Skocz do zawartości
deton24

Monitory - lista 318 modeli 22-49" z parametrami | + polecane | od 450zł do 2000-18K zł

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dzięki Minciowi mamy nowy update. Dostałem trochę modeli z adnotacjami, do których dorobiłem resztę informacji o specyfikacji, wyodrębniając nową kategorię

 

240Hz/+

- Acer XF252QXBMIIPRZX / XF252QX - TN, FHD, 240Hz, HDR 10, FreeSync, brak DP 1300 zł "na najnowszej TNce, mały input lag, czas reakcji ok 2ms, reszta jak w typowych TNkach"

- HP OMEN X 25f - TN, FHD, 240Hz, FreeSync, G-Sync Compatible, DP, brak HDR 1600 zł "-||-"

- ASUS VG279QM/VG259QM - IPS, FHD, HDR 400, 280Hz (które da się jeszcze podkręcić) (tylko 240Hz po HDMI) FreeSync, G-Sync Compatible, DP "najmniejszy blur przy 280Hz i funkcji ELMB" 1700 zł

- Dell Alienware AW2521HF - IPS, FHD, 240Hz, FreeSync Premium, G-Sync Compatible, DP, (brak HDR) "czas reakcji jeszcze lepszy niż MSI, ale słaby kontrast"

- MSI MAG251RX - IPS, FHD, 240Hz, FreeSync, G-Sync Compatible, HDR 400, 8bit+FRC, DP, "niski input lag ok 2.4ms, czas reakcji zbliżony do TN 240Hz" 2049 zł

 

21:9

- iiyama G-Master GB3461WQSU-B1 - 4K (3440x1440), 144Hz, IPS, HDR, FreeSync 2200 zł, "absolutny killer cena/jakość w temacie UWQHD"

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

========================================================================================================

 

Spis ciekawych modeli wg. specyfikacji by Krisol

 

IPS 60-75 Hz:

22”:

 

Dell U2518D/BenQ PD2500Q - 1440p

 

Kupiłam Della U2518D i trafiłam na egzemplarz wadliwy.

Mozna zerknąc na wadę w poście https://forum.pclab.pl/topic/1312492-Dell-U2618D-wy%C5%9Bwietla-dziwne-%C5%BC%C3%B3%C5%82te-plamy/

Są tam też informacje o BLB.

Zastanawiam się czy kupić go w innym miejscu (z 5-letnią gwarancją za 1410 zł, więc bardzo na plus), bo efektu wow w kolorze etc nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś bardziej śledzi te monitory: https://euro.evedevices.com/pages/full-specs

Wiem że go jeszcze nie ma ale wygląda chyba "ok"

 

Zaczynam się od czasu do czasu zastanawiać nad wymianą mojego 24' na max 27' tyle że coś lepszego, bo obecny był brany po taniości.

taki 27' 1440p 240hz z HDR-em wygląda całkiem całkiem, do fps-ów i innych w sam raz na kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś bardziej śledzi te monitory: https://euro.evedevices.com/pages/full-specs

Wiem że go jeszcze nie ma ale wygląda chyba "ok"

 

Zaczynam się od czasu do czasu zastanawiać nad wymianą mojego 24' na max 27' tyle że coś lepszego, bo obecny był brany po taniości.

taki 27' 1440p 240hz z HDR-em wygląda całkiem całkiem, do fps-ów i innych w sam raz na kilka lat.

 

 

Specyfikacja tych monitorów bardzo fajna, premiera 4 kwartał 2020r modeli WQHD 240H i 4k 144Hz, 1 kwartał 2021r model WQHD 144Hz, ceny też przystępne 399/549/649 Euro.

Ciekawe jak będzie z dostępnością i z jakością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie wyglada Acer Predator XB253QGX

 

https://www.x-kom.pl/p/553926-monitor-led-24-acer-predator-xb253qgxbmiiprzx-czarny-hdr.html

 

Bezramkowy, IPS, 240 Hz, HDR 400, pelna regulacja, swietny design, gsync compatible. Cena np na tle MSI MAG251RX wypada tez bardzo korzystnie

 

Az mam chrapke na ta nowosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jaki monitor do PS4 i używania PC- netflix, dokumenty, internet. 27 cali + VESA, do 1000zł. Na zagranicznych stronach i yt polecany jest BenQ EW2780HDR w PL cisza o nim.

Drugi jaki znalazłem i mnie zainteresował to AOC 27G2U5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak ktoś dobrze zorientowany wynajdzie coś co spełni moje potrzeby ;)

 

Monitor wide ( nie super wide czy ultra wide ) tylko 21:9 o rozdziałce co najmniej 33xx x 1440 odświeżaniu 144Hz HDR i wejściem DP

ale o przekątnej większej niż 36'' , większość tych monitorów niestety to 34''

Obecnie posiadam monitor 32'' 19:9 i nie uśmiecha mi się przechodzić na mniejszą powierzchnię roboczą .

 

Z góry dzięki za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP jedyny na dzień dzisiejszy taki sensowny monitor to LG UltraGear 38GL950G-B, 3840 x 1600 175hz, niestety cena jest kosmiczna, zanim rozprapogują się takie monitory minie jeszcze kilka lat.

