Skocz do zawartości
mrowa52

Strona dla firmy - pytanie laika

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chce założyć prostą stronę dla firmy (pare zdjęć, oferta, dane kontaktowe) i nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Stronę chce postawić na Wordpressie z którym miałem już trochę do czynienia i z tym elementem pomocy nie potrzebuje. Nie wiem natomiast jak zacząć - muszę kupić domenę, hosting, jakoś to połączyć? Dotychczas robiłem coś tylko na darmowych hostingach, i tam strona zawszę miała adres typu xxxx.hosting.pl. Takie coś nie wchodzi w grę dlatego fajnie by było jakby ktoś mógł mi tutaj opisać proces założenia takiej strony.

Ewentualnie znalazłem także ofertę serwisu domeny.pl, gdzie oferują gotową pakiet wraz z prostym kreatorem, który na pierwszy rzut oka wygląda dość podobnie do Wordpressa. Korzystał ktoś z takiej oferty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej postawić stronę lokalnie np. na serwerze XAMPP. Potem kupić domenę, hosting i przenieść stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw kup domenę - tam masz dostęp do panelu administracyjnego, gdzie sobie wpiszesz adresy DNS hostingu na jaki ma kierować (początkowo będzie lokalnie u wystawcy domeny). Później bierzesz hosting, do którego przypiszesz domenę (może być u tego samego dostawcy). Instalacja będzie polegała zazwyczaj na stworzeniu katalogu na hostingu, który w panelu wskażesz dla tej wykupionej domeny, a następnie kopiujesz tam pliki instalatora WP. Chociaż obecnie większość hostingów ma instalator Wordpressa w swoim panelu i możesz się tym posiłkować. W ustawieniach WP po instalacji można zmienić domenę ręcznie, jeśli wcześniej ją przypisałeś do katalogu instalacji. Jeśli kupisz w pakiecie to pewnie domena będzie wskazywać na katalog główny twojego konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za wyjaśnienia i rady. Zrobiłem na razie stronę lokalnie, po weekendzie wezmę się za wrzucenie jej do sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...