Skocz do zawartości
deton24

Monitory - lista 280 modeli 22-49" z parametrami | + polecane | od 450zł do 2000-18K zł

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Hej - tak to ten Dell S3220DGF  no przyjemny monitorek, dość jasny - normalnie siedzę na 30%, Vesa HDR400 w testach do 470nit dobija - full regulacja i podstawa nie zajmująca pół biurka.

Spasowanie i wykonanie też niezłe, nie ma może top parametrów ale za 1.65k (tyle dałem) to naprawdę świetny monek.

Też brałem pod uwagę 34" 21:9 ale zrezygnowałem bo przesiadłem się z 27" 1440p i chciałem mieć też wyraźnie wyżej a nie tylko  szerzej.

Monitor ogarniam tak z 75 cm od oczu, dzięki delikatnemu zakrzywieniu 1800R nie męczy.

Żeby za kolorowo nie było to jest problem z Freesynkiem 2 który nie jest oficjalnie kompatybilny z NV i jest mogotanie, ja sobie zablokowałem w CRU zakres FS na 100-160hz i migotania nie widzę, można probować też z kablem DP 1.4 bo ponoć nie każdy dołączany do monitora jest 1.4 tylko są 1.2

Na szczęście monitor ma też natywną synchronizacje Vesa Adaptive-sync

Najwyżej weź przetestuj i samo zobaczysz, zawsze możesz oddać 😀.

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie jestem fanem zakrzywionych w tym rozmiarze. Polecam zobaczyć sobie podobny wcześniej w sklepie i nie brać w ciemno. Ale może podejść. Ogólnie 144Hz jest dobrym wyborem. Akurat niekoniecznie akurat ten, ale zdania są podzielone. Kilka słów o tym modelu jest też w temacie.

7 2700 polecam wymienić do gier na 5 3600.

Ostatecznie w podobnej cenie kręcić 3300X.

Wtedy w skrócie łatwiej o 144Hz. 

Na liście nie ma jeszcze żadnej pamięci RAM. Przyda się coś o prędkości 3000/3200MHz w nie za wolnym CL, ew. coś kręcącego się do tych wartości.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
47 minut temu, deton24 napisał:

Nie jestem fanem zakrzywionych w tym rozmiarze. Polecam zobaczyć sobie podobny wcześniej w sklepie i nie brać w ciemno. Ale może podejść. Ogólnie 144Hz jest dobrym wyborem. Akurat niekoniecznie akurat ten, ale zdania są podzielone. Kilka słów o tym modelu jest też w temacie który wysłałem.

7 2700 polecam wymienić na 5 3600.

Ostatecznie w podobnej cenie kręcić 3300X.

Wtedy w skrócie łatwiej o 144Hz. 

Na liście nie ma jeszcze żadnej pamięci RAM. Przyda się coś o prędkości 3000/3200MHz w nie za wolnym CL, ew. coś kręcącego się do tych wartości.

Patriot 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Viper 4 takie mam kosci ,procesora nie bede wymianial ,narazie go zostawiam ,ze nie sprawdzilem  dokladnie z tym prockiem ,za pare zlotych wiecej mialbym duzo lepszy procesor ,ale kupilem gotowiec z xkom, i dodam ze gram w 60FPS

Edytowane przez tomkill

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Cześć,

Jaki monitor możecie polecić w przedziale 1.5-2 tys.?

- Fajnie jakby wspierał daisy chain (miał display port out lub usb-c), żeby połączyć kilka monitorów na raz do laptopa przez jeden kabel usb-c
- USB c z ładowaniem laptopa
- Sensowne parametru obrazu (sRGB, pewnie Adobe jest poza zasięgiem)
- adaptive sync / freesync jako opcja
- rozmiar 24-32 cale
- vesa
- RJ45 - opcja

Jak ktoś ma coś sensownego i jest zadowolony to proszę o info.

Edytowane przez Szala

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Cześć,

Co polecacie mi za monitor do RTX 2080 Ti i i9-7920x@4.6Ghz? 
Obecnie używam Predatora 24" FHD XB241h 144Hz z G-sync. 

Optymalną wielkością byłby monitor 27" wraz z obsługą G-sync bo już się do niej przyzwyczaiłem:-) [nie do końca jestem przekonany do prawidłowego działania g-sync compatible z kartami nvidii 2xxx - chyba, że ktoś z Was używa na codzień takiego rozwiązania i się jemu to sprawdza?] 

Chciałbym zachować poziom 60 fps+ (nawet z blokadą ilością klatek na 60 fps , ew. przy większej rozdzielczości 3440x1440 lub 4K mógłbym pozwolić sobie na zejście z ustawieniami jakości obrazu w dół) 

Drugi wariant jaki bym rozważał to pozbycie się obecnego monitora +  wymianę 9-letniego tv 32" na Philips Momentum 436M6VBPAB/00 4K Quantum Dot HDR lub inny, który polecacie do ok. 2,5k? 

