Skocz do zawartości
DyndaS

Paczka zatrzymana w urzędzie celnym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pierwszy raz mam sytuację, gdzie moja paczka została zatrzymana w urzędzie celnym. Zakup z Aliexpress. Wartość paczki określona na niej na 75$.

 

Dajmy na to, że nie chcę robić zrzutu z Aliexpress, bo tam kupowałem z kuponami i cena wyświetlana coś się nie zgadza. Sprzedawca może mi wystawić jakiś rachunek niby, lecz pytanie co musi na nim być. Patrząc na zdjęcie, to nie wiem w sumie jak ma ktoś zidentyfikować, że ta paczka to jest do tego i tego zamówienia/rachunku :hmm:

 

Idąc tą drogą, to by mi w sumie sprzedawca mógł wystawić rachunek na 20$.

 

Jakieś porady co i jak?

 

Ewentualnie może dobre patenty jak sobie z tym radzić :P

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wartość rzeczywista? :E

 

Porady: Wysyłasz screenshot z prawdziwą kwotą jaką zapłaciłeś, i płacisz od tego 23% VAT i ewentualne cło + opłaty za procedury.

 

Możesz też nie odebrać paczki, wróci a ty możliwe ze stracisz na tym. Inne opcje są przestępstwem i radze nie kombinować bo można sobie narobić problemów.

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ciekawe, od 2022 roku na terenie całej Unii Europejskiej zostanie zniesiona zasada „22 euro”. Wszystkie kraje będą musiały rozliczać VAT bez względu na wartość sprowadzanego towaru.

Chyba czeka nas kres zamawiania z Chin...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak. Albo deklatujesz faktyczną wartość i oplacasz id niej celne i skarbowe albo otwieracie komisyjnie i szacujecie wartość.

Problem pojawić się może wtedy, gdy deklatujesz coś tańszego, otwieracie tu jednak coś drozszego. I kwestia próby y oszustwa na celnych ;)

 

Przerabialem to. Zapłać ile chca i miej spokój. Ew potwierdzenie wartości w postaci potwierdzenia przelewu, wyciągu z karty itp, coś co u nas w kraju jest w świetle prawa dowodem wartości zakupionej rzeczy. Rachunki wystwione przez sprzedawcę chińczyka możesz do kosza wyrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 0,01$ do nieskończoności :E

 

Co do screenshota, to jest też problem taki, że na aliexpress pokazuje mi kwotę bez kuponów, a nie tą co zapłaciłem. :hmm:

 

Edit.

Chociaż w sumie na drugiej stronie jest niżej mała zakładka i tam

Payment Received:

 

gdzie pokazuje ile zapłaciłem kartą, a ile w kuponach.

 

 

Swoją drogą... To ciekawe jak to liczyć zgodnie z prawem, czy od ceny z kuponami, czy od ceny bez nich.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Co ciekawe, od 2022 roku na terenie całej Unii Europejskiej zostanie zniesiona zasada „22 euro”. Wszystkie kraje będą musiały rozliczać VAT bez względu na wartość sprowadzanego towaru."

Nigdy nie bylo takiej "zasady", to tylko bzdura powtarzana od lat na forach i grupach dla gimboimporterow :E

 

Co do pytania autora tematu to chyba ma bana na google albo mocno mu sie nudzi ;)

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Co ciekawe, od 2022 roku na terenie całej Unii Europejskiej zostanie zniesiona zasada „22 euro”. Wszystkie kraje będą musiały rozliczać VAT bez względu na wartość sprowadzanego towaru."

Nigdy nie bylo takiej "zasady", to tylko bzdura powtarzana od lat na forach i grupach dla gimboimporterow :E

 

Dobrze wiedzieć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć :E

Tresc ustawy to ma juz ladnych pare lat ;)

Art.51 ustawy o podatku VAT

 

1. Zwalnia się od podatku import towarów umieszczonych w przesyłkach wysyłanych

z terytorium państwa trzeciego bezpośrednio do odbiorcy przebywającego

na terytorium kraju, pod warunkiem że łączna wartość towarów w przesyłce nie

przekracza kwoty wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 22 euro.

2. Zwolnienia od podatku, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się do:

1) napojów alkoholowych;

2) tytoniu i wyrobów tytoniowych;

3) perfum i wód toaletowych.

3. Zwolnienia od podatku, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się do towarów importowanych

w drodze zamówienia wysyłkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Co ciekawe, od 2022 roku na terenie całej Unii Europejskiej zostanie zniesiona zasada „22 euro”. Wszystkie kraje będą musiały rozliczać VAT bez względu na wartość sprowadzanego towaru."

Nigdy nie bylo takiej "zasady", to tylko bzdura powtarzana od lat na forach i grupach dla gimboimporterow :E

 

Co do pytania autora tematu to chyba ma bana na google albo mocno mu sie nudzi ;)

 

 

Ban na google zdecydowanie.

 

 

Przeczytałem kilka artykułów i coś tam wiem, ale jednak chętnie bym się dowiedział czegoś bardziej od praktycznej strony od osób, które nie raz miały taką sytuację, stąd założyłem temat.

 

Innym pewnie też się przyda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ban na google zdecydowanie.

 

 

Przeczytałem kilka artykułów i coś tam wiem, ale jednak chętnie bym się dowiedział czegoś bardziej od praktycznej strony od osób, które nie raz miały taką sytuację, stąd założyłem temat.

 

Innym pewnie też się przyda ;)

no wlasnie w internetach sa juz takie tematy i maja po kilkaset stron :D Tu naprawde ciezko cos nowego wymyslic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tresc ustawy to ma juz ladnych pare lat ;)

Art.51 ustawy o podatku VAT

 

1. Zwalnia się od podatku import towarów umieszczonych w przesyłkach wysyłanych

z terytorium państwa trzeciego bezpośrednio do odbiorcy przebywającego

na terytorium kraju, pod warunkiem że łączna wartość towarów w przesyłce nie

przekracza kwoty wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 22 euro.

2. Zwolnienia od podatku, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się do:

1) napojów alkoholowych;

2) tytoniu i wyrobów tytoniowych;

3) perfum i wód toaletowych.

3. Zwolnienia od podatku, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się do towarów importowanych

w drodze zamówienia wysyłkowego.

Kiedyś nie zamawiałem nic z Chin to nie interesowałem się tematem a tamto wyszukałem na szybko w google...dzięki za info ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z racji tego, że ten przepis nie jest zbyt precyzyjny to można go łatwo ominąć. Poza tym znajomy chińczyk(którego poznałeś np. na studiach) mógł Ci wysłać prezent ;) lub zapłatę uzgodniliście w inny sposób, a nie poprzez portal internetowy. Przypuszczam, że skarbówka miałaby problemy z udowodnieniem pewnych faktów ;), dlatego tych paczek nie tykają.

Edytowane przez forfun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie zamawiałem nic z Chin to nie interesowałem się tematem a tamto wyszukałem na szybko w google...dzięki za info ;)

:thumbup: to jest ustawa a jak z praktyka to kazdy wie, niezla ruletka raz sie Vat trafi a raz nie. Od jakiegos czasu jednak coraz wiecej paczek jednak trafia na Vat :( Nawet w moim kiedys mocno lajtowym rejonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przy zamawianiu rzeczy z usa wpisywalem np 120$, jak sie pultali zebym dosylal screeny - robilem screen w paypalu dowolnej płatnosci i przeklejalem cyferki, potem chcieli dodatkowo ID transakcji zeby mogli sobie to sprawdzic - ale tu znowu problemu nie bylo bo mialem znajomego w usa ktoremu wysylalem taka kwote i on mi ją zwracał :E

 

paczki po 500-1000$ przychodzily jako 80-120$

 

moj rekord to 100$ @ 2500$ :E (z tym ze to byly niszowe uzywane rzeczy i zwykle niedostepne w PL, wiec realne wartosci nie mogli sprawdzic)

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu mówił o dowodzie wpłaty, ale płace revolut i tutaj w sumie co transakcję patrzę, to wygląda ona w sumie tak samo. Jak to niby załączyć jako potwierdzenie danego zakupu za daną kwotę :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z racji tego, że ten przepis nie jest zbyt precyzyjny to można go łatwo ominąć. Poza tym znajomy chińczyk(którego poznałeś np. na studiach) mógł Ci wysłać prezent ;) lub zapłatę uzgodniliście w inny sposób, a nie poprzez portal internetowy. Przypuszczam, że skarbówka miałaby problemy z udowodnieniem pewnych faktów ;), dlatego tych paczek nie tykają.

Jest precyzyjny, paczka wpada na kontrol> wysylasz papiery z ktorych wynika, ze kupiles na ali, gearbest i placisz itp No i wiesz, u n nas to raczej ty musisz cos udowadniac a nie skarbowka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, dostałeś już pismo z celnego? Nalicza zapewne od zadeklarowanej wartości paczki.

Możesz przedstawić dowód w postaci właśnie wyciągu z karty, gdzie zapłaciłem nią cześć wartości. Ale to stanowi o cenie. Ale to w odpowiedzi na pismo z celnego.

 

Opisywalem cały proceder w temacie którymś jak kupowałem cool.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przy zamawianiu rzeczy z usa wpisywalem np 120$, jak sie pultali zebym dosylal screeny - robilem screen w paypalu dowolnej płatnosci i przeklejalem cyferki, potem chcieli dodatkowo ID transakcji zeby mogli sobie to sprawdzic - ale tu znowu problemu nie bylo bo mialem znajomego w usa ktoremu wysylalem taka kwote i on mi ją zwracał :E

 

paczki po 500-1000$ przychodzily jako 80-120$

 

moj rekord to 100$ @ 2500$ :E (z tym ze to byly niszowe uzywane rzeczy i zwykle niedostepne w PL, wiec realne wartosci nie mogli sprawdzic)

patenty znane, mozna wszystko. Pytanie tylko, czy sie oplaci jak ogarna ze ich robisz w balona. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, dostałeś już pismo z celnego? Nalicza zapewne od zadeklarowanej wartości paczki.

Możesz przedstawić dowód w postaci właśnie wyciągu z karty, gdzie zapłaciłem nią cześć wartości. Ale to stanowi o cenie. Ale to w odpowiedzi na pismo z celnego.

 

Opisywalem cały proceder w temacie którymś jak kupowałem cool.

 

Tak, właśnie pismo mi dziś przyszło.

 

Tyle, że tutaj wyciąg niezależnie od kwoty wygląda tak samo :E:lol2:

 

Mowa oczywiście o opłatach transakcji aliexpress przez revolut.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie w internetach sa juz takie tematy i maja po kilkaset stron :D Tu naprawde ciezko cos nowego wymyslic.

 

Wracaj proszę na elektrodę 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy przy tematach paczek z Chin...

 

Zamówiłem sobie wzmaka...wybrałem DHL-a,sprzedawca gdzieś w sylwestra napisał do mnie czym wysyłać ostatecznie ale ja zobaczyłem to po kilu dniach dopiero i poszło standardową wysyłka z uwagi na cło i VAT...pisałem ze sprawozdawcą i zwróci mi różnicę w kosztach wysyłki...z tego co wyczytałem do przelewu PayPal wystarczy podać email... prawda to?

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy przy tematach paczek z Chin...

 

Zamówiłem sobie wzmaka...wybrałem DHL-a,sprzedawca gdzieś w sylwestra napisał do mnie czym wysyłać ostatecznie ale ja zobaczyłem to po kilu dniach dopiero i poszło standardową wysyłka z uwagi na cło i VAT...pisałem ze sprawozdawcą i zwróci mi różnicę w kosztach wysyłki...z tego co wyczytałem do przelewu PayPal wystarczy podać email... prawda to?

Tak prawda , przynajmniej tak było jak jeszcze korzystałem z tego shitu PayPal . Do zwrotu $$$ wystarczyło podać email który masz przypisany do konta PP . Dostawałem tak zwroty z Azji (play -asia) jak i z europejskich sklepów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości jaki miałeś numer śledzenia paczki ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości jaki miałeś numer śledzenia paczki ????

 

Pan celnik :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan celnik :E ?

hahah nie .Zapytałem bo ostatnio też musiałem płacić vat za paczkę o podobnej wartości :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...