Skocz do zawartości
Moniczkaaa44

[Recenzja] Moja pierwsza bezprzewodowa myszka dla graczy – SGM3

Rekomendowane odpowiedzi

Sharkoon niedawno zaprezentował swoją nową mysz gamingową o nazwie SGM3. Ma ona fajną funkcję: w trybie wireless gryzoń jest zasilany baterią litowo-jonową, którą można ładować bezprzewodowo lub za pomocą kabla USB. Za pomocą przełącznika na spodzie łatwo wybiera się jeden z dwóch trybów pracy. Myszy Sharkoon generalnie mają doskonały stosunek ceny do wydajności, także i w tym przypadku nie zawiodłam się. Poniżej przedstawiam moją skromną opinię na temat SGM3.

r16DIO6.jpg

Dane techniczne:

Ogólne

Typ: Dual Mode 2,4 GHz

Maks. DPI/CPI: 6.000

Min. DPI/CPI: 600

Sensor: Optyczny

Chipset: ATG4090

Podświetlenie: RGB

Odświeżanie USB: 1.000 Hz

Dystans Lift-Off: 2 mm

Odczytów na sekundę: 8.000

Cali na sekundę: 150

Maks. akceleracja: 30 g

Ślizgacze do myszki: 5, PTFE

Wersje kolorystyczne: Black, White, Grey, Green

Waga bez kabla: 110 g

Wymiary (dł. x sz. x w.): 124,5 x 67 x 39 mm

Obsługiwane systemy operacyjne: Windows

Właściwości przycisku

Liczba przycisków: 7

Programowalne przyciski: 7

Trwałe przełączniki Omron w lewym i prawym klawiszu myszki: ✓

Cykl życia przycisków: Minimum 10 milionów kliknięć

Właściwości DPI

Kroki DPI: 6.000, 4.800, 3.600, 2.400, 1.200, 600*

DPI Switch: ✓

Wskaźnik USB: LED

Typ: Zintegrowany akumulator litowo-jonowy

Pojemność: 930 mAh

Ciągła praca: 40 godzin

Możliwość ładowania: Bezprzewodowo / Kabel (USB)

Opakowanie zawiera

SKILLER SGM3

Dodatkowy zestaw ślizgaczy

Odbiornik USB Nano

Kabel z oplotem

Instrukcję

Pozostałe informacje

* Poziomy DPI można ustawić indywidualnie za pomocą oprogramowania

diz9bi2.jpg

Wygląd

SGM3 jest dostępna w czterech kolorach: czarnym, szarym, białym i zielonym. Ja wybrałam białą wersję – mam do nich słabość? Powierzchnie myszy są matowe, z wyjątkiem błyszczącego paska między dwoma przyciskami. Logo z tyłu jest podświetlane przez RBG. SGM3 jest wykonana w całości z tworzywa sztucznego, którego nie da się negatywnie ocenić, ponieważ jest dobrej jakości i przyczynia się do niskiej wagi gryzonia. SGM3 ważąca zaledwie 110 g jest stosunkowo lekka jak na mysz bezprzewodową, co czyni ją bardzo atrakcyjną dla wielu graczy FPS. Bardzo podoba mi się mysz z optycznego punktu widzenia i ma ładny kształt. Jestem osobą leworęczną i mimo, że SGM3 ma ergonomię dla osób praworęcznych – mi także odpowiada. Ponadto oświetlenie RGB nie jest zbyt uderzające – czego osobiście nie lubię, ponieważ rozprasza mnie w grze. Oczywiście sama mysz wygląda elegancko. Połączenie matowych elementów ze skromnym oświetleniem, jest czymś, co dodaje jej klasy.

Praktyczne podświetlenie RGB

Logo SKILLER na górnej powierzchni SGM3 wskazuje aktualnie wybrany poziom DPI, a także wyświetla ostrzeżenie, jeśli poziom naładowania baterii jest niski. Jest to dobrą funkcją ponieważ nie muszę się stresować, że myszka „padnie” podczas gry w Call of Duty. Specyficzny kolor podświetlenia dla każdego poziomu DPI można dowolnie wybierać spośród spektrum 16,8 miliona kolorów.

 

Konstrukcja

Niezależnie od tego, czy chodzi o grę, czy pracę, SKILLER SGM3 zapewnia optymalną przyczepność dzięki gumowym powierzchniom po obu stronach. Co więcej ma łącznie siedem przycisków, które można przypisać do nowych funkcji za pomocą oprogramowania do gier. Jednak nawet bez niego wszystkie przyciski zostaną rozpoznane dzięki funkcji plug and play. Mi akurat ułatwia to życie w grach typu CS: GO. Jedyną wadą, która mnie denerwuje, jest to, że mysz „trzęsie się” po potrząśnięciu nią. Jednak nie występuje to podczas normalnego użytkowania.

 

Przyciski

Dwa podstawowe przyciski myszy są bardzo satysfakcjonujące dzięki wbudowanemu przełącznikowi Omron. Są one łatwe do naciśnięcia i zapewniają zarówno mechaniczne sprzężenie zwrotne, jak i słyszalne kliknięcie po aktywacji. Moim zdaniem kółko przewijania jest prawie idealnie dostrojone, opór jest na tyle duży, że przypadkowo nie przewijasz więcej poziomów, niż chciałeś. Za kółkiem przewijania znajduje się guzik, za pomocą którego można ustawić czułość. Klawisze oraz koło są solidne, a sama mysz gładko porusza się po podkładce.

 

Czujnik

SKILLER SGM3 jest wyposażony w czujnik optyczny ATG4090 o rozdzielczości 6000 DPI i częstotliwości odpytywania wynoszącej 1000 herców. W grach FPS niezwykle ważne jest, aby czujnik nie popełniał błędów nawet przy szybkich ruchach lub innych akcjach. Nie jest to zbyt popularny sensor ale działa naprawdę dobrze: płynie zmienia się poziomy, nie zacina się i szybko reaguje. Sprawia to, że nie ma ona ograniczeń w e-sporcie.

hxmaoB8.jpg

Podsumowanie

SGM3 jest dobrą myszką pod względem równowagi między wydajnością, a ceną. Jest to po prostu miła wszechstronna mysz, szczególnie jeśli nie lubisz „walających się” po biurku kabli. Świetny kształt, ostry czujnik, przyzwoite przełączniki i niektóre dodatki, sprawiają, że naprawdę opłaca się kupić tego gryzonia. Patrząc na jej wielkość i wagę odnoszę wrażenie, że została ona stworzona z myślą o mnie, nie dość, że pasuje rozmiarem, to jeszcze pomogła mi pokonać nie jednego kumpla w Call of Duty? Na początku bałam się tego zakupu. Zastanawiałam się, czy myszka bezprzewodowa będzie odpowiednia do grania w strzelanki. Wiadomo chodzi ogólna opinia, że lepsze do tego rodzaju gier są tradycyjne gryzonie. Na szczęście jestem mile zaskoczona, czego nie mogę powiedzieć o tych co ze mną przegrywają?.

post-597956-15784038162488_thumb.jpg

Edytowane przez Moniczkaaa44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie jest to zła recenzja.

Mogłaś podać cenę sklepową tej myszki oraz ile myszka wytrzymuje na jednym ładowaniu(o ile jesteś w stanie oszacować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję:) cena około 190 zł, czas działania zależy od tego ile się jej używa. Ja dość dużo gram i to w strzelanki więc starcza mi na 3-4 dni. Także całkiem spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3-4 dni na jednym ładowaniu nie jest tak długo,co na zwykłej baterii AA R06.

Ja osobiście wolę myszki przewodowe,raz że są tańsze,a dwa że są bardziej niezawodne.

 

Wspominasz,że jesteś osobą leworęczną.Używasz myszkę na lewej czy prawej dłoni?(ja z kolei jestem praworęczny,a komfort używania jest bardzo ważny ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...