Skocz do zawartości
RayvenPL

Zakup monitora min. 24"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W tym momencie jestem szczęśliwym posiadaczem Asusa VK222H. Do teraz spełniał moje oczekiwania, ale już nie spełnia, poza tym coś mu się już chrzanić zaczyna.

 

Poszukuję monitora w kwocie do 1000zł w rozmiarze min. 24".

Oglądam dużo filmów, ostatnio, jako że zmieniłem w końcu sprzęt, m.in. grafę na GTX1660Super, to zaczynam od nowa grać w gry.

Ponadto do monitora mam podpięty przez switcha HDMI tuner TV naziemnej, więc mile widziane wbudowane głośniki.

 

Podkreślam, że nie znam się zupełnie na monitorach, ale wiem co to są częstotliwości odświeżania oraz znam różnicę pomiędzy IPS a TN.

Opóźnienia w zakresie kilku ms są akceptowalne, gram rekreacyjnie a nie wyczynowo, poza tym w strzelanki sieciowe i tak ssę, więc monitor nie pomoże :E

Często oglądamy na monitorze TV z pewnej odległości i pod różnymi kątami, więc szala wyboru matrycy przechyla się ku IPS. Chyba że są inne lepsze w tej cenie. Ale tu już zaczyna się mój laicyzm.

 

Bardzo proszę o kilka konkretnych propozycji w przedziale cenowym, ponieważ wybór jest ogromny, parametry "na papierze" bardzo często zbieżne, a ja nie potrafię stwierdzić czym się różnią od siebie konkretne modele, szczególnie jeśli chodzi o szeroko rozumianą jakość.

 

Znalazłem kilka wypowiedzi na temat AOC G24U https://www.x-kom.pl/p/517973-monitor-led-24-aoc-24g2u.html

 

Czy w tej cenie będzie to najlepszy wybór dla mnie?

 

Z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam

Ray

Edytowane przez RayvenPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kilka wypowiedzi na temat AOC G24U https://www.x-kom.pl/p/517973-monitor-led-24-aoc-24g2u.html

https://pclab.pl/art82063.html

 

AOC 24G2U jest ciekawy, bo przy matrycy IPS ma kontrast w okolicach 1500:1 i gamut zdaje się też nieco ponad sRGB. PPI będzie miał jednak na tym samym praktycznie poziomie co Twój poprzedni 22" 1680x1050, czyli okolice 90-92 - mi to osobiście bardzo przeszkadzało, ale jeśli Ciebie nie gryzie, to możesz brać.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz też kilka komentarzy https://www.ceneo.pl/86165230 jakoś nikt nie pisze i nikomu nie przeszkadza PPI, jesteś chyba ewenementem :D

 

Jak chcesz 144hz to jak najbardziej ten AOC.

 

Jak 75hz wystarczy i chcesz wydać mniej to do 500zł znajdziesz inne modele.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz też kilka komentarzy https://www.ceneo.pl/86165230 jakoś nikt nie pisze i nikomu nie przeszkadza PPI, jesteś chyba ewenementem :D

Jak ktoś kupuje taki monitor, to przedkłada ilość FPS nad PPI, czyli godzi się z pikselozą na pulpicie/czcionkach (w grach typu CouterStrike taki problem nie ma znaczenia). Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś kupuje taki monitor, to przedkłada ilość FPS nad PPI, czyli godzi się z pikselozą na pulpicie/czcionkach (w grach typu CouterStrike taki problem nie ma znaczenia).

 

Przecież w Windowsie może lecieć na 60hz a w grach na 144hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w Windowsie może lecieć na 60hz a w grach na 144hz.

... no i? (nie bardzo wiem co to zmienia ... po prostu do 1000zł kupisz monitor 144HZ z kiepskim FHD, natomiast z 4K 144Hz w tej cenie może być problem) Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no i?

 

no i luz z z pikselozą na pulpicie/czcionkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na iPadzie Air 10cali mam koło 264ppi irozdizalke 2224x1668

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możemy się w końcu zgodzić, że do 24" 1080p będzie w pełni akceptowalne przez zdecydowaną większość osób? Czcionki są gładkie z normalnej odległości 60-70 cm, widzę ten monitor(AOC G24U) prawie codziennie na oczy i nie brakuje mu PPI, serio. Przy 27" już można dyskutować.

IMO jeżeli lubisz oglądać filmy i grasz rekreacyjnie, to olej IPS, bo pod kątem i tak będziesz miał IPS glow, zamiast tego kup sobie BenQ EW277HDR(27", HDR, VA, 1080p, 75 Hz z OC) - mam i polecam, do 1000 zł nie dostaniesz lepszej jakości obrazu(kolory + kontrast).

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za wypowiedzi i przepraszam za odpowiedź z opóźnieniem. Ferie i urwanie d..., jak nie z robotą to z dzieciakami i ich zimowymi obozami.

 

Ja na tym moim pixelozy nie widzę, to i na 24" FHD mi przeszkadzać nie będzie.

Tym bardziej że nie przeszkadza mi 32" TV FHD z normalnej odległości.

 

Nie chcę wydawać >1000zł, gram faktycznie rekreacyjnie i raczej single niż multi (mam uszkodzone nerwy w prawej grabie i ssę kompletnie z czasem reakcji i celnością, ale z botami daję radę :E )

 

Kolega kubinek83pp napisał, że można upolować coś ciekawego 75Hz za zdecydowanie mniej. Pytanie - skoro i tak mam budżet do 1000zł, to czy warto? Czy będzie to dla mnie istotna różnica?

Sprzęt mam ze średniej półki, nie jestem maniakiem wodotrysków, bardziej się dla mnie liczy grywalność. Online gram mało, bo sobie nie radzę. Dzieciaki jeszcze za młode żeby grać w coś dynamicznego online.

Ale miło by było gdyby jednak oczy nie wychodziły mi za uszy.

 

Edit: zapomniałem dopisać że dużo pracuję w domu z dokumentami. Praktycznie codziennie, czasem godzinę, czasem 3-4 godziny.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez RayvenPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...