Skocz do zawartości
algis

Przesiadka z ryzen 2600 na 3600x a temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wymieniłem procka tak jak w temacie z 2600 na 3600x, spodziewałem się wyższych temperatur, ale chciałbym się upewnić czy nie są przypadkiem za wysokie.

Sprzęt

MSI B450 tomahawk

Fortis 3 z pastą MX4

obudowa Meshify C z 4 wentylatorami (2 z przodu, 1 nad procesorem, 1 z tyłu)

karta rtx 2070

 

Jak miałem ryzena 2600 to np. w RDR2 (wysokie/ultra), lub Battlefield 1 (ustawienia low) procek nigdy nie przekraczał 42C, teraz po przesiadce na 3600x temperatury są w okolicy 56-58C i czasami dosłownie chwilowe skoki do 64C (wg MSI Afterburner). Mam jeszcze około tygodnia na ewentualny zwrot 3600x i zastanawiam się nad tym bo w grach jakiegoś wielkiego skoku wydajności nie ma (gram w 1440p). Myślałem jeszcze nad zdjęciem chłodzenia i ponownym nałożeniu pasty bo przy zakładaniu procka przesunąłem radiator i musiałem go na chwilę zdjąć (cały procek nadal i tak był pokryty pastą).

 

@edit

W ramach wyjaśnienia: moje pytanie to nie "czy 58 stopni na procku to dużo" tylko "czy różnica 15 stopni między tymi dwoma procesorami jest normalna"?

Edytowane przez algis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 stopnie na 2600 xD ? Gdzie Ty to trzymałeś na balkonie ? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też mi się wydawało to mało na początku, ale tak się przyzwyczaiłem do tej temperatury, że teraz 56C wydaje mi się dużo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu wziąłbym używaną kartę, 1060 lub rx 4xx, 5xx, oferują podobną wydajność tylko są połowę tańsze.

 

w 1440p to gpu jest hamulcowym nie procesor, 56 stopni duzo? w dupach sie poprzewracało :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 1440p to gpu jest hamulcowym nie procesor, 56 stopni duzo? w dupach sie poprzewracało :E

 

Mistrzu co Ty cytujesz xD

 

@edit

W ramach wyjaśnienia: moje pytanie to nie "czy 58 stopni na procku to dużo" tylko "czy różnica 15 stopni między tymi dwoma procesorami jest normalna"?

Edytowane przez algis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to forum mnie zabija, nie wiem co to za gówno i skąd sie w tym cytacie wzięło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też mi się wydawało to mało na początku, ale tak się przyzwyczaiłem do tej temperatury, że teraz 56C wydaje mi się dużo :E

Wyższy vcore w porównaniu ze starym CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalka, też zmieniłem na 3600, temperatury wzrosły, ale nie aż tak - po pierwsze ja zrobiłem OC na 4,2ghz i ustawiłem napięcie na sztywno 1,3v bo w auto to mi ponad 1,4v ustawiło, a po drugie, masz mniejszą powierzchnię niż w 2600 (7 vs 12nm) więc mimo , ze oszczędniejszy, to sie trochę bardziej grzeje poprzez mniejszy styk z chłodzeniem

 

swoją drogą 2600 na auto mimo słabszego chłodzenia od twojego w bf5 rzadko kiedy 46 st przekraczał, więc panu piszącemu pierdy o balkonach proponuję tam głowę wystawić i ostudzić :E

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości...po co Ci 3600?

Do GTX 1660 to aż za nadto...wykorzystujesz cepa do czegoś bardziej zaawansowanego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okazja się nadarzyła, szkoda było nie wziąć za niecałe 750, druga sprawa dobrze sprzedałem r5 2600, jak się ludzie zwiedzą o nowej rewizji 1600tek AF to nikt za 400 używki nie będzie chciał kupić 2600 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 56 stopni w grach to standard, potrafi dobić nawet do 62-3, tyle że na Ryśku 2600@4100 pod ferą 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w grach r5 2600 nigdy mi więcej jak 60 nie dobił (bf1, nawet w bf5 miałem 56-57st max) po OC na 4100, chłodzonko Fera 3

a teraz dzieki temu , że mi sie trafiła dobra sztuka r5 3600 (4,2ghz przy 1,31v) to i na nim w bf5 mam 55-56 przy Fera 3 :D

 

edit

temperatury ryśka 3600 w bf5 przy 4,2ghz i 1,31v

https://www.youtube.com/watch?v=4G7t3TNhgyw

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 62-63 stopnie osiągał mi w w dwóch grach, Need for Speed: Payback jeśli dobrze pamiętam i w czymś jeszcze,(GR:Wildlands? Nie pamiętam) reszta gier poniżej 60.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okazja się nadarzyła, szkoda było nie wziąć za niecałe 750, druga sprawa dobrze sprzedałem r5 2600, jak się ludzie zwiedzą o nowej rewizji 1600tek AF to nikt za 400 używki nie będzie chciał kupić 2600 :E

Dobry deal ;)

To żeś zaszalał...a tak nie dawno miałeś jakiegoś i5 SB i płytę Mediona

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ba, dalej bym pewnie miał, na początku listopada z sekcją zaczęły się dziać problemy i stara i7 zrzucała zegary w grach a nie chciałem już ładować w staroć kasy - tyle że r5 3600 był (jest) za drogi w porównaniu do r5 2600 , a teraz jak wyszły te 1600AF to już w ogóle masakra - za 4 stówki procek co go spokojnie z rtx 2060 można sparować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...