 

Najtańszy jest Acer XR382CQKbmijqphuzx za 4.5k ale tylko 75hz

 

I tez podzielam Twoje zdanie, 34" 21:9 jest po prostu mały, z 32" 16:9 nie da się na taki przesiąść (za niski) pozstaje 37.5 ale tak jak wyżej napisałem :)

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bbandi

 

Dzięki

 

Spędziłem jakieś półtorej godziny na poszukiwaniach i wnioski są jednoznaczne , zgodne z tym co napisałeś.

Wybór takich monitorów bliski zeru za to ceny x2 w porównaniu do monitorów 34" 21:9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34" 21:9 144Hz IPS iiyama to 2200zl. Nic rozsądnie droższego i ciekawszego raczej nie znajdziesz.

 

LG OLED 48" pod koniec roku lub na początku przyszłego roku powinny być w cenie około 4500-5000pln. Zamiast DP będzie HDMI 2.1 czyli normalne 4K 120Hz z HDR, którego nie znajdziesz na żadnym monitorze. Tak więc jakikolwiek monitor w cenie powyżej 3k pln będzie zwyczajnie za blisko cenowo do tego OLEDa.

 

Alternatywą na już teraz to OLEDy b9 i c9 55" w cenie około 4500-5000.

https://www.pepper.pl/promocje/lg-oled-55b9sla-telewizor-273124

https://www.pepper.pl/promocje/telewizor-4k-oled-55-oled55c9-sluchawki-jbl-e65btnc-5238-zl-euro-rtv-272083

 

https://cenowarka.pl/eu/lg-oled-48cx9lb-a2271136.html?t=alle&plz=&va=b&vl=de&hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu&v=e&togglecountry=set#offerlist

 

Oczywiście do czegoś takiego potrzebne jest głębokie biurko w okolicach 1m. I mimo wszystko 48" wydaje się ciągle rozsądniejszy do tego.

 

Druga sprawa to GPU z HDMI 2.1, niestety będą dopiero pod koniec roku z kolejnymi generacjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo raczej nic ciekawego do zabawy nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu

 

Grywam w FPS'y jakieś 4-5 godzin tygodniowo i tu OLED byłby we sam raz ,ale za to na necie siedzę po 5-6 godzin dziennie stąd obawiam się wypalenia paska windows ramki FireFoxa itp. na OLED'dzie .

 

Widać jako posiadacz BenQ BLK3200 będę musiał poczekać na coś sensownego co spełni moje wymagania rok może dwa .

Pakować się w monitor o mniejszej powierzchni użytkowej to totalny bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kubaa123

Cześć, jaki monitor do PS4 i używania PC- netflix, dokumenty, internet. 27 cali + VESA, do 1000zł. Na zagranicznych stronach i yt polecany jest BenQ EW2780HDR w PL cisza o nim.

Drugi jaki znalazłem i mnie zainteresował to AOC 27G2U5.

Wariant 24" tego Benq ma w PL recenzję. Nie wypadł za dobrze.

Zamiast AOC masz jeszcze Benq EW277HDR - 60Hz, VA, HDR. Sporo ludzi na PClab go chwaliło za jakość obrazu. Pewnie różnica w odświeżaniu przy tych zastosowaniach nie zrobi Ci różnicy.

 

Dopisałem trochę modeli, które pisaliście wyżej.

 

Jak szukacie więcej, to wbijajcie na PPC, tam właśnie świeżo pojawił się artykuł z polecanymi monitorami w różnych przedziałach cenowych.

 

Eizo FlexScan EV2730Q‑BK... 1920x1920. Jedyny w swoim rodzaju. Nie ma żadnego innego o takiej rozdzielczości i proporcji 1:1 w Morele i X-Kom. Ciekawy, ale cena masakruje.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobie telewizorów 65" 24" gamingowy monitor to jakieś żarty i kpiny , 24" to miałem jakieś 15 lat temu od 4 lat siedzę na 32"

widzę że na sensowną zmianę monitora będę musiał poczekać kolejne dwa lata :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuć sobie od czasu do czasu TV na biurko do grania z ew. aplikacją Dimscreen i bindami na regulację jasności, w trybie borderless też będzie to wtedy działać (flux też robi robotę), albo zwyczajnie jak lubisz duże przekątne zainwestuj w duży monitor. Są takie. Jak nie lubisz ultrapanoramicznych, to zobacz np. model ASUS ROG Strix XG438Q.

Tylko fakt, zanim istotnie stanieje z 5K, to ze dwa lata miną pewnie.

Albo jeszcze 436M6VBPAB. Ten już okolice 2K.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu

 

Grywam w FPS'y jakieś 4-5 godzin tygodniowo i tu OLED byłby we sam raz ,ale za to na necie siedzę po 5-6 godzin dziennie stąd obawiam się wypalenia paska windows ramki FireFoxa itp. na OLED'dzie .

 

Widać jako posiadacz BenQ BLK3200 będę musiał poczekać na coś sensownego co spełni moje wymagania rok może dwa .

