Skocz do zawartości
speed3r

Telewizor 55" (do PS4/PS5 i Netflixa) - OLED?

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz czekać na philipsy OLED nowe które odwróciły funkcje ambilight i podobno poradzili sobie z wypaleniami na lepszym poziomie niż LG, plus od razu zrobili patent więc możliwe że sytuacja na rynku zmieni się o 180 stopni i Philips będzie liderem OLEDow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam KS7000 55cali do tego PS4 Pro, XoneX i myślę nad zmianą na LG 55C9, tylko czy lepsze doznania są aż tak mega, że są tego trochę sporo warte ? :)

Swój TV zgoniłbym za 2000-2500zł i około 3tyś trzeba dołożyć do C9 :)

Ostatnie dwie sztuki są w oficjalnym sklepie Allegro za 4999. Bylo dzis 6-7 niedawno. Może ktoś jeszcze zdąży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz czekać na philipsy OLED nowe które odwróciły funkcje ambilight i podobno poradzili sobie z wypaleniami na lepszym poziomie niż LG, plus od razu zrobili patent więc możliwe że sytuacja na rynku zmieni się o 180 stopni i Philips będzie liderem OLEDow.

jak odwrócili funkcję ambilight?? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

W roznice w HDR pomiedzy KS7000 a OLED nie watpie. Mimo HDR1000 w grach nie ma efektu wow, kolory sa wyblakle. Poza tym denerwuje mnie juz powolne menu oraz ciagle problemy z przelaczaniem sie hdmi, gdy jest podlaczony soundbar i ps4 pro.

 

Ks7000 raczej oddalbym rodzince, bo z tylu lekko odkleila sie obudowa. Nikt tego noh e wezmie za sensowne pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale co to ma wspólnego z odwróceniem ambilight?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie dwie sztuki są w oficjalnym sklepie Allegro za 4999. Bylo dzis 6-7 niedawno. Może ktoś jeszcze zdąży.

 

Pewnie niedługo 5tyś będzie standardowa cena, myślałem swojego KS7000 oddać ojcu, on chętnie by pooglądał mecze w 4k, ale musiałbym z canal+ zrobić wymianę dekodera, zmienić konwerter a i tak na razie trochę słabo, bo w multiroom można mieć tylko główny dekoder 4k( który jest u mnie w pokoju) a dodatkowych dekoderów 4k na razie nie dają, aczkolwiek mógłby Netflix w 4k oglądać wink.gif być może też HBO GO ale nie jestem pewien czy 4k obsługuje.

Edytowane przez Elvis79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do LG C9 w zestawie jest kabel hdmi ?

Nie ma :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Jest jakikolwiek TV na rynku do ktorego kiedykolwiek dodali kabel HDMI? Nigdy sie nie spotkalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że nie dają, aczkolwiek często dają do monitorów szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Zamowilem C9. Bylem w Media jeszcze posprawdzac obecne TVki. Cos co stoi kolo OLEDa nie ma wogole podejscia w plastyce obrazu i kolorystyce. Telewizory LCD jedynie robily wrazenie wielkoscia, sam obraz w takim Q90R byl slaby w porownaniu do C9. Wiadomo, ze preset ustawien jest ustawiony na sklepowy.

 

4 lata TV nie zmienialem, moj KS7000 sie wysluzyl. Za duzo zapierniczam, zeby nie miec czegos od zycia na tym lez padole ;)

 

P.S: W grach wylaczach obowiazkowo HUD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem C9. Bylem w Media jeszcze posprawdzac obecne TVki. Cos co stoi kolo OLEDa nie ma wogole podejscia w plastyce obrazu i kolorystyce. Telewizory LCD jedynie robily wrazenie wielkoscia, sam obraz w takim Q90R byl slaby w porownaniu do C9. Wiadomo, ze preset ustawien jest ustawiony na sklepowy.

 

4 lata TV nie zmienialem, moj KS7000 sie wysluzyl. Za duzo zapierniczam, zeby nie miec czegos od zycia na tym lez padole ;)

 

P.S: W grach wylaczach obowiazkowo HUD?

W sklepach OLEDy mają tryb ustawiony który wypala OLEDa w mniej więcej pół roku ;) No i światło w sklepach obniża "jakość" obrazu LEDów.

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

W sklepach OLEDy mają tryb ustawiony który wypala OLEDa w mniej więcej pół roku ;) No i światło w sklepach obniża "jakość" obrazu LEDów.

LEDy beda swiecic slabo tylko w ciemnym miejscu. Ja do swojego KS7000 uzywam paska LED, ktory swieci za nim w nocy, zeby polepszyc czern. Niestety mimo naprawde duzej jasnosci tego TVka w HDR nie robi on juz takiego wrazenia, kolory sa wyblakle. Jest to jeden z pierwszych telewizorow premium HDR. Od 2016 roku troche sie zmienilo w technologii. Szczegolnie, ze to tylko Edge LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie C9 to bardzo dobry TV, ale ja jednak zbyt uwielbiam ambilighta. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepach OLEDy mają tryb ustawiony który wypala OLEDa w mniej więcej pół roku ;) No i światło w sklepach obniża "jakość" obrazu LEDów.

 

Odwrotnie. To LCD przeważnie świecą lepiej w marketach, bo mają wyższą jasność szczytową a "czerń" na każdym LED'dzie jest trudniej ocenić przez mocne oświetlenie sklepowe, ale nawet w takich warunkach da się dostrzec różnicę na korzyść OLED'a. W sklepie na LCD nie widać poświaty halo przy treściach HDR w warunkach domowych i słabszym oświetleniu dopiero wychodzą "kwiatki". To właśnie OLED w marketowym oświetleniu wypada mniej korzystnie, bo te ekrany są stworzone do oglądania w mroku a nie przy mocnym świetle.

 

LEDy beda swiecic slabo tylko w ciemnym miejscu. Ja do swojego KS7000 uzywam paska LED, ktory swieci za nim w nocy, zeby polepszyc czern. Niestety mimo naprawde duzej jasnosci tego TVka w HDR nie robi on juz takiego wrazenia, kolory sa wyblakle.

 

Dokładnie, jest tak jak napisałeś. Też miałem QLED UHD Premium z certyfikatem HDR1000 i kolorki robiły się w tym trybie mniej intensywne a czerń to była tylko tam, gdzie wygasała strefa, bo przy tylu nitach to poświatę na czarnym tle było wyraźnie widać a przebicie miało odcień szarości. Na OLED kolory są bardziej żywe w trybie HDR i czerń jest idealna, jasny obiekt na ciemnym tyle świeci tylko w tych miejscach w których powinien i nie ma takiej poświaty.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Odwrotnie. To LCD przeważnie świecą lepiej w marketach, bo mają wyższą jasność szczytową a "czerń" na każdym LED'dzie jest trudniej ocenić przez mocne oświetlenie sklepowe, ale nawet w takich warunkach da się dostrzec różnicę na korzyść OLED'a. W sklepie na LCD nie widać poświaty halo przy treściach HDR w warunkach domowych i słabszym oświetleniu dopiero wychodzą "kwiatki". To właśnie OLED w marketowym oświetleniu wypada mniej korzystnie, bo te ekrany są stworzone do oglądania w mroku a nie przy mocnym świetle.

 

 

 

Dokładnie, jest tak jak napisałeś. Też miałem QLED UHD Premium z certyfikatem HDR1000 i kolorki robiły się w tym trybie mniej intensywne a czerń to była tylko tam, gdzie wygasała strefa, bo przy tylu nitach to poświatę na czarnym tle było wyraźnie widać a przebicie miało odcień szarości. Na OLED kolory są bardziej żywe w trybie HDR i czerń jest idealna, jasny obiekt na ciemnym tyle świeci tylko w tych miejscach w których powinien i nie ma takiej poświaty.

Wczesniej myslalem o FALD od Sony, ale patrzac cenowo roznica miedzy FALD a OLED jest na tyle niewielka a roznica w obrazie na tyle duza, ze stwierdzilem, ze pozegnam sie z LCD. TV wymieniam rzadko, ale jak juz robie wymiane to na cos premium na lata. Przynajmniej nowy soundbar z pseudo Atmosem juz mam, bede go mogl w koncu przez eARC sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zgonie ks7000 i do tego Nintendo Switcha z grami itd i około 4tys wpadnie,

poczekam na jakąś promo C9 za 5tyś i go łykne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej myslalem o FALD od Sony, ale patrzac cenowo roznica miedzy FALD a OLED jest na tyle niewielka a roznica w obrazie na tyle duza, ze stwierdzilem, ze pozegnam sie z LCD. TV wymieniam rzadko, ale jak juz robie wymiane to na cos premium na lata. Przynajmniej nowy soundbar z pseudo Atmosem juz mam, bede go mogl w koncu przez eARC sprawdzic.

Nie będziesz pierwszą osobą która dochodzi do takich wniosków poza tym matryce w QLED z FALD też padają

 

ZxAKXXM.jpg

 

Z forum HDTVPolska znalezione w temacie o C9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Ja Samsunga nie chce na oczy widziec. KS7000 mial raz wymieniana matryce. Przebojow bylo duzo, bo poczatkowo nie chcieli wymienic, a byly przeswity podswietlenia na rogach ekranu. Do tego DSE. Telewizor ogolnie dobry, ale wiecej Samsunga nie kupie. Nie podoba mi sie, ze ich TV maja PWM i glupie napisy w filmach przygaszaja. Z TV Sony bylem niegdys bardziej zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

OLED juz jest.

 

Gdzie znajde sruby do zamontowania telewizora na scianie? Sruby od KS7000 nie pasuja, sa za grube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz pierwszą osobą która dochodzi do takich wniosków poza tym matryce w QLED z FALD też padają

 

[im]https://i.imgur.com/ZxAKXXM.jpg[/img]

 

Z forum HDTVPolska znalezione w temacie o C9

Mój C9 jest z 12/2019, assembled in Poland :)

 

Folie na matrycy mam, ale nie ściągam jeszcze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED juz jest.

 

Gdzie znajde sruby do zamontowania telewizora na scianie? Sruby od KS7000 nie pasuja, sa za grube.

w zestawie z uchwytem powinny być

 

Mój C9 jest z 12/2019, assembled in Poland :)

 

Folie na matrycy mam, ale nie ściągam jeszcze :D

WTF? :E

Edytowane przez gret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

w zestawie z uchwytem powinny być

 

 

WTF? :E

Mam uchwyt uniwersalny, taki z dwoma uchwytami. Tv trzyma sie na lince.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...