Skocz do zawartości
xtn

Ryzen 1600 AF

Rekomendowane odpowiedzi

Czy temp. 32°C (idle) i 55°C (obciążenie) to normalne wyniki na boksowym chłodzeniu? Jest sens zmieniać schładzacz od AMD na coś lepszego jeśli nie mam zamiaru podkręcać procesora?

 

Edit:

Dziękuję, w takim razie zostanę przy boksie ;)

Edytowane przez matten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy temp. 32°C (idle) i 55°C (obciążenie) to normalne wyniki na boksowym chłodzeniu? Jest sens zmieniać schładzacz od AMD na coś lepszego jeśli nie mam zamiaru podkręcać procesora?

zależy w czym to obciążenie, jak jakiś bf5 to rzekłbym super, ale jak mniej wymagające gry to musisz uważać na temperatury - najlepiej odpal sobie na kilka minut occt i zobacz do ilu ci temperatura podskoczy, bo w grze nigdy takiej nie osiągniesz

Edytowane przez Khael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem boxa na spartana 3 pro żeby było ciszej - mimo, że nie kręcę to wentylator był zdecydowanie za głośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy temp. 32°C (idle) i 55°C (obciążenie) to normalne wyniki na boksowym chłodzeniu? Jest sens zmieniać schładzacz od AMD na coś lepszego jeśli nie mam zamiaru podkręcać procesora?

Bez oc nie ma sensu zmieniac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj coś mi się zdaje, że trzeba kupić dobre chłodzenie ustawienie "Auto" procesora

post-578508-15820181754196_thumb.jpg

Edytowane przez Setnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Dużo ludzi dobija do 90, część przebija 100 na 3600 :lol2: :lol2: Ale Ty masz 12nm więc bym się o degradację nie obawiał za bardzo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez oc nie ma sensu zmieniac.

 

Nawet dla poprawy samej kultury pracy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet dla poprawy samej kultury pracy warto.

Jak ktoś gra w benchmarki to tak, w grach ten CPU na boxowym chłodzeniu na Auto praktycznie nigdy nie przekracza 70-75st, 50-60% wykorzystania, a szum jest i tak mniejszy niż z większości kart graficznych jadących na >90% wykorzystania. To nie Ryzen 3600, gdzie to chłodzenie jest od razu do wymiany.

 

Oj coś mi się zdaje, że trzeba kupić dobre chłodzenie ustawienie "Auto" procesora

Widzę temp max 56st...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś gra w benchmarki to tak, w grach ten CPU na boxowym chłodzeniu na Auto praktycznie nigdy nie przekracza 70-75st, 50-60% wykorzystania, a szum jest i tak mniejszy niż z większości kart graficznych jadących na >90% wykorzystania. To nie Ryzen 3600, gdzie to chłodzenie jest od razu do wymiany.

 

 

Widzę temp max 56st...

Tak i to na Box oczywiście w testach spada mu taktowanie wraz z wzrostem temperatury i już okolice 3900MHz, a jak go w jakiś test zapętlę to utrzymuje 3700MHz i 85 stopni, tyle że to już dość głośne.

 

Gdyby mu dać lepsze chłodzenie to może "auto" by samo było wyższe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz OCCT bez avx duża próbka na 5min i wrzuć screen z temperatur.

 

 

Ogólnie nie warto ten procesor trzymać na niższym taktowaniu niż 4GHz, bo po prostu tracimy na wydajności.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz OCCT bez avx duża próbka na 5min i wrzuć screen z temperatur.

 

 

Ogólnie nie warto ten procesor trzymać na niższym taktowaniu niż 4GHz, bo po prostu tracimy na wydajności.

 

Przy dłuższym czasie coraz bardziej się rozgrzewa i spada taktowanie

post-578508-15820329421463_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się wyrwać ryzena 2700x nówkę za 450zł.

Trzymajcie kciuki żeby nie trafił się taki kasztan jak mój 1600af 3900 mhz na 1.335v :E

 

Chyba dobry deal, dopłata wyjdzie pewnie z 40zł po sprzedaży 1600af i chłodzenia z 2700x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jak kasztan to bardzo fajna cena za bardzo dobre CPU, o ile nie masz zapędów na 144-240Hz i zadowolisz się nawet okolicą setki w VRR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dłuższym czasie coraz bardziej się rozgrzewa i spada taktowanie

 

U mnie było 48C ale na lepszym chłodzeniu, box do wymiany, tu nawet nie ma się co zastawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 5 1600AF@4.1GHz 1.464V

Max na co stać ten procesor. Tylko do walidacji CPU-Z i odpalania niewymagających gier.

Miałem nadzieję na coś w okolicach 4100MHz przy 1.35V, ale praktyka okazała się inna. Mogę się cieszyć, że nie trafiła mi się sztuka, która ma problemy z 4GHz.

Po podkręceniu pamięci ram z 3000 na 3600 Ryż dostał zauważalnego kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie za ciekawie, żeby 4GHz nie robił poniżej 1,3V ? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nie robi 4GHz nawet na 1.4V :lol2: Gdyby nie to, że planuję zmienić na Ryzena z serii 4000 to bym był mocno niezadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nie robi 4GHz nawet na 1.4V :lol2: Gdyby nie to, że planuję zmienić na Ryzena z serii 4000 to bym był mocno niezadowolony.

 

No to już pech. :E

 

 

Jak coś to mam 1600AF na sprzedaż co robi 4GHz przy 1,2V. ;)

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie za ciekawie, żeby 4GHz nie robił poniżej 1,3V ? :hmm:

Testowałem na 1.35V i działało stabilnie, ale niżej nie schodziłem. Zależało mi by jak najwięcej Mhz wycisnąć, bo RTX się nudzi. Będzie musiał poczekać aż wyjdą Ryzeny z serii 4000.

Nie dziwi mnie moje szczęście do procesorów. Swojego czasu kupiłem 4670k, które miało robić 4.5GHz, a trafił się mi taki, co miał problemy z stabilnością na 4.2GHz dla all core :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem na 1.35V i działało stabilnie, ale niżej nie schodziłem. Zależało mi by jak najwięcej Mhz wycisnąć, bo RTX się nudzi. Będzie musiał poczekać aż wyjdą Ryzeny z serii 4000.

Nie dziwi mnie moje szczęście do procesorów. Swojego czasu kupiłem 4670k, które miało robić 4.5GHz, a trafił się mi taki, co miał problemy z stabilnością na 4.2GHz dla all core :E

 

 

Możesz zrobić test w Far Cry 5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli trafiają się też sztuki, ze ledwo co robią 4 ghz przy przyzwoicie niskim napięciu?

Edytowane przez Khael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sztuka robi sama 4100MHz jako "Boost", jedynie co dla procesora ustawiłem to zasilanie na 1,225V (chłodzenie box) i tylko w testach przekracza wtedy 75 stopni, normalnie w grach utrzymuje się koło 50-55 stopni.

Z pamięciami też mam szczęście od strzała 3000MHz 15.15.15 poszły na 3600MHz 14.18.18 z profilu płyty głównej.

Może nie jest to super rewelacja ale mi starcza do tego co robię :)

post-578508-15820944994206_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...