Skocz do zawartości
deton24

Monitory - lista 318 modeli 22-49" z parametrami | + polecane | od 450zł do 2000-18K zł

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.09.2020 o 14:08, wompierz napisał:

Nie oczekuje cudów. Chciałbym taki monitor 32 cale wqhd ale IPS też 120 czy 165Hz lecz chyba nie ma na rynku.

Znalazłem tylko LG 34 i 38 cali 21:9 ten drugi z FALD. Jeden kosztuje około 5000zł drugi 8500zł.

Wysoka cena i proporcje których nie chcę.

No nic. Kompromisem wydaje się posiadanie dwóch monitorów do rozrywki jeden szybki IPS 24 cale fullHD lub 27 wqhd i telewizor oled LG CX.

Cena monitora+telewizora, karty graficznej potrzebnej do 4k i przechodzenie z jednego ekranu na drugi. Za dużo kasy i zachodu.

Masz np. Monitor Acer XR342CK w cenie okolo 3k pln. IPS + 100Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jest 21:9 ja chciałem 16:9. Wygląda słabo i matryca stara. Ogólnie obecnie nie warty kupienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, wompierz napisał:

To jest 21:9 ja chciałem 16:9. Wygląda słabo i matryca stara. Ogólnie obecnie nie warty kupienia.

Sorry, z zalozenia 32cale wqhd IPS nie idzie ze soba w parze wiec odruchowo pomyslalem od 21:9 ;)

32 cale 16:9 to pod gry singlowe + filmy wiec tu sprawdzi sie lepiej matryca VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym OLEDa i granie w oknie zamiast kilku ekranów. Taki 24":FHD czym się będzie różnić od okna w oledzie? Jak już musi koniecznie być mały i gowniany ekranik. Pomijajac smuzenie, kąty, kolory, czerń, bo itp.

Sąsiad kupił ostatnio IPSa 4k. Mój ekranik nie jest idealny i widziałem lepsze VA. Ale u niego to jest jakiś dramat. Nie wyobrażam sobie zbieractwa LCDkow dzisiaj, jak za 4.5k mamy OLEDA 55 lub czekamy na 48.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Minciu napisał:

Wolałbym OLEDa i granie w oknie zamiast kilku ekranów. Taki 24":FHD czym się będzie różnić od okna w oledzie? Jak już musi koniecznie być mały i gowniany ekranik. Pomijajac smuzenie, kąty, kolory, czerń, bo itp.

Sąsiad kupił ostatnio IPSa 4k. Mój ekranik nie jest idealny i widziałem lepsze VA. Ale u niego to jest jakiś dramat. Nie wyobrażam sobie zbieractwa LCDkow dzisiaj, jak za 4.5k mamy OLEDA 55 lub czekamy na 48.

Ja gram glownie w fpsy, siedze 70-75cm od ekranu i dla mnie 27cali to absolutny max. Chcialem 25 cali ale kiedy kupowalem monitor nie bylo takowych (i chyba nadal nie ma). Monitorow OLED oprocz jakichs pokazowek na targach to w ogole nie ma (i zapewne nie bedzie) a szkoda, bo chetnie bym taki przytulil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam monitora w okolicach 24 cali, głównie do Warzone i Fortnite. Czy taki MSI Optix MAG24C (144hz + matryca VA) będzie się nadawał do dynamicznych gier? Tutaj boję się smużenia, dodam że gram głównie wieczorami. Wcześniej myślałem nad matrycą IPS ale sensownych propozycji 144hz z IPS to jak na lekarstwo.

Edytowane przez damianox89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tłukę w FPSy i 34" jest mi już za mało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, damianox89 napisał:

Szukam monitora w okolicach 24 cali, głównie do Warzone i Fortnite. Czy taki MSI Optix MAG24C (144hz + matryca VA) będzie się nadawał do dynamicznych gier? Tutaj boję się smużenia, dodam że gram głównie wieczorami. Wcześniej myślałem nad matrycą IPS ale sensownych propozycji 144hz z IPS to jak na lekarstwo.

Cytujac klasyka "tak srednio bym powiedzial" ;) VA zupelnie nie nadaje sie do dynamicznych gier PvP. WSZYSTKIE VA smuza niemilosiernie, choc trzeba przyznac ze przez ostatni rok, dwa nastapila poprawa. Jesli grasz kompetytywnie to bierz TN 240Hz np. Zowie albo Asus/Acer/Dell. Jesli bardziej for fun to IPS 144 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, amsztel napisał:

Cytujac klasyka "tak srednio bym powiedzial" ;) VA zupelnie nie nadaje sie do dynamicznych gier PvP. WSZYSTKIE VA smuza niemilosiernie, choc trzeba przyznac ze przez ostatni rok, dwa nastapila poprawa. Jesli grasz kompetytywnie to bierz TN 240Hz np. Zowie albo Asus/Acer/Dell. Jesli bardziej for fun to IPS 144 Hz.

Nieprawdą jest to co napisałeś

 

 

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Doamdor napisał:

Nieprawdą jest to co napisałeś

 

 

Monitor widze swiezynka, przejrzalem test na HU i faktycznie dobra rzecz. Jendak zapytanie bylo o plaski monitor wielkosci 24-24.5 cala wiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też opcja od MSI 144hz IPS to o ile sie nie mylę model G241, tak w ogóle zastanawiam się czy czy jest sens do grafiki pokroju 1660 Super/5600XT kupować monitor 144hz. Wcześniej miałem w planach polecane wszędzie IPSy tj LG 24MP59G-P lub Acer VG240Y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie jest sens kupować zakrzywiony ekran 2k 27cali? I czy z kolei 2k to nie za mało dla 32cali?  Czy istnieje jakiś zakrzywiony monitor ips? Czy tylko smużące VA? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to przy okazji się zapytam. Ostatnio ktoś w dziale "Zestawy komputerowe" zamierzał kupić monitor 24 cale 1440p. Inna osoba mu napisała, że dla 1440p 24 cale to za mało, bo, cytuje: "za mała plamka" i że "będzie męczyć wzrok". I zaproponowała 27 calowy monitor.

A 27 cali w 1440p to już jest ok i nie męczy wzroku? :E Całe 3 cale różnicy. To jak to jest w końcu z tym? Z kolei widzę, że 4K bardzo często kupują/polecają również w 27 calach i w tym przypadku jakoś nikt nie pisze że męczy wzrok bo za mała plamka..

Ogólnie przyjęło się że dla FullHD najlepszy jest ekran do 24" (i broń Boże więcej, bo np. 27" FullHD to już ponoć pikseloza).

A więc w takim razie ilu calowy ekran jest najlepszy odpowiednio dla 1440p i dla 2160p (4K)?

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki jaki Ci nie przeszkadza + biorąc pod uwagę jak to finalnie wygląda na danym modelu. Dla niektórych jest też ważne, jak dany monitor radzi sobie ze skalowaniem do FHD.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
22 godziny temu, .::DOOMINIQS::. napisał:

Jak myślicie jest sens kupować zakrzywiony ekran 2k 27cali? I czy z kolei 2k to nie za mało dla 32cali?  Czy istnieje jakiś zakrzywiony monitor ips? Czy tylko smużące VA? 

Jak małe zakrzywienie to nie powinno być problemów. Np. standardowe 1800R ale według mnie 27 cali to za mały monitor do zabawy w zakrzywienia. Co innego 21:9 34 lub 38 cali. Tu obowiązkowo zakrzywienie.

Istnieją ale w proporcjach 21:9 LG 34GN850-B NanoIPS HDR i LG 38GL950g-B.

Może w 2021 będzie większy przełom w monitorach i innych ekranach. Duża w tym zasługa konsol. 

Jeżeli chodzi o plamkę to w 1440p na 32 calach i w 1080p na 24 calach jest podobnej wielkości. Trochę duża. Lepiej mniejsza jak w 1440p na 27 calach ale do zaakceptowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.Ja dzisiaj odesłałem zakrzywionego acera 32 cale 1440 i 144hz. Acer 32' ED323QUR WQHD.

Do filmów mógłbym go polecić ,ale jako codzienny monitor na stronach internetowych widać było pixele nie jakoś strasznie ,ale jednak.

You tube w 1440 super,1080 jeszcze w miarę ok ,ale poniżej straszny obraz.W grach wypadł bardzo średnio ponieważ w moim odczuciu np WOT mały ruch myszką to obraz tak jakby cały mrugał,nie wiem jak to opisać,miało to efekt tak jakby każdy pixel na całym ekranie się ściemniał i rozjaśniał ,efekt stroboskopu.Po tygodniu ustawień i kombinacji odesłałem.Może to wina matrycy VA.

Teraz będę celował w ips Acer Nitro VG270UPBMIIPX co o tym sądzicie? Rezygnuję z zakrzywionego ekranu,bo na 27 cali to średnio widać wiec chyba nie warto.

Mam tylko nadzieje ,że na 27 cali te pixele bedą trochę mniej widoczne i że lepiej sprawdzi się w grach.Jak nie wypali to ostatecznie kupię chyba 24 cale 144hz msi 241.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szare na czarnym tle przygasało w ruchu i rozjaśniało się w bezruchu, to było to właśnie smużenie, czasy reakcji matrycy VA i takie tam ;) Zazwyczaj pomaga nieco zejście z odświeżaniem do 100-120Hz zamiast 144-240Hz jaki kolwiek byś nie kupił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś z Was jakieś doświadczenia z Philips Momentum 326m6vjrmb/00?

Warto w niego inwestować? Zalezy mi bardzo na HDR.W tym monitorze jest to HDR600 wiec nie wiem czy w ogóle jest sens.Widać jakaś różnice miedzy SDR a HDR600.

Odkąd zacząłem grac na TV który posiada HDR1000 ciężko mi się zawsze przestawić jak podłączam PC pod monitor który po prostu w porównaniu do TV nie ma w ogóle kolorów (u28e590d).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Skuszony promocją na amazon.de zamówiłem Lenovo Legion Y27Q-20 za jakieś 1780 zł (cena po doliczeniu podatku PL). Jako że polski internet nie posiada zbyt wielu opinii, mogę napisać kilka słów, a jak ktoś ma jakieś pytania - śmiało pytać. W skrócie mogę monitor śmiało polecić. Może trafiłem dobrą sztukę, ale backlight bleeding jest minimalny i nawet podczas oglądania filmów po ciemku jest ledwo dostrzegalny (lekko w lewym dolnym rogu). Poza tym siedzi tu ta sama matryca nanoIPS co w LG 27GL850-B, więc wiele dodawać nie trzeba. Z kwestii ergonomicznych - regulacja góra dół działa bardzo dobre, jest też lekka regulacja na lewo i prawo. Monitor stoi bardzo stabilnie na biurku, ale jak nim ruszymy, to jednak wpada w wibracje. Myslę, że w cenie około ~ 1800 to świetny wybór, no ale trzeba polować na promocję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Z miesiąc temu kupiłem Aorus FI27Q za ~2150zł.

Mogę kupić nowego Oddysey G7 za 2000zł. Warto zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2020 o 10:21, Herus napisał:

Hej.

Z miesiąc temu kupiłem Aorus FI27Q za ~2150zł.

Mogę kupić nowego Oddysey G7 za 2000zł. Warto zmieniać?

Kwestia własnych preferencji, zamiana IPS-a na VA, zamiana płaskiej matrycy na mocno zakrzywioną.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem VA a ten Aorus to mój pierwszy IPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2020 o 16:30, lukiel84 napisał:

Siemka.Ja dzisiaj odesłałem zakrzywionego acera 32 cale 1440 i 144hz. Acer 32' ED323QUR WQHD.

Do filmów mógłbym go polecić ,ale jako codzienny monitor na stronach internetowych widać było pixele nie jakoś strasznie ,ale jednak.

You tube w 1440 super,1080 jeszcze w miarę ok ,ale poniżej straszny obraz.W grach wypadł bardzo średnio ponieważ w moim odczuciu np WOT mały ruch myszką to obraz tak jakby cały mrugał,nie wiem jak to opisać,miało to efekt tak jakby każdy pixel na całym ekranie się ściemniał i rozjaśniał ,efekt stroboskopu.Po tygodniu ustawień i kombinacji odesłałem.Może to wina matrycy VA.

Teraz będę celował w ips Acer Nitro VG270UPBMIIPX co o tym sądzicie? Rezygnuję z zakrzywionego ekranu,bo na 27 cali to średnio widać wiec chyba nie warto.

Mam tylko nadzieje ,że na 27 cali te pixele bedą trochę mniej widoczne i że lepiej sprawdzi się w grach.Jak nie wypali to ostatecznie kupię chyba 24 cale 144hz msi 241.

 

 

To jest właśnie smużenie każdy monitor VA tak ma jak ktoś pisze żę VA nie smuży to po prostu tego nie widzi. Dużo monitorów smuży nawet na IPS - mnie to okropnie irytuje przez to siedzę na starym eizo bo to jedyny monitor nie TN jaki widziałem który nie smuży. Teraz przymierzam się do Dell S2721DGF mam nadzieje żę będzie godnym następcą eizo 

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @PCLabGPT jaki zdrowy cykl asteroidowy bys polecał na początek ? Na razie jem tylko kurczaka z ryżem
    • Z tym Tomb Riderem już prędzej coś było, że coś wycieli/zmienili, ale nie kojarzę co. Ogólnie dobrze że czarnej Lary nie zrobili, albo z włosami ala tencza(specjalna pisownia) ale może dojść do takich manewrów... 
    • Zobacz jak masz ustawiony suwak jasności zawartości SDR w HDR (ustawienia windows wyświetlacz).
    • Hej, nie mogę znaleźć wątku. Jaki zasilacz awaryjny do ps5 i pc będzie odpowiedni?
    • @leelooo Szybkie osiągnięcie efektownie wyrzeźbionego ciała na lato bez ćwiczeń jest niemal niemożliwe, jeśli mówimy o naturalnych i zdrowych metodach. Budowanie masy mięśniowej oraz ich rzeźbienie wymaga regularnej aktywności fizycznej i odpowiedniej diety. Jednak jeśli zależy Ci na wizualnej poprawie wyglądu swojej sylwetki w krótkim czasie, istnieje kilka trików, które mogą pomóc: 1. **Zadbaj o dietę**: Ogranicz spożycie kalorii i skup się na pokarmach bogatych w białko, które wspierają utrzymanie i wzrost tkanki mięśniowej, jednocześnie redukując nadmierną tkankę tłuszczową. 2. **Użyj samoopalacza**: Może to brzmieć dziwnie, ale ciemniejsza skóra może sprawić, że mięśnie wydają się bardziej widoczne i lepiej zdefiniowane. 3. **Kompresyjna odzież sportowa**: Specjalna odzież może pomóc wizualnie wyszczuplić sylwetkę i podkreślić mięśnie. 4. **Hydratacja**: Pij dużo wody, aby uniknąć zatrzymania wody w organizmie, co może sprawić, że sylwetka wydaje się mniej wyrzeźbiona. Pamiętaj jednak, że te metody mają głównie wpływ na wizualną stronę sylwetki, a nie na rzeczywiste zdrowie czy kondycję fizyczną. Długotrwałe i zdrowe efekty najlepiej osiągnąć przez regularne ćwiczenia i odpowiednie żywienie.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...