Skocz do zawartości
kpietrek

MSI B450 GAMING PLUS MAX - prawidłowe zapięcie zestawu.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały dylemat. Dodam, że to mój pierwszy składany zestaw i proszę o wyrozumiałość.

Mój zasilacz jest Zasilacz Seasonic CORE GC-500 Gold (SSR-500LC).

Płyta MSI B450 GAMING PLUS MAX.

Procesor Ryzen 5 2600.

Grafika Gigabyte Radeon RX 5700 GAMING OC 8GB 256bit PCI-E DDR6 GV-R57GAMING OC-8GD.

 

Z zasilacza mam wyjście 1x 20+4pin, 2x 6+2pin i 1x 4+4pin. W karcie graficznej mam 8pin zasilanie procka 8pin. Płyta 24pin.

 

O ile do płyty podłączam wszystkie 24piny (20+4) tak do procesora i karty graficznej ma znaczenie który zestaw wybiorę??

Zestaw 6+2pin rozumiem, że raczej zarezerowany jest dla grafiki bo niektóre potrzebują 2x6pin zasilanie??

 

I drugie pytanie: co myślicie o paście do tego procesora Noctua NT-H1.

 

W obudowie mam 2 wentylatory: jeden na ściance tylnej 3 pin i jeden na ściance przedniej też 3 pin.

 

Wentylator podłączam pod złącze CPU_FAN1. A te pozostałe do któregoś z tych: SYS_FAN1-4 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten obrazek powinien Ci pomóc

 

seasonic-kable-core-gc500.jpg

 

Czyli dokładnie tak jak myślałem. A z wentylatorami też miałem rację??

 

I co z tą pastą potrzebna czy nie bo na chłodzeniu już coś jest jakby nałożone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I drugie pytanie: co myślicie o paście do tego procesora Noctua NT-H1.

 

W obudowie mam 2 wentylatory: jeden na ściance tylnej 3 pin i jeden na ściance przedniej też 3 pin.

 

Wentylator podłączam pod złącze CPU_FAN1. A te pozostałe do któregoś z tych: SYS_FAN1-4 ??

Jedna z najlepszych past termoprzewodzących - używam dokładnie tej samej.

 

Wentylatory tak jak piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten procesor nakładać pastę czy lepiej zostać przy oryginalnym zestawie z tym co już tam niby jest nałożone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie wyjmować z pudełka i nie używać badziewia tylko kupić porządny cooler na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Póki co założyłem oryginał z pudełka.

Po uruchomieniu zestawu widzę, że pamięć mi się zgłasza na 2666 Mhz i napięcie 1.220V a wg producenta Pamięć Adata XPG GAMMIX D10 DDR4 8GB 3000MHz CL16 AX4U300038G16-SBG powinno być 3000 Mhz i 1.35V .

 

Powiecie proszę jak to prawidłowo ustawić w tym biosie MSI B450 GAMING PLUS MAX AM4 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz ręcznie profil A-XMP i zapisz zmiany w BIOSie, wszystko masz opisane w instrukcji od płyty:

 

UDiLec3.jpg

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Póki co założyłem oryginał z pudełka.

Po uruchomieniu zestawu widzę, że pamięć mi się zgłasza na 2666 Mhz i napięcie 1.220V a wg producenta Pamięć Adata XPG GAMMIX D10 DDR4 8GB 3000MHz CL16 AX4U300038G16-SBG powinno być 3000 Mhz i 1.35V .

 

Powiecie proszę jak to prawidłowo ustawić w tym biosie MSI B450 GAMING PLUS MAX AM4 ??

 

Zwróć uwagę, że większość pamięci ma 2 profile XMP i jak caleb59 ładnie Ci pokazał na rysunku - ten w żółtej ramce przycisk można kliknąć z lewej lub z prawej strony - różnią się szybkością taktowania - jeśli nie ruszy lub będzie niestabilnie to próbuj z tym po lewej.

Edytowane przez Yacek2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, w nowych BIOSach już tego nie ma, jest tylko jeden profil ogólny do wyboru, zdaje się AGESA 1.0.0.3 ucięła tę funkcję o ile dobrze pamiętam.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz procesor Ryzen 2xxx to nie musisz, jeśli planujesz przesiadkę na Ryzen 3xxx to musisz i wtedy będziesz miał tylko jeden profil A-XMP do wyboru, jeśli masz starszy BIOS to jest jak pisze @Yacek2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, w nowych BIOSach już tego nie ma, jest tylko jeden profil ogólny do wyboru, zdaje się AGESA 1.0.0.3 ucięła tę funkcję o ile dobrze pamiętam.

 

Są nadal 2 profile, coś musiało Ci się pomylić. Najnowszy BIOS z 11 listopada Tomahawk MAX, w Gaming MAX to samo.

 

MSI-Snap-Shot.png

 

Chyba, że w parze z Ryzenem 3 to nie działa, nie sprawdzałem.

Edytowane przez Yacek2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Ryzenach 3xxx jest tylko jeden profil, kiedyś owszem były dwa ale jak pisałem wcześniej uległo to zmianie zdaje się wraz z pojawieniem się BIOSU z AGESA 1.0.0.3.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Ryzenach 3xxx jest tylko jeden profil, kiedyś owszem były dwa ale jak pisałem wcześniej uległo to zmianie zdaje się wraz z pojawieniem się BIOSU z AGESA 1.0.0.3.

Czyli sprawa się wyjaśniła. Na Ryzenach 2xxx działa, na nowszych już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...