Skocz do zawartości
deton24

Monitory - lista 318 modeli 22-49" z parametrami | + polecane | od 450zł do 2000-18K zł

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są jakikolwiek monitory obsługujące 100hz bądź 120hz ? Na jakiej matrycy są robione i jak z kolorami ? Ile bitów mają 8/10 ? Czekam za tym modelem Philips Momentum 328m1r ciekawe kiedy premiera ?

 

Swoją drogą ciekawe która karta graficzna obsłuzy Ci odświeżanie 120hz w 4K... no ale pomarzyć zawsze można :E

 

EDIT:

 

deton24 tak, tak, źle się wysłowiłem, tak jak mówisz chodziło mi oczywiście o wygenerowanie tych 120 klatek w 4K na przyzwoitych detalach w nowych grach a nie samą obsługę... :P

Edytowane przez powerxenergy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem... Tu nie chodzi o samą obsługę, bo DisplayPort ma to od 2010 roku w standardzie 1.2, ale o wydajność spokojnie uzyskiwaną na takim poziomie raptem w CSie na współczesnym sprzęcie, albo na niskich detalach.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakikolwiek monitory obsługujące 100hz bądź 120hz ? Na jakiej matrycy są robione i jak z kolorami ? Ile bitów mają 8/10 ? Czekam za tym modelem Philips Momentum 328m1r ciekawe kiedy premiera ?

 

Kolego jak już się tak upierasz na to 4k... to mam dla Ciebie propozycję, co prawda troszkę abstrakcyjna, ale jest:

 

Takiego acerka znalazłem na promocji walentynkowej = 4k, 144Hz, IPS, G-sync, HDR 600... przeceniony o tysiaczka, za jedyne 8499 ;P

https://pl-store.acer.com/predator-x-gaming-monitor-predator-x27-czarny

 

Lub taki acerek

4k, 144Hz, IPS, FreeSync, HDR 400... za jedyne 3699.

https://pl-store.acer.com/xv3-gaming-monitor-nitro-xv273kp-black-pl

 

 

A to, że potencjał tych monitorów jeszcze długo nie będzie wykorzystany jeśli chodzi o samo odświeżanie w grach to już inna sprawa.

Edytowane przez powerxenergy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe która karta graficzna obsłuzy Ci odświeżanie 120hz w 4K... no ale pomarzyć zawsze można  :E

Ja nie mówię o tej generacji kart graficznych tylko kolejnych ... Monitor/TV kupuje się raz na dlugi czas.To że teraz nie uciagnie karta graficzna w 4k/100hz to nie oznacza ze next gen nie da rady lol2.gifNie proponuj mi monitorów 27 calowych w 4k szczerbaty.gifPośmiać się można lol2.gif Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię o tej generacji kart graficznych tylko kolejnych ...

Jak wyjdzie kolejna generacja kart to się okaże, że i gry będą bardziej wymagające i tak w kółko.szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjdzie kolejna generacja kart to się okaże, że i gry będą bardziej wymagające i tak w kółko.szczerbaty.gif

Nikt nie karze grać na max detalach lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że kiedyś miałem monitor iiyama XUB2492HSU-B1. Matryca IPS, FullHD, 60 Hz. Dla przestrogi można dodać go do listy. Moje odczucia. Monitor nie nadaje się do gier, smużenie jest okropne nawet w grach wolnych jak Wiedźmin 2. O FPS'ach możecie zapomnieć, obraz pływa. Dodatkowo iiyama reklamowała ten sprzęt jako 75 Hz, a w rzeczywistości działał w natywnej z 1920x1080p, więc poczułem się oszukany przez producenta. 75 Hz było dostępne po zmniejszeniu rozdzielczości do 1440x900, jednak ekran zachowywał się gorzej niż przy 60 Hz na natywnej. Prawdopodobnie matryca nie wyrabiała z klatkami, była zbyt wolna, a skalowanie do 1440x900 zwiększało jeszcze input lag. Dodam, że monitory iiyamy tracą bardzo szybko na wartości. Sprzęt kupowałem za ponad 850 zł, a po roku czasu nowy w sklepie kosztował już poniżej 800 zł. Dzisiaj nowy kosztuje 750 zł. A używka? Szkoda gadać. Po roku sprzedacie go za pół ceny.

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisałem. To raczej model pokrewny do istniejącego już liście. Podobne problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krisol rozbił bank i dorzucił od siebie ze 20 nowych modeli + jego własny -

 

Spis modeli wyróżniających specyfikacją na tle konkurencji

(nowe modele dorzuciłem do listy u góry i uzupełniłem specyfikację, poniższą wkleiłem pod spodem).

 

W planach też ma ponoć dodanie monitorów 144-165 Hz IPS/VA oraz 240 Hz TN.

Stay tuned.

 

IPS 60-75 Hz:

22”:

Acer SA220QABI - FreeSync

AOC 22V2Q - FreeSync, DisplayPort

24/25”:

Philips 246E9QJAB/00 - FreeSync, DisplayPort, poszerzony gamut kolorów

Philips 245E1S/00 - 1440p, FreeSync, DisplayPort, poszerzony gamut kolorów

Dell S2419HM - HDR600

Dell U2518D/BenQ PD2500Q - 1440p

27”:

Philips 276E9QJAB/00 - FreeSync, DisplayPort, poszerzony gamut kolorów

Philips 275E1S/00 - 1440p, FreeSync, DisplayPort, poszerzony gamut kolorów

Philips 276C8/00 - HDR, 1440p, poszerzony gamut kolorów

Philips 276E8VJSB/00 - 4k, poszerzony gamut kolorów

Philips 278E1A/00 - 4k, poszerzony gamut kolorów

LG 27UL600-W/27UL650-W - HDR, 4k, FreeSync, DisplayPort

32”:

AOC Q3279VWFD8 - 1440p, FreeSync, DisplayPort, poszerzony gamut kolorów

Philips 328P6AUBREB/00 - 1440p, HDR, poszerzony gamut kolorów

Dell U3219Q - 4k, HDR, poszerzony gamut kolorów

 

VA 60-75 Hz:

22”:

Acer Nitro QG221QBII - płaski, FreeSync

24”:

Philips 248E9QHSB/00/MSI Optix G241VC - zakrzywiony, FreeSync, poszerzony gamut kolorów

Acer Nitro QG241YBII - płaski, FreeSync

27”:

Philips 278E9QJAB/00 - zakrzywiony, FreeSync, DisplayPort, poszerzony gamut kolorów

Acer Nitro QG271BII - płaski, FreeSync

BenQ EW277HDR - płaski, HDR, poszerzony gamut kolorów

Samsung C27H711QEUX - zakrzywiony, 1440p, FreeSync, DisplayPort, poszerzony gamut kolorów

32”:

Philips 325E1C/00/Philips 328E9FJAB/00 - zakrzywiony, 1440p, FreeSync, DisplayPort, poszerzony gamut kolorów

Samsung U32J590UQUX - płaski, 4k, FreeSync, DisplayPort, poszerzony gamut kolorów

LG 32UK550-B - płaski, 4k, HDR, FreeSync, DisplayPort, poszerzony gamut kolorów

Philips Momentum 326M6VJRMB/00 - płaski, 4k, HDR600

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się już w naszym kraju Samsungi S27R350FHUX i U28R550UQUX 4K HDR. Wprawdzie "dostawa wkrótce" ale można dodawać do koszyka i płacić(Xkom). 799zł i 1549zł. Oba na IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletny brak specyfikacji tego pierwszego w sieci.

Ale dla modelu 24" jest, i będzie to prawdopodobnie IPS, FHD, 75Hz, FreeSync, bez DP.

 

Dopisałem oba modele.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung U28R550UQUX to jest chyba ta sama matryca co w ASUS VG289Q (również nowość)

Edytowane przez neutron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nigdzie takiego potwierdzenia w sieci na razie.

Generalnie VG289Q to IPS 4K HDR 8 bit + FRC DP FreeSync. Model matrycy Innolux m280dca-E3B.

Dopisałem go też.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto wydzielić 29"/34" albo samo 21:9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ma żadnych 32:9, a bardzo fajnie się gra na tym w odpowiednio dużej przekątnej.

 

To nie jest zły pomysł.

Może przy okazji. Chyba Krisol jeszcze miał robić jakiś update i miało to być wrzucane na DP. Może wtedy.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mój świeżo kupiony MSI Optix MAG241CR nie zasłużył na miejsce na liście z jakiegoś konkretnego powodu? Większa wersja (MAG271C) jest.

 

Jeszcze testuję (14 dni "okresu próbnego"... tfu... na zwrot), ale może nie zwracam uwagi na coś istotnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisałem, wyodrębniłem osobną kategorię 24" 144Hz zakrzywione.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto wyszczególnić wszystkie trzy wersje (241C/241CV/241CR)? 800zł to chyba zbyt optymistycznie. Cena obecnie to 1200-1500zł :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie najlepsze monitory bez kolejności (bo każdy jest w czymś lepszy):

1)ASUS VG279QM/VG259QM (najmniejszy blur przy 280hz i funkcji ELMB)

2)MSI MAG251RX (najlepsze kolor 8bit+FRC, niski input lag ok 2.4ms, czas reakcji zbliżony do TN 240Hz)

3)Alienware AW2521HF (czas reakcji jeszcze lepszy niż MSI, ale słaby kontrast)

4)Acer XV273QX (dość wolny bo ok 4.5ms czas reakcji, ale najniższy input lag poniżej 2ms, dobry kontrast i kolory).

5)Acer XF252QX/ OMEN x 25f (monitory na najnowszej TNce, mały input lag, czas reakcji ok 2ms, reszta jak w typowych tnkach)

 

Ogólnie rzecz biorąc brałbym coś z tej 5/6. Benq xl2546 lub xl2540 są na panelu TN starszej generacji jak dla mnie przez to są skreślone, bo po co brać bardzo drogi monitor gorszy niż acer/omen. Sam mam Acera XV273QX jak dla mnie jest ok, mam jeszcze chęć sprawdzić Omena.

 

Ps. To, że zawodowi gracze używają jakiegoś sprzętu nie znaczy, że jest on dobry/najlepszy.

 

Kolega w sąsiednim temacie podrzucił listę nie sprawdzałem czy jest wszystko na pierwszej stronie, ale chyba brakuje tam IPSów 240 i 280Hz ?

 

Druga sprawa, 34" IPS 144Hz UWQHD za 2199zl ? To powinna być pozycja obowiązkowa na liście i to tłustym drukiem ;)

https://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/iiyama-monitor-iiyama-34-gb3461wqsu-b1.bhtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...