Skocz do zawartości
GabeNewell

Telefon do 500pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 2 lat męczę się z Xiaomi MI5. Internet ledwo działa, zarówno z sieci jak i wifi, gps się gubi, system muli mimo że telefon jest prawie pusty. Baterię ładuję 3x dziennie. Jedyne plusy tego telefonu jakie zauważyłem przez 2 lata, to to że jest twardy i ma dobrą latarkę. Zwracam się z prośbą poradę w kupnie jakiejś komórki do 500zł. (+/-). Jedyne na czym mi zależy to:

-dobre moduły GSM, LTE, GPS, WIFI i BT.

-pojemna bateria najlepiej z szybkim ładowaniem, minimalnie 5000mah, może być nawet 10000.

-minimalne podzespoły pozwalające na wielozadaniowość, dobrą obsługę nawigacji itd.

-mile widziane jakby był "rugged", ale niekoniecznie, poradzę sobię jakimś pokrowcem. Aby nie zakończył żywota od kilkukrotnego pobytu na deszczu.

Reszta bez znaczenia. Myślałem nad Doogee, Ulefone i Oukitel, ale troche obawiam sie chińczyków po tym Xiaomi. Brałem też pod uwagę Motorole. Z góry dzięki za propozycje.

Edytowane przez GabeNewell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj zenfone max pro m1. Bywa w okolicach 600zl.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj zenfone max pro m1. Bywa w okolicach 600zl.

W tych pieniądzach tylko wersja 3/32?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego się spodziewałes za 500zl-600zl?

4/64 jest około 100zl droższe. IMO nie ma alternatywy w tej cenie, chyba że pociagniesz chińczyka samemu.

 

Takie wymagania to ciężko spełnić telefonem i za 1000zl. Bateria, wydajność, brak szkła na obudowie...

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego się spodziewałes za 500zl-600zl?

4/64 jest około 100zl droższe. IMO nie ma alternatywy w tej cenie, chyba że pociagniesz chińczyka samemu.

 

Takie wymagania to ciężko spełnić telefonem i za 1000zl. Bateria, wydajność, brak szkła na obudowie...

 

Niczego co sobie wyobrażasz, brak szkła wcale nie jest konieczny. Co z Motorolą Moto G7 Power?

Edytowane przez GabeNewell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też spoko, ale zauważ, że ma słabszy procesor i niższa rozdz. Ekranu. I jest w cenie asusa w wersji 4gb ram. Lub pomiędzy. IMO Asus lepszy.

 

Z baterią 5k nie masz wyboru. Z mniejszą już coś ciekawego znajdziesz, np oppo rx17 neo bywa po 600-700zl.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oppo a5 2020 ? Bateria 5k, jedynie aparat dosyć specyficzny. Nowy od 500-600zł można wyrwać :thumbup:

Zdecydowanie ciekawy, wygrywa chyba procesorem ale tylko 3gb ram więc i tak może być mniej wydajny. No i niska rozdzielczość na wielkim ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ciekawy, wygrywa chyba procesorem ale tylko 3gb ram więc i tak może być mniej wydajny. No i niska rozdzielczość na wielkim ekranie.

 

Nie myl wielozadaniowości z wydajnością. Ram nie odpowiada za wydajność smartfona a za ilość przechowywanych aplikacji. Zazwyczaj gdy mamy do wyboru mocniejszy procesor i mniej ramu a słabszy procesor i więcej ramu wybieramy opcje nr1 - przynajmniej w niższej klasie smartfonów.

 

Co do A5 2020 - świetne audio, mocna bateria. Aparaty za tą cenę trzymają przyzwoitą rozpiętość tonalną. Nakładka Oppo dość lekka, w tej cenie powinien fajnie śmigać. No i ma NFC i usb-c. Nie zgłasza nikt problemów z modułami łączności.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myl wielozadaniowości z wydajnością. Ram nie odpowiada za wydajność smartfona a za ilość przechowywanych aplikacji. Zazwyczaj gdy mamy do wyboru mocniejszy procesor i mniej ramu a słabszy procesor i więcej ramu wybieramy opcje nr1 - przynajmniej w niższej klasie smartfonów.

 

Co do A5 2020 - świetne audio, mocna bateria. Aparaty za tą cenę trzymają przyzwoitą rozpiętość tonalną. Nakładka Oppo dość lekka, w tej cenie powinien fajnie śmigać. No i ma NFC i usb-c. Nie zgłasza nikt problemów z modułami łączności.

 

Racja, mój błąd. Postanowiłem dać szansę Moto G7 Power, przekonało mnie pierwsze miejsce w rankingach SoT, plus może będzie chociaż odrobinę mniej "chińska" niż Oppo i spółka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doogee, Ulefone i Oukitel, To dużo gorsze smartfony niż Xiaomi i lepiej kompletnie ich nie brać pod uwagę. Moto G7 Power to dobry wybór., chociaż w tej chwili ma gorsze wykonanie niż sredniopolkowe Xiaomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, mój błąd. Postanowiłem dać szansę Moto G7 Power, przekonało mnie pierwsze miejsce w rankingach SoT, plus może będzie chociaż odrobinę mniej "chińska" niż Oppo i spółka.

 

 

Motorola w swoich średniakach jest bardziej chińska niż inni producenci. Lenovo to produkuje :lol2:

No ale tak, bateria jest naprawdę spoko w tym telefonie

 

Co do g6 plusa pomimo tego, że mamy 2020 polecę ją dalej, zwłaszcza że jest za grosze.

 

https://forum.pclab.pl/topic/1269200-5-miesi%C4%99cy-z-Motorol%C4%85-G6-Plus/

https://forum.pclab.pl/topic/1254025-Pierwszy-miesi%C4%85c-z-Motorol%C4%85-G6-Plus/

 

świetny smartfon.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motorola w swoich średniakach jest bardziej chińska niż inni producenci. Lenovo to produkuje :lol2:

No ale tak, bateria jest naprawdę spoko w tym telefonie

 

Co do g6 plusa pomimo tego, że mamy 2020 polecę ją dalej, zwłaszcza że jest za grosze.

 

https://forum.pclab.pl/topic/1269200-5-miesi%C4%99cy-z-Motorol%C4%85-G6-Plus/

https://forum.pclab.pl/topic/1254025-Pierwszy-miesi%C4%85c-z-Motorol%C4%85-G6-Plus/

 

świetny smartfon.

No ten G6 plus namieszał mi teraz w głowie. Pod wieloma względami lepszy od G7 Power, gdyby tylko nie ta bateria.. Poczekam chyba do premiery Moto G8 Power.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto poszukać tej g7 power jeśli rzeczywiście bateria to priorytet, lub też wspomniany wyżej Asus z lepszym ekranem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę g7 power 6-64 za 699 zł. g7 power w chwilie premiery nie zmiesci ci sie tym bardziej w budżet.

Taniej z bateria 5000mah jest Redmi 8 3-32 za 500-600zł a wersja 4 64 kosztuje 600-700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Motorola ma mocno zoptymalizowany soft i ustawienia co ma plusy i minusy. Ta na qualcommie bo na exynosach to nie wiem.

Trzyma na baterii długo ale z obsługą sieci jest różnie (oszczędzanie energii i optymalizacja). Jako przenośny router nie polecam jak ktoś nie nosi termosu z melisą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...