Edytowane przez Meistero

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

G-Sync dzisiaj, to także monitory FreeSync z DisplayPort (16xx, 2xxx), zwłaszcza te oznaczone G-Sync Compatible. Warto mieć to na uwadze, bo współcześnie mało już wychodzi monitorów z samym G-Sync.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Chciałbym przeskoczyć na zupełnie inną=lepszą jakość obrazu. W Predatorze nawet po skalibrowaniu ciężko uzyskać czarne tło...nie do końca jestem z niego zadowolony. 

Czyli szukać monitora Freesync z DP wersja 16xx lub 2xxx z G-sync compatible.
Do rozdzielczości 4K nie jestem do końca przekonany bo RTX 2080Ti sobie może nie poradzić bez spadków poniżej 60 fps, za to wydaje mi się, że optymalną rozdzielczością do mojego GPU byłaby 3440x1440 120Hz - dla przykładu podaję taki model monitora, którego używa mój kolega - już jakiś czas temu go kupił: AOC ag352ucg6
Zakup planuję pod koniec roku - więc jeszcze trochę czasu mam. 

Czy możecie mi polecić jakiś sprawdzony monitor z G-sync/Freesync +Gsync-compatible 3440x1440 120Hz(ewentualnie zakrzywiony).
Czy powinienem rozważać pójście w rozwiązanie  z Quantum DOT + HDR?

Edytowane przez Meistero

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
48 minut temu, Meistero napisał:

Czyli szukać monitora Freesync z DP wersja 16xx lub 2xxx z G-sync compatible.

16xx i 2xxx to serie kart NVIDIA, ma się rozumieć. Podaj widełki budżetu który masz. Czyli szukasz 21:9 z dobrą czernią. Tylko czy już jakaś pochodna VA, czy znajdzie się jeszcze jakiś IPS, który Cię zadowoli. Zawsze IPS szybsze, i mniejsza szansa na smużenie. Przesiadka z szybszego IPS na VA, może się okazać niepowodzeniem mimo wszystko. Ale nie musi.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie. Potrzebuje monitora 24 cale dla dzieciaka do komputera do lekcji online/ filmy. Budżet 450zl.

Pomożecie wybrać jakiś model.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 5.07.2020 o 11:20, demolka16 napisał:

DL-32EX520.

Patrzyłem także na LG 34GL750-B Curved HDR10 i iiyama G-Master GB3461WQSU-B1 ale trochę się obawiam formatu 21:9. Dobrze się na czymś takim gra czy przegląda internet? Jak się ma taki format do gier? Ciężko się przestawić z 16:9?

Nie ryzykuj,nie wchodź w 21:9,bo....nie wrócisz już nigdy do 16:9🙂 Nie spotkałem jeszcze żadnego użytkownika,który by żałował takiej zmiany😉 Nie wiem dlaczego ludzie się obawiają tego formatu:hmm: Czy się dobrze gra? -rewelacja,internet? -normalnie,Windows? -normalnie,filmy? -super (nie ma czarnych pasów u góry),prace biurowe? -super itd... To już nie te czasy gdzie obraz byl "porozciągany" względem 16:9. Sam musisz spróbować i ocenić czy Ci to pasuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualizacja. Jest 280 modeli. Nie chce mi się wierzyć, ale w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, dorzuciłem tu ponad setkę nowych modeli, w tym sporo nowych dzisiaj, a także otworzyłem na końcu własny paragraf z polecanymi, choć to chyba nie wszystkie jeszcze. Tymczasem idę odpocząć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, deton24 napisał:

16xx i 2xxx to serie kart NVIDIA, ma się rozumieć. Podaj widełki budżetu który masz. Czyli szukasz 21:9 z dobrą czernią. Tylko czy już jakaś pochodna VA, czy znajdzie się jeszcze jakiś IPS, który Cię zadowoli. Zawsze IPS szybsze, i mniejsza szansa na smużenie. Przesiadka z szybszego IPS na VA, może się okazać niepowodzeniem mimo wszystko. Ale nie musi.

Budżet do 2,5k. 

W tym budżecie też mieści się: monitor(jednocześnie mógłby posłużyć jako TV pod dekoder Inea/Canal+): Philips Momentum 436M6VBPAB/00 4K Quantum Dot HDR - co o nim sądzisz? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Kosztem wielkości monitora, pozbywasz się możliwości przejścia na 144Hz/+, FreeSync i HDR. Na mniejszym monitorze też możesz oglądać telewizję, a 32" jest teraz sporo modeli.

@down

dopisałem

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi