Skocz do zawartości
xtn

Ryzen 1600 AF

Rekomendowane odpowiedzi

Moja sztuka robi sama 4100MHz jako "Boost", jedynie co dla procesora ustawiłem to zasilanie na 1,225V (chłodzenie box) i tylko w testach przekracza wtedy 75 stopni, normalnie w grach utrzymuje się koło 50-55 stopni.

Z pamięciami też mam szczęście od strzała 3000MHz 15.15.15 poszły na 3600MHz 14.18.18 z profilu płyty głównej.

Może nie jest to super rewelacja ale mi starcza do tego co robię :)

Ja zauwazyłem coś dziwnego na 1.225v na prime95 leci test i dopiero po 25-30min wywala reset a jak dałem oczko wyzej czyli 1.231 to prime95 wywalil reset po 7minutach..... WTF ?

Edytowane przez wirtualnejaslo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauwazyłem coś dziwnego na 1.225v na prime95 leci test i dopiero po 25-30min wywala reset a jak dałem oczko wyzej czyli 1.231 to prime95 wywalil reset po 7minutach..... WTF ?

i jedno i drugie za niskie, zacznij od jakiegoś wyższego i schodź w dół a nie odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jedno i drugie za niskie, zacznij od jakiegoś wyższego i schodź w dół a nie odwrotnie

a max temp. jaką zostawić przy podkręcaniu? 85stopni max ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak używasz tego najnowszego prime95 to 85 moze być, w grach do 60 pewnie nie dobije

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak używasz tego najnowszego prime95 to 85 moze być, w grach do 60 pewnie nie dobije

to którego używać do testu w miare okej bo ten prime95 leci coraz wyzej juz 40min i temp 75stopni przy 4000Ghz i 1.243v .. co bedzie jak dobije na 4100Ghz przy napieciu powiedzmy 1.31v ? bedzie z 90 stopni i wyjebie prime95..

 

AIDA czy tylko cinebach r15 badz r20 puscic ??

 

dodam że mam pure rock slim i dobrą paste. wiadomo ze w grach bedzie max 60 stopni ale chce test prime95 przejsc

Edytowane przez wirtualnejaslo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 min w tym nowym spokojnie starczy, 75 to dobra temperatura, do 85 śmiało możesz testować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 min w tym nowym spokojnie starczy, 75 to dobra temperatura, do 85 śmiało możesz testować

1h prime 95 ten najnowszy i max 75stopni przy 4.0Ghz 1.244v chcąc teraz polecieć do 4100Ghz ile ustawic mniej wiecej napiecia? 4000Ghz bierze 1.24v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić test w Far Cry 5 ?

Niestety nie mam FC5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Assassin's Creed: Origins

 

 

1) 1600AF 3,7GHz + 3200MHz CL 16-18-18-38

2) 1600AF 4,15GHz + 3200MHz CL 16-18-18-38

3) 1600AF 4,15GHz + 3533MHz CL 14-13-13-26

 

Karta GTX 1080

 

 

 

Zestaw 1

 

171acfb0b67f257a.jpg

 

 

Zestaw 2

 

6bb479aa1e4f5ee0.jpg

 

 

Zestaw 3

 

abf4842a6b7a5a1d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyszło coś takiego na crucialach

 

ae217d12c79bd.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyszło coś takiego na crucialach

 

ae217d12c79bd.png

Zacne wyniki :thumbup: . Pokażesz jakie masz pozostałe timingi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42eb69f155b07.png

 

to jest tak na 95% moich mozliwosci

jeszcze jakies drobne szlify będą

na 3600mhz działy się cuda więc odpuściłem

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie w tym wszystkim tylko jedno. dlaczego nie zrobicie testu occt? chociaż bym nie wiem jak srał to mój af itak przy 4.1 się wyłoży albo sypnie błędami albo zamrozi i się zresetuje :kwasny: ciekaw jestem tych 4.6 u kolegi wyżej bo na 4.1 i napieciu 1.36 gierki u mnie chodzą gta 5 na full a procesor ma temperaturę nie przekraczającą 52 stopnie natomiast occt grzeje go do 84 stopni w 2 minuty mimo założonego chłodzenia grandis 2 od silentium. to już nie wiem czy nawet blok wodny by coś więcej uzyskał :hmm: no ale jak za 400 goldenów to jest siebie wart ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie w tym wszystkim tylko jedno. dlaczego nie zrobicie testu occt? chociaż bym nie wiem jak srał to mój af itak przy 4.1 się wyłoży albo sypnie błędami albo zamrozi i się zresetuje :kwasny: ciekaw jestem tych 4.6 u kolegi wyżej bo na 4.1 i napieciu 1.36 gierki u mnie chodzą gta 5 na full a procesor ma temperaturę nie przekraczającą 52 stopnie natomiast occt grzeje go do 84 stopni w 2 minuty mimo założonego chłodzenia grandis 2 od silentium. to już nie wiem czy nawet blok wodny by coś więcej uzyskał :hmm: no ale jak za 400 goldenów to jest siebie wart ;)

 

Nie każdy procesor kręci się tak samo, u mnie 4,1GHz jest stabilne przy 1,325V. Co do temperatur masz je spore, no chyba, że go katujesz w AVX2 małe dane. :E

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy procesor kręci się tak samo, u mnie 4,1GHz jest stabilne przy 1,325V. Co do temperatur masz je spore, no chyba, że go katujesz w AVX2 małe dane. :E

ale weź tu wrzuć screen z octa po kilku minutach testu... granie na ultra nie ma opcji przekroczyć 60 stopni wg mnie na cpu to wcale nie jest dużo natomiast pełny stress już go mocno grzeje. na 4.0 stabilnie na 4.1 nie ma szans więc proszę Cię zrób taki test i mi to pokaż bo nie uwierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś po prostu na bardzo słabą sztukę

skoro wali błędami przy 4.1 to niestety nic z tym nie zrobisz i szkoda go męczyć wysokim napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale weź tu wrzuć screen z octa po kilku minutach testu... granie na ultra nie ma opcji przekroczyć 60 stopni wg mnie na cpu to wcale nie jest dużo natomiast pełny stress już go mocno grzeje. na 4.0 stabilnie na 4.1 nie ma szans więc proszę Cię zrób taki test i mi to pokaż bo nie uwierzę.

 

Nie mam z OCCT, łap test z 4GHz

 

5ebd924b241a28c6.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwilowy skok, nie zawracałbym sobie tym gitary (tak samo z pikiem minimalnego fps w tym benchu)

swoja drogą ja mam u siebie 68 kl/s, na zwykłym gtx1660 po UV

ale żeby na 1080tce tylko 77 było?

a macie może FC5? jak u was w 1080p na tych 1660S wypada benchmark (ultra)?

 

Grafika na Stock

ram 3533

37bd006d3c595.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu tą grafikę na stock trzymasz? przy tym procesorze co masz to szkoda, więcej ci da fps w grach podkręcenie jej niż żyłowanie tego cpu

u mnie w takim teście ac origins ultra 1080p 8 kl/s podskoczył średni po OC mojego gtx1660, myslę, ze spokojnie z 10 klatek byś ugrał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie z poprzednim konfigiem na DDR 3200mhz

 

026c9a0336fd4.png

dce9de66f29a3.jpg

 

 

 

2cd8d29213217.png

ce6f5515d9502.jpg

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem , podkręć kartę to zamiast 74 będziesz miał 82-84 :D (chyba że ściemniasz i już ją podkręciłeś :E)

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem , podkręć kartę to zamiast 74 będziesz miał 82-84 :D (chyba że ściemniasz i już ją podkręciłeś :E)

 

jak ktoś siedzi w temacie to wie że taki wynik jest nie do ogarnięcia na stoku :E

82fps to może zrobisz ale na GTX 1080 albo RTX2060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś siedzi w temacie to wie że taki wynik jest nie do ogarnięcia na stoku :E

82fps to może zrobisz ale na GTX 1080 albo RTX2060

tym bardziej cie nie rozumiem, proca katujesz ile fabryka dała a karty sie boisz podkręcić jak to jest banalne nawet dla przedszkolaka z poziomu windy? te twoje 2 fpsy zysku se w buty możesz wsadzić, grafa ci da 12-20% zależy jak ci sie kręci

btw 76 kl/s robił na gtx1080 doamdor przy 1600af, pewnie go proc troche blokował

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosta matematyka

zrób w tej grze test na stok i pokręć jak to mówisz ile fabryka dała i oświecisz mnie jak wygląda u Ciebie +12-20%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...