Skocz do zawartości
deton24

Monitory - lista 318 modeli 22-49" z parametrami | + polecane | od 450zł do 2000-18K zł

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem fanem zakrzywionych w tym rozmiarze. Polecam zobaczyć sobie podobny wcześniej w sklepie i nie brać w ciemno. Ale może podejść. Ogólnie 144Hz jest dobrym wyborem. Akurat niekoniecznie akurat ten, ale zdania są podzielone. Kilka słów o tym modelu jest też w temacie.

7 2700 polecam wymienić do gier na 5 3600.

Ostatecznie w podobnej cenie kręcić 3300X.

Wtedy w skrócie łatwiej o 144Hz. 

Na liście nie ma jeszcze żadnej pamięci RAM. Przyda się coś o prędkości 3000/3200MHz w nie za wolnym CL, ew. coś kręcącego się do tych wartości.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, deton24 napisał:

Nie jestem fanem zakrzywionych w tym rozmiarze. Polecam zobaczyć sobie podobny wcześniej w sklepie i nie brać w ciemno. Ale może podejść. Ogólnie 144Hz jest dobrym wyborem. Akurat niekoniecznie akurat ten, ale zdania są podzielone. Kilka słów o tym modelu jest też w temacie który wysłałem.

7 2700 polecam wymienić na 5 3600.

Ostatecznie w podobnej cenie kręcić 3300X.

Wtedy w skrócie łatwiej o 144Hz. 

Na liście nie ma jeszcze żadnej pamięci RAM. Przyda się coś o prędkości 3000/3200MHz w nie za wolnym CL, ew. coś kręcącego się do tych wartości.

Patriot 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Viper 4 takie mam kosci ,procesora nie bede wymianial ,narazie go zostawiam ,ze nie sprawdzilem  dokladnie z tym prockiem ,za pare zlotych wiecej mialbym duzo lepszy procesor ,ale kupilem gotowiec z xkom, i dodam ze gram w 60FPS

Edytowane przez tomkill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jaki monitor możecie polecić w przedziale 1.5-2 tys.?

- Fajnie jakby wspierał daisy chain (miał display port out lub usb-c), żeby połączyć kilka monitorów na raz do laptopa przez jeden kabel usb-c
- USB c z ładowaniem laptopa
- Sensowne parametru obrazu (sRGB, pewnie Adobe jest poza zasięgiem)
- adaptive sync / freesync jako opcja
- rozmiar 24-32 cale
- vesa
- RJ45 - opcja

Jak ktoś ma coś sensownego i jest zadowolony to proszę o info.

Edytowane przez Szala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Co polecacie mi za monitor do RTX 2080 Ti i i9-7920x@4.6Ghz? 
Obecnie używam Predatora 24" FHD XB241h 144Hz z G-sync. 

Optymalną wielkością byłby monitor 27" wraz z obsługą G-sync bo już się do niej przyzwyczaiłem:-) [nie do końca jestem przekonany do prawidłowego działania g-sync compatible z kartami nvidii 2xxx - chyba, że ktoś z Was używa na codzień takiego rozwiązania i się jemu to sprawdza?] 


Chciałbym zachować poziom 60 fps+ (nawet z blokadą ilością klatek na 60 fps , ew. przy większej rozdzielczości 3440x1440 lub 4K mógłbym pozwolić sobie na zejście z ustawieniami jakości obrazu w dół) 

Drugi wariant jaki bym rozważał to pozbycie się obecnego monitora +  wymianę 9-letniego tv 32" na Philips Momentum 436M6VBPAB/00 4K Quantum Dot HDR lub inny, który polecacie do ok. 2,5k? 

Edytowane przez Meistero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-Sync dzisiaj, to także monitory FreeSync z DisplayPort (16xx, 2xxx), zwłaszcza te oznaczone G-Sync Compatible. Warto mieć to na uwadze, bo współcześnie mało już wychodzi monitorów z samym G-Sync.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przeskoczyć na zupełnie inną=lepszą jakość obrazu. W Predatorze nawet po skalibrowaniu ciężko uzyskać czarne tło...nie do końca jestem z niego zadowolony. 

Czyli szukać monitora Freesync z DP wersja 16xx lub 2xxx z G-sync compatible.
Do rozdzielczości 4K nie jestem do końca przekonany bo RTX 2080Ti sobie może nie poradzić bez spadków poniżej 60 fps, za to wydaje mi się, że optymalną rozdzielczością do mojego GPU byłaby 3440x1440 120Hz - dla przykładu podaję taki model monitora, którego używa mój kolega - już jakiś czas temu go kupił: AOC ag352ucg6
Zakup planuję pod koniec roku - więc jeszcze trochę czasu mam. 

Czy możecie mi polecić jakiś sprawdzony monitor z G-sync/Freesync +Gsync-compatible 3440x1440 120Hz(ewentualnie zakrzywiony).
Czy powinienem rozważać pójście w rozwiązanie  z Quantum DOT + HDR?

Edytowane przez Meistero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Meistero napisał:

Czyli szukać monitora Freesync z DP wersja 16xx lub 2xxx z G-sync compatible.

16xx i 2xxx to serie kart NVIDIA, ma się rozumieć. Podaj widełki budżetu który masz. Czyli szukasz 21:9 z dobrą czernią. Tylko czy już jakaś pochodna VA, czy znajdzie się jeszcze jakiś IPS, który Cię zadowoli. Zawsze IPS szybsze, i mniejsza szansa na smużenie. Przesiadka z szybszego IPS na VA, może się okazać niepowodzeniem mimo wszystko. Ale nie musi.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Potrzebuje monitora 24 cale dla dzieciaka do komputera do lekcji online/ filmy. Budżet 450zl.

Pomożecie wybrać jakiś model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2020 o 11:20, demolka16 napisał:

DL-32EX520.

Patrzyłem także na LG 34GL750-B Curved HDR10 i iiyama G-Master GB3461WQSU-B1 ale trochę się obawiam formatu 21:9. Dobrze się na czymś takim gra czy przegląda internet? Jak się ma taki format do gier? Ciężko się przestawić z 16:9?

Nie ryzykuj,nie wchodź w 21:9,bo....nie wrócisz już nigdy do 16:9? Nie spotkałem jeszcze żadnego użytkownika,który by żałował takiej zmiany? Nie wiem dlaczego ludzie się obawiają tego formatu:hmm: Czy się dobrze gra? -rewelacja,internet? -normalnie,Windows? -normalnie,filmy? -super (nie ma czarnych pasów u góry),prace biurowe? -super itd... To już nie te czasy gdzie obraz byl "porozciągany" względem 16:9. Sam musisz spróbować i ocenić czy Ci to pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja. Jest 280 modeli. Nie chce mi się wierzyć, ale w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, dorzuciłem tu ponad setkę nowych modeli, w tym sporo nowych dzisiaj, a także otworzyłem na końcu własny paragraf z polecanymi, choć to chyba nie wszystkie jeszcze. Tymczasem idę odpocząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, deton24 napisał:

16xx i 2xxx to serie kart NVIDIA, ma się rozumieć. Podaj widełki budżetu który masz. Czyli szukasz 21:9 z dobrą czernią. Tylko czy już jakaś pochodna VA, czy znajdzie się jeszcze jakiś IPS, który Cię zadowoli. Zawsze IPS szybsze, i mniejsza szansa na smużenie. Przesiadka z szybszego IPS na VA, może się okazać niepowodzeniem mimo wszystko. Ale nie musi.

Budżet do 2,5k. 

W tym budżecie też mieści się: monitor(jednocześnie mógłby posłużyć jako TV pod dekoder Inea/Canal+): Philips Momentum 436M6VBPAB/00 4K Quantum Dot HDR - co o nim sądzisz? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosztem wielkości monitora, pozbywasz się możliwości przejścia na 144Hz/+, FreeSync i HDR. Na mniejszym monitorze też możesz oglądać telewizję, a 32" jest teraz sporo modeli.

@down

dopisałem

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy ktoś ten model Acer Nitro VG272PBMIIPX czarny HDR ?

Nic o nim znaleźć nie mogę ( żadnych recenzji, opinii itp).

A na placu boju został właśnie ten oraz AOC 27G2U i ASUS VG279Q.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj poszukać pod ogólnym oznaczeniem modelu - vg272p lub aliasami wylistowanymi na:

https://www.displayspecifications.com/en/model/1e23206f

Jeśli nadal nic nie znajdziesz, spróbuj ustalić dokładny model matrycy i jakie inne monitory ją jeszcze wykorzystują. To 8 bit Au Optronics.

27G2U to 6 bit+FRC, VG279Q to też 8 bit.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej posiadam monitor LG 34cale144hz o porporcjach 21:9. Jednak monitor ma względnie niską rozdzielczość 2560x1080 oraz spory BLB. Nie powiem jestem zadowolony i sam monitor posiadam około 2 lata jednak myślałem nad tym czy nie przesiąść się na coś lepszego pod względem parametrów. Nie chcę wydawać kokosów bo wiem, że o panorame z dobrymi parametrami ciężko (drogo). Więc myślałem, że spróbuję z formatem 16:9. Budżet mam określony w granicach 2400max jednak im mniej tym wiadomo lepiej. Ba nawet jak uznam, że to nie to zwyczajnie zwrócę sprzęt do sklepu.
Gram praktycznie tylko w FPS CS:GO/Fortnite/CoD oraz LOL. Nie chcę, żeby matryca miała BLB smużyła no i podstawowym wymaganiem jest przynajmniej 144hz.

Z wymienionego spisu w oko wpadły mi 3 monitorki
 

Acer Nitro VG272UVBMIIPX
LG 27GL850-B
Lenovo Legion Y27q-20
(nie wiem czy są różne rewizje, ale na x-komie sam monitor kosztuje 2400zł i to już jest dużo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu wybrałbym ten model LG 27GL83A-B, parametry zbliżone do model 850, a jest tańszy.

 

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

szukam monitora 21:9 34 cale do pracy biurowej z wieloma oknami - będzie podpięty pod lapka z i5 i 1050 ti. Budżet 2-2,2k. Nie wiem, czy lepiej wziąć zakrzywiony czy nie? 
Modele, które biorę pod uwagę:

Monitor AOC CU34G2 - https://www.morele.net/monitor-aoc-cu34g2-5940991/
Monitor Philips B-line 346B1C/00 - https://www.morele.net/monitor-philips-b-line-346b1c-00-6410318/
iiyama G-Master GB3461WQSU-B1 - https://www.morele.net/monitor-iiyama-gb3461wqsu-b1-5942409/
iiyama G-Master GB3466WQSU-B1 - https://www.morele.net/monitor-iiyama-g-master-gb3466wqsu-b1-5942925/
 

Edytowane przez qqde23
Odnośniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech wypowie się ktoś, najlepiej z własnego doświadczenia, czy zakrzywione do pracy to w ogóle dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarezerwowałem Eve Spectrum QHD 240hz, jak kiedyś dojdzie to podzielę się wrażeniami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Posiedziałem troche na Dell S3220DGF.

Monitor kosztuje 1630zł, ma 32 cale, 2560x1440 rozdzielczość, matrycę VA, 165Hz, przyjemny nie odpustowy wygląd, regulację. W tej cenie ogólnie spoko. U mnie konkurował z LG 27GL83A-B lecz chciałem 32 cale. Jak ktoś chce 27 to ten LG według mnie lepszy.

Monitor ma sporo wad. Z takich poważniejszych HDR które jest lecz wygląda słabo w grach i występuje banding,, smużenie widoczne bardziej na 60klatkach, mniej na 120 ale też widoczne, słabe kąty widzenia zwłaszcza góra, dół, mało ustawień, brak gammy, kolory fabrycznie dalekie od ideałów w srgb, zbyt wąska paleta pod HDR.

Z mniejszych to plastik który według instrukcji jest biały tylko pomalowany farbą więc głębsze ryski będą białe,  jak rusza się biurkiem to ekran buja się.

Gsync działa u mnie przynajmniej w teorii bo w sterowniku cały czas włączone, obraz w grach w rozdzielczości fullHD wygląda spoko. Mniej więcej tak jak w natywnej z filtrem fxaa co może się przydać komuś kto nie ma lepszej karty graficznej.

Są 2 obszerne recenzje na internecie.

https://www.tomshardware.com/reviews/dell-s3220dgf-gaming-monitor-review-high-performance-work-and-play

https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/s3220dgf

Lepsza wersja tego monitora to samsung odyssey g7 lecz ten jest dwa razy droższy, ma zewnętrzny zasilacz, większe zakrzywienie ekranu, trochę niedoróbek w sofcie, odpustowy wygląd. Za to ma lepsze kąty widzenia, kolory, zwłaszcza w HDR i jest szybszy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś wie o monitorze ASUS VG27AQL1A?
Tak szukam w necie na temat reakcji pixeli/szybkości tego monitorka ale jakoś głucho o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, wompierz napisał:

Posiedziałem troche na Dell S3220DGF.

Monitor ma sporo wad. Z takich poważniejszych HDR które jest lecz wygląda słabo w grach i występuje banding,, smużenie widoczne bardziej na 60klatkach

 

HDR jest ok ale nie z poziomu windowsa, jak włączysz w windowsie to jest słabo, najlepiej wybrać w OSD monitora tryb HDR deskop lub display i sam się uaktywnia w grach które go obsługują.

Jak grasz na nim w FHD i do tego z FXAA to smużenie jest bardziej widoczne niż w natywnej rozdzielczości

FXAA lepiej unikać, ta metoda sporo rozmywa obraz 

11 godzin temu, wompierz napisał:

kolory fabrycznie dalekie od ideałów w srgb, zbyt wąska paleta pod HDR.

Monitor nie ma sRGB tylko DCI-P3

Na Rtings kolory wypadły dobrze po zmianie parametrów - sam sobie wgrałem od nich profil ICC i jest gitara ?

Za 1.6k też nie ma co cudów oczekiwać jak w monitorach pro ale za te cene to tylko brać, przy dobrym GPU ogarniacie QHD+ i jest moc w grach

 

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie oczekuje cudów. Chciałbym taki monitor 32 cale wqhd ale IPS też 120 czy 165Hz lecz chyba nie ma na rynku.

Znalazłem tylko LG 34 i 38 cali 21:9 ten drugi z FALD. Jeden kosztuje około 5000zł drugi 8500zł.

Wysoka cena i proporcje których nie chcę.

No nic. Kompromisem wydaje się posiadanie dwóch monitorów do rozrywki jeden szybki IPS 24 cale fullHD lub 27 wqhd i telewizor oled LG CX.

Cena monitora+telewizora, karty graficznej potrzebnej do 4k i przechodzenie z jednego ekranu na drugi. Za dużo kasy i zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...