Pakować się w monitor o mniejszej powierzchni użytkowej to totalny bezsens.

Rozszerz gwarancje. Jak popsujesz to wymienia matryce w kilka dni po przyjęciu zgłoszenia. Do tego wymiana trwa chyba 15-20min. Okres gwarancji resetuj i znowu masz fabryczna na 2 lata.

 

Co do wypalen, od 8 generacji trzeba być wybitnie uzdolniony aby tak popsuć pudło.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1440p na 32" potrafi się niektórych w grach naprawdę ładnie zaprezentować.

Polubiłem ten monitor - czekam na 38" 3840 x 1600 UWQHD+ w normalnych cenach i 100hz+, za 2 lata powinno coś się pojawić ;)

 

 

87f71463dbb6f543.jpg

 

9effd37514c07719.jpg

 

0695046ff6756e61.jpg

 

31d56e283182380a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje monitor który jest powiedzmy 2560x1440 i który nie będzie rozmazany w trybie 1920x1080? scratchhead.gif Czasami testuje różne stare GPU i 3440x1440 ustawione w 1080p (obcina boki) jest mocno nieostre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana skalowania na GPU tu nic nie pomoże? Może dodanie jakiejś niestandardowej rozdzielczości? Integer chyba nie działa w takim zastosowaniu?

 

Ja na TV FHD odpalam VSR/DSR w prawie 4K na pulpicie i są trochę lepsze czcionki, ew. zabawa z ClearType.

Chyba że musisz mieć koniecznie FHD cały czas. W dodatku część kart max pozwoli na QHD w VSR/DSR, to nie zawsze wystarcza, a wręcz przeciwnie czasem może przynieść zły skutek.

 

Czasem też w OSD można regulować ostrość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje monitor który jest powiedzmy 2560x1440 i który nie będzie rozmazany w trybie 1920x1080? scratchhead.gif Czasami testuje różne stare GPU i 3440x1440 ustawione w 1080p (obcina boki) jest mocno nieostre.

 

24' WQHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24" czasami do tego 1080p Toż to bida i nędza w jednym pokoju . To już rzeczywiście do popularnych gierek wyścigowych to lepiej kupić TV 42" niestety do szybkich multiplayerowych FPP to nie przejdzie z powodu dużych opóźnień .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Rozmyslam nad monitorem 27 cali 144hz w cenie gdzies maks 1500zl. W kilku miejscach na forum polecaja np HP x27i a tutaj na liscie go nie ma?

Wiec jak to jest z nim? czy tez w tej cenie jest cos lepszego?

Glownie do fps i przegladania neta. Do filmow mam tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że tu czegoś nie ma (jeszcze), nie znaczy, że nie istnieje.

Dzielcie się swoimi modelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 21.06.2020 o 19:12, bbandi napisał:

1440p na 32" potrafi się niektórych w grach naprawdę ładnie zaprezentować.

Polubiłem ten monitor - czekam na 38" 3840 x 1600 UWQHD+ w normalnych cenach i 100hz+, za 2 lata powinno coś się pojawić ;)

 

 

87f71463dbb6f543.jpg

 

9effd37514c07719.jpg

 

0695046ff6756e61.jpg

 

31d56e283182380a.jpg

Witam. To jest Dell S3220DGF? Szukam właśnie czegoś w 32" pod nowego pcta i wpadł mi w oko taki Dell. Jak się sprawuje? Jeśli chodzi o inne 32 myślałem jeszcze nad LG 32GK650F i MSI MAG322CR Curved. Obecnie korzystam ze starego tv Sony KDL-32EX520.

Patrzyłem także na LG 34GL750-B Curved HDR10 i iiyama G-Master GB3461WQSU-B1 ale trochę się obawiam formatu 21:9. Dobrze się na czymś takim gra czy przegląda internet? Jak się ma taki format do gier? Ciężko się przestawić z 16:9?

Edytowane przez demolka16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej - tak to ten Dell S3220DGF  no przyjemny monitorek, dość jasny - normalnie siedzę na 30%, Vesa HDR400 w testach do 470nit dobija - full regulacja i podstawa nie zajmująca pół biurka.

Spasowanie i wykonanie też niezłe, nie ma może top parametrów ale za 1.65k (tyle dałem) to naprawdę świetny monek.

Też brałem pod uwagę 34" 21:9 ale zrezygnowałem bo przesiadłem się z 27" 1440p i chciałem mieć też wyraźnie wyżej a nie tylko  szerzej.

Monitor ogarniam tak z 75 cm od oczu, dzięki delikatnemu zakrzywieniu 1800R nie męczy.

Żeby za kolorowo nie było to jest problem z Freesynkiem 2 który nie jest oficjalnie kompatybilny z NV i jest mogotanie, ja sobie zablokowałem w CRU zakres FS na 100-160hz i migotania nie widzę, można probować też z kablem DP 1.4 bo ponoć nie każdy dołączany do monitora jest 1.4 tylko są 1.2

Na szczęście monitor ma też natywną synchronizacje Vesa Adaptive-sync

Najwyżej weź przetestuj i samo zobaczysz, zawsze możesz oddać ?.

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...