już przestarzała konstrukcja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze 2060 super by poszła ten 1080 to już przestarzała konstrukcja :D

 

Nie oczekuj, że będzie lepiej na karcie 10% wydajniejszej, bo do takiego procesora nie warto pakować nic wydajniejszego, no chyba, że grasz w 4K.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze 2060 super by poszła ten 1080 to już przestarzała konstrukcja :D

tu nie chodzi o przestarzałość, skoro mniej wydajna 1080 juz sie nudzi to 2060s będzie się bardziej nudzić, chyba że będziesz grał w wyższej rozdzielczości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może z innej beczki, ktoś próbował undervolting tego CPU? Jestem po undervoltingu GTX 1650 Super - zbiłem do 0.9V przy 1920Mhz - jest okej. Teraz czas na CPU, ma ktoś doświadczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy r5 2600 najniżej stabilnie było 1,22v (ustawione, efektywne było niższe, koło 1,21v), ale przy zen+łądnie na auto zrzucał napięcie do 0,8v więc bardziej sie opłacało tak go trzymać

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 3900mhz zszedłem na 1.100v i spokojnie przechodził Cinebench R20 ale np w OCCT sypał błędami

bardziej nie rozkminiałem tego bo mnie UV nie interesuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz, trzeba zarobić na te dwie literki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proline jeszcze trzyma fason i ma ofertę na 399zł. Reszta leci z cenką. No i dobrze, przy odsprzedaży się przyjanuszy i wyjdzie się na zero :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios 1403 podobno obsługiwał ryzeny 1600, do 570-p mam na dysku taki bios leżeć, a nie wiem czy uda Ci się ściągnąć z neta gdzieś pod tufa.

 

Wczoraj udało się złożyć, dziś trochę potestować, zero problemów z kompatybilnością.

 

Po zabawie w OC wygląda to tak jak na zdjęciu, napięcie z kosmosu 1.417, Fortis 3 na procesorze.

 

Wyniki

post-218959-15817874840731_thumb.jpg

Edytowane przez king pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma stare Ddr4 Hyperx fury 2400mhz to wygrał los na loterii. Do tej pory robiłem ich oc robiłem wg własnej wiedzy i max to był 3333mhz cl 16 16 18. Dzisiaj miałem trochę czasu i postanowiłem sprawdzić kalkulator. Thaipoon pokazał mi kości c-die i udało mi się je ustawić na Ryzen 1600x na 3600mhz cl 16 16 19, 1,36v. Zapis w Aida 64 56tys, odczyt 55tys, kopiowanie 52tys, opóźnienie 69 :). Jestem w szoku, może jutro sprawdzę, czy można pójść z zegarem wyżej lub z opóźnieniami niżej. 3 cykle tm5 zaliczone bez błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma stare Ddr4 Hyperx fury 2400mhz to wygrał los na loterii. Do tej pory robiłem ich oc robiłem wg własnej wiedzy i max to był 3333mhz cl 16 16 18. Dzisiaj miałem trochę czasu i postanowiłem sprawdzić kalkulator. Thaipoon pokazał mi kości c-die i udało mi się je ustawić na Ryzen 1600x na 3600mhz cl 16 16 19, 1,36v. Zapis w Aida 64 56tys, odczyt 55tys, kopiowanie 52tys, opóźnienie 69 :). Jestem w szoku, może jutro sprawdzę, czy można pójść z zegarem wyżej lub z opóźnieniami niżej. 3 cykle tm5 zaliczone bez błędów.

 

Którą dokładnie masz wersję tych fury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą dokładnie masz wersję tych fury?

2x KHX2400C15/8G

 

stabilność osiagnięta na Hyperx Fury 2400@3667mhz, 1,36v, 6 cykli TM5, Ryzen 1600x@4Ghz 1,34v, na razie więcej rzeźbić mi się nie chce :)

 

Zrzut-ekranu-318.png

 

Zrzut-ekranu-315.png

 

Zrzut-ekranu-316.png

 

jeszcze godzinę się pobawiłem ale już nic więcej nie udało mi się osiągnąć.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, a miałem takie same ramy , i latały bez problemu 3000mhz cl14 i 3200cl16 z ryzenem 1600 , ale kręciłem je po swojemu, bez kalkulatora :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, a miałem takie same ramy , i latały bez problemu 3000mhz cl14 i 3200cl16 z ryzenem 1600 , ale kręciłem je po swojemu, bez kalkulatora :D .

Bez kalkulatora nie byłem wstanie przebic 3333 cl 16 18 18 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stabilnie chodzi 4.1 @ 1.35v ramki standardowo 2x8GB 3200 w XMP

Bez kręcenia proca testuje ramki HyperX Fury RGB 3200 na płycie gigabyte ga ab350m ds3h v2 i max kręcą się na 3333 przy ustawieniach:

CL 14

tRCDRD 18

tRCDWR 14

tRP 19

tRAS 28

tRC 42

tRFC 480

1.39V

 

4000 przy jakis dziwnych ustawieniach wchodzi mi do windy, ale wywala w aidzie64.

 

Chyba zostawie te 3333 i zobacze czy bedzie stabilnie smigac z 4.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, a miałem takie same ramy , i latały bez problemu 3000mhz cl14 i 3200cl16 z ryzenem 1600 , ale kręciłem je po swojemu, bez kalkulatora :D .

Mam 2 komplety tych pamięci w domu, drugi z Ryzen 1600af. Myśle sobie przepisze wczorajsze ustawy i drugi komp będzie śmigał.... po godzinie rożnych ustawień z calkulatora nie udało mi się nawet do windy wejść. Sprawdzam thaipoonem, a drugim identycznym komplecie kupionym razem z pierwszym w komputroniku są inne kości. Nanya a-die, które za żadne skarby nie chcą wstać powyżej 3333mhz. Próbowałem ustawień jako Micron a-die oraz hynix afr i nic nie działa na te ramy. Muszę w sieci poszukać jakiś wskazówek do oc tego RAMu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na hynixach te fury , ale dokładnie nie pamiętam jakich:).

Na pewno nie mialem cjr, jak u Ciebie :).

Mfr albo afr mialem w nich

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na hynixach te fury , ale dokładnie nie pamiętam jakich:).

Na pewno nie mialem cjr, jak u Ciebie :).

Mfr albo afr mialem w nich

Powiem Ci, ze to już szczyt, pakować rożne kości do tego samego modelu ram, sprzedawanego w tym samym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padło i na mnie, poszedłem do Proline i kupiłem proca i płytę MSI, i teraz jestem w małym szoku. Po sprzedaży i5 6600 za 400zł, mam AF 1600 gdzie na napięciu 1.2V 3900MHz i pamięci z gotowego profilu MSI 3600MHz.

Mam Box i jak się coś więcej chce niż 3900 to już wyjec straszny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...