Skocz do zawartości
xtn

Ryzen 1600 AF

Rekomendowane odpowiedzi

prosta matematyka

zrób w tej grze test na stok i pokręć jak to mówisz ile fabryka dała i oświecisz mnie jak wygląda u Ciebie +12-20%

no nie wierze, że takie rzeczy czytam :D tobie trzeba tłumaczyć, że jak karta jest najsłabszym ogniwem to jej OC da ci najwiecej kl/s ? :lol2:

 

gtx1660 stock (zegary na screenie w monicie)

 

581fac268d00.png

 

gtx1660 OC

 

a6c7cf0b2cb8.png

 

w AC Odyssey ok 17% daje OC karty, już teraz wiesz czemu między naszymi kartami taka nie duża różnica w fps ;)

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samo OC karty dało mi 4FPS

widocznie tak reaguje u mnie 1660S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie 1660s są juz fabrycznie nieźle wymaksowane, ale te 4 fps może ci zaważyć czy ci spadnie poniżej 60 czy nie, jak jakaś wymagająca gra, 4 kl/s z 60 to masz prawie 7%, przy 30 kl/s to ponad 14%

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie z poprzednim konfigiem na DDR 3200mhz

Minimalny fps spadł, czyli

 

DGI9xg8.jpg

 

:E

 

GTX 1660 głównie zyskiwał przez OC pamięci, jednak te 192GB/s to skromna wartość na takie GPU. 336GB w wersji Super jest już wystarczająca - Ska "gorzej" reaguje na OC, memek nie ma co gnać, a rdzeń i tak skromnie się podkręca w domowym warunkach.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten minimalny to się pojawia w tym benchu, że go nie można okiem wychwycić, więc... ;)

co do przepustowości - 192 stock vs 236 po OC robi swoje, średnio jest +15% wydajności for free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W assasinach minimalny fps to loteria

Odpalalem po jednym razie bo szkoda mi bylo czasu :P

Najbardziej liczy sie sumaryczna liczba klatek a ta juz jest widoczna

 

OC lepiej wypada w FarCry5

 

Avg 96 vs 103

 

Min 83 vs 87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie w tym wszystkim tylko jedno. dlaczego nie zrobicie testu occt? chociaż bym nie wiem jak srał to mój af itak przy 4.1 się wyłoży albo sypnie błędami albo zamrozi i się zresetuje :kwasny: ciekaw jestem tych 4.6 u kolegi wyżej bo na 4.1 i napieciu 1.36 gierki u mnie chodzą gta 5 na full a procesor ma temperaturę nie przekraczającą 52 stopnie natomiast occt grzeje go do 84 stopni w 2 minuty mimo założonego chłodzenia grandis 2 od silentium. to już nie wiem czy nawet blok wodny by coś więcej uzyskał :hmm: no ale jak za 400 goldenów to jest siebie wart ;)

https://zapodaj.net/e8f17fb9c725d.png.html

proszę

post-578508-15823134272917_thumb.jpg

Edytowane przez Setnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok tylko że po 24 sekundach masz już 73 stopnie i u mnie po takim czasie też wszystko jest ok dopiero po ok 1-4 minuty wrzuca temp w okolice 80 stopni i albo freez albo błędy cpu:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok tylko że po 24 sekundach masz już 73 stopnie i u mnie po takim czasie też wszystko jest ok dopiero po ok 1-4 minuty wrzuca temp w okolice 80 stopni i albo freez albo błędy cpu:/

to nie od temperatury masz błędy czy reset tylko od niestabilności procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok tylko że po 24 sekundach masz już 73 stopnie i u mnie po takim czasie też wszystko jest ok dopiero po ok 1-4 minuty wrzuca temp w okolice 80 stopni i albo freez albo błędy cpu:/

 

Włączałeś kiedykolwiek ten test? On odlicza od 5 minut do 0 więc? Z 5 minut pozostało 24 sek do końca testu!!!.

Edytowane przez Setnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączałeś kiedykolwiek ten test? On odlicza od 5 minut do 0 więc? Z 5 minut pozostało 24 sek do końca testu!!!.

:hmm: odlicza od zera do momentu aż go zakończysz, 5 minut żeby stabilność sprawdzić? :lol2:

może ci się coś w ustawieniach pokiełbasiło, imo avx2 duże dane co najmniej 10 min, żeby o jako takiej stabilności mówić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hmm: odlicza od zera do momentu aż go zakończysz, 5 minut żeby stabilność sprawdzić? :lol2:

może ci się coś w ustawieniach pokiełbasiło, imo avx2 duże dane co najmniej 10 min, żeby o jako takiej stabilności mówić

U mnie odlicza od nastawionego czasu np nastawie 10minut i odlicza w dół z czym masz problem?

Po za tym widać po obciążeniu że trwa więcej niż 20 sek

Dla Ciebie specjalnie tak jak mi to działa na stałe https://zapodaj.net/e4aeb1704e85f.png.html

Temperatura nie dobija do 70stopni przy teście z AVX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x-kom szaleje, Ryzen 1600AF już po 500zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x-kom szaleje, Ryzen 1600AF już po 500zł :)

Ja kupiłem w poniedziałek za 402zł i jakieś grosze w Proline.

Edytowane przez Setnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w poniedziałek za 402zł i jakieś grosze w Proline.

 

Ja w połowie stycznia 429zł na Morelach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w połowie stycznia 429zł na Morelach

Wtedy miałem i5 6600 ale płyta padła i jak zobaczyłem ceny nowych płyt(używane) to poszedłem po nowy zestaw, chciałem APU 3400G, bo do tego co robię by wystarczyło z nawiązką,ale

cena nie taka. Teraz zaczekam na nowe APU i wtedy wymienię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się wyrwać ryzena 2700x nówkę za 450zł.

Trzymajcie kciuki żeby nie trafił się taki kasztan jak mój 1600af 3900 mhz na 1.335v :E

 

Chyba dobry deal, dopłata wyjdzie pewnie z 40zł po sprzedaży 1600af i chłodzenia z 2700x

Dobra beka wyszła z tym procem bo po tym jak dotarł to sprzedałem go z 100 zyskiem w 10 minut ( za co mnie zwyzywali na wykopie od partaczy, kłamców itd ) ale ziomek poprosił mnie o zwrot bo nie podobało mu się jakie temp osiągał + kultura pracy wraith od amd więc się zgodziłem ale w między czasie zamówiłem kolejnego 1600 af więc mam i 2700x i 1600af który do mnie jedzie ale chyba pójdzie do zwrotu bo ten 2700x zachowuje się jak na screenach :E

 

Mem test dopiero leci ( obczajcie timingi na crucialach :E, 3600mhz cl14 się wywala ) ale chyba deal roku co nie zmienia faktu, że trzeba zainwestować w jakiegoś fortisa/aio

 

ijN9Ls4.jpg

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie napięcie CPU i pobór prądu przez CPU w OCCT bez AVX ?

 

Wynik w CBR15 100pkt wyższy od 3600 4,3GHz.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są ustawienia auto bo na obecnym chłodzeniu nie mam szans go utrzymać na sztywno na niczym powyżej 4000 mhz w occt bo się gotuje.

Na auto w cb boost to 3950-4000 mhz stąd ten wynik który i tak jest spoko ale za to w grach ma peaky do 4250mhz.

 

Ogarnę aio to się pobawie w oc.

W occt potrafi zabrać 190W :E

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1600AF przy nim to energooszczędny CPU. :D

 

Załatw sobie watomierz, ciekawe ile z gniazdka będzie żarł.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, może nie stricte związane z 1600af chociaż wypłynęło po zabawie w OC z procem(notabene przegrałem na loterii krzemowej, 3.9 na 1.325V z biosu, gdzie płyta i tak podbija do 1.336, sztuka z 2019r., kupowana w komputronik na początku lutego).

Czy po oc istnieje możliwość korzystania z funkcji energooszczędnych? W biosie c-state i cool'n quiet ON. Dodatkowo w necie znalazłem poradę, aby zainstalować stery z AMD Ryzen Balanced co też uczyniłem, ustawiłem minimalny stan procesora na 5% i niestety nic się nie zmieniło, również po kolejnym restarcie.

Czy istnieje jakaś szansa, aby po oc zbijać zegary wraz z napięciem? Sam korzystam z i5 4690k i po solidnym OC spokojnie schodzi zarówno z napięciem jak i zegarami.

Płytka to MSI B450I Gaming plus ac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile nie ustawisz na sztywno, to i tak efektywną częstotliwość w spoczynku zrzuca do zera, więc pobór jest znikomy i niskie temperatury

możesz to sobie prześledzić w hwinfo, w zakładce od procesora, jaki masz CPU Package Power i natężenie napięcia w idle i w stresie

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, może nie stricte związane z 1600af chociaż wypłynęło po zabawie w OC z procem(notabene przegrałem na loterii krzemowej, 3.9 na 1.325V z biosu, gdzie płyta i tak podbija do 1.336, sztuka z 2019r., kupowana w komputronik na początku lutego).

Czy po oc istnieje możliwość korzystania z funkcji energooszczędnych? W biosie c-state i cool'n quiet ON. Dodatkowo w necie znalazłem poradę, aby zainstalować stery z AMD Ryzen Balanced co też uczyniłem, ustawiłem minimalny stan procesora na 5% i niestety nic się nie zmieniło, również po kolejnym restarcie.

Czy istnieje jakaś szansa, aby po oc zbijać zegary wraz z napięciem? Sam korzystam z i5 4690k i po solidnym OC spokojnie schodzi zarówno z napięciem jak i zegarami.

Płytka to MSI B450I Gaming plus ac.

Nie ważne jakie napięcie ustawisz układ EDC będzie dostosowywał natężenie do stanu procesora więc nawet jak ustawisz na sztywno 1.4V to przy braku obciążenia układ będzie obniżał natężenie, a co za tym idzie będzie opadać częstotliwość pracy.

Co do procesora nie do końca wiadomo jak jest, ja kupiłem procesor po zwrocie (otwarte pudełko), co sugeruje, ktoś go oddał bo u niego była lipa, a u mnie na płycie MSI A Pro mogę ustawić 4100MHz z napięciem 1.22V.

Wiele zależy od zgrania płyta/procesor/pamięci no i temperatura pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak procesor ma gówniany vid to mu żadna płyta nie pomoże, choćby taka za kilka kafli - może ktoś zwrócił z innego powodu (np stwierdził, ze dołoży do zen2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...