Forum PCLab.pl: [Recenzja] Moja pierwsza bezprzewodowa myszka dla graczy – SGM3 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

[Recenzja] Moja pierwsza bezprzewodowa myszka dla graczy – SGM3

#1 Użytkownik jest niedostępny   Moniczkaaa44 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 07 Styczeń 2020 - 14:30

Sharkoon niedawno zaprezentował swoją nową mysz gamingową o nazwie SGM3. Ma ona fajną funkcję: w trybie wireless gryzoń jest zasilany baterią litowo-jonową, którą można ładować bezprzewodowo lub za pomocą kabla USB. Za pomocą przełącznika na spodzie łatwo wybiera się jeden z dwóch trybów pracy. Myszy Sharkoon generalnie mają doskonały stosunek ceny do wydajności, także i w tym przypadku nie zawiodłam się. Poniżej przedstawiam moją skromną opinię na temat SGM3.
Dodaj obrazek
Dane techniczne:
Ogólne
Typ: Dual Mode 2,4 GHz
Maks. DPI/CPI: 6.000
Min. DPI/CPI: 600
Sensor: Optyczny
Chipset: ATG4090
Podświetlenie: RGB
Odświeżanie USB: 1.000 Hz
Dystans Lift-Off: 2 mm
Odczytów na sekundę: 8.000
Cali na sekundę: 150
Maks. akceleracja: 30 g
Ślizgacze do myszki: 5, PTFE
Wersje kolorystyczne: Black, White, Grey, Green
Waga bez kabla: 110 g
Wymiary (dł. x sz. x w.): 124,5 x 67 x 39 mm
Obsługiwane systemy operacyjne: Windows
Właściwości przycisku
Liczba przycisków: 7
Programowalne przyciski: 7
Trwałe przełączniki Omron w lewym i prawym klawiszu myszki: ✓
Cykl życia przycisków: Minimum 10 milionów kliknięć
Właściwości DPI
Kroki DPI: 6.000, 4.800, 3.600, 2.400, 1.200, 600*
DPI Switch: ✓
Wskaźnik USB: LED
Typ: Zintegrowany akumulator litowo-jonowy
Pojemność: 930 mAh
Ciągła praca: 40 godzin
Możliwość ładowania: Bezprzewodowo / Kabel (USB)
Opakowanie zawiera
SKILLER SGM3
Dodatkowy zestaw ślizgaczy
Odbiornik USB Nano
Kabel z oplotem
Instrukcję
Pozostałe informacje
* Poziomy DPI można ustawić indywidualnie za pomocą oprogramowania
Dodaj obrazek
Wygląd
SGM3 jest dostępna w czterech kolorach: czarnym, szarym, białym i zielonym. Ja wybrałam białą wersję – mam do nich słabość😊 Powierzchnie myszy są matowe, z wyjątkiem błyszczącego paska między dwoma przyciskami. Logo z tyłu jest podświetlane przez RBG. SGM3 jest wykonana w całości z tworzywa sztucznego, którego nie da się negatywnie ocenić, ponieważ jest dobrej jakości i przyczynia się do niskiej wagi gryzonia. SGM3 ważąca zaledwie 110 g jest stosunkowo lekka jak na mysz bezprzewodową, co czyni ją bardzo atrakcyjną dla wielu graczy FPS. Bardzo podoba mi się mysz z optycznego punktu widzenia i ma ładny kształt. Jestem osobą leworęczną i mimo, że SGM3 ma ergonomię dla osób praworęcznych – mi także odpowiada. Ponadto oświetlenie RGB nie jest zbyt uderzające – czego osobiście nie lubię, ponieważ rozprasza mnie w grze. Oczywiście sama mysz wygląda elegancko. Połączenie matowych elementów ze skromnym oświetleniem, jest czymś, co dodaje jej klasy.
Praktyczne podświetlenie RGB
Logo SKILLER na górnej powierzchni SGM3 wskazuje aktualnie wybrany poziom DPI, a także wyświetla ostrzeżenie, jeśli poziom naładowania baterii jest niski. Jest to dobrą funkcją ponieważ nie muszę się stresować, że myszka „padnie” podczas gry w Call of Duty. Specyficzny kolor podświetlenia dla każdego poziomu DPI można dowolnie wybierać spośród spektrum 16,8 miliona kolorów.

Konstrukcja
Niezależnie od tego, czy chodzi o grę, czy pracę, SKILLER SGM3 zapewnia optymalną przyczepność dzięki gumowym powierzchniom po obu stronach. Co więcej ma łącznie siedem przycisków, które można przypisać do nowych funkcji za pomocą oprogramowania do gier. Jednak nawet bez niego wszystkie przyciski zostaną rozpoznane dzięki funkcji plug and play. Mi akurat ułatwia to życie w grach typu CS: GO. Jedyną wadą, która mnie denerwuje, jest to, że mysz „trzęsie się” po potrząśnięciu nią. Jednak nie występuje to podczas normalnego użytkowania.

Przyciski
Dwa podstawowe przyciski myszy są bardzo satysfakcjonujące dzięki wbudowanemu przełącznikowi Omron. Są one łatwe do naciśnięcia i zapewniają zarówno mechaniczne sprzężenie zwrotne, jak i słyszalne kliknięcie po aktywacji. Moim zdaniem kółko przewijania jest prawie idealnie dostrojone, opór jest na tyle duży, że przypadkowo nie przewijasz więcej poziomów, niż chciałeś. Za kółkiem przewijania znajduje się guzik, za pomocą którego można ustawić czułość. Klawisze oraz koło są solidne, a sama mysz gładko porusza się po podkładce.

Czujnik
SKILLER SGM3 jest wyposażony w czujnik optyczny ATG4090 o rozdzielczości 6000 DPI i częstotliwości odpytywania wynoszącej 1000 herców. W grach FPS niezwykle ważne jest, aby czujnik nie popełniał błędów nawet przy szybkich ruchach lub innych akcjach. Nie jest to zbyt popularny sensor ale działa naprawdę dobrze: płynie zmienia się poziomy, nie zacina się i szybko reaguje. Sprawia to, że nie ma ona ograniczeń w e-sporcie.
Dodaj obrazek
Podsumowanie
SGM3 jest dobrą myszką pod względem równowagi między wydajnością, a ceną. Jest to po prostu miła wszechstronna mysz, szczególnie jeśli nie lubisz „walających się” po biurku kabli. Świetny kształt, ostry czujnik, przyzwoite przełączniki i niektóre dodatki, sprawiają, że naprawdę opłaca się kupić tego gryzonia. Patrząc na jej wielkość i wagę odnoszę wrażenie, że została ona stworzona z myślą o mnie, nie dość, że pasuje rozmiarem, to jeszcze pomogła mi pokonać nie jednego kumpla w Call of Duty😊 Na początku bałam się tego zakupu. Zastanawiałam się, czy myszka bezprzewodowa będzie odpowiednia do grania w strzelanki. Wiadomo chodzi ogólna opinia, że lepsze do tego rodzaju gier są tradycyjne gryzonie. Na szczęście jestem mile zaskoczona, czego nie mogę powiedzieć o tych co ze mną przegrywają😊.

Załączone pliki

Ten post był edytowany przez Moniczkaaa44 dnia: 07 Styczeń 2020 - 14:54

#2 Użytkownik jest niedostępny   Splendor_97 

• AMD/Nvidia Fan
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Styczeń 2020 - 22:08

W sumie nie jest to zła recenzja.
Mogłaś podać cenę sklepową tej myszki oraz ile myszka wytrzymuje na jednym ładowaniu(o ile jesteś w stanie oszacować).

#3 Użytkownik jest niedostępny   Moniczkaaa44 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 08 Styczeń 2020 - 11:40

Dziękuję:) cena około 190 zł, czas działania zależy od tego ile się jej używa. Ja dość dużo gram i to w strzelanki więc starcza mi na 3-4 dni. Także całkiem spoko.

#4 Użytkownik jest niedostępny   Splendor_97 

• AMD/Nvidia Fan
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Styczeń 2020 - 12:30

3-4 dni na jednym ładowaniu nie jest tak długo,co na zwykłej baterii AA R06.
Ja osobiście wolę myszki przewodowe,raz że są tańsze,a dwa że są bardziej niezawodne.

Wspominasz,że jesteś osobą leworęczną.Używasz myszkę na lewej czy prawej dłoni?(ja z kolei jestem praworęczny,a komfort używania jest bardzo ważny ;))

Strona 1 z 1