Skocz do zawartości
addept

Uszkodzony port PCI-express / kontroler PCI-Express w CPU?

Rekomendowane odpowiedzi

1. Nie przysłali wersji MAX. Znaleźli gdzieś wersję bez MAX-a jeszcze. Płyta inna (sprawdziłem numery), ale mam pewne, niejasne podejrzenie, że mogła to być płyta po zwrocie, bo folia, w której znajdowała się płyta była naruszona, instrukcja też była chyba otwierana, brakowało jednej śrubki w backplate płyty. Mam nadzieję, że nie jest to płyta po naprawie ... Z drugiej strony może po prostu otworzyli by sprawdzić przed wysyłką czy nie jest uszkodzona fizycznie.

 

2. Problem nadal występuje. Procesor wymieniony, płyta też inna, a PCI-Express x16 mi nie działa. Załamałam się.

 

3. Podejrzewam, że musi to być jednak jakiś problem sterowników. Czy to płyty głównej, czy chipsetu AMD.

 

4. Kartę graficzną bym raczej wykluczył, skoro ostatnio pożyczyłem dwie karty od kolegi z pracy i też nie mogły odpalić na poprzedniej płycie. Podejrzewam zatem, że sama płyta była sprawna i niepotrzebnie ją na gwarancję odsyłałem.

 

5. Co mi pozostaje? Chyba jedynie pisanie do MSI i modlenie się, że jakoś mój problem rozwiążą z którymś kolejnym Biosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procesor to Ci wymienili , to na uzywkę, czy totalna nowke ?

 

Jak masz leżeć jakichś stary dysk , to bym postawił na nim świeżego windowsa, wykluczysz ewentualny problem sterowników.

Albo ... z zasilaczem coś się stało, zen2 sa podobno strasznie czułe na zasilacz , jak mialem kiedys resety na początku przygody , to sporo czytałem i trafiłem na zagranicznym forum na wpis o zasilaczu. Tylko co by zmienił zasilacz przekładając kartę w dolny slot hmm .

 

Nie masz znajomego, co ma platformę zen2 ? Ja nadal bym się upierał, ze cos z Cpu jest nie tak .

Temat widać, ze jest trudny, najprościej postawić drugiego pc na tej samej platformie obok i przekładać po kolei. Na backplate, co masz chlodzenie zamontowane, jest folia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest na pewno płyta po zwrocie tym bardziej, że zerwana plomba na folii i brak jednej śrubki, nieźle Cię załatwili i przy okazji potraktowali jak psa. :mad2:

To są właśnie te gwarancje srancje w tej ku*wie polsce, modlę się każdego dnia by nic mi w kompie nie padło bo jak przypomnę sobie moje bitwy o GTX 770 oraz czytając Twoje akcje to scyzoryk się w kieszeni otwiera - dosłownie.

Łap jutro za słuchawkę i skończ z byciem grzecznym klientem - dobra rada, ubiegaj się o zwrot pieniędzy lub wymianę na nową płytę główną skoro odesłana również nie działa, polecam stanowczy i ostry ton bo w dzisiejszych czasach jak przysłowiowo nie walniesz pięścią w stół to nic nie załatwisz.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, masz może możliwość sprawdzenia zestawu na innym zasilaczu ?

Może gdzieś coś nie styka i przez to taki cyrk bo to nie możliwe żeby po zmianie wszystkich podzespołów było to samo, a zasilacza chyba nie sprawdzałeś.

2 opcja po przeczytaniu całego wątku jest taka że może to jednak karta graficzna. Nie znam się na różnicy w architekturze miedzy pcie 3.0 a 2.0(z tego co mówiłeś to na takim testowałeś u kolegi) ale może właśnie jakiś element od pcie 3.0(którego w 2.0 nie ma) powoduje zware(przy okazji np uszkadzając płyte).

Nie chce mi się wierzyć że to przez sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - sprzedawca bez Twojej WYRAŹNEJ prośby NIE MA PRAWA sam niczego otwierać i zrywać plomby, to na pewno nie jest nowa płyta.

 

Problem może być jeden - mogą się zasłaniać punkcikiem z regulaminu, że mogą dostarczyć produkt pozbawiony wad, niekoniecznie nowy i niekoniecznie musi to być Twoja naprawiona płyta główna - to jest upierdliwe i jeśli będą się tym zasłaniać to polecam walczyć już tylko o zwrot kasy i kupno w innym sklepie.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro proc jest inny, płyta inna to mi jedynie przychodzi do głowy problem zasilacza.

Jeśli folia jest na backplate, lub zamontowałeś te plastikowe , to raczej innego problemu nie powinno być.

Z jednym egzemplarzem płyty, coś by mogło kuleć z obsługą zen2, ale w 2 :hmm: ?

Najwyżej spróbuj na świeżym windowsie uruchomić pc, w co wątpię, że pomoże.

Tu jedynie pozostaje pożyczyć od kogoś drugiego pc, opartego o procek zen2, i przekładać po jednej części.

Będzie to upierdliwe, ale dojdziesz przyczyny co broi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procesor to Ci wymienili , to na uzywkę, czy totalna nowke ?

 

Jak masz leżeć jakichś stary dysk , to bym postawił na nim świeżego windowsa, wykluczysz ewentualny problem sterowników.

Albo ... z zasilaczem coś się stało, zen2 sa podobno strasznie czułe na zasilacz , jak mialem kiedys resety na początku przygody , to sporo czytałem i trafiłem na zagranicznym forum na wpis o zasilaczu. Tylko co by zmienił zasilacz przekładając kartę w dolny slot hmm .

 

Nie masz znajomego, co ma platformę zen2 ? Ja nadal bym się upierał, ze cos z Cpu jest nie tak .

Temat widać, ze jest trudny, najprościej postawić drugiego pc na tej samej platformie obok i przekładać po kolei. Na backplate, co masz chlodzenie zamontowane, jest folia ?

 

1. Procesor nówka na bank, prosto od AMD

2. Zasilacz ... nie mam drugiego na podmianę, a zresztą żadnych resetów nie mam. Przekładałem kabel od karty w inne wejście na zasilaczu i też nic z tego.

3. Nie mam znajomego z Zen2

4. Windowsa stawiałem już poprzednio na nowo i nic to nie dało.

 

 

To jest na pewno płyta po zwrocie tym bardziej, że zerwana plomba na folii i brak jednej śrubki, nieźle Cię załatwili i przy okazji potraktowali jak psa. :mad2:

To są właśnie te gwarancje srancje w tej ku*wie polsce, modlę się każdego dnia by nic mi w kompie nie padło bo jak przypomnę sobie moje bitwy o GTX 770 oraz czytając Twoje akcje to scyzoryk się w kieszeni otwiera - dosłownie.

Łap jutro za słuchawkę i skończ z byciem grzecznym klientem - dobra rada, ubiegaj się o zwrot pieniędzy lub wymianę na nową płytę główną skoro odesłana również nie działa, polecam stanowczy i ostry ton bo w dzisiejszych czasach jak przysłowiowo nie walniesz pięścią w stół to nic nie załatwisz.

 

1. Też tak myślę, że to nie jest nowa płyta. Nie wiem jednak czy wymiana płyty coś da. Znowu rozkręcać, czekać ... echh ... użerać się ...

 

 

Tak się zastanawiam, masz może możliwość sprawdzenia zestawu na innym zasilaczu ?

Może gdzieś coś nie styka i przez to taki cyrk bo to nie możliwe żeby po zmianie wszystkich podzespołów było to samo, a zasilacza chyba nie sprawdzałeś.

2 opcja po przeczytaniu całego wątku jest taka że może to jednak karta graficzna. Nie znam się na różnicy w architekturze miedzy pcie 3.0 a 2.0(z tego co mówiłeś to na takim testowałeś u kolegi) ale może właśnie jakiś element od pcie 3.0(którego w 2.0 nie ma) powoduje zware(przy okazji np uszkadzając płyte).

Nie chce mi się wierzyć że to przez sterowniki.

 

1. Nie mam innego zasilacza.

2. Sprawdzałem na poprzedniej płycie dwie karty od kolegi. Też nie działały w pciex16, a działały w drugim slocie. Swojej karty u niego nie sprawdzałem, bo on ma tylko PCI-E x 16 2.0. Zresztą jak jego karty u mnie nie działały, to od razu własną kartę uznałem za raczej sprawną.

 

 

Jeszcze jedno - sprzedawca bez Twojej WYRAŹNEJ prośby NIE MA PRAWA sam niczego otwierać i zrywać plomby, to na pewno nie jest nowa płyta.

 

Problem może być jeden - mogą się zasłaniać punkcikiem z regulaminu, że mogą dostarczyć produkt pozbawiony wad, niekoniecznie nowy i niekoniecznie musi to być Twoja naprawiona płyta główna - to jest upierdliwe i jeśli będą się tym zasłaniać to polecam walczyć już tylko o zwrot kasy i kupno w innym sklepie.

 

Nie wiem czy będę miał na to siły.

 

PS. Znalazłem coś takiego:

 

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ProLine jednak leci w kulki, jeśli chodzi o kwestie reklamacyjne. Też miałem dawno temu z nimi problem - widzę, że niczego się nie nauczyli. Trzeba to mieć na uwadze przy zakupach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb mnie nabuntował, więc do nich napisałem jeszcze raz.

Wkurzyłem się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb mnie nabuntował, więc do nich napisałem jeszcze raz.

Wkurzyłem się.

I dobrze trzeba walczyć o swoje :)

Ale temat intrygujący, bo z tego co podlinkowałeś to się dzieje na różnych kartach, też nagle.

Ja bym mimo wszystko stawiał na to żebyś sprawdził zasilacz (spróbuj może innym kablem podłączyć na początek)(w tym linku też nikt o zasilaczu nie wspominał)

To że komputer się nie resetuje to nie znaczy że jakaś linia nie świruje. A może być tak że przez jakieś przepięcie z zasilacza poszła zwara na płytę najpierw pierwszą, teraz 2 w obu uwaliło pcie x16 a komp działa, tylko że na x4 z którego ciągnie mniej prądu(chyba)(to tylko taka moja teoria).

U mnie np. była taka sytuacja że przez zjarane porty w routerze po kablu internetowym szło przepięcie i się komputer nie chciał włączyć + bootloop i dioda od cpu(vga też parę razy chyba) więc nic już mnie zdziwi.(ryz5 3600 i gaming max plus).

A dysku pod m2 nie masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam dysku M2

 

@down

Dzięki, niestety nie mieszkam w pobliżu.

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma tematu. Jakbys był z okolic Poznania to można by coś razem potestowac, ale sam czekam na powrót z serwisu. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość od Proline, twierdzą, że nie maczali palców przy płycie. Nie mam pojęcia czy im wierzyć czy też nie. A może faktycznie to wina MSI. Nie wiem czy jest sens jeszcze się kłócić.

 

Dzień dobry.

 

Dziękuję za wiadomość. Sprzęt był nowy z dostaw producenta, widocznie taki standard mają. Co do objawów to tylko potwierdza, że problem nie jest w płycie, bo nie sądzę aby druga płyta miała taki sam problem. Z naszej strony jest wszystko okej. Dodam tylko, że obecnie jest wysyp problemów z Ryzenami.

 

Z poważaniem,

Marcin Starek

 

Dzisiaj jeszcze posiedziałem nad kompem i udało mi się uruchomić, po całej serii różnych kombinacji ustawień w BIOS, kartę graficzną w górnym slocie PCI-E. Niestety tylko w prędkości x8 3.0 (chociaż lepsze to niż dolny slot). Podziałała opcja w BIOS "PCI_E1 Lanes Configuration", w której dałem wartości "8x + 8x"

W innych konfiguracjach komputer nie uruchamia się (za wyjątkiem oczywiście drugiej wartości przy wymienionej przeze mnie wyżej opcji, tj. "4x + 4x + 4x + 4x").

 

Będę jeszcze problem analizował i czytał w sieci. Na razie nie wiem na czym stoję i co z tym fantem można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A resztę tych opcji jak masz ustawione

(chodzi o te z 3:57)

Bios aktualizowałeś ?

Gdzieś w necie znalazłem w necie że kolesiowi komp startował tak 1/4 i pomagało włączenie i wyłączenie zasilacza i wtedy działało na 16x ale jako tako rozwiązania jasnego nie widać a niektóre wątki są z 2012r.

Zmień może kabel do karty graficznej (powinieneś mieć 2 do tego zasilacza a karta potrzebuje 1).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi kabel od zasilacza oczywiście próbowałem.

BIOS aktualny, sterowniki chipsetu również. Jeszcze się pobawię jutro sterownikami.

A tymi ustawieniami w BIOS z filmiku właśnie się bawiłem w różnych kombinacjach i dzięki temu udało mi się uruchomić x8 3.0 w głównym slocie PCI-E.

Zasilanie karty mam tylko i wyłącznie na jednym kablu - 8-pinowym. Więcej kabli ta karta nie obsługuje

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zadzwonili do mnie z ProLine. Zaproponowali, że podeślą kuriera i prześlą płytę do serwisu producenta, a jeśli ten potwierdzi, że mam rację, to zwrócą mi pieniądze.

 

No i od razu napadły mnie wątpliwości. Serwis producenta pewnie stwierdzi, że u nich wszystko gra i wydziwiam i tylko stracę czas oraz nerwy, a także będę miał kolejną miesięczną blokadę na sprzęt. Poprosiłem o czas do namysłu do poniedziałku ...

 

Dla mnie osobiście pojawił się w moim komputerze jakiś konflikt wynikający z wad BIOS-u płyty głównej w odniesieniu do mojego sprzętu i to, że u mnie nie działa, nie oznacza, że na innym sprzęcie mogą też być problemy (tak jak u mnie nie było problemów przy zamontowanym Ryzenie 3 1200). Teoretycznie mam podzespoły, które nie powinny sprawiać żadnych konfliktów, ale co z tego, skoro nie jest tak jak być powinno i ja upatruję to akurat w płycie głównej (przypominam, że testowałem też dwie karty graficzne od znajomego)

 

Zadzwoniłem do wsparcia technicznego MSI. Wyjaśniłem sprawę i zapytałem się czy jest szansa, że w takiej sytuacji mogą uznać reklamację, bo jeśli absolutnie nie ma na to szans, to musiałbym przemyśleć czy jest sens korzystać z propozycji ProLine i marnować kolejny miesiąc i ostatecznie zostać z nie rozwiązanym problemem.

 

Pan w MSI stwierdził, że to faktycznie nietypowy problem i właściwie wszystko co mógłbym mi w tej chwili zalecić by spróbować zdiagnozować i rozwiązać problem już wykonałem. Poprosił o przesłanie maila z opisem, a oni przekażą sprawę bezpośrednio na Tajwan (niestety dzisiaj mają tam święto) i postarają się jeszcze najpóźniej w poniedziałek dać mi odpowiedź. Zobaczymy co z tego wyniknie, ale jestem pesymistą po tym wszystkim.

 

Nawet w pracy nie mogę się skupić na robocie, bo ciągle myślę o tym przeklętym komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocieszające jest to że nie jesteś z tym sam bo wiele osób miało taki problem ale zasadniczo rozwiązania jako tako nie znalazłem. No i 2 sprawa jest taka że zasadniczo między 8x a 16x różnicy w wydajności nie ma ale doskonale Cie rozumiem. (sam reklamowałem płytę bo usb mi nie działały i się już 3tydzien bujam bez pc). Ciekawe co Tajwan odpisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajwan odpowiedział mniej więcej tak za pośrednictwem polskiego supportu MSI:

 

Niestety nie posiadamy karty graficznej PNY GeForce GTX 1660 Ti XLR8 Gaming Overclocked Edition, do sprawdzenia problemu używamy karty graficznej MSI GTX 1660 Ti Ventus XS 6G OC.Po podłączeniu karty graficznej MSI GTX 1660 Ti Ventus XS 6G OC do gniazda PCI_E1, karta graficzna może działać z prędkością PCIe 3.0 x16. Zrzuty ekranu z aplikacji GPU-Z i HWiNFO. Prosimy o potwierdzenie, z której wersji BIOSu Pan korzysta ( czy jest to wersja E7B86AMS.1D0.?)

 

Jeśli problem nadal występuje, prosimy o skontaktowanie się ze producentem karty graficznej (w tym przypadku PNY) w celu uzyskania informacji na temat kompatybilności z Pańską płytą.

 

Reasumując - odsyłają mnie do producenta karty graficznej. Chyba im umknęło, że na poprzedniej płycie, którą mi wymieniono, nie działały również dwie karty graficzne od mojego znajomego. Były one co prawda starsze niż GTX 1660 ti, ale na 100 % sprawne.

 

Znowu będę musiał się pobawić BIOS-ami oraz sterowanikami chipsetu w następny weekend (w tygodniu nie mam na to czasu i chęci), a potem będę pisał do producenta karty graficznej - PNY ...

 

Ten pewnie odeśle mnie do MSI, ten znowu do PNY, potem odeślą mnie do producenta klawiatury czy też myszki. Od Annasza do Kajfasza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, oj zabawy w ciuciubabkę. Nic to nie da, będzie "spycholandia" bo tak to jest jak nie wiadomo co powoduje problem i ciężko go określić na serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chyba najprościej będzie jak cały komputer oddam do Komputronika, zapłacę za diagnozę i tam ustalą mi przyczynę, mają większe możliwości niż ja (mogą podmieniać poszczególne części aż zdiagnozują co jest z moim zestawem nie tak). Mają coś takiego w swojej ofercie, tylko nie wiem czy jest to dostępnie lokalnie, bo jeśli musiałbym gdzieś przesyłać cały sprzęt to raczej na to się nie zdecyduję. Muszę się podpytać w lokalnym w sklepie.

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę współczuję, tej sytuacji ...

Mnie by coś już strzeliło, mimo że jestem spokojnym człowiekiem.

Jak dotrwasz jeszcze jakiś czas, to za 650zł z wysyłką, mógłbym Ci sprzedać bezproblemową płytę pod zen2. Moja z sygny, uparcie szukam płyty z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym, i albo wezmę x470 taichi , x570 aorus elite, crosshair hero VII, ewentualnie jak się pojawi do tego czasu x570 tomahawk, to może bym w nią poszedł. Ale to kwestia jakiegoś czasu, bo nie szukam w normalnych cenach tych płyt, tylko poniżej ceny rynkowej , więc potrzebuję więcej czasu niż przy zamówieniu dziś i odbiorze w ciągu 2 dni. Pod warunkiem, że u Ciebie broi płyta główna, ale podejrzewam , że jednak to wina płyty. Ostatnio wynalazłem asrocka x470, w którym z zen2 nie działał główny pcie , koleś na olx puścił jako nie w pełni sprawną za śmieszną kaskę.

Fakt, nie masz możliwości pożyczyć od kogoś podobnego pc, to trochę utrudnia wytypowanie problemu, a jak się masz męczyć , to może i faktycznie, najlepszym wyjściem będzie diagnoza w serwisie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeszcze pokombinuję w sobotę trochę sam. Może to kwestia sterowników do chipsetu od AMD i coś się żre z moją kartą graficzną przez to? Trzeba przyznać, że wstecznych wersji nie sprawdzałem, kombinowałem tylko z BIOS-ami płyty głównej. Muszę się cofnąć aż do września i sprawdzić.

 

EDIT. Dołożyłem do nich własne screeny (w tym z BIOS-u, GPU-Z, HWInfo)

 

Odpowiedź:

Jeśli uważa Pan, że sprzęt nie funkcjonuje prawidłowo w świetle informacji, które przekazaliśmy w poprzedniej korespondencji, a karta graficzna jest sprawna i kompatybilna - zostaje reklamacja w sklepie, gdzie go zakupiono, przykro nam.

 

PS. Dzisiaj byłem w salonie Komputronika, być może w przyszłym tygodniu oddam cały komputer na diagnozę. Może wreszcie się dowiem gdzie leży problem. Może też się okazać, że wszystko oddzielnie jest sprawne i jest wyłącznie problem z kompatybilnością. Wtedy musiałbym albo reklamować np. kartę graficzną (nie wiem czy mi przyjmą taką reklamację) albo też sprzedaż jednego z podzespołów i zakup nowego.

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp w serwisie?

Już cos wiadomo?

Ja kupiłem asrocka x370, komp działa tak samo bezproblemowo jak na asusie x570. Asus wylądował na sprzedaż.

Jestem ciekawy czy coś jest uszkodzone, czy coś ze sobą nie działa poprawnie. Takie przypadki rzadko się zdarzają, i czemu to się pojawiło po dłuższym czasie użytkowania a nie od razu, jak cos ze sobą by miało nie działać poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero we wtorek-środę zanoszę do serwisu (tak wstępnie jestem umówiony).

 

Dałem sobie dodatkowy na tydzień na ogarnięcie wszystkich zaległości związanych z użytkowaniem komputera: opłaty, podatki, kilka zakupów, sprzedaż na allegro i oczywiście trochę relaksu. W końcu byłem na głodzie komputerowym przez miesiąc :P

 

A co do płyty to podejrzewam, że jest sprawna (w końcu mi ją wymienili na inną), co najwyżej problem może tkwić w BIOS-ach płyty.

 

Mam nadzieję, że wreszcie uda się ustalić co i jak i znaleźć rozwiązanie problemu. Ja już nie mam pomysłu na ustalenie przyczyny własnymi siłami, a nie chce mi się zamawiać np. nowej karty graficznej czy zasilacza by po potem zwracać je przed upływem 14 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej wygląda na to że mam podobny problem. Też nie działa mi 1 sze gniazdo PCI express. Płyta główna B450 gaming plus bez maxa ;) Płyta oddana do sklepu mediaexpert. Stamtąd poszła do dystrybutora firma incom czy jakos tak. Dalej podobno do serwisu MSI gdzie stwierdzili że wszystko jest wporzo :) W poniedziałek odrazu oddałem po raz drugi na rękojmie żądając nowej płyty z w wersji max poprawionej bez zwalonych biosów itp.

W między czasie kupiłem nową płytę główną MSI a pro MAX. Zestaw w piątek złożony dalej nie działa. Oddałem nową płytę główną w ramach 14 dni zwrotu.

W przyszłą sobotę lecę do kumpla potestuję grafikę. Lipa bo ma proc Intela

Zmieniłem nawet zasilacz ze starego Seasonica 520w na nowego Focusa Gold 550 dalej działa tylko drugi slot.

Czekam na decyzję serwisu odnośnie płyty głównej może dostane nową ;)

Jeżeli grafika zadziała na platformie intelowskiej kumpla to obstawiam CPU ale też nie moge być do końca pewnym. Już trochę nie mam siły sprawdzać 1 msc już bez PC i syf w pokoju od części i pudeł :kwasny:

 

Grafika to RTX 2070 Zotac AMP extreme, Pamięci Crucial 3000 MHZ, Procek Ryzen 2600

 

PS. U mnie problem też pojawił się po 4 miesiącach użytkowania :)

Edytowane przez Slu-Pain_89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...