Skocz do zawartości
xtn

Ryzen 1600 AF

Rekomendowane odpowiedzi

To weź też pod uwagę sztukę, jaką wylosował @assire.

3100 też się podkręca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wierzę xD forum entuzjastów sprzetu PC i bul dópy, że przebieram w prockach szukając selekta. Można zwrócić, to zwracam, jeden nie spełnił oczekiwań, drugi jest wprost zepsuty.

 

 

 

Gry to nie wszystko, 12 wątków kontra 8 robi różnicę w kodowaniu video

Powinieneś dostać bana w sklepach.

Oc nie jest gwarantowane.

 

Gardzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gardzę

 

Całe szczęście jesteś randomem z internetu i mogę Cię olać :)

 

2600 też nie jest jakimś mega selektem ale póki co robi przynajmniej te 4.1 na 1.37V wiec zostaje.

Co ciekawe, batch prawie identyczny jak ten pierwszy AF, 2600 jest 1951PGS, 1600AF to 1952PGS więc coś pewnie jest na rzeczy z tym że teraz AFy to te słabsze 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używanie mózgu tez olewasz? Tak, to pytanie retoryczne...

Edytowane przez duch11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś dostać bana w sklepach.

Oc nie jest gwarantowane.

 

Gardzę

są paragrafy na odmowę udzielenia usługi czy to sprzedaży czy strzyżenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zwroty powinny działać tylko jeśli przedmiot jest niezgodny ze specyfikacja a nie że cwaniaczek zamawia we wszystkich sklepach by trafić na dobre oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy kombinuje tak jak chce,

czasem naprawdę trafi się wadliwa sztuka,

gdyby nie to pozostałoby długie czekanie

na powrót z gwarancji.

Ja mam R5 2600 kupionego

2 miesiące po premierze,

4.1 Ghz przy 1.32 V.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zwroty powinny działać tylko jeśli przedmiot jest niezgodny ze specyfikacja a nie że cwaniaczek zamawia we wszystkich sklepach by trafić na dobre oc.

 

Boli Cię to tak jakbyś to swoje pieniądze i swój czas na to poświęcał xD

Te procki nie bez powodu mają odblokowane mnożniki, PBO i inne bajery tego typu, nie kupiłem X370 dla beki czy dlatego że ma ledRGB, to jest sprzęt budowany z ZAŁOŻENIEM overclockingu.

Pierwszy AF ledwie wyszedł poza standardowe taktowania przy wysokim napięciu, co więcej, stockowe takty również robił na wysokich napięciach i był dość gorący nawet na auto ustawieniach.

Drugi AF jest wprost zepsuty. Chyba lepiej że trafił na mnie, gdzie a) ogarniam b) mam drugiego proca na podmiankę c)mam czas, niż do kogoś kto pełen nadziei poskładał kompa za ciężko uzbierany hajs i okazało się że trafił na minę.

Trzeci procek, 2600, zostaje bo spełnił oczekiwania, 4.0 na 1.3v, 4.1 na 1.37 i prawdopodobnie więcej, z lepszym chłodzeniem niż Prism.

 

Odstąpienie od umowy będzie JEDNO. Płytę główną też mam po kimś, z outletu. Jak rzucisz okiem na allegro w outlet x-kom to są tam tysiące produktów ze zwrotu, to powszechna praktyka i konsument ma prawo zwrócić towar, z dowolnego powodu. A jak Ci się nie podoba, to niedługo otwierają granice, wyprowadź się gdzieś gdzie takiego prawa nie ma ;)

Edytowane przez assire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie rozumiesz... Tłumacząc się, no... tylko pogrążasz się bardziej ;)Juz widze jak otwiersz paczuszke i widzisz, ze sprzet uzywany :D Jak z placzem lecisz do sprzedawcy z pytaniem co tu sie... :D W &*$%@! to my, a nie nas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też gardzę osobami co biorą 5 sztuk i zwracają 4 bo tamte były słabe. Później sklepy odbijają sobie na cenach na innych osobach. Jest to bardzo nieuczciwe. No chyba że ktoś nie otworzył i nienaruszony towar zwraca. Poloczki niestety jeszcze w wielu przypadkach nie są cywilizowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Juz widze jak otwiersz paczuszke i widzisz, ze sprzet uzywany :D Jak z placzem lecisz do sprzedawcy z pytaniem co tu sie... :D W &*$%@! to my, a nie nas?

 

Wróć do szkoły czytać ze zrozumieniem. Płytę mam z outletu, "używaną" :)

 

Nie będę Was tu próbował naprostować, ale jestem w 100% pewien, że gdyby to Wam cokolwiek nie pasowało w zamówionym sprzęcie to zwroty by leciały aż by furczało ;)

 

No i finalnie to JA mam co chcę czyli tanio szybkiego proca który się podkręca, a ból tyłka polaczkuf na forum okazał się być niespodziewanym elementem rozrywkowym w tej całej sytuacji xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wróć do szkoły czytać ze zrozumieniem. Płytę mam z outletu, "używaną"

Ty tak na serio czy udajesz glupa? Kto tu ma problemu z interpretacja tekstu? Chyba logiczne, ze chodzilo mi o nowy sprzet i placz po stwierdzeniu przez Ciebie, ze jednak ktos Ci "zaladowal" do paczki uzywke ;)

 

ból tyłka polaczkuf

 

Z calym szacunkiem, ale to Ty wychodzisz na przyslowiowego "polaczka" i onion persone... Jeszcze rozumiem (no dobra, nie rozumiem, ale probowalbym :E ) jakbys napisal... Ze wiesz, ze zle zrobiles, ale szczypales sie z kasa (plyta outlet, roznice jaka robila Ci cena 1600af vs 2600 itp.). Ale ty albo udajesz idiote, albo po prostu uwazasz, ze to okej. Potem sie dziwicie, ze sa problemy ze zwrotami albo przy premierze ktos dowala "januszowe" ;) Widzialem tez takich co rpowadzili jakis maly kanal na YouTube, a sprzet do testow pozyskiwali... :D Serio w tym kraju chyba nigdy nie bedzie normalnie jak ludzie maja takie podejscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko. Mój ryzen 1600 AF pracuje stabilnie na płycie b450 gaming plus max na 4.0 ghz dopiero z napięciem 1.376. Z chłodzeniem pure rock nie przekracza 80 stopni w prime. Jednak zauważyłem pod obciążeniem że szyna bus zmienia losowo taktowanie ze 100 mhz na 98.4 albo czasem nawe jeszcze niżej lub w drugą stronę - wzrasta powyżej 100 mhz. W biosie powyłączałem wszystkie oszczędzania energii, spread spectrum itd. Chciałem się więc zapytać czy to normalne zachowanie tego proca czy u mnie jest coś grubo nie tak?

Edytowane przez Wbreak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta obsługuje 1600 AF.

To wiem. Pytałem, czy nie jest za słaba. Chociaż ma bodajże ten wiatrak 4-pin.

Do procka pewnie i tak dojdzie jakieś chłodzenie Fortis, bo to boxowe pewnie nie jest za dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz szalał z napięciem i katował procesora w OCCT, to płyta sobie poradzi.

BOX w zestawie to badziew, a szczególnie w połączeniu z tym procesorem.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście jesteś randomem z internetu i mogę Cię olać :)

 

też niezłym randomem z internetu trzeba być aby dla różnicy 3,9 vs 4,1 na ryzenie tracić swój czas na bezsensowne wymianki. ale może to nawet lepiej niż gdyby indolenci mieli ten czas wykorzystywać na jakąś robotę gdzie ich ignorancja stanowiłaby zagrożenie dla innych.

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz szalał z napięciem i katował procesora w OCCT, to płyta sobie poradzi.

BOX w zestawie to badziew, a szczególnie w połączeniu z tym procesorem.

Dzięki za info.

 

Ten schładzacz będzie OK do lekkiego OC?

https://www.x-kom.pl/p/259244-chlodzenie-procesora-silentiumpc-fortis-3-140mm.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2020 o 23:11, Kamiyan napisał:

Dzięki za info.

 

Ten schładzacz będzie OK do lekkiego OC?

https://www.x-kom.pl/p/259244-chlodzenie-procesora-silentiumpc-fortis-3-140mm.html

 

aż za mocny do 1600af. spokojnie ten wystarczy:

https://www.ceneo.pl/48611969

wydajność fery 3 a prawie połowę taniej od fery i 3x taniej niż fortis.

a jak ci się nie pali to od myfriendów za 40pln z wysyłką jest coś takiego:

https://pl.aliexpress.com/item/32887560226.html

do 6/12 wystarczy bezproblemowo a dodatkowo idealnie chłodzi sekcję vrm i ram